Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a cigarettázásról! fórum

Vélemények a cigarettázásról! (beszélgetős fórum)


96. melin76 (válaszként erre: 95. - A66308f214)
2007. dec. 4. 10:57

Jobb is! Nálunk az volt, hogy az összes barátom dohányzott, és elég fiatal is voltam, így egy buli alkalmával a 20. kérésre azt mondtam oké... És akkor két pohár bor hatására??? jólesett... (igaz addigra én már erős passzív dohányos voltam, hisz a szüleim is pöffékeltek, és még ki se mentek, sokszor csípte a szememet a füst kisgyerek koromban is!) így később mikor megint kínáltak elfogadtam, sőt a barátnőm aki szinte nővérem volt még dícsért is érte, szinte büszke volt rám...

nem részletezem, hülye voltam.

2007. dec. 4. 10:08

Én próbáltam a cigit, nem a barátok hatására, csak ugy kiváncsiságból, de sehogysem tudtam rájönni, mi benne az élvezet.

Barátok hatására rászokni? Hát, nem tudom.

Inkább veszek csokit.

2007. dec. 3. 19:02

A függőségek hátteréban pszichés okok rejlenek. Szóljon ez a cigiről, italről vagy a keményebb drogokról...stb

aki még egyiket sem próbálta, az csak olvasgasson a topikba és ne offoljon, mert nincs rá alapja.

2007. dec. 3. 15:49
Egyszerűen undorító.
92. melin76 (válaszként erre: 83. - 98b468bba8)
2007. dec. 3. 15:38
Annyi biztos, hogy jobb nem rászokni! Én 18 éves koromig tartottam magam, pedig a barátok nagyon ostromoltak, végül beadtam a derekam és viszonylag hamar függő is lettem. (Már régóta nem dohányzom)
91. winny (válaszként erre: 83. - 98b468bba8)
2007. dec. 3. 15:26

Szia

Ne itélj el! 40 éve dohányzom.

90. melin76 (válaszként erre: 88. - Melin76)
2007. dec. 3. 15:02
élvezett=élvezet
2007. dec. 3. 14:38
Büdös lesz tőle a kezed,a szád, a ruhád, a lakásod, sárga lesz a fogad, a kezed, lepusztul a belsőd, ráköltöd a pénzed, zavarja a környezeted. Mi a franc olyan jó benne???
2007. dec. 3. 14:31

Aki dohányzik, vagy dohányzott az tudja milyen az, amikor nem az élvezett miatt szívnak el egy cigit, hanem azért mert nem bírják nélküle. Mert kínoznak az elvonási tünetek. Hőhullám, izzadás, ingerlékenység, fura érzés a torokban és már koncentrálni se tud másra az ember.

Nagyon sok dohányos folyton azt mondja, hogy le fog szokni, mert drága, büdös stb - mégse megy neki, ez kudarcélmény, szóval még a léleknek is rossz.

Ezért gondolom, hogy kár volt feltalálni...

2007. dec. 3. 14:13

Már több ilyen fórum is van, de mindig ledöbbenek az ilyen véleményeken..Amíg az én egészségemet nem veszélyezteti, addig nincs baj.

Mondjátok: az autósokat is utáljátok és elítélitek, na és buszvezetőket? Pedig ők is legalább annyira szennyezik a környezetet és károsítják mások egészségét, ha nem jobban..

És pl. áramot és vizet senki nem használ, esetleg hajlakkot, mikor sütőt..stb.

Őrület, h ennyire korlátotltak az emberek. Ja, mert a cigi nem a ti kényelmeteket szolgálja??

Zárójelben jegyzem meg, h én sem dohányzom!!!

86. badonyimariaeva (válaszként erre: 83. - 98b468bba8)
2007. dec. 3. 14:08

Én nem ítélem el!

Te sem tedd,nem vagy Te bíró,hogy mások felett ítélkezz!

2007. dec. 3. 13:33

szerintem sem kell itelkezni

o baja, amig a te egeszsegedet nem veszelyezteti

84. daroki
2007. dec. 3. 13:25
Egészségtelen,büdös,drága.Elítélni nem ítélem el,de örülök,hogy nálunk senki nem bagózik.Tiszteletben tartom,ha vki dohányzik,de ő is tartsa tiszteletben,hogy én nem dohányzom.
2007. dec. 3. 13:24
Érdekel mások véleménye, mert én elítélem, de néha úgy érzem semmi okom nincs rá. Szerintetek?
2007. nov. 9. 00:06

Színházban voltunk, ezer éve nem voltunk már.

Hinnétek, hogy a szünetben nem találtunk egy olyan helyet, ahol lett volna füstön kívül levegő is? Bocsi végül is találtunk, kint a színház mögötti udvaron, kicsit dideregve! Azért ez szomorú volt számomra, de tapasztaltuk, hogy rajtunk kívül többen dideregtek még kint.Ők sem kint cigiztek, kint tudtak levegőhöz jutni.

2007. nov. 8. 02:03
Az interneten nincs ilyen, és tapasztalni meg sehol sem tapasztaltuk még. Igaz túl sokat nem mozdulunk, de pont azért szeretnénk tudatosan ,olyan helyre menni, ahol ez már megoldott!
2007. nov. 4. 22:47

Senki nem tud olyan éttermet, kávézót Miskolcon ahol már külön van a dohányzó ill. nem dohányzó rész!

Vagy cukrászdát?

2007. okt. 31. 19:04
Most érkezett egy új cikk a HOXA-n. Dohányosok gyermekei! Érdemes elovasni.
2007. okt. 31. 18:34
Miskolcon hol tudtok konkrét helyet ahol dohányzó ill. nem dohányzó részek el vannak különítve! Cukrászda név is jöhet! Köszi!
2007. okt. 27. 09:25

Sajnos kicsit elterelődött a téma privát "kérd ki magadnak " levelezésbe. Szeretném ,ha témához visszatérve ,újból indulna a cigis fórum.

Pl. ha van ötletetek, hogy , ahol ki van írva ,hogy elkülönített rész a dohányzók, és nem dohágyzók részére, mi lehet az a "kultúrált" dolog, amivel az étterem, ill. cukrászda tulajdonosa rávehető lenne, hogy tartassa is be?

2007. okt. 27. 09:25

Sajnos kicsit elterelődött a téma privát "kérd ki magadnak " levelezésbe. Szeretném ,ha témához visszatérve ,újból indulna a cigis fórum.

Pl. ha van ötletetek, hogy , ahol ki van írva ,hogy elkülönített rész a dohányzók, és nem dohágyzók részére, mi lehet az a "kultúrált" dolog, amivel az étterem, ill. cukrászda tulajdonosa rávehető lenne, hogy tartassa is be?

75. tépőzár (válaszként erre: 74. - Lányom)
2007. okt. 21. 09:27
A testem már meggyógyult, mert nem dohányzom és minden nikotin eltávozott a mérés szerint; a lelkemet pedig nem engedem, hogy megbetegedjen. Nem vagyok sem ugródeszka, sem hitványabb , esetleg csak ,Demjén után: " kőből vagyok ".... talán.
74. lányom (válaszként erre: 67. - Tépőzár)
2007. okt. 21. 01:41

Látod itt is nyilvánosan sértegetel, kiforgatod a szavaimat,mi az hogy : "írja a topik kiírója". Mi ez? És miért akarod sértésbe átértelmezni azt, hogy idézel egy mondatomat, csak más dologra helyezve a hangsúlyt,hogy provokálj! Miért jó ez még mindíg neked? Mi a bajod még mindig velem? Soha sehol nem irtam semmilyen fórumban vagy bárhol az álltalad felhozott témákra semmit. Azt hittem sikerült tisztáznunk, hogy ne bánts ok nélkül! Ezzel nem keménynek tünsz,mint egy szikla, aminek nevezed magad a privát leveledben és én kétszinűnek ahogy írod, Én nem akarom elhinni, hogy ez örömmöt szerzne neked!!! Én ezzel véletlenül sem azt mondtam ,hogy a dohányos embernek nincs kultúrált viselkedése ... Kérlerk fejezd már be!! Én nem szeretnélek bántani, de te az alvó oroszlánt is fel tudod bosszantani.

Miért nem írtad ami valóban ide vág, a dohányzás kúltúráját, mert van olyan.

Amit te leírtál, hogy engem sértegess már megint, az ha jól átolvasod rájöhetsz, hogy adohányzás története, múltja. Szerintem sokan leírták már őszintén a dohányzási szokásaikat, és senkit nem kritizáltam bántóan, azt sem aki úgy fogja fel hogy egy étterembe úgy érzi jól mgát ha, rágyújt egy cigire az már nem az ő baja ha az másoknak rosssz, bár sejti. Igaza van , sok embernek rossz, és nem is illik bele a dohányzási etiketbe, de nagyon sokszor nem az etikettek szerint éljük az életünket. Én e felett sem formáltam és formálok jogot az ítélkezésre, csak fokozaton arra próbáltam terelni a beszélgetés fonalát, hogy sajnos amit ma nem érzünk át , hogy másnak milyen rosszz, azt esetleg pár nap, estleg évek múlva vissszakaphatjuk, hisz az élet forgandó.Nem lenne szeencsés. Tehát figyeljünk kicsit jobban oda egymásra, magunkra, mikor, hol, és mit engedhetünk meg magunknak. Az étkezés etiketjét sem midig tartjuk be , mert sokszor jobban esik az evés a saját kényünk kedvünk szerint. Alkothat bárki erről véleményt, de tartsa meg magának, hisz azzal ha én villa helyett kanállal eszek valamit amit ugyan villával illene, nem ártok senki egészségének senki nem fullad be tőle, maximum azt hiszi kultúrálatlan vagyok. Ezt én is bevállalom, de amivel már ártok-árthatok másoknak , ha van rá mód, kerüljük, ez olyan sértő, vagy megbotránkosztató, vagy ..... mi a bajod vele? Nem szánom annak. Rengeteget láttam már levegő után ellilulva kapkodni embereket, és most leírom ,hogy sajnos a saját férjemet főleg. Nagyon nehezen tudunk a cigatretta füst miatt bárhová kimozdulni. Volt úgy,hogy ott kellett hagynunk az éttermet, és jöhettek a vénás injectiók + egyebek. Nem szóltunk, soha senkinek, mert mindenkinek joga van, főleg ha nincs megtiltva az adott helyen a dohányzás. Bár volt már rá eset, hogy tiltó tábla mellett is füstfellegben találtuk magunkat egy cukrászdában, indulni akartunk, amikor egy 2 gyerekes anyuka megkérte az asztaltársaságot,hogy legyenek szivesek beoltani a cigarettájukat, mert a gyerekekkel nem azért jött le, hogy füstmérgezést kapjanak.A válaszokat nam írom le, sajnos van ilyen is. Nem tudom a cukrászda dolgozói tettek -e valamit, addig viszont senki nem szólt az anyukán kívül semmit! Mi eljöttünk ugyanis a férjem már alig kapott levegőt nem hogy a fagyit képes lett volna megenni. Olyan is volt, amikor egy étteremben a mellettünk ülő asztalnál dohányzott egy hölgy, a férjem fulladni kezdet, próbált segíteni magán és elővette a aerosolt amit hirtelen roham esetén használ. A hölgy meglátta elnézést kért, és beoltotta a cigijét. A fulladás persze nem múlt már el , csak hosszas idő után csillapodott otthon,de nagyon jól esett a férjemnk, hogy attól hog ő ilyen valaki embernek tekintette, és emberként bánt vele .Ő mindig fullad valamennyire amit acigi füst hamr fokoz. 1/3 tüdeje működik,az sem túl jól. Még sem hadja el magát sőt, de attól még ő is vágyik kimozdulni otthonról és persze a barátainkkal főleg.

Nem akartam személyes példát felhozni, de kénytelen lettem. Nem ítélem el a dohányosokat, mindenkinek joga hogy ha szereti cigizzen, de sajnos nálunk, még csak nagyon drága éttermekben különitik szét a dohányos ill.nem dohányos részeket. Nem az embereket, hiszen egyenértékűek vagyunk, attól sem kevesebb valaki ha beteg, és attól sem ha dohányzik! Csak sajnos, aki beteg a dohányfüsttől és nem akar vitákba bocsájtkozni ,vagy kellemetlennek érzi,hogy kérésel forduljon a dohányos felé annak fel kell állni és hazamenni.

Nehéz az igazság, mert a dohányosnak is lehet ,hogy pont úgy az igazi ha ebéd után elszívja a szokott cigijét. De azért csak érző emberek vagyunk, vagy nem?

TÉPŐZÁR! mielőtt ismét kritizálnál, hogy hosszan írtam és regény írással máshol próbálkozzak ,azért írtam itt le ezeket mert a privát levél elolvasásánál vagy közlöd hogy nincs rá időd mert regényt írok, vagy mivel te KŐSZIKLÁNAK hivva magadat, úgy érzed, ha őszintén írtam választ neked, és az emberséges volt akkor kétszínű vagyok. Szerintem te valóban kőből vagy, és itt a probléma, próbald megszeretni az embereket ne csak kritizálni, Emlékdzem amikor szt írtad , hogy sikeridet az életben a haragosaid is elismerik, de nem írtál barátokról?? Ígérem ez volt ebben a témábam az utolsó hosszas hozzászólásom, és köszönöm, aki próbál megérteni. A HOXA-tól pedig kérem elnézését a hosszadalmas válaszért, de remélem most már így talán Tépőzár hátha megért, és nem hiszi , hogy az emberibb hangú privát levelem nem kétszinűség volt? És mégis volt értelme, ennek a témának, és kitartani atámadásai ellen, bár ő szerinte, nem támadott! Én nagyon próbálom ezt elhinni, csak legyen már valóban arról szó amiről a többi hozzászóló írt, a valós kérdésre!

73. tépőzár (válaszként erre: 72. - Edit_kerekes)
2007. okt. 20. 12:50

Komolyam, mostmár csak ámulok.... Beírásaim az alap, topik témára vonatkoztak. Támadó levélre én általában priviben válaszoltam. persze a nyilvános sértést nem hagyom,.. pedig kellene.

Te is olyan dolgokat vágsz itt a fejemhez, mintha nem is magyarul lennének írva. Újra csak kérem: foglalkozz te is a topikkal. vagy ennyire vonzottalak? .. hülyeség, badarság....csak ennyi?

72. edit_kerekes (válaszként erre: 67. - Tépőzár)
2007. okt. 20. 12:20
Figyelj már egy kicsit!Nézz már kőrűl egy kicsit.Mind azzal foglalkozol amivel nem kell!Sok dohányosnak sokkal nagyobb az intelligencia szintje mint a tiéd.Ha elég intelligens lennél nem hordanál őssze ennyi hűlyeséget.Itt a CIGARETTÁZÁSROL van szo,nem a te badarságjaidrol!!!!!!!!!!!
2007. okt. 20. 08:34
Nem, de az ok nélküli bántás, itt komoly gondban van.Érdekes a LÁNYOM kettőssége: nekem a privije szinte ellentéte a nyilvánosának...igaz azt 5 órával később írta. Tudjátok mit: Írjítok a cigizésről!
70. gpetra (válaszként erre: 68. - Tépőzár)
2007. okt. 20. 08:20
Te itt valamiféle önjelölt moderátor vagy?
2007. okt. 19. 22:00
:DDD Leszokni vágyóknak lehetne egy topik, ahol napról-napra beírnák, hogy aznap ki-mennyi cigit szívott. Erősítvén egymást is akaratukban...
68. tépőzár (válaszként erre: 61. - Lányom)
2007. okt. 19. 21:57

Átvizsgáltam Neked a Fórumnyitás szabályaiT:

"-

-

- A topikod címe rövid, tömör, általános megfogalmazású legyen, ne csak rólad szóljon,; más is feltehesse kérdéseit a témával kapcsolatban.

-

- Ne használj nagybetűket......


Szeretettel , többszöri olvasatra.

Küldte az a rakoncátlan tépőzár.....

2007. okt. 18. 21:22

" A dohányzásnak is van kultúrája, de ezt csak azok tudják, akik maguk is a kultúráltabb élet hívei ." -írja a topik kiírója.

Igen, szép dolog a múlt, szép arra emlékezni;...mikor még régen a szárított dohánylevelekből papírba csavarták saját kezükkel, saját maguknak az emberek a cigiket; no, de aszerint élni? manapság azt már nem lehet.azonban a mai ember sokat fejlődött, megtanulta kezelni a dolgokat hatékonyabban, mert az a saját érdeke is.,

mint írja: " csupán intelligencia és alkalmazkodás kérdése "

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook