Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vattacukor, pattogatott kukorica stb. árusítás fórum

Vattacukor, pattogatott kukorica stb. árusítás (beszélgetős fórum)

20. kacsa mama (válaszként erre: 19. - Beu79)
2010. febr. 12. 20:07
Ezt priviben beszéljük meg.
19. beu79 (válaszként erre: 18. - Kacsa mama)
2010. febr. 12. 19:53
És mekkora összegre gonoltál érte?Merre laktok, ha esetleg meg tudnád mutatni. VAgy bezséljük ezt meg privátban?
18. kacsa mama (válaszként erre: 17. - Beu79)
2010. febr. 12. 18:37
igen olyan.
17. beu79 (válaszként erre: 16. - Kacsa mama)
2010. febr. 12. 16:59
Ez a kukoricapattogtató gép ez iylen nagy utcai árusításra való uyge? mert engem olyan érdekelne igazából.
16. kacsa mama (válaszként erre: 14. - Dreamer30)
2010. febr. 12. 14:10

Szerintem jelképes összegért oda adnánk ,mert mi nem tudjuk használni öket,vatta cukor gép nincs,hanem kukorica főző gép is van.

Azt nem tudom mennyi idős a gép és mi nem is probáltuk ki őket.

15. 2a033963fa (válaszként erre: 11. - Beu79)
2010. febr. 12. 13:32
Én se vagyok ilyen.Talán ezért is nem sikerült :)
14. dreamer30 (válaszként erre: 13. - Kacsa mama)
2010. febr. 12. 08:52

ÉS mennyiért adnátok őket?

Újabb gépek ezek, vagy mikor vásásárolta az akié volt? Próbáltátok használni őket?

13. kacsa mama (válaszként erre: 4. - Dreamer30)
2010. febr. 11. 21:57
Ha érdekel én nekem van kukorica gépem amit örököltünk és nem tudunk mit kezdeni vele mert nem akarunk válalkozni vele,de ha jól tudom vatta cukor gép is van.
12. napalm (válaszként erre: 11. - Beu79)
2010. febr. 11. 18:58
A számlaadási kötelezettséget elmulasztok súlyos büntetésre számíthatnak úgyhogy vigyázz vele!
11. beu79 (válaszként erre: 10. - 2a033963fa)
2010. febr. 11. 13:47
Értem. És ezt hogy lehet "elsumákolni" hoyg nem csak a minimálbért keresem? Nem adok számlát vagy hogy csinálják ezeket? Bocs a hülye kérdésekért, csak nem vagyok az a "vágjunk át mindenkit ahol lehet" típus. Modnjuk lehet nem is nekem kellene vállalkoznom. De hátha belejövök:)
10. 2a033963fa (válaszként erre: 9. - Dreamer30)
2010. febr. 11. 13:39

Te jelented be magad minimálra.Ha többszöröse,bejelentheted magad többre is,de akkor a járulékod az egekben lesz.

Ezért van nagyon sok mindenki minimálon,még ha annak a 10-szeresét kapja akkor is,viszont ha kiderül,akkor komoly büntetést lehet kapni érte.Ha...


Viszont én voltam vállalkozó,minimálos bejelentéssel,és én meg sem kerestem azt az összeget,mégis fizetnem kellett.

Szívás az egész egyébként!

2010. febr. 11. 13:24
Még egy utolsó kérdés egyelőre. Mi van ha a bevételem többszöröse a minimálbérnek?Meddig fizetem a járulékokat csak a minimálbér után?
2010. febr. 11. 13:21
Ez is én vagyok :-)
7. beu79 (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2010. febr. 11. 13:18

Köszi! :-)

De amúgy fel is kell vennem valakit, vagy elég egy családtag a vállalkozásba akinek van képesítése? Mert ezt is hallottam már. És milyen képesítés is kell? Eladói? De gondolom eladóiból is van több féle.

6. 2a033963fa (válaszként erre: 4. - Dreamer30)
2010. febr. 11. 13:11

Ha jól tudom,egyéni vállakozóként minimálbér után kb. 35-40000 ft között lesz a járulékod.

És 1 db szakképzett személy tényleg kell,de rengeteg gyorstalpaló van,hogy ha te szeretnéd csinálni,és nem akarsz senkit sem felvenni,igaz,ez is pénzbe kerül.Az utolsó kérdésedre passz,arról fogalmam sincs.

2010. febr. 11. 13:04
Ja, még az jutott eszembe, hoyg a helypénz az kb. milyen határok közt mozog?Tudom területtől, várostól stb. függ, de mégis talán van valamennyire alsó és felső határa ennek.
2010. febr. 11. 12:57

Köszi az eddigi (gyors) hozzászólásokat.

Igazából - bocs,ha hülyeségeket kérdezek,de inkább,mint hoyg ne tudjak semmiről semmit- na szóval a járulékfizetési dolgokat sem értem. eddig amit sikerült kihámoznom innen-onnan, hogy vállalkozónak kell lennem, talán minimálbér után kell a járulékokat fizetnem,de ezt nem tudom erre jó lenne ha valaki tudna válaszolni, valamint a nagy kérdésem, hoyg tényleg kell-e szakképzett személy a vállalkozásomba ehhez. Igazából a vattacukor árusítás érdekelne jobban, mert ahogy néztem a gép maga is olcsóbb, én már olyan 150 körül is láttam. Ja,és hoyg azt olvastam, nem tudom ez igaz-e, hogy nem kell egész évben vállakozónak lennem, szüneteltethetem, mert hoyg ezt pont olyanoknak találták ki, akik valamiylen szinten szezonális munkát végeznek.

2010. febr. 11. 12:48

Szerintem vállalkozói tuti kell hozzá,az elég nagy járulékot hoz maga után,plusz az se mindegy,hogy a gépet veszed,vagy ha van rá lehetőséged,béreled.Én a kezdetekben inkább a bérlést vállalnám,ha egy mód van rá.

Szerintem jó ötlet,mert én pl.nagyvárosban lakom,de itt nem lehet vattacukrot kapni,kivéve ha valami esemény van.Pedig nagyon szeretem.

2010. febr. 11. 12:35

Vállalkozást mindenképp kell rá csinálni (ha számlaképes akarsz lenni).

Gépeket szintén megvenni.

Annak idején néztem ilyen vattacukor készítő gépet, olyan 200-250e körül láttam. Már ami normálisnak nézett ki.

Kukoricás gép, passz.

2010. febr. 11. 12:33

Sziasztok!


Véleményekre, tapasztalatokra lennék kiváncsi vattacukor, pattogatott kukorica árusítással kapcsolatban. Gondolkoztam, hogy a tavasz- nyár beköszöntével valami mikrovállalkozásba kellene kezdeni, ami nem jár túl nagy kezdeti befektetéssel. Milyen papírokra van ehhez szükség? Lehet ezzel nagyobbacska bevételre szert tenni? Ha valakinek van hasonlóval kapcsolatban tapasztalata kérem ossza meg velem/velünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook