Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegyünk mellszívót vagy ne? fórum

Vegyünk mellszívót vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. aug. 17. 10:29

Szerintem hasznos dolog, jó venni, főleg a kórházban töltött napok alatti első időre, amikor nagyon feszül a mell, és a kicsi esetleg még nem tud olyan hatékonyan szopizni. Bár aki ügyesen fej...

Utána már megegyezik majd a kereslet a kínálattal,de a maradékot akkor is célszerű fejni.

Nekem bejött, és még mindig szoptatom a kisfiamat, aki elmúlt 11 hónapos. Mondjuk a fagyasztott tejciből én se használtam fel sokat, de úgy voltam vele, inkább legyen tartalékban biztos, ami biztos. Örülök,hogy nem volt rá szükség!

26. DODICA (válaszként erre: 25. - Cenifer)
2007. aug. 16. 20:26

??? Nem egészen értem az összefüggést, hacsak nem arra gondolsz, hogy a mell gyakori ingerlése tejserkentő.

Viszont a tej nem a szoptatás előtt, hanem alatta termelődik elsősorban! Ezért is ajánlatos igény szerint szoptatni.

2007. aug. 16. 20:00
Szerintem igen.Annál több tej termelődik a következő szoptatásig.
24. DODICA (válaszként erre: 23. - Mandy)
2007. aug. 6. 08:39

Én is ezt mondom! :))


Nekem fagyasztóból egyik se fogadta el, se natúr, se főzelékbe, se sehogy, valahogy mindig kiszúrták az ízét, bárhogy is szerettem volna becsapni őket.

Többet nem is kínoztam magam fejéssel! :))

23. mandy
2007. aug. 6. 08:18

Én előre betáraztam egy gépit és egy kézit is. A gépivel konkrétan egy cseppet is alig tudtam kiszívni, a kézivel se volt sokkal jobb a helyzet. Csak addig használtam, amíg rendesen be nem indult a tejtermelődésem.

Amúgy én is úgy gondolom, hogy nem maradok le semmiről. Miután beindul a termelés, fölösleges dolog a mellszívó, a melled úgyis megtermeli, amire a babának szüksége van.

Nem mondom, néha jó lenne, ha ott figyelne nekem is pár liter a fagyasztóban, talán el tudnék menni több órára is, a férjem pedig tudna onnan etetni, meg talán később a főzelékek gyártásához is felhasználhatnám......de van aki azt mondta, hogy teljesen fölösleges, mert felengedve más lesz az íze, és néhány baba nem fogadja el.

22. DODICA
2007. aug. 6. 08:14
Nekem volt gépi, kézi, de csak kínlódtam velük egészen addig, míg magamtól rá nem jöttem a kézi fejés technikájára. Később meg arra jöttem rá, hogy a fejés alapvetően teljesen felesleges dolog. Ha nem tesszük, szépen beáll a kereslet-kínálat elv.
21. csilla
2007. aug. 6. 08:06
Attól függ mennyi teje van az embernek, ha sok, akkor érdemes mert rengeteg idő elmegy a kézzel fejéssel. A második gyermekemnél, én is csak akkor fejtem ha már nagyon feszitett a cici.
2007. aug. 6. 07:46
Biztos én szerencsés voltam mert nem fejtem le a tejcsit és így is több mint fél éves koráig szoptattam. Mondjuk sok elfojt mikor beindult a cicim de sajna amit fölvettem azt a kicsi nem itta meg. Így hiába fejtem volna nem fogyott volna el. Sajna annyi meg nem volt hogy vigyek a tejgyűjtőbe és így ez maradt a megoldás hogy nem fejtem. Ez által gépem sem volt.
2007. júl. 7. 09:57
Igazad van. A kórházban volt egy gépi mellszívó, az nagyon hatékony volt, főleg eleinte kellett, amíg a baba nem tudott olyan intenzíven nagy mennyiséget szopni.
2007. júl. 6. 20:13

5 hónapja sikeresen szoptataom a fiamat, semmiféle mellszívót nem használtam/használok. Illetve az elején egy sima pumpásat, aminek "gumilabda" a szívókája. csak azért kellett, hogy fel tudjam vele puhítani a cicimet, ne "pattanjon róla le a gyerek".

Szerintem várd meg vele a szülést, után aderül ki szükséged van e rá. Ha tudsz szoptatni, szerintem fölöslege sbármelyiket is megvenni.

2007. júl. 6. 19:23
Jó a mellszívó, nekem kölcsön volt kérve, a Medela elektromos változata volt. Úgy szívta ahogy a baba.
2007. máj. 26. 15:15

Nekem volt mellszívóm, de semmire nem mentem vele.

Viszont kézzel sokkal egyszerűbb volt.

2007. máj. 25. 22:00

Sziasztok!


Ezek szerint én nagyon béna vagyok, mert mi legelőször az Avent kézi mellszívóját vettük meg és én a mai napig nem tudom használni, pedig van tejem bőven. A kórházban nagyon bedurrantak a melleim, így a férjem gyorsan vett egy tömör gumis R-med mellszívót és az nagyon jó volt, utána itthon is használtam. Aztán már nem győztem kézzel és most már jó ideje a Medela elektromosát használom, ami nekem bevált, ezen is lehet állítani a szívás erősségét és kb.5 perc alatt ki tudok fejni 150-200 gramm között, ha muszály.

2007. máj. 25. 21:30
Nekem is az Avent kézi volt a legeslegjobb, ennek köszönhetően sok tejem volt. És hogy megvedd-e előre??? Hááát, magánvélemény, de szerintem IGEN!!!!! Mi a szülészeten (4-en, akik egy időben szültünk) már a második naptól használtuk, így a tápszer helyett/mellé éjszaka már azt tudták adni a piciknek a csecsemősök és a tejcsi is hamarabb és jobban belövellt. És mint tudjuk az első cseppek is nagyon fontosak, bármilyen keveset is tud az ember lánya lefejni! Egyszerűbb, mint kézzel bénázni...
2007. máj. 24. 10:06
Nekem az Avent kézi mellszivó volt a legjobb, lehet hozzá kapni poharakat is, igy jól lehet tárolni is az anyatejet.
2007. máj. 1. 14:13
Hú elnézést kiírtam a termék nevét!! Nem akartam BOCSÁNAT!
11. doboska.p (válaszként erre: 10. - D06c313406)
2007. máj. 1. 14:11
Én is pont így jártam. Bár én az első hónapban a kórháztól béreltem elektromost az nagyon jó volt és utána vett a párom Avent szívót.
2007. ápr. 30. 19:28
Mi sajnos rákényszerültünk,mert manócska a koraszülött osztályra került,ahol kellett neki a pótlás!Nekem is a férjem vette meg,amíg mi még a kórházban voltunk
2007. ápr. 28. 23:11

Előre tényleg fölösleges megvenni, de kinézni érdemes, sőt mutasd is meg valakinek miet szeretnél -hátha már a kórházban szükség lenne rá.

Tényleg nem könnyű megtanulni jól fejni. Nekem nem is sikerült. Állandóan azt gondoltam, hogy összetöröm a mellmirígyeimt. Fontos volt, hogy legyen tejem, de nem akartam a mellemet se "tönkretenni".

A maszírozás tényleg segít bármien fejési technikát is választasz.

Én a hagyományos módszerrel 1 dl tejet se tudtam lefejni. Már a kórházban -ugyan tiltották, a c@s@ö@p@i@-t használtam (saját magad szívod le a tejet egy tartájba). Szerencsére sok tejem volt és ezzel a módszerrel lassan haladtam. Másodjára az a@v@e@n@t@-et válsztottam (hasonló a pumpás flakonokhoz, de a kar nyomásával szívóhatást váltasz ki). A motoros segédeszközökkel ellentétben itt magad határozod meg a tempót, a szívóerőt, a szilikonos harang masszíroz is közben, nincs zúgás, gyorsan haladsz, a tartály cumisüveg is lehet, nincs szükség "üzemanyagra" (áram, víz) saját magad működteted.

Nekem 9 hónapon át jó szolgálatot tett, és a mellem is maradt a régi.

2007. ápr. 28. 23:08
Nekem az avent kézi volt, nagyon-nagyon jó, ajánlom mindenkinek... Hat hónapig szoptattam, akkor is a pici hagyta abba, és ez alatt a hat hónap alatt szinte minden cicizés után fejnem kellett, mert túl sok volt a tejem. Még így is párszor becsomósodtam. :( Lehet, hogy kicsit drága(a többihez képest), de HAT hónapon keresztül napi rendszerességgel könnyítette meg a dolgomat...
7. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 6. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 28. 23:06
ja,szerintem nem árt,ha van mellszívó
2007. ápr. 28. 23:05
Nekem nagyon bevállt a chicco,de láttam a korházban a lányoknál az avent.et,az nagyon nagyon jó,csak kicsit drága
5. Hoxa
2007. ápr. 28. 23:03
2007. ápr. 28. 23:02

Ha márkát is akarsz hallani, én a Pesztronkát nem ajánlom, nem lehetett jól szabályozni, vagy őrülten szívott, vagy sehogy, vagy kellett volna még 2 kéz a lyukat nyomkodni.

Az avent kézi viszont nekünk jó volt.

Nyugodtan írhattok márkát, amíg valaki nem forgalmazni akarja itt, addig semmi bajom vele. :)

3. bige
2007. ápr. 28. 22:33

teljesen egyetértek Hoxával. ami miatt nem lehet okos tanácsot adni - sok összetevője van annak is, hogy milyen kell. pl. ha 10. emeleten laksz - hiába veszel vízcsapra szerelhetőt. ott már nincs akkora nyomás. ..vagy ha olyan helyen laksz, hogy a víznyomással gond van

lehet, oyg egyáltalán nem lesz rá szükséged. amivel a legjobban jársz, ha a csecsemősöket nyaggatod, hogy tanítsanak meg rendesen fejni. ne csak megkérdezzék, hogy tudsz-e, hanem nézzék meg hogyan csinálod, és mutassák meg. nem is gondolná az ember, de nem könnyű jól fejni.

..és azt sose felejtsd, hogy a legjobb vákumja a babának van.

szoptatás vagy fejés előtt jól meg is masszírozhatod, hogy könnyebben jöjjön

2. Hoxa
2007. ápr. 28. 22:10
Szerintem előre felesleges megvenni. Úgyis ki fog derülni, hogy kell-e egyáltalán és meg lehet venni a szülés után is. Persze kinézni hasznos esetleg, melyiket érdemes majd megvásárolni.
2007. ápr. 28. 19:46

Érveket- ellenérvek várok!:))

És persze a márkának is örülnék:)) (ahogy szoktuk.. pl. kódolva, de érthetően:) )

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook