Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltások fórum

Védőoltások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőoltások

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
234. 1e958693ca (válaszként erre: 233. - Talian35)
2008. jún. 6. 08:08
Mindenképpen azt akarod bebizonyítani, hogy a magyar járványügyi szakemberek abszolúte nem értenek ahhoz, amit csinálnak?
233. Talian35 (válaszként erre: 231. - Caravell)
2008. jún. 5. 21:46

még egy-két kérdés ha nem gond.

Magyarországon a járványügyi szakemberek hozzájutnak-e mondjuk külföldi publikációkhoz /ha igen, mióta/, és van e lehetőség hogy magánemberek is olvassák ezeket? (Orsz.Ep.Központ könyvtárában pl.) (Lancet, Jama, Journal of Inf. Diseases, New England Journal of Med, stb.)


A korai védőoltásokat hol gyártották ill. megegyeztek teljesen mondjuk az USA-ban adottakkal?


Köszönöm!

232. Talian35 (válaszként erre: 231. - Caravell)
2008. jún. 5. 21:40

Esetleg meg tudnád irni, van-e ebben tévedés -és ha igen, mi (komolyan, mindennemű kötözködés nélkül kérdem):


"Diftéria: a betegség kialakulásának FELTÉTELE egy méreganyag, a diftériatoxin képződése. A megbetegedés kibontakozásának feltétele, hogy a baktériumok ezt a toxint termeljék. Ezt viszont CSAK AKKOR teszik, ha egy virus megfertőzi őket. Diftéria baktériumok toxinképződés nélkül ÁRTALMATLANOK és csak átmenetileg tartózkodnak a torokban, alkalmanként idéznek elő könnyebb torokgyulladást. ...1900 óta a 30-as évekig a dif. oltás bevezetéséig a dif. halandóság a jobb orvosi ellátás, a járványhigiénés intézkedések és az életszinvonal emelkedésének köszönhetően több mint 50%-kal visszaesett. ...Napjainkban a diftéria szinte csak alacsony életszinvonalú országokban és rossz orvosi ellátás mellett fordul elő....Nyugati világban elsősorban olyan szociális peremcsoportokat érintenek, mint a drogfüggőket, hajléktalanokat, alkoholfüggőket vagy börtönben tartózkodókat....Nem minden diftéria-bakt. képes toxin képzésére. Kiderült, hogy a toxinképző baktériumok ismeretlen okokból kifolyólag ritkábbak lettek, mig a toxint nem képzók változatlanul cirkálnak. Diftéria elleni oltóanyagok 3x beadás után legalább 10 évre megfelelő védelmet nyújtanak (nem túl sok sztem).Hosszútávú következményeket szisztematikusan nem vizsgálták." (Ukrajna amúgy benne van, hogy voltak nagy járványok csak nem irtam bele)

231. caravell (válaszként erre: 226. - Talian35)
2008. jún. 5. 21:32

Ami nem kizárt,az nem bizonyított.


A személyes érintettséged magyarázza a hozzáállásod, de egyben azt is jelzi, hogy nem vagy objektív.

Sajnálom, ami Veled történt, hidd el, bár a fertőzést nem az oltás okozta, hanem az oltási sebbe került baktériumok (mik más sebbe kerülve is okoz(hat)nak ilyet.

Nem tudom,h a férjednek mit és miért okozott az oltás, nem kell a zárójelentés, elhiszem (még jó,h ott voltak a sokat szídott orvosok és megmentették). Csak érdekességként említem meg, hogy háromszor voltam klinikai halott oltás okozta lázgörcsöktől megállt a szívem, ebből egyszer úgy, hogy túl voltam a hat percen, tehát kérdéses volt,hogy megmaradok és biztosak voltak benne, hogy nem leszek normális, mert agyi károsodásokat szenvedtem... (nos, a barátaim a nem normálisságot sűrűn hangoztatják, úgyhogy lehet benne valami :)) ...és mind a mai napig megvan az utóhatása, a kiakadt a hőközpontom, a legkisebb pszichés terheléstől is 39 fok lázam szokott lenni és a lázcsillapítók nem használnak, be kell ülnöm egy kád hűtőfürdőbe... de eszembe sem jut ezért megkérdőjlezni az egész oltási rendszer szükségességét.

Ukrajna pedig nincs is olyan messze és nem kevés magyar jár oda (akik esetleg szintén oltásellenesek???) és a határon túlról is jönnek ide. A védettség tovább tart,mint tíz év, de már vlóban nem száz %os, viszont - nahát milyen érdekes, pedig ebben is jó sok pénz lenne a gyógyszergyáraknak! - a szakemberek úgy ítélik meg, hogy nem szükséges újabbb emlékeztetőkkel fenntartani a védettséget, mert a betegség gyermekkorban valószínűbb és agresszívebb. Szóval jó dolog, hogy nem utaztok Ukrajnába és mégjobb, hogy a legtöbb magyar gyerek b van oltva, mert védik az oltásellenes szülők gyerekeit, akik nincsenek...

230. Talian35 (válaszként erre: 228. - Gerna)
2008. jún. 5. 21:26
Tudtommal nem jön elő mindenkinél azonnal egy-egy probléma. Lehetnek rejtett immunhibák, amik esetleg soha nem jönnének ki, viszont előtörhet a szervezetbe jutó bizonyos anyagra. Na ezt hülyén fogalmaztam de gondolom érted :-)
229. virgilius (válaszként erre: 221. - Talian35)
2008. jún. 5. 20:22
Elvben ha a testvér pl kruppos lesz, akkor a következő gyerek kaphat DiPerTe helyett DiTe-t. Na ne tudjátok meg, hogy néztek rám, amikor ezt próbáltam kérni. :/
228. gerna (válaszként erre: 227. - Talian35)
2008. jún. 5. 20:13
Az egyik mozgássérült, másik anyagcserezavaros, születés után rögtön hosszabb kivizsgálás, egyebek. Mind a 2-nek az első zárójelentésének a végén ott volt, hogy oltásokkal szőrmentén.
227. Talian35 (válaszként erre: 220. - Gerna)
2008. jún. 5. 19:06
De valahogy csak kiderült? Vagy csak úgy magától rájöttek hogy nem adják a Pertussist? Meg a kanyarót?
226. Talian35 (válaszként erre: 223. - Caravell)
2008. jún. 5. 19:05

Igen, megnézem hogy mennyi az esélye a fertőzésnek. Ez már csak alapvető?!

Diftériát lásd lejjebb, ne kelljen ismételni.


Egy korábbi hozzászólásban már egyeztettünk, hogy nem bizonyitott mitől van a rengeteg autoimmun betegség - semelyik irányba sem. De nem kizárt.


A rögeszméről: igen lehet igazad van. Gyerekkoromban ugyanis majdnem levágták a fél karom a BCG oltás után, mert annyira elgennyesedett, nem tudtak mit kezdeni vele.

A férjem hajszál hiján belehalt a DiPerTe-be itt van feketén-fehéren a zárójelentés, el is küldhetem! Akkor még leirták. Utána nem is kaphatott többet. És baromira nem szeretném, ha - függetlenül attól, hogy már más védőoltás van - az én gyerekem élete is hajszálon múlna. Ennyi. Tehát elolvastam mekkora az esélye a diftériának, és úgy döntöttem az orvossal, hogy nem szükséges. Nem utazunk Ukrajnába. Amúgy meg a diftéria oltás 10 évig ad védettséget. És utána? Valóban nevezheted fóbiának aminek akarod.

225. caravell (válaszként erre: 219. - Talian35)
2008. jún. 5. 18:42

Te feltérképezed,h milyen idegen anyag van a kajákban és mit válthat ki a gyerekedből? Ha veszel egy bútort, akkor tudod,h mivel van pl. festve és milyen kipárolgása van,ha rásüt a nap és felmelegszik? És a ruhák? És a víz? És a levegő?...

Ne essümk át a ló másik oldalára. És hidd el, hogy folyamatosan korszerűsítik, vizsgálják az oltásokat is. Erről is bőven találsz anyagot a neten.

224. caravell (válaszként erre: 221. - Talian35)
2008. jún. 5. 18:38
Igen van én is foglalkozom ilyen esetekkel.
223. caravell (válaszként erre: 209. - Talian35)
2008. jún. 5. 18:35

Mi lenne,ha azt is néznéd,h mekkora az esélye a fertőzésnek?

Jah, tudom, Te úgy gondolod,h a gyógyszergyárak megdumálták az államot,h éppen ezek ellen oltsanak,mert ezen keresnek a legtöbbet (mondjuk gazdaságos az előállításuk), de értsd már neg végre, hogy itt járványtani kérdésekről van szó és hidd el, hogy minden alapja megvan annak, hogy miért ezek ellen a betegségek ellen, miért az adott életkorban van oltás. Diftéria: A szomszédos Ukrajnában és a többi mellette levő államban akkora járványok vannak,h csuda. Csak egy szempont: egy adott ország járványtani intézkedéseihez az is hozzá tartozik ám, hogy földrajzilag hol helyezkedik el.


Nem mondom,h minden tökéletes, de nézd már meg számszerűen, hogy mennyi ember halna meg védőoltások nélkül és mennyi a veszélye a védőoltásoknak. Vagy az orvosok se gyógyítsanak, mert néha tévednek? Hány megmentett életre jut egy tévedés? Ha megkérdezed az embereket, igen soknak van ismerőse, akik ezekben a betegségekben haltak meg, lettek nyomorékok (pl. édesapám is nyomorékon élte le az életét a poliótól)pedig ezek régi dolgok! és hány olyat találsz, akiknek az oltásokkal volt bajuk? Sokallod az oltásokat? Akkor hogy lehet,h a SOK oltásból sincs annyi szövődmény? Pedig az esély akkor megsokszorozódik. Jó, lehet rajta lovagolni meg elvi kérdést csinálni abból,h miért nem döntheted el,h kapjon vagy ne. Azzal ne törődj,h nem vagy tisztában a dolgokkal annyira,h korrekten és felelősségteljesen dönts...


Tulajdonképpen,ha ennyivel jobb nyugaton élni, mit keresel még itt? (egyébként megismétlem, nyugaton is ugyanazokat az oltásokat adják, a BCG kivételével, van olyan, amit korábbi életkorban, mint mi és van olyan, amiből többször adnak emlékeztetőt. Valóban nem kötelező, csak passzív oltási kényszer van, a gyermek nem járhat oltatlanul közösségbe. Tehát az intézkedések megvannak, még ha az iskolaigazgató nem is tartja be. Az már az ő dolga meg a "korrekt, csodaszépésjóminden" nyugati államé)

És felejtsd már el azt a téveszmét,hogy az ember hozzászokik egy vírushoz/baktériumhoz. A mikrobák változnak, de ez a változás kiszámíthatatlan. 7 évig tanultam mikrobiológiát de nem részletezem az anyagot (mert egy lusta disznó vagyok,vagy csak fáradt), csak fogadd el tényként,hogy így van.

Ja és még valami: a másik földrészen nem a vírusra voltak érzékenyebbek,hanem járványügy tekintetében elmaradottabbak:azt sem tudták,h mit kellene tenni, mire észbekaptak elharapózott a járvány és egy bizonyos létszám felett már pokoli nehéz megállítani, tekintve,h hatványozódik a beteg szám...

Ez valami rögeszme lehet Nálad és a hasonlóaknál, kiskorban ki nem élt dac vagy mittudomén, de nem egy pszichológus le tudna belőle szakvizsgázni. Szerintem olyan dolgokban élj "tökéletesen" amiben lehet. Van ilyen is bőven. Pl. miért van számítógéped és interneted? Tudod,h milyen testi és szellemi károkat okoz? Hogy a billentyűzet ízületi gyulladásokat, a képernyő szembetegségeket és nem beszélva a kül. pszichés dologról? Vagy a munkahelyen internetezel? Miért nem pihensz helyette inkább? Írsz mesét a gyermekeidnek stb. és ez csak egy példa. Lehet rajta elgondolkozni meg lehet fújogni: az a véleményem, hogy amikor az ember ilyen nagy hangon és látványosan foglalkozik valamivel, az mindig kompenzálása valami hiánynak/hiányosságnak. Neked meg nem valami nem jó,hanem szinte semmi. Nem ismerlek, ez csak egy általános vélemény, az ilyen "típusú" emberekről,de az eddigi beszélgetéseink nem cáfolták meg...

222. gerna
2008. jún. 5. 18:03
Van ám! legalábbis nálunk volt. Zárójelentésükön fel volt tüntetve, hogy milyen oltást nem kaphatnak meg. És ez már huszonvalahány éve volt.
221. Talian35 (válaszként erre: 220. - Gerna)
2008. jún. 5. 16:01
Nahát, ilyen is van? :-)
220. gerna (válaszként erre: 219. - Talian35)
2008. jún. 5. 15:54
Vannak ilyen ajánlások! nekem 3 gyerekemből 2 nem kapott DPT oltást, helyette Di-Té-t, kanyaróoltást se, a többi ajánlottat sem. Pontosan ezért vannak megnevezve betegségek, állapotok, amikor egyes oltások tiltottak.
219. Talian35 (válaszként erre: 218. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 15:29

Oké akkor ezt hagyjuk :-) De - lehet irtam lehet nem, nem tudom létezik-e valóban - az immunrendszer feltérképezése egy járható út lenne, nem? Kiderülhetne, van e bármilyen immungyengeség, egy-egy oltóanyagban lévő anyag nem válthat-e ki vmit?

Az ÁNTSZ meg a járványügyi hatóságok nem tudom mik vannak, nem nézik azt, hogy mi éri a csecsemő agyát egy-egy oltással. Csak azt, hogy véd a betegségtől.Ez igaz, de önmagában csak egy dolog.

218. 1e958693ca (válaszként erre: 214. - Talian35)
2008. jún. 5. 15:13
Akkor megint csak visszajutunk a kollektív felelősség témaköréhez. Minden megválaszolt kérdésre újabb problémával felelsz, olyan újabbal, amit már Cara kitárgyalt.Vagy épp más.
2008. jún. 5. 13:07

Gondolatok a védőoltásokról – a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület álláspontja


Álljon itt a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület (MHOE) Gyermekgyógyász Munkacsoportja nevében, dr. Kürti Katalin elnök által összeállított gondolatsor. Ajánlom ezt az állásfoglalást mindenki figyelmébe, mert nem dogmatikus, nem tagadja a védőoltások szükségességét, de megkérdőjelezi azok szokásos rendjét és módját.


Kellő időben, egyénre szabottan oltani, és a várható, vélelmezett vagy valós káros hatásokat homeopátiás gyógymóddal kivédeni. Ez az üzenete.


„Egyesületünk tagja a Nemzetközi Homeopátiás Orvosi Ligának, valamint az Európai Homeopátiás Bizottságnak, s mint ilyen, figyelemmel kíséri a gyermekgyógyászat nemcsak az akadémikus orvoslással, hanem a homeopátiával kapcsolatos történéseit is. Az Európai Unió tagjaként célszerű ezen a területen is az európai országok normatíváihoz közelíteni.


Ezt célozza a következő néhány gondolat is a védőoltások tárgyköréből. Az alábbiakat csak gondolatébresztőnek szánjuk, és szakmai fórumokon szívesen bővebben is kifejtjük álláspontunkat, illetve megosztjuk tapasztalatainkat. Hisszük, hogy sohasem a szélsőségek irányadók. Nem osztjuk azt a nézetet, hogy szinte minden ellen oltani kell, de azt sem valljuk, hogy minden oltás felesleges. A józan mérlegelés pártján állunk.


A homeopátiával is gyógyító orvos páciensétől igen részletesen, mindenre kiterjedően kérdezi ki a kórtörténetet. Olyan kérdéseket is felteszünk a betegnek, illetve a szülőnek, amelyeket a csak az akadémikus orvoslásban jártas kollégák nem kérdeznek meg. Tesszük ezt azért, mert csak így tudjuk megtalálni a páciens számára szükséges homeopátiás gyógyszert. A kórtörténet során igen nagy súlyt fektetünk az etiológiai faktorokra, azaz arra, hogy időben és az előzetes történéseket tekintve meglehetősen pontosan meghatározhassuk a betegség kiváltó okát, a szervezet egyensúlyzavarának eredetét.


A fentiekből adódó tapasztalataink szerint az oltások gyakrabban tekinthetők a szervezet egyensúlyát megzavaró tényezőknek, mint ez a különböző hivatalos – az akadémikus orvoslás által készített, elsősorban a súlyos oltási szövődményeket rögzítő – nyilvántartásokból kiderül. A homeopata gyermekgyógyászok a világon mindenütt megerősítik azt – ami részben kiderül az oltóanyagokhoz mellékelt használati utasításokból is –, hogy oltások után nem ritka pl. a rövidebb-hosszabb ideig tartó súlyállás, a fejlődés ütemének egyéb irányú csökkenése, elhúzódó hasmenéses állapotok kialakulása, ekcéma, recidiváló felső és alsó légúti tünetek (pl. gégehurut, asztmás jellegű hörghurut, krónikus középfülgyulladás stb.), alvás- és viselkedési zavarok megjelenése.


Tisztában vagyunk azzal, hogy mindig voltak és lesznek az oltásokra érzékenyebben, illetve kevésbé hevesen reagáló személyek. Mégis, a fentiek elkerülésére, egy egészségesebb, krónikus betegségektől mentes jövendő generáció érdekében, megfontolásra ajánljuk az alábbiakat:


A KÖTELEZŐ VÉDŐOLTÁSOK SZÁMÁNAK CSÖKKENTÉSE

Kétségkívül Európa egyes országai a magyaréhoz hasonló oltási rendet követnek. A többségre azonban az jellemző, hogy csak néhány igen súlyos – a legtöbb esetben halált vagy maradandó károsodást okozó – betegség elleni oltás kötelező, a többi csak ajánlott. Vannak olyan országok is, ahol egyáltalán nincsenek kötelező oltások, csak ajánlottak – az átoltottság mégis magas (pl. Németország).


A VÉDŐOLTÁSOK IDŐZÍTÉSE – A BEADÁSI HATÁRIDŐ KITOLÁSA

Tudvalévő, hogy a csecsemő immunrendszere érési folyamaton megy át. Az első hat élethónap ebben a tekintetben a legesendőbb időszaknak tekinthető. Mégis ilyenkor adjuk a legtöbb oltást, és eleve olyan kombinált formában, mely esetenként öt oltás egyidejűleg történő adását is jelenti.

Ma, amikor gyakran eltiltjuk a várandós és szoptatós anyát a tehéntej fogyasztásától, a csecsemőnek pedig egyéves kor előtti adását semmiképpen sem tanácsoljuk a mind gyakoribb tehéntej-fehérje allergia miatt, az oltóanyaggal mégis idegen fehérjét viszünk be a fiatal csecsemők szervezetébe.


EGYÉNRE SZABOTT OLTÁSI NAPTÁR KIALAKÍTÁSA

Az ajánlott oltások listájának összeállításakor javasoljuk a gyermek sajátosságainak, betegségekre való fogékonyságának és a család kórtörténetének figyelembevételét. Az oltási naptár bizonyos határokon belül személyre szabott legyen.


A HÁZIORVOSOK NAGYOBB DÖNTÉSI SZABADSÁGA AZ OLTÁSOK IDEJÉNEK MEGHATÁROZÁSÁRÓL

A szülők után a háziorvos az, aki kis páciensét a legjobban ismeri. Hadd döntsön, vagy javasoljon – a védőnővel egyeztetve –, természetesen felelősen, de szabadabban az oltások időzítéséről.


A SZÜLŐK NAGYOBB DÖNTÉSI SZABADSÁGA – KEVESEBB KÖTELEZŐ, TÖBB AJÁNLOTT OLTÁS

A kötelező védőoltások beadásán túl a szülő követhesse meggyőződését különböző fórumokon való meghurcoltatás, illetve büntetőjogi következmények nélkül. Lehessen részese a gyermeke sorsáról való döntésnek, miután megkapta az oltásokról azt a kétoldalú, korrekt szakmai tájékoztatást, amely mindenkor objektív adatokra épül.

A csak kötelező védőoltásban részesült gyermekek közösségekbe való felvételükkor ne legyenek hátrányos helyzetben a többi – ajánlott oltással is beoltott – társaikkal szemben.


A SZAKMA ÉS A SZÜLŐK KORREKT TÁJÉKOZTATÁSA A VÁRHATÓ ELŐNYÖK, VALAMINT A LEHETSÉGES REAKCIÓK ÉS SZÖVŐDMÉNYEK TEKINTETÉBEN

A fentiek alapján kívánatos, hogy a szakma beszerezzen minden olyan információt, illetve kérjen visszajelzést az oltások olyan „enyhébb„ szövődményeiről is, melyeket ma az akadémikus orvoslás nem hoz összefüggésbe a védőoltásokkal, melyek előfordulását ma még jórészt tagadja. Csak így lehetséges a szülők korrekt tájékoztatása, illetve a megfelelő orvosi és szülői döntés előkészítése.


HOMEOPÁTIÁS VÉDELEM AZ OLTÁSI REAKCIÓK, ILLETVE SZÖVŐDMÉNYEK CSÖKKENTÉSÉRE

Egyesületünk szívesen vállalja, hogy a homeopátiával egyébként nem foglalkozó kollégákkal is megosztja jelen ismereteit azokról a homeopátiás lehetőségekről, amelyek a szervezetet támogatják abban, hogy az oltás mind kevesebb kedvezőtlen reakciót, illetve szövődményt idézzen elő.

Dr. Kürti Katalin, 2006”

216. Talian35 (válaszként erre: 215. - Gerna)
2008. jún. 5. 13:01

Szúnyogot is be lehet éppen cipelni amúgy :-)) Nem véletlenül fújják tele az Ausztráliába menő repülőgépeket, hogy garantáltan egy kis repülő valami se juthasson be a kontinensre.

Meningococcus (B) pl.

Diftéria: a betegség kialakulásának FELTÉTELE egy méreganyag, a diftériatoxin képződése. A megbetegedés kibontakozásának feltétele, hogy a baktériumok ezt a toxint termeljék. Ezt viszont CSAK AKKOR teszik, ha egy virus megfertőzi őket. Diftéria baktériumok toxinképződés nélkül ÁRTALMATLANOK és csak átmenetileg tartózkodnak a torokban, alkalmanként idéznek elő könnyebb torokgyulladást. ...1900 óta a 30-as évekig a dif. oltás bevezetéséig a dif. halandóság a jobb orvosi ellátás, a járványhigiénés intézkedések és az életszinvonal emelkedésének köszönhetően több mint 50%-kal visszaesett. ...Napjainkban a diftéria szinte csak alacsony életszinvonalú országokban és rossz orvosi ellátás mellett fordul elő....Nyugati világban elsősorban olyan szociális peremcsoportokat érintenek, mint a drogfüggőket, hajléktalanokat, alkoholfüggőket vagy börtönben tartózkodókat....Nem minden diftéria-bakt. képes toxin képzésére. Kiderült, hogy a toxinképző baktériumok ismeretlen okokból kifolyólag ritkábbak lettek, mig a toxint nem képzók változatlanul cirkálnak. Diftéria elleni oltóanyagok 3x beadás után legalább 10 évre megfelelő védelmet nyújtanak (nem túl sok sztem).Hosszútávú következményeket szisztematikusan nem vizsgálták.


Ennyi.

215. gerna (válaszként erre: 213. - Talian35)
2008. jún. 5. 12:37

Maláriát fertőzött ember emberre nem terjeszt, kell hozzá az a bizonyos szúnyog is. A diftéria viszont emberről emberre terjed! Nyilván nálunk nem oltanának malária ellen, mert nincs meg a veszélyforrás. Sárgaláz ellen sem oltanak, csak ha olyan helyre utazol.

Másban? például?

214. Talian35 (válaszként erre: 212. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 12:31
Nem erre gondoltam, hogy kis pistike számára külön védőoltást készitsenek, ez lehetetlen. Hanem nem biztos, hogy minden egyént mindennel be kell oltani.
213. Talian35 (válaszként erre: 211. - Gerna)
2008. jún. 5. 12:23
Ne adj a számba olyat, amit nem mondtam!!! Nem ezt akartam mondani. Ha teszem azt, nem oltatom be a gyereket diftéria ellen, és ugye a virusok járnak-kelnek, mennyivel nagyobb rá az esély, hogy diftériában betegszik meg a gyerek mint maláriában (malária az egyik legfertőzöbb betegség ma a világon!!!) vagy másban? (utóbbira van gyógyszeres profilaxis) Tehát ugyanúgy megbetegedhet másban is, nem?
212. 1e958693ca (válaszként erre: 210. - Talian35)
2008. jún. 5. 11:41

Egyenlőre én bízom a járványügyi szakemberekben, hogy értenek a szakmájukhoz, és tudják, hogy egyenlőre mi az ami ellen fontos a védőoltás.

A személyre szabott oltási rend, gyógyszerelés: hogy kifejezetten Kis pistike számára készüljön az oltóanyag, vagy a gyógyszer, egyenlőre utópia, de ahogy a tudomány előre halad, nem biztos, hogy lehetetlen marad.

211. gerna (válaszként erre: 209. - Talian35)
2008. jún. 5. 11:32
Mit akarsz ezzel mondani? hogy ha 25 ellen nincs oltás, minek oltás a másik 25 ellen? Mert először csak 1(!) védőoltás volt, mégpedig himlő ellen. Aztán lett 2,3,4,5... mint ahogy 25 után lehet 26 is! viszont ha visszafelé haladnánk...?
210. Talian35 (válaszként erre: 205. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 10:52

Ezt senki nem vitatja. De a felnőttkori TBC ellen ugye nem véd a csecsemőkorban beadott. Tetvesség, rühesség ellen nincs oltás.

Gyermekbénulás: ennek kiirtása a földről bajos lesz mindaddig, amig a fejletlen országokban a kedvezőbb ár miatt az élősejtes oltást adják, az bekerül a talajvizbe és újra fertőz. Ördögi kör.

Viszont szögezzük le utoljára: én a TÚL SOK oltást tartom feleslegesnek, megfontoltabban kellene kiválasztani kinek mi jó. Mondjuk első körben az immunrendszer feltérképezésével kéne inditani. És persze, 2 év alatti korban nem oltani.

209. Talian35 (válaszként erre: 206. - Gerna)
2008. jún. 5. 10:49
Egyet nem szabadna elfelejteni. Egy-egy kontinensen, földrészen az akkori lakosság egy idő után "hozzászokott" a virusokhoz, és ellenállókká váltak. A baj akkor volt, amikor igen, ellátogattak másik földrészre, és behurcoltak olyan virust, ami ott ismeretlen volt. De könyörgöm, ilyen erővel van még legalább 25 ha nem több fertőző betegség ami ellen nincs oltás és belehalhatunk!
208. 1e958693ca (válaszként erre: 206. - Gerna)
2008. jún. 5. 08:52
Láttam a filmet. És hát igen, a fertőző betegségek terjedési módja évszázadok óta mit sem változott.
207. gerna
2008. jún. 5. 08:51
Szegény gorillákat pedig a túristák veszélyeztetik számukra idegen vírusokkal, baktériumokkal.
206. gerna (válaszként erre: 205. - 1e958693ca)
2008. jún. 5. 08:49

Az oltatlanoknak általában pechjük szokott lenni, ha a nagy számokat nézzük. Amerika felfedezése kapcsán indiántörzseket sikerült kiirtani náthával, a szifiliszt, ami Európában szépen pusztított, olyan helyekről hurcolták be, ahol a népességben tüneteket alig okozott (viszont fertőzött). Miért lenne ma másképp az, ami a múltban így történt? Mondjuk 1 db, Ebolával fertőződött ember egy repülőgépen?

(Ajánlott a Vírus c. film megtekintése)

205. 1e958693ca (válaszként erre: 203. - Gerna)
2008. jún. 5. 08:41

A munkám során azt tapasztalom, hogy jönnek vissza a 'szegénybetegségek': a TBC, a tetvesség, a rühesség, és még sok más. Nekem is van nem oltott, gyermekbénulást megkapott ismerősöm. Ő túlélte vastüdő nélkül, de az egyik oldala teljesen lebénult.

Az a helyzet, hogy a járványügyi veszélyekkel nincsenek az ellenzők tisztában. Az hogy egyes országokban nincs diftéria, nem jelenti azt , hogy itt, Mo.-n ne kellene oltani. Sajnos a környező országokban van/volt járvány, utazással behurcolható. A globalizáció terjedésével (naponta repülőjáratok a világ bármely részébe...nagy átmenőforgalom...stb.)a fertőző betegségek előtt nyitva áll az út, hogy újabb, eleddig veszélyeztetetlen (hú, lehet, hogy ez nyelvtanilag nem helyes) területeket hódítsanak meg.

A probléma komplexebb, mint sokak hinnék.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook