Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegyünk mellszívót vagy ne? fórum

Vegyünk mellszívót vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2
57. kriszpoz (válaszként erre: 55. - Gyimesineviki)
2010. ápr. 11. 21:55

Szia!

Én sajnos nem tudok szoptatni. Egy hónapja fejem a tejet, és úgy adom a lánykámnak. Nekem is ez a fajta mellszívóm van. Az egy hónap alatt kétszer gyulladt be a mellem, hol az egyik, hol a másik. Én nem fejném, ha nem lenne muszáj, de ez még mindig jobb, mintha nem lenne tejem. Most már a fagyasztóban is van pár adag :)

Szóval, szerintem jó a gép, de én jártam úgy, hogy nem akart szívni, és után lecsavartam a tetejét, majd újra vissza, és után már működött rendesen. Nekem csak a végén kell egy kicsit masszíroznom, hogy minél több kijöjjön, egyébként sugárban folyik. Kb. 15 perc alatt végzek a két cicivel. Ha nem megy Neked így, akkor szerintem valami baja lehet!

56. DODICA (válaszként erre: 55. - Gyimesineviki)
2010. márc. 4. 09:44

Szia!


Próbálok segíteni, de az biztos, egyedül te fogod tudni, mikor mi a helyes, nektek mi válik be.


A gép tuti nem rossz a leírásod alapján.


A mellednek különösebb baja nem lesz ugyan tőle, azt leszámítva, hogy lóg majd a későbbiekben, mint egy üres zacskó.


Én személy szerint ellene vagyok a mellszívóknak, legyen az akár kézi, akár gépi, főleg az utóbbi nyújtja meg rendesen az izmokat. Tudom, próbáltam én is mindent. Utólag sajnálom, hogy nem rögtön tanultam meg a kézzel való fejést, az a legkíméletesebb, s ráadásul tapasztalatom szerint hatásosabb is a gépi fejésnél. (Nálam is pont úgy volt, mint ahogy te írtad.) Fejni egyébként is csak akkor érdemes, ha olyannyira be van durranva a mell, hogy a kicsi képtelen rendesen bekapni. Ahhoz viszont, hogy a kereslet-kínálat elv érvényre jusson, teljesen felesleges fejni. A tejet ugyan lehet fejéssel szaporítani, de ennek meg az a veszélye, hogy a kicsi nem jut kellő mennyiségben hozzá a zsírósabb, ún. hátsó tejhez, hanem jóllakik a hígabb, de nagyobb cukortartalmú "első" tejjel. Ilyenkor nem annyira kielégítő a fejlődése.

Jó megoldás fejés helyett, ha egy mellből szoptatsz, amíg az ki nem ürül teljesen, s csak ez után adod neki a másikat, majd a következő szoptatásnál azzal a mellel kezdesz, amelyiket utoljára szívta. Csak aztán győzd észben tartani! :))

a leírásod alapján bőven van tejed. Ez jó. Sokkal könnyebb a dolgod, ha azt akarod, hogy a baba igényeihez mérten beálljon a megfelelő tejmennyiség. Nincs ugyanis különösebben semmi teendőd. Az meg tévhit, hogy minden szoptatás után teljesen le kell fejni a tejet. Ha állandóan utánafejünk, azzal szaporítjuk, s nem áll be az egyensúly. Holott6 az lenne a baba és a mama érdeke is, hiszen minek fárassza a szervezet fölöslegesen magát? A későbbiekben viszont, amikor épp szaporítani kell majd a tej mennyiségét a növekedési ugrások során, a legcélravezetőbb (a fejést elfelejtve, kikerülve), ha sűrűbben szoptatsz, a baba igényeihez igazodva. Bármilyen fejési technikánál jobb, a lehető legjobb, ha a baba szopik, s ő üríti ki teljesen a mellett. Ráadásul a kicsi olyankor is képes még tejet szívni a mellből, ha abból látszólag már semmi se jön, se kézzel, se géppel. (Ha nem hiszed, mérd majd meg!)


Remélem tudod hasznosítani, amit írtam!


Sikeres szoptatást kívánok!


Dodica

2010. márc. 3. 20:51

Sziasztok!

háromhetes kisbabám van, eszik rendesen, tejem is van bőven. Vettünk egy @p@e@s@z@t@o@n@k@a elektromos mellszívót, amivel csak akkor jön rendesen és gyorsan a tej, ha közben masszírozom a melleim, vagyis inkább préselem...ha nem így fejnék, nem is jönne le a tej (100-200 ml), önmagában a gép alig szív, csak azt érzem, hogy fáj...

Kérlek adjatok tanácsot!

A gép rossz esetleg?

Lehet később baja a melleknek emiatt, nem csinálok bajt?

54. kry84
2009. febr. 11. 21:45
Mindenképp,mert ha nem veszel,pont akkor fog kelleni.Inkább kevésszer használd,mint hogy kéne és nincs.
2009. jan. 11. 23:26
Érdemes venni! Nekem Avent volt. Sokszor jól jött! Még mindig jobb, mint kézzel fejni!
52. 70a5a27405 (válaszként erre: 51. - 87dcc92a81)
2009. jan. 11. 21:38
nem csodálom! :DDDDDDDDDDDDDD
2009. jan. 10. 00:43
Vegyünk mellszívót vagy ne?--->én kihagyom:)
2008. dec. 22. 11:05
Szia! Nekem két kézi mellszívóm is volt: az egyik avent, a másik pedig canpol márkájú. Nagyon sok tejem volt, és sajnos a kézi mellszívók nem ürítették le teljesen, emiatt 2 hónapos volt a babám amikor mellgyulladásom lett. Akkor megtanultam kézzel fejni és azóta mindenkinek ezt ajánlom, mert kíméletesebb a cicivel és teljesen ki is üríti azt.
2008. dec. 22. 06:04
Én a babynova kézi mellszivót vettem és nagyon jó volt,nem bántam meg.
48. Szilvia.21 (válaszként erre: 47. - Szilvia.21)
2008. okt. 27. 23:23
Előre szerintem nem érdemes,mert nem tudhatod,hogy mi lesz,mi is azért nem vettünk előre.
2008. okt. 27. 23:21
Én elöször nem akartam(pocakosan),de aztán miután megszültem és beindult a tejem iszonyú volt,nagyon fájt,mert akkor még nem szivta ki teljesen és nagyon sok volt.Kellett vennem egyet,és jó volt,mert nem durrant be a cicim,mert letudtam fejni a maradékot,meg fagyasztgattam is.
2008. okt. 27. 22:47
Nekem kellett..sajnos:(
2008. aug. 7. 17:44
Én vettem és örülök is neki mert sokkal egyszerübb fejni!Meg ha szopások után lefejed több tejed termelödik!
44. j357
2008. aug. 7. 13:26
mindenképp érdemes, mert ha sok a tej, akkor így le tudod fejni, bár állítólag kézzel is lehet, de az jóval nehezebb.Vagy ha kevés a tejed, akkor is érdemes tejtermelés serkentése miatt.Szerintem elég a kézi pumpás változat, 1000 ft alatt beszerezhető...
2008. aug. 7. 13:19
Szerintem igen, mert sosem lehet tudni, mikor kell. Ha több a tej, feszül, fáj, akkor le kell szívni, nem jó ha még pár órát úgy marad. Begyullad aztán puff neki. (kézi medelám van, jó)
2008. júl. 31. 14:50
Nekem azt mondta a védőnő, hogy felesleges előre venni, mert nagy valószínűséggel nem lesz rá szükség. A kórházból már ugrasztanom kellett a férjemet, hogy vegyen, mert haza sem engedtek volna, olyan állapotban voltak a cicik!:-(((
2008. jún. 13. 18:02
Én vettem használtan avent szívót, és nem tudtam vele fejni, csak 10-20 ml volt először és abban a nagyrésze nem is csöpögött le, kaptan kölcsön medelát (sima kézit), azzal már sokkal jobb, tisztítani is egyszerűbb, mert kevesebb részből áll, és olcsóbb (nincs 5000 Ft), szívesen kipróbálnám az elektromosat, de anyagi okok miatt nem teszem. azt sajna nem tudom hol lehet kölcsönözni (Egerben lakom). Ha valaki tud segítsen. Előre is köszi.
2008. jún. 11. 20:44
Szerintem nem gyullad be a mell, ha nincs az utolsó cseppig kiszívva minden alkalommal. Sőt! Én már a gyerekre hagyom, mennyit kér. Ha mindkettőből, akkor legközelebb a korábbi másodikra teszem először, hogy kiürüljön. Ha csak egyikből kér, és legalább 2 óra eltellt, akkor "újat" kap.
2008. jún. 11. 13:04
Nekem volt, és megérte. Mondjuk elég sok tejem volt, és a maradék lefejése ugye kötelező a begyulladás elkerülése végett. Ezzel meg sokkal egyszerűbb, mint kézzel...
2008. jún. 11. 13:01

A klinikán volt pár nagyteljesítményű Medela, de eleinte azokkal is 1,5 órába telt, míg 1dl-t lefejtem. Volt, hogy jöttek utánam, mert a pici már ordított. Szegény besárgult, belustult, pohárból itattuk 1,5 hétig, mire belejött a dolgába.

Az Avent kézije nem működött, így már első éjjel rohantam vissza a kórházba, aztán másnap vettem egy kis elektromos Medelát, ami olcsóbb az Avent kézijénél és nem lehet tőle ínhüvelygyulladást kapni. (Az Aventet visszavették a Tescóban! :))

Ma már csak akkor használom, ha becsomósodtam, és a kicsi nem szívja ki. Lehet, érdemes lenne tartalékolni a fagyasztóba, de egyik ismerősöm se tudta felhasználni.

2008. máj. 9. 21:21

A kórházban volt elektromos. Igaz totál brutál volt, de jól jött, nem voltam az a jól tejelő fajta...


Aztán amikor megtanultam kézzel fejni, már sokkal hatásosabb, gyorsabb volt minden csodamasinánál.:))

2008. máj. 9. 21:18
Vegyél, jól jön. Nekem a cseppem nem óhajtott cicizni 1 hónapos koráig,. Jól jött a kézi mellszívó, mert ezzel 10 perc alatt kifejtem, amit amúgy kézzel 40 perc alatt tettem volna. Ja és akkor 2 óránként evett, én meg olyan nagyon kivoltam a gyerekágyba, hogy enni se volt időm, meg kedven se. Vagy kérdezd meg a környezetedben, pl. elektromost itt Pest Megyében több bababoltban lehet kis összegért bérelni is. (havi 700 Ft)
2008. máj. 9. 21:02
Mindenkepp kell, sosem tudhatod, hogy mire kell majd hasznalnod. Pl. ha begyullad a melled, mert elzarodik egy vekony tejcsatorna, akkor azonnal kell. Vagy ha tul sok, ill. tul keves tejed van. Akkor is le kell szivnod picit, ha tulsagosan tele van a melled, es a baba nem tud rendesen racuppani:)
2008. febr. 6. 20:21
Én kölcsönöztem egyet,Aventát.
2008. jan. 21. 14:42
Szerintem az első babánál mindenképpen érdemes venni, de ha másra nem arra is jó, hogy a "felesleges" tejet leszívd és elrakd a mélyhűtőbe.
2007. dec. 17. 18:50
Nekem is volt, de csak az első időben használtam. A babókám nem tudott csak20-40milit szopizni. :( Vagy nem akart :) Eltenni nem tettem el, mert nem volt hajlandó megenni sehogyan sem a lefejt tejcsit. Most 19hós és még szopizunk :)
2007. okt. 4. 18:57
Nekem is volt aventes mellszívom,tényleg jó.De kézel gyorsabban és többet tudtam lefejni.
30. LoLiNa
2007. okt. 4. 18:52
felesleges.. a baba dolga, hogy kiszopizza a tejet. ha mégis marad bent, azt kézzel is le lehet fejni.. felesleges pénzkidobás
29. heni76
2007. szept. 1. 09:39
Szerintem kell!Nekem az Avent kézi mellszívó volt!!!Ajánlom mindenkinek!!!Nagyon jó!!!
2007. aug. 17. 10:30
Azt hiszem én 4-5 hónapos korig fejtem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook