Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kézi vagy elektromos mellszívó a jobb? Ki mit ajánl? fórum

Kézi vagy elektromos mellszívó a jobb? Ki mit ajánl? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 25. 21:58
Köszönöm Nektek! Igen a válaszok után én is így látom jónak, hogy előre inkább nem venni semmit. Ki tudja, lehet nem is lesz annyi tejem, hogy fejni kellene, bár azért remélem, hogy nem így lesz.
2013. szept. 23. 07:49

Nekem 2 féle van, az egyik a kis pumpa, olcsó, hatékony, tényleg régi bicikli dudára emlékeztet.

Vettünk egy Avent elektromosat (kézivé alakítható), mert sok volt a tej az első gyereknél, a motor az első gyereknél tönkrement, meg sem moccant mikor elővettem.

Szívni szív, de tényleg lassú, hangos. Macerás az összerakás, fertőtlenítés, stb.

Addig amíg nem tudod, hogy mennyi lesz a tej mennyisége kár beruházni.

Az elsőt akkor vettük meg, mikor a kórházban a csecsemősök mondták, hogy fejni kell.

27. Cepheus (válaszként erre: 20. - Adri005)
2013. szept. 22. 23:21
Minél többször szopizzon a baba, az szaporít a legjobban. Magától is így szaporít, pl növekedési ugrásoknál sokkal többször kéri magát mellre.
26. Adri005 (válaszként erre: 25. - Sziporka9)
2013. szept. 17. 10:10
Köszönöm szépen! :) Majdnem meg voltam győződve róla, hogy a gépi erősebb lehet meg jobb, de most már nem :)
2013. szept. 17. 01:40

Szia!

Nekem először kézi volt, de nagyon sokat fejtem, és úgy gondoltam, hogy beruházok egy gépire.

Nekem a gépi nem vált be, először is oltári hangos volt, tök zavart a hangja, meg még lassú is volt, a kézivel, olyan gyors voltam, mint a gép, tehát nekem a kézi tökéletes volt, és izmosodtam is :-)

Jó keresgélést.


ui.: Nekem kézi Medela volt...

24. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Adri005)
2013. szept. 16. 09:47
Gyakori mellretétellel.
23. Ede71 (válaszként erre: 20. - Adri005)
2013. szept. 16. 09:26
szia, valaki a teára esküszik, én teát is ittam, meg homeopátiás bogyót is szedtem. a bogyót a szülésznő javasolta: urtica urens 5ch. boldog babavárást!
2013. szept. 16. 06:05
Nekem a gépi,semmit sem fejt le.Megvettem drága pénzért,és nem tudtam használni.Úgyhogy én a kézire voksolok.
2013. szept. 15. 23:02
Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy tanulj meg kézzel fejni. Én azzal csináltam és sokkal gyorsabb és hatékonyabb is.
20. Adri005 (válaszként erre: 19. - Ede71)
2013. szept. 15. 22:50

Sajnos nincs:( De az egyik boltban ahol használt baba cuccokat árulnak, mondta a hölgy, hogy van rá lehetőség mikor bekerülök a kórhába akkor valaki elmegy kér kölcsönbe tőle egy mellszívót, ha beválik megvásárolom, ha nem akkor ad másik fajtát. Akkor lehet az lesz:)

Azt hogy mennyi tejem lesz lehet valamivel befolyásolni? Lehet, hogy nagyon ostoba kérdés, de első baba még nagyon tudatlan vagyok :) Köszi szépen előre is!

19. Ede71
2013. szept. 15. 22:19

szia, nekem kölcsönben volt egy avent kézi, az első gyereknél csak az elején kellett fejnem, aztán beállt a kereslet kínálat a gyerek igényei szerint. a második babaánál szoptatási nehézségeim voltak, tejem volt fejtem ennek ellenére is 3x begyulladt a mellem, a kórházban megmutatták hogyan kell kézzel fejni, attól kezdve csak kézzel fejtem, nagyon gyosan ment és nem kellett mosogatni, sterilizálni stb. persze ez egyedi eset is lehet, lényeg előre nem érdemes erre áldoni, lehet hogy nem is kell majd, mert annyi tejed lesz, hogy jön magától, de a fordítottja is megeshet (remélem az sok tej lesz az igaz:))

nincs valaki akitől kölcsön tudnád kérni aztán később venné legyet?

2013. szept. 15. 21:11
Szia! Igen jó az avent.én 2 gyereknél fejtem fejenként 8 illetve9 hónapot legjobb időszakban napi egy litert és egy elektromos aventem volt. Kibírta mindkét gyerekemet:)a legelején egy kézi Chiccot vettem tönkrement hamar. De nyilván attól függ mennyit kell majd fejned. Valakinek szinte nem is kell akkor pedig felesleges annyit kiadni rá. De ha az ár nem számít akkor elektromos!
2013. szept. 15. 20:40

Huhh:) Először is köszi szépen mindenkinek. Nem lesz könnyű a döntés azt hiszem:)

Még egyet szeretnék kérdezni, mert mostmár ebben is bizonytalan lettem. Az Avent tényleg jó?

16. 400d5a1cec (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. szept. 15. 18:15
Mindenben a kézi a jó. Olcsóbb, és nem romlik el.
15. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Cepheus)
2013. szept. 15. 17:57
Aaaa, en probaltam elektromosat is, arra meg sem moccant. De nyilvan, kinek,mi.
2013. szept. 15. 16:33
Attól függ, hogy mennyit kell fejned. Nekünk elég volt a kézi is, az elektromos nyilván hatékonyabb.
2013. szept. 15. 16:30
Kézire szavazok :) Kell nemi erokifejtes, de azert ha beindul, akkor mar egyszeru!
2013. szept. 15. 16:27
elektromos hacsak nem akarsz izmosodni
11. Mari85
2013. szept. 15. 16:21
Szerintem mindenképpen kézi!
2013. szept. 15. 16:18

Nekem avent kézi és gépi iv volt, de a gépi jött be, ha választani kell.

Egyébként az aventnek van egy olyan mellszívója, ami gépi is és kézi is egyben. nekem is ilyen volt, csak én nem tudtam, hogy lehet vele kézzel is szívni, ezért vettem egy kézit is.

2013. szept. 15. 16:16
kézi
2013. szept. 15. 16:15
Kézit használtam a fejés első perceiben,utána szépen a saját kezemmel kifejtem csontra a cicit.
2013. szept. 15. 16:11

Szia nekem kézi volt gyógyszertárból 1000 ft kb.

Szerettem volna venni elektromosat én is az aventosat néztem ki,de hál istennek nem tettem meg 2 hétig szoptattam csak.

2013. szept. 15. 16:09

Ha sokat szeretnél fejni, akkor mindenképp gépit vegyél. Az sokkal hatékonyabb és nem olyan fárasztó használni. Amire érdemes figyelni: legyen több mérete a szívófejnek, mert nem mindegyik passzol! A másik: lehessen állítani a szíváserősséget, ez is nagyon fontos.

Eleinte lehet kellemetlen, de aztán megszokja az ember.

Sok sikert és boldog babázást!

2013. szept. 15. 16:05
Nekem Tommee Tippee kézi volt,de nem nagyon működött,úgyhogy a gyógyszertárban vettünk pár száz forintért olyan retró kézi mellszívót,ami úgy néz ki,mint a régi bicikl duda. Na,azzal sikerült lefejnem a tejem-amíg volt.
2013. szept. 15. 15:56
Csak a kézit próbáltam, nekem az bevállt.
2013. szept. 15. 15:46
nekem kézi volt, a célnak megfelelt.
2013. szept. 15. 15:36
nekem kézi volt baromira nem állt kézre, másodiknál elektromos, az bejött jó volt
2013. szept. 15. 15:35
Azt már eldöntöttem, hogy Avent mellszívót veszek, mert azt nagyon sokan dicsérték, de azt nem tudom, hogy kézi legyen vagy elektromos. Tapasztalatokra véleményekre lennék kíváncsi. Előre is köszi szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook