Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság és szoptatás alatt milyen tanácsokat kértetek és kaptatok a védőnőtöktől? fórum

Várandósság és szoptatás alatt milyen tanácsokat kértetek és kaptatok a védőnőtöktől? (beszélgetős fórum)


10. borbelya (válaszként erre: 9. - Serry)
2009. febr. 17. 11:14

Nem kaptam semmyilyen írásos anyagot, sőt dietetikus hoz sem küldött.

Az összes kérdésedre a válasz nem! A vérnyomásom kicsit alacsony volt - mint ahogy alapvetően is, és azt javasolta hogy ne hagyjam abba a kávézást.

2009. febr. 17. 09:57

Amikor arról volt szó a védőnővel folytatott beszélgetéseitek alatt, hogy ne hízzatok, vagy szopatás alatt mit egyetek adott-e bármilyen írásos anyagot?


Illetve az is érdekelne ,mit mondott arról mikor lehet elkezdeni fogyókúrázni? Mármint a feles kismama kg-t leadni? Lehet-e szoptatás alatt. S volt-e olyan akit már terhesség alatt fogyasztani akart, annak ellenére hogy pl vérnyomás, cukor rendben volt?

8. Serry (válaszként erre: 6. - Borbelya)
2009. febr. 17. 09:55
Adott -e bármilyen írásos dolgot az étkezésről?
2009. febr. 17. 09:48
Én egyenlőre meg vagyok elégedve a védőnőmmel.Megméri a vérnyomásom, súlyom minden alakalommal, vizeletet néz. Bármiben ha tanácsot kérek tőle segít. Szoktunk beszélgetni étkezésről is, mondjuk én a 22. hétig 3 kilót híztam így nincs gond.Kaptam listát, hogy mit kell majd bevinni szüléskor, mit érdemes vásárolni a babának.
6. borbelya (válaszként erre: 5. - Serry)
2009. febr. 16. 20:59

Én örülnék neki, ha elküldött volna!

Nekem pl azt kifogásolta, hogy ne egyek annyi szőlőt, mert tele van gyümölcscukorral:(( Inkább ettem volna helyette elevitet?


Nekem is javasolta a magzatvédő vitamint, de én nem szedtem, mert inkább gyümölcsöt ettem helyette.

5. Serry (válaszként erre: 3. - Borbelya)
2009. febr. 16. 20:44
Nem nincs, mert sajnos a két szakma közt a legkisebb kapcsolat sincs. Mi hiába állunk ott,hogy segítünk abban,hogy a kismama ne egyen kettő helyett ha a védőnő azt mondja ő tudja mit kell és hogyan.
2009. febr. 16. 20:34

magzatvédő vitamint javasolt, de akkor azt már szedtem. pluz kálcium és magnéziumbevitel+fogorvos és szemészet. vércukor havonta+vérnyomás mérés egy falattal sm kell többet enni mint előtte, de éhezni sem kell. az első hat hónapban szülés után semmi K betüs, mert az puffaszt.

ha görcs van lassítani, és dokihoz menni, hogy ne idegeskedjünk. szoptatás során 3-4 liter folyadékbevitel. meg ilyenek:)

3. borbelya (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. febr. 16. 20:32
Engem nem küldött dietetikushoz. Van esetleg konkrét kérdéslistád?
2. borbelya (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. febr. 16. 20:32
Nálunk az étkezéssel kapcsolatosan voltak gondjaink. Ugyanik az elv az hogy max 15 kg-t hízzál a terhesség alatt...na én persze túlléptem ezt a súlyt, és ebből voltak vitáink, hogy figyeljek oda - persze én figyeltem - stb.
2009. febr. 16. 20:28

Az érdekelne kinek mit mondott a védőnő amikor babát vártatok. Mit menyit kell enni? Szedjetek-e vitaminokat. S miket mondtak szoptatás alatt? Puffasztó ételek meg ilyesmi.

Szakdolgozatban segítenétek.

S az is érdekelne ,hogy küldött-e valakit a védőnő dietetikushoz bármilye táplálkozással kapcsolatos kérdésivel? Ha igen mi volt az?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook