Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbél diverticulosis fórum

Vastagbél diverticulosis (beszélgetős fórum)


1 2
11. fb90cfa628 (válaszként erre: 4. - Vecsiz)
2020. júl. 20. 16:17
Igen, összevarrják, de ezt csak akkor tudják, ha nincs a bélszakasz gyulladt állapotban. Ha életmentő műtét kell gyulladt állapotban jön a stomazsák.
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Vecsiz)
2020. júl. 19. 15:55
Én épp a sürgősségin ülők. Úgy fest most egy újabb szakaszom gyulladt be.
9. fb90cfa628 (válaszként erre: 4. - Vecsiz)
2020. júl. 15. 08:28
Saját tapasztalatomból kiindulva én nem hagynám annyiban amit a házi orvos mondott. Kifakadhat, rosszindulatú sejtek keletkezhetnek. Jobb kivetetni a gyulladt részt. Ha diverticulus van, akárhogyan is vigyázol, a mikro zsebecskékbe beakad valami, s akkor hiáb kezeltek ki, minden kezdődik előről. Így nem lehet élni szerintem, vagy csak nehezen.
8. fb90cfa628 (válaszként erre: 7. - Vecsiz)
2020. júl. 15. 07:38
Jó reggelt. Nem tuti, hogy a gyógyszerek segítenek. :-(
7. vecsiz (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2020. júl. 15. 05:13
A bal bordaív alatti fájdalom nekem is meg volt meg hasi görcsök, hasmenés, először ezért is gondoltak epe problémára, amikor meg lent fájt akkor meg sérvgyanús voltam. Szóval kb nekem is 2010 óta van , de eddig ilyen erősen nem fájtam mint tavaly, meg az elmúlt napokban. Remélem ez a gyógyszeres kúra segíteni fog. Az étkezésre én is próbálok figyelni, semmi magvas étel, meg a 1,5 %-os tejtermékekre is odafogyelek. Amiből egyedül csak tejeskávét fogyasztok, az az egyetlen ugymond káros szenvedélyem arról nem akarok lemondani. Az orvos szerint nem is kell.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Vecsiz)
2020. júl. 14. 22:05

Nem. Nem mondták,hogy ne emeljek. Egy újabb terhességtől sem tiltottak el (16 hetes vagyok) ellenben az étkezésre próbálok odafigyelni. Kerülőm a puffasztó nehéz ételeket. Lecseréltem a cukrot eritrinre.


Nekem 2009ben amúgy bal borda ív alatti fájdalommal és folyamatos hasmenéssel (fogyás nélkül) kezdődőtt. Tehát nálam nem a székrekedés rostban szegény étkezés okozta.

Pco+ ir is vagyok. Van doki aki ki jelentette az ir miatt van minden. 🤷‍♀️

Voltam több terhelésen, vérvételen. Minden negatív. Egyedül a fruktóznál voltak gondok.

De 1 pont híján fújtam meg az alsó határt, így negatív lett, hiába fostam ki a lelkem tőle 2.napig alig 5 perc után ahogy megittam.

5. vecsiz (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2020. júl. 14. 21:35
Nekem is valójában ezek a tüneteim bal oldali hasi, alhasi fájdalom ami sokszor hátra is sugároz ha nagyon fáj ,már évekkel ezelőtt megvoltak, de senki ,még a debész orvos sem gondolt vastagbélgyulladásra, hanem sérvre. De nekem is "hivatalosan" tavaly a korházi kezelés óta van kiderítve. Az az igazság hogy most váltottam munkahelyet nem lenne szerencsés ha egyből állomány lenne. De hát bizom a normix hatásában, de ha nem múlnak a tüneteim a kúra végére természetesen doki lesz a vége. De nekem a korházon kívül műtétről nem beszélt a kezelőorvosom. Csak a korházba volt kétesélyes a dolog tavaly. Na én nagyon féltem. Nektek is mondták hogy nagyon nemszabad emelgetni?
4. vecsiz (válaszként erre: 2. - Fb90cfa628)
2020. júl. 14. 21:29
A műtét pontosan hogy alakult, összevarják kivágott rész után a bélrészeket? Az az igazság nekem nem mondott semmit sem a doki a vastagbéltükrözés után csak panasz esetén kell csak visszamenni, de ez elkísérhet már, mert állítólag többször szokott fájni másnak is. A háziorvos meg azt mondta nemtud mit tenni együtt kell vele élni.
2020. júl. 14. 16:36

Szia!


Én 1 évig szedtem a normixot, minden hónapban 1 kúra ha volt gyulladás ha nem, mellé salazopirint - de ezt nem tudtam elhagyni mert mindjárt gyulladtam- leváltottam xalazinra azt pedig gond nélkül le tudtam tenni. Ezek gyulladáscsökkentők.


2 éve volt az addigi legsúlyósabb gyulladásom akkor 10 kg fogytam 6 nap alatt.

1 éve voltam biopszián, akkor nekem is ezt javasolta a doki, ha újra gyulladok akkor műtét.

1 éve a kúra után max 2x éreztem, hogy kezdődik de mivel mindig van itthon normix és xalazin így azonnal eltudom kezdeni, lényegében megelőzőm az eldurvulást. Azóta kopp kopp jól vagyok.


Én 6 éve szenvedek a megnevezett gyulladásoktól, ellenben 2009 óta van problémám...

Nekem a terhesség tette fel az utolsó pontot az I-re ahogy pozitívat teszteltem rá pár napra kaptam az első megnevezett bélgyulladást.


A 2.császáromnál derült ki, hogy összenőzt mindenem éa a vaatagbelem egy szakasza megtekeredett az ki is tágult. Ellenben már az első terhességemnél is pont az a szakasz szarakodott.

2. fb90cfa628 (válaszként erre: 1. - Vecsiz)
2020. júl. 14. 16:07
Szia. Igen. Tavaly pontosan így jártam. Én rengeteg antibiotikumot kaptam intravénásan és tablettában is. A műtéten sikeresen túl vagyok, de nagyon sokat fogytam, és visszahízni nem tudok. Mikor másodszor kerültem kórházba, a doki mondta, hogy "A postás mindig kétszer csenget" másodszor műtünk. Lehet rákos elváltozás is. Szóval ha műtétet javasolnak, fuss neki, ne halogasd. Azóta sokkal jobb a közérzetem...
2020. júl. 14. 14:28
Sziasztok! Vastagbél diverticulosisom van, mellyel tavaly korházba kerültem, mert majdnemnperforált. Tükrözés után is ez lett a végső eredmény, melyre 2 havonta normix kurát írtak. Az első fellángolás kb 3-4hónap alatt lett tünetmentes. Betartom az utasításokat, de most megint előjött. Van itt valaki akinek sajnos mégis műtét lett a vége és el kellett távolítani a "beteg" bélszakaszt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook