Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegák, ideiglenesen „húst elhagyók”: fogytatok a hús étrendből történő kiiktatása után? Volt valami áldásos hatása? fórum

Vegák, ideiglenesen „húst elhagyók”: fogytatok a hús étrendből történő kiiktatása után? Volt valami áldásos hatása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
61. Titánia83 (válaszként erre: 60. - F64f0d9a69)
2010. dec. 2. 07:54

Én is hiszek abban, hogy nekünk is tennünk kell az egészségünkért. Ez a legfontosabb. Na meg bízni, saját magunkban.


Talpmasszázson még egyszer voltam, de utána megfájdult a fejem. De én is sok jót hallottam róla. Anyum is gondolkodik rajta, hogy megtanulja.

60. f64f0d9a69 (válaszként erre: 58. - Titánia83)
2010. dec. 1. 12:31

Én AB-s vagyok és már nem vagyok beteg, csak voltam.

Sok év kellett hozzá, hogy rendbe szedjem magam, mert az orvosok szerint "ezzel együtt kell élni."

De én ebben nem hiszek, az ember sok mindent tehet magáért.

Régebben én is teákat használtam, de rájöttem, nem nekem való és az ára nagyjából annyi mint a bogyóké.

A talpmasszázs is nagyon jó. Már sok jó tapasztalatom van.

59. Titánia83 (válaszként erre: 57. - F64f0d9a69)
2010. dec. 1. 11:57
Az én családom tipikus húsevő, és ráadásul B-sek vagyunk többnyire. :) Mégis húgom vagy 22 évig nem evett húst, nálam idén fogalmazódott meg a gondolat... Ezen már sokat filóztam, hogy akkor hogyis van ez... :o
58. Titánia83 (válaszként erre: 56. - F64f0d9a69)
2010. dec. 1. 11:55

Te is B-s vagy, és ilyen beteg? :(

Bárhogy is van, tennünk kell az egészségünk érdekében. Én is szedek étrendkiegészítőket, mert való igaz, a mai tápláléknak már alacsonyabb mind a vitamin tartalma, mind a tápanyag értéke.

Én pl. régebben, amikor szedtem gyógyszert, azt is megéreztem, ha egy gyógyszer nem jó. A doki írt fel antibiotikumot, és egyetlen szem bevétele után éreztem, hogy ez nem lesz jó. De végig kellett szedni. Utána persze kaptam mást. Mondjuk ez is kísérlet számba megy. Próbáljuk meg előbb azt, ha nem válik be, majd a másikat.


Magamon is kísérletezgetek azért. :D Itt a fórumon ajánlották a cickafark teát, mint ciklus-szabályozót. Olyan középidős fájdalmakat csinál nálam, hogy csak na. Úgyhogy nem minden jön be, ami másnak igen. De az élet egy szép hosszú tanulási folyamat, nemde?

57. f64f0d9a69 (válaszként erre: 55. - Titánia83)
2010. dec. 1. 11:52

Mert emberek vagyunk, ráadásul számít a neveltetés, az emberek ugye vándorolnak...

Ki tudja???

56. f64f0d9a69 (válaszként erre: 54. - Titánia83)
2010. dec. 1. 11:49

Egyetértek veled és azért mert ezt a könyvet használom, még nem tartom szentírásnak. Szerintem is fontos a tapasztalat, a megérzés.

Én is gyakorlom a jógát, gyalogolok stb. És vizet iszom, ha szomjas vagyok. Rendetlenkedek étkezésben, de módjával, mert a visszaszerzett egészségemet szeretném megtartani.

Az immunbetegségek szerintem befolyásolhatók, legalábbis én így tapasztalom saját magamon.

A gyógyszerekre néha szükség van, de már rég éltem vele, viszont én szedek étrend kiegészítőket.

Ahogy olvastam, az emberek más betegségekre fogékonyak, és más a gyógyulás útja. Mert nem vagyunk egyformák. Egyik meghatározó a vércsoport, biztosan sokkal többféle módszer is lesz még, amit még nem is ismerünk.Nem is lenne jó, ha egyformán gondolkodnánk, mert akkor mitől jutnánk előre?

Sajnálom a veletek történteket...

55. Titánia83 (válaszként erre: 51. - F64f0d9a69)
2010. nov. 30. 20:59

Egy valamit azért nem értek!

Vagyunk itt páran B vércsoportúak. Elvileg tipikus húsevők. És mégis pont mi nem kívánjuk a húst.

Erre írnak valamit a könyvben?

54. Titánia83 (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2010. nov. 30. 20:56

Én elhiszem, hogy orvos írta.

Csakhogy én is olvastam egy könyvből

Ghislaine Saint-Pierre Lanctot: Eü. maffia. :S

Mindenesetre semmiféle szintetikus vackot nem szedek be, csak ilyen ételeket eszek, és most csirke húst sem. És köszönöm jól vagyok. A hini ellen sem oltattam magamat, és még csak köhögni sem köhögtem, pedig voltak egy páran közöttünk, akik beoltatták magukat, és még lebetegítették a környezetüket is. :)

Én meg azt vallom, hogy az ember ösztönösen érzi, hogy mi a jó neki. Hallgatni kell a belső hangra. A gyerekeknek is csak azt szabad adni, amit kérnek, soha nem szabad erőltetni semmit.

Másfelől fontos, hogy az ember életmódként gyakorolja az elveit. + Sok tiszta víz és mozgás.

Na és fontos a pozitív gondolkodás is.

Az immunbetegség szerintem gének által meghatározott.

Bár tudom, sok mindent ír az orvostudomány! Néha egymásnak ellentmondót is. :D Azt is tudom, hogy emberkísérlet miatt halt meg Apum. (Egy kísérleti stádiumban lévő gyógyszert adtak neki, aztán meg eltüntették a leleteket, mondván, ha Anyum nem adja vissza, akkor nem kap özvegyi nyugdíjat...) De ugyanakkor a Lélekkel meg nem foglalkoznak, az embereket meg fogyó eszközként kezelik.

Szerintem fogadjuk el, hogy Te a szerint a könyv szerint élsz, és boldog vagy és egészséges, én meg gyökeresen mást vallok, és én így vagyok boldog és egészséges. :) És így kerek a világ. ;)

53. f64f0d9a69 (válaszként erre: 52. - Pirinyóka66)
2010. nov. 30. 17:56
Nem ismerem, attól még lehet jó és érdekes.
52. pirinyóka66 (válaszként erre: 51. - F64f0d9a69)
2010. nov. 30. 17:53
Köszi. Nekem a Testünk és a természet kölcsönhatásai van meg /Aramie/
51. f64f0d9a69 (válaszként erre: 50. - Pirinyóka66)
2010. nov. 30. 17:48
Életmód az AB0 terv szerint /Dr. Peter J. D'Adamo ; Catherine Whitney/
50. pirinyóka66 (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2010. nov. 30. 16:42
Milyen könyvről beszéltek?
49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 47. - Titánia83)
2010. nov. 30. 16:18

Ezt sajnos már azért is tudom, mert a tágabb családunkban már okozott gondot. Éppen a vérsűrűség miatt. Műtét lett belőle, no 1 láb.

azért a könyvet mégis csak orvos írta, egy orvosi team több évtizedes kórházi tapasztalatairól.

Mi sok mindent betartottunk a javaslatokból. Persze, amíg az ember fiatal még ritkán jelentkeznek betegségek. Majd később, amikor már visszaszerezni az elvesztett egészségünket sokkal, de sokkal nehezebb. Erre előbb-utóbb legtöbben rájövünk. :(

Immunbetegség bárkinél előfordulhat, nagyon sok oka lehet. Bár az ételek mindig ezek közé tartoznak.

48. Titánia83 (válaszként erre: 89. - Emagdi)
2010. nov. 30. 15:55
Ehhez jó sok idő és türelem is kell. :)
47. Titánia83 (válaszként erre: 87. - Baranka111)
2010. nov. 30. 15:53

Érdekes...hm...

De ha azt veszed, az ember meg ösztönösen azt kívánja, ami a szervezetének jó.

Nem értem, hogy a marhát és a pulykát miért nem szerettem? Na jó, a sajttal töltött pulykamell azért bejött.

Csirkén és disznó husin, + néha tonhalon éltem eddigi életemet, de nincs immunbetegségem.

Én hiszek Neked, de a könyvet fenntartásokkal kezelem... ahogy az orvos"tudományt" és a gyógyszermaf... ipart is. :)

Benne van a pakliban, hogy valóban hajlamosít erre a betegségre, de génfüggő is.

Viszont az unokatestvérem feleségéről most derült ki, hogy immunbeteg. Megkérdezem majd a vércsoportját, és ha B-s, akkor ajánlom Nekik a könyvet, és hogy hanyagolják a csirkehúst.

Köszi, hogy utána néztél.

46. Titánia83 (válaszként erre: 86. - Solyom)
2010. nov. 30. 15:49
Gondoltam! :)
45. Titánia83 (válaszként erre: 43. - Garamond)
2010. nov. 29. 19:32

És milyen érzés volt az a 7 év? Ezek szerint visszatértél a húsfogyasztásra?

Testileg változott valami?

44. pirinyóka66 (válaszként erre: 42. - Titánia83)
2010. nov. 29. 19:32

A bölcs gondolatokért nagy árat fizetünk olykor a "bölcstelenség" idejében, de talán megéri :-)

Nagyon könnyen el lehet tévedni a között a sokféle információ, vélemény között, mely egy-egy dolog, eset, történés révén kialakul, felerősödik, mint például az étkezés terén. Hús-nemhús, gabona-nemgabona, nyers-főtt, hántolt-hántolatlan, fehér-barna... Kóstoljunk, próbálkozzunk, figyeljünk és az érzéseink, a valós érzéseink, érzékeléseink alapján döntsünk az étkezésünkről, és minden másról is.

Egy kis ösztönösséggel és mellé szerzett ismeretekkel spékelve nagyon változatos és ízletes tud lenni étkezésünk és életünk is :-)

2010. nov. 29. 19:21

Milyen volt lelkileg megélni? Hát erre csak az tud neked válaszolni, aki nem egészségügyi, hanem lelki okokból hagyta abba, mint én. Hét év volt.

Az első hetekben többször szédültem, nem ettem eleget és elégségest. Nem volt segítségem, akkoriban még nem volt ennek igazi kultúrája. Folyton győzködött mindenki, hogy mekkora hülyeséget csinálok, nem volt támaszom. Lassan alakult csak ki, és nagy ellenállásba ütköztem.

42. Titánia83 (válaszként erre: 41. - Pirinyóka66)
2010. nov. 29. 19:14
Ezek nagyon bölcs gondolatok. :)
41. pirinyóka66 (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. nov. 29. 19:08

Ez egy folyamat - az élet - része, melyben megéltem sok-sok szélsőséget, melyek által gazdagodtam és vagyok mára az aki vagyok :-)

Itthon azóta nem tartok húst és nem is készítek, viszont enni eszek, ha a szervezetem kéri vagy elfogadja és persze, ha valaki más elkészíti.

Nem teszem le a voksom sem a hússal, sem a húsnélküliség mellett, mert megtanultam és folyton tanulom az aranyközépúton járást és az azon maradást.

40. Titánia83 (válaszként erre: 30. - Cippora)
2010. nov. 29. 18:17

Halihó! :)


Ezért írtam az elején, hogy van, aki nagy sütizabáló lesz, mert feljogosítva érzi magát arra, hogy azt is vegetáriánus ételként fogyassza, csak épp mértéktelenül. :D


És akkor egyáltalán nem eszel húst, mostanság sem? ;)

39. Titánia83 (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2010. nov. 29. 18:15

Mégaz, de az orvosi könyvekben a tudás elég régi. Fejlődik, fejlődik az orvostudomány, csak éppen még mindig sok ember hal meg. :S Az orvost meg támogatják a gyógyszergyártó cégek, és azok "vitaminjait" kell favorizálnia.


Amúgy régen is csak vasárnap ettek húst, a többi napon nem. Mégis élnek, egyesek közel 100 évig is. Ha ennyire nem lenne emészthető a növényi vas, akkor lehet mi nem is születtünk volna meg. Hisz Édesanyánk is volt kismama.


Tudom, romlott azóta az ételek minősége, szennyezett lett a levegő és a talaj. De a zöldségek és gyümölcsök még megteremnek egyelőre. És a gabonák is értékes tápanyagok. Amúgy meg a húsról is beszélhetnénk... Pff...


Én ledöbbentem, amit írt, hogy a növényi vas nem emészthető. :S

38. emagdi (válaszként erre: 36. - Titánia83)
2010. nov. 29. 18:07

biztos orvos mondta neki:)

de ilyenekben sajna nem lehet az orvosok véleményére adni (másban sem nagyon), mert mind csak azt fújja -teljesen érhető módon - amit az egyetemen a fejébe vertek, illetve amit ő maga otthon is tapasztal (tehát ha húst eszik akkor betegesnek tartja ha valaki nem teszi).

persze, van amikor tudnak segíteni az orvosok, de a mindentudástól nagyon nagyon messze vannak, hiszen ha akkorát fejlődött volna az orvostudomány, akkor ma már alig lenne beteg ember. :)

37. emagdi (válaszként erre: 35. - Titánia83)
2010. nov. 29. 18:04

igen, mindenképpen jó, ha az ember méregmentes sampont használ. (amúgy öblítésnek az almaecetes víz a legegyszerűbb, azt nem kell főzőcskézni előre)

de még ha a kereskedelemben nyomatott samponokat is használná, akkor sem feltétlenül kellene hullania a hajának csak azért, mert nem eszik húst.

36. Titánia83 (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2010. nov. 29. 18:02

Nem véletlen arra gondolsz, hogy a növényekben nagyon kevés a vas? Nem hinném, hogy nem tudja hasznosítani, a Húgomnak soha nem volt vashiánya, amíg vega volt, és legalább 20 évig tartotta is. Csak a várandóssága miatt fanyalodott rá a húsra. Szép a bőre, és neki sem hullik a haja.

Ezt ki mondta?

35. Titánia83 (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2010. nov. 29. 17:58
Nekem is sok van és nekem sem hullik. Szerintem még kellenek oda más vitaminok is. Én pl. nagyon alap samponnal mosok hajat, ami nincs túlillatosítva, nincsenek benne vegyszerek. Időnként pedig diólevél teával öblítem le. Amúgy az erősíti is a hajat. Talán még a csalán tea is jó, de azt még nem próbáltam.
34. emagdi (válaszként erre: 32. - 5e48d37001)
2010. nov. 29. 17:50

nézd, attól, hogy neked személy szerint hullott a hajad, vagy vashiányod volt, attól még nem szükséges általánosítani:)

nagy valószínűséggel akkor is hullott volna a hajad (lehet hogy még jobban), ha húst is ettél volna.


nekem pl baromi sok hajam van, és nem hullik.

33. emagdi (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2010. nov. 29. 17:48
:D
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - Eszter_good)
2010. nov. 29. 17:40

Szerencséd van,nekem nem volt.

Gyerekkorom óta nem ettem húst,nem mondom,hogy kopasz vagyok,de hajam már alig van.Volt időszak mikor látszódott a fejbőröm is.Amióta szedek állati eredetű Hem kötésű vasat javult a helyzetem.Hetente 1x eszek egy jó ideje vöröshúst,csirkét,kényszerből,leküldöm.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook