Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság bejelentése a munkahelyen, és egyéb járandóságok fórum

Várandósság bejelentése a munkahelyen, és egyéb járandóságok (beszélgetős fórum)


14. mirror
2013. máj. 28. 07:03

Az új Munka Törvénykönyve fontos újdonsága, hogy a várandósság és az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés esetén a védettségre csak akkor jogosult a munkavállaló, ha erről a körülményről a munkáltatót a felmondás közlését megelőzően tájékoztatta. Arra nincs törvényi követelmény, hogy a tájékoztatást milyen formában kell megtenni, de érdemes azt írásba foglalni. Emellett a munkáltató kérheti a várandósság hitelt érdemlő (orvosi) igazolását.

Annak nincs akadálya, hogy a terhesség alatt a munkáltató más jogcímen szüntesse meg a munkaviszonyt (pl. azonnali hatállyal a próbaidő alatt) (ww*.ado.h*)

13. tigris0430 (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2013. máj. 28. 05:20

Sziasztok! Nagyon köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget.

Azért szeretnék elmenni minél előbb táppénzre mert már a 20.ik hetet töltöttem be és nagyon kifáraszt az utazás, és az egész napi ülés is.

Nincs nehéz fizikai munkám csak vannak gondok a terhességgel is, és az orvosom javasolta, mert a baba nem teljesen ott tapadt meg ahol kellett volna és sokat kéne pihennem.Van még egy 5 éves lányom is, és szeretnék vele is minden együtt töltött időt kihasználni.

12. annadi (válaszként erre: 9. - Honeywald)
2013. máj. 27. 21:48
Igen tuti a védettség 100, de tényleg írásban kell bejelenteni a nagyfőnöknek. Persze az más kérdés mi lesz az emberrel, ha visszamegy a Gyed/Gyes után...
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Honeywald)
2013. máj. 27. 21:23
Jár a védettség 100%
2013. máj. 27. 21:21

és miért akarsz egyből táppénzre menni, ha bírod és semmi egészségügyi oka nincs és a munka sem megterhelő, nem veszélyezteti a terhességet? hidd el leszel te még otthon eleget, a munkáltatónak is szimpatikusabb ha addig dolgozol ameddig bírod.

egyébként csak attól vagy védett h ők tudják, szerintem érthető...

2013. máj. 27. 21:16
tuti, h védettség jár a a kismamáknak? én azt hittem már az sincs
8. mirror (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2013. máj. 27. 21:12
Mivel abszolút nem is korrekt ...
2013. máj. 27. 20:59

Most már a védettség csak onnantól él, hogy ha ők is tudják. Ezért kell írásban bejelenteni.

Tavalyi pénzed lesz a táppénz alapja, ha volt tavaly is jövedelmed. A tavalyi jövedelmed 60%-a, persze napokra leosztva. A bejelentett jövedelem számít.

Írásban jelents be, ne szóban. Szóbeli mondás után még lazán kirakhatnak!!


TGYÁSra, GYEDre jogosult leszel, az is az előző évi jövedelem, napra leosztva, de az már 70% lesz.

6. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Dominós)
2013. máj. 27. 20:47
Ez tetszik! :)
2013. máj. 27. 20:46
Én akkor jelentettem be, mikor fel akartak mondani...volt öröm. :))) Mondták: van jogászuk, mondtam: nekem is. Kihúztam, de nem volt leányálom.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Tigris0430)
2013. máj. 27. 20:45
Az viszont garantált, hogy utána nem fognak visszavenni, mert nem tartják korrekt eljárásnak (szerintem).
2013. máj. 27. 20:38

Szerintem, ha lejárt a 3 hónap már semmit nem tudnak tenni. Mivel a kismamák védelmet élveznek, őket nem tudják kirúgni. Ha a doki felvesz táppénzre, akkor annak sincs semmi akadálya.

Én is minimálbéren voltam, de táppénzt még nem kaptam, de úgy tudom olyan 30 ezer körül van :(

Az új munkahelyed bérszámfejtőjének lesz a feladata kiszámolni mennyi járandósságot fogsz kapni és meddig. Ezt ha tőle megkérdezed leszel a legokosabb :) Neki ki úgyis ki kell számolnia.

2013. máj. 27. 20:37

Összeget nem tudok. Én bementem a főnökhöz, és eléraktam a papírt, hogy terhes vagyok, hogy írja alá.

Védett akkor vagy ha tudnak róla és ezért jó ha van írásbeli bizonyítékod

2013. máj. 27. 20:04

sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, röviden a történet.

Január közepén kiderült babát várok akkor még nem dolgoztam, de közbe hívtak(március 1.én) az egyik munkahelyről hogy mehetnék dolgozni 1 hónapot egyenlőre. Elvállaltam,de közbe maradhattam és olyan szerződést írtam alá már első nap (márc.1.én) hogy 3 hónap próbaidő után határtalan idejű szerződésem van. Így gondoltam kihúzom a 3 hónapot és innen fogok elmenni táppénzre, és gyesre. Ami ugye most fog lejárni június 1.

Rá 2-3 napra szeretném bejelenteni hogy terhes vagyok és táppénzre szeretnék menni. Van ennek vmi akadálya?? Tanácsot szeretnék kérni mire érdemes odafigyelni és volt e már esetleg vki hasonló helyzetben?

Sajnos minimálár bérre vagyok bejelentve, még ha nem is annyit kapok.(98.000Ft)

Mennyi táppénzre számíthatok?

Az előző munkahelyemmel együtt kb 1év 8 hó munkaviszonyom van.

Szülés után milyen összegre számíthatok?

várom válaszokat,de nem a kioktatásokat.:)

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook