Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegák, ideiglenesen „húst elhagyók”: fogytatok a hús étrendből történő kiiktatása után? Volt valami áldásos hatása? fórum

Vegák, ideiglenesen „húst elhagyók”: fogytatok a hús étrendből történő kiiktatása után? Volt valami áldásos hatása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
31. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2010. nov. 29. 17:36

Hali!

A növénmyi vasat nem képes hasznosítani az emberi szervezet,gyakorltilag nulla a felszívódása.

Vásárolj vagy irass dokival hem kötésű vaskészítményt,mert különbn nemhogy fogyni fogsz,hanem még hízni,hajhullás,bőr időelőtti öregedéséről,kollgénhiányról meg még ne is beszéljük..

2010. nov. 29. 17:32

Szia! :)

Én nem vagyok "igazi" vega,csak éppen sosem kívánom,nem szeretem a húst.Riogattak sok mindennel,de mindig teljesen egészséges voltam,jó vérképpel.Nem tudom megmondani saját tapasztalatból,hogy lehet-e ezzel a módszerrel fogyni,de szerintem nem,sőt kezdő vegák,gyakran panaszkodnak,hogy az addigi hús helyett,krumplit,tésztát,pékáruat esznek,és éppenhogy híznak,na de gondolom ki is kell tapasztalni.Aki nagyon husos volt,annak biztos nehéz átállni.


Szerintem annak nem árt néha egy kis szünetet tartani,aki naponta eszik húst,heti 1-2-szer normálisnak tartom,de mondjuk a gyerekemnek nem adnék mindennap.

29. Titánia83 (válaszként erre: 28. - 204b456479)
2010. nov. 29. 16:57

Nem a vadállatokra céloztam a kínzásnál. És tudom, hogy vannak időszakok, amikor szükséges is a vadászat.

A ketrecben egymás hegyén-hátán tartott, és gyógyszerezett állatokat sajnálom. Vagy a szarvasmarhákat, amelyek nem mozoghatnak. :S Á, nem írom le...

28. 204b456479 (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2010. nov. 29. 16:44

Értem. Én imádom a húst, a férjem meg vadászik, így a vadhúst is előszeretettem eszem (most meg lehet kövezni mindenkinek :-)).

Persze mindenkinek a saját szíve joga h vega v sem, de sajnos ettől még ugyanúgy meglesz ölve a szarvasmarha, disznó, baromfi, stb...és a húsevők többségben lesznek mindig, mert - mint szerintem is - az emberi szervezetnek szüksége van a húsra.

De ettől függetlenül megértelek Téged is. :-)

Amúgy nem kínozzák őket...

27. Titánia83 (válaszként erre: 26. - 204b456479)
2010. nov. 29. 16:39

Egyre inkább megundorodtam a hústól. Volt, amit alapból nem ettem (pl. nyuszit :S), aztán egyre csak elhagytam a húsokat. A csúcs az volt, hogy az egyik gyrosbárban meg nyershúst tettek elénk.

Na meg szeretem az állatokat is. :)

Kevesebb húsfogyasztás esetén kevesebb földeket kellene ész nélkül művelni, és hátha nem kínoznák ennyire a levágásra szánt állatokat.

Azóta találtam egy könyvet is. Ami megrendített.

Elég összetettek az okok, és régóta ott motoszkált már a tudatalattimban. A kineziológusom mondta ki a végszót, és az ő hatására lettem végre vega.

2010. nov. 29. 16:33
Miért lettél vega?
25. Titánia83 (válaszként erre: 24. - Eszter_good)
2010. nov. 29. 16:20

Megnézem! :)

Gratulálok!!!

24. eszter_good (válaszként erre: 23. - Titánia83)
2010. nov. 29. 16:19
Nyilvános a mérlegelőm. 90 kg voltam, most 77-80 között ingázik.
23. Titánia83 (válaszként erre: 20. - Eszter_good)
2010. nov. 29. 16:13

Ez csupa jó dolog!

És kb. két hónap után indult be a méregtelenítés?

Fú, az izzadás az nekem is van. Akkor ettől van!? :o


Nekem is eleinte nagyon törékenyek voltak a körmeim. Mármint az első két hétben. Oldalt töredeztek. De most hogy mondod, tényleg erősek!


És a súlyod változott?

22. Titánia83 (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2010. nov. 29. 16:10

Köszi a jó tanácsokat! :)


Félkész ételekről lemondtam. Képzeld, ég a tartósítószertől a gyomrom. Még a paradicsom pürét sem bírom. :S


Szerencsére nem szintetikus a vitaminom, csak lusta vagyok szedni. :D


De amúgy én sem gondoltam, hogy hiánybetegséget okoz. A Húgom meg gyermekkorától volt vega, és a dokija B12 injekcióra járatta. Így, amikor várandós lett, inkább rászokott a húsra. Most meg engem hülyéz le, hogy én nem eszek húst. :D

21. mágnes74 (válaszként erre: 20. - Eszter_good)
2010. nov. 29. 16:09

Tényleg az izzadtság, attól megőrültem.

És a pattanások az első hónapban.

A méregtelenítés nem tesz jót a bőrnek az elején, de aztán csoda történik:))

2010. nov. 29. 16:06

Szia!

2008 októbere óta nem eszem húst.

Azóta egyszer voltam beteg, ízületi fájdalmaim szinte teljesen elmúltak.

Kellemetlen volt a "méregtelenítés"-nek titulálható rész. Kb. 2 hónap húsmentesség és igazi vega kaják után hasmenés, hihetetlen szagú izzadság. Aztán elmúlt :)

A körmeim vékonyabbak sokkal, de olyan kemények, hogy nem lehet hajlítgatni, vagy eltörni őket.

A hajam alig töredezik.

Gyomorfájásom szinte sosincs.

ÉS a legmeglepőbb! 9 éves korom óta elég durva vashiánnyal küzdöttem. Végre elmúlt, tavaly decemberben már a felső határ környékén mozgott a vasam! (Minden külön étrendi figyelem nélkül.)

19. emagdi (válaszként erre: 16. - Titánia83)
2010. nov. 29. 16:05

jól teszed:)

még annyi, hogy jobb kerülni a kész- és félkész ételeket (amiket a boltokban kapni), illetve azokat is amik tele vannak mindenféle adalékanyagokkal.


egyébként nem kell tartanod, hogy bármiféle hiánybetegséged lesz.

szerintem ezeket a multivitaminokat sem érdemes szedni, mert a legtöbbjük szintetikus, ami úgysem tud hasznosulni:(

18. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2010. nov. 29. 16:04
Az szép eredmény pedig.
17. Titánia83 (válaszként erre: 12. - Pirinyóka66)
2010. nov. 29. 16:03

És ez ideiglenes volt, vagy azóta is tartjátok?


Velem is kitart a férjem. :)

16. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2010. nov. 29. 16:02

Cukrot soha nem használok semmibe, csak mézzel ízesítek. Tejet sem iszom, és teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket, vagy rozsos, zabos dolgokat eszem. Kerülöm a péksütiket.

Én is sok zöldséget és gyümölcsöt eszek.

Mondjuk tejtermékeket szoktam enni, a bolti és a tehéntej az, amit nem birok. Kecsketejet időnként fogyasztok.

15. mágnes74 (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2010. nov. 29. 16:01

Igen, bár nem ez volt a cél:)

6 kiló 4 hónap alatt, de utána vissza is jött:)

De én édességet sem ettem.

14. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 6f731e9185)
2010. nov. 29. 15:59
Köszi a tanácsot! Igyekszem, és nagyon szeretem pl. a céklát. Nem tudom, hogy a tél miatt, vagy emiatt, de kicsit sápadt vagyok. Lehet kellene pótolnom vitaminilag is. :)
13. emagdi (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. nov. 29. 15:59

20 éve lesz áprilisban.

igen, igyekszem minél több zöldséget enni, lehetőleg nyersen v kevésbé feldolgozott formában (hirtelensütve v kevés ideig főzve).


egyébként csak a húsevés elhagyásával nem hiszem hogy fogyni lehet, inkább attól, ha a cukrot, finomított lisztféléket hagyod el. (illetve ezeket IS :))

12. pirinyóka66 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2010. nov. 29. 15:58

Szia.

Amikor a húst elhagytam és a gabonákat beiktattam az étkezésembe, fizikailag és lelkileg is erősödtem, a súlyom pedig csökkent kellőképpen. A férjemnek az emésztési problémái szűntek meg a hús elhagyásakor.

Mindenkire másképp hat, érdemes kipróbálni és ezáltal új tapasztalatokat szerezni :-)

11. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Mágnes74)
2010. nov. 29. 15:58
Kilóban változott valami?
2010. nov. 29. 15:57
Ha el is hagyod egyél sok vastartalmú zöldséget nehogy vérszegény legyél!
9. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2010. nov. 29. 15:57
2-án lesz egy hónapja, hogy nem eszek húst semmilyen formában. :)
2010. nov. 29. 15:56

Én tavaly 4 hónapig nem ettem húst. Először nem szándékosan, egyszerűen nem kellett:)

Az első hetekben hiperaktív lettem, állandóan pörögtem, tele voltam energiával:)

Aztán ez normalizálódott, de még így is jóval többet bírtam.

Egy idő után már a hús illata is furcsa volt, megkóstoltam, és nem is értettem, miért jó ez.

Aztán 4 hónap után újra hiányzott, szép lassan visszaálltam, bár még most sem eszem annyit belőle, mint régen.

7. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2010. nov. 29. 15:56

És gyermekkorod óta nem eszel húst, vagy ez mostanában jött?


Szedsz valami plusz vitamint? Vagy sok zöldséget és gyümit eszel? (Bocs a sok kérdésért.)


Nekem most lesz egy hónapja. Azóta még kevesebbet is eszek, csak az első napokban éreztem farkaséhesnek magamat.

2010. nov. 29. 15:56
szerintem amúgy a legjobb, ha foglalkoztat valami gondolat, arra úgy keresed a választ, hogy kipróbálod saját magad:D
5. emagdi (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2010. nov. 29. 15:54

nem vagyok vega, csak nem szeretem a húst, ezért nem eszem.

csak az a baj, hogy nagyon szeretem a csokit, és attól aztán lehet hízni:) de persze ha ennék húst, a csokit akkor is szeretném, úgyhogy nem hiszem hogy van összefüggés, mindenesetre én nem tudok semmi csodás történetet mesélni, de biztos lesz aki tud majd:D

4. Titánia83 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2010. nov. 29. 15:51
Saját sztori? Mármint te vagy vega, vagy csak egy időre száműzted a húst?
2010. nov. 29. 15:51

Szóval a cím vége a (pl. méregtelenítés stb.)?

Túl hosszúra sikeredett. :p

2010. nov. 29. 15:51
nekem csak olyan sztorim van amire nem vagy kíváncsi :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook