Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyobb helyet szeretnénk... Építeni vagy készbe menni, esetleg átalakítani éri meg jobban? fórum

Nagyobb helyet szeretnénk... Építeni vagy készbe menni, esetleg átalakítani éri meg jobban? (tudásbázis kérdés)


21. plavalaguna (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2016. okt. 21. 21:05
Úgy döntöttünk, készbe mennénk... És jól nem mentünk egyenlőre. Mert egyet ami jó volt, elvittek az orrunk elől. Azóta keresünk. De csak el jutunk majd oda is.
2016. okt. 21. 19:52
mi most nyáron vettük egy három szintes téglát (én mindenképpen csak a téglára "esküszöm".) az alsó szinten egy műhelyt alakított ki a férjem a garázsból + egy plusz tárolót, a középső szinten kivettünk egy nem fő falat íg lett egy hatalmas konyha étkezőm (amerikai konyhám) és a fürdőszobát burkolatot mindenhol kicseréltük, valamint a teraszt megdupláztuk lett egy hatalmas teraszunk, a felső szintet szhigeteltük de még nem építettük be mert bőven elférünk a gyerekkel 100 nm-en, de ha fel akar költözni az is lesz. nekünk nagyon megérte az átalakítás szép lett DE csak akkor éri meg ha ért hozzá valamelyik családtag (a férjem építőiparos)
19. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2016. okt. 21. 19:19

Mi is kényelmes lakásból mentünk, kimondottan a kert miatt. Korunknál fogva készbe. Nagyon bejött.:))

Na, hogy döntöttetek?

18. plavalaguna (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2016. márc. 1. 15:32
csok nekünk mindegy, mivel most is van hol laknunk, és lehet romot veszünk, nem szándékozzuk eladni amiben vagyunk, mert akkor hol lakunk?? szóval nekünk a csok nem jár így semmiképp. Mivel lakásból házba, nem számít bővítésnek se, még a félcsok se. Semmi. (szocpol se járt anno.. mi mindig minden kedvezményből kimaradunk)
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2016. márc. 1. 13:14
Sem csok-ot sem hitelt nem adnak vályogra de még csak vegyes építésűre sem.....csal téglaházra adnak!
2016. márc. 1. 11:40

Felénk irreálisan drága a felújított a felújításra váróhoz képest. Felújítás után sem lesz a végösszeg annyi, mint amennyiért árulni próbálják. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb felújítást nem szakember végzi, így javítani is kell. Vagy éppen nem az ízlésünknek megfelelő.

Ha hirtelen kell költözni marad a felújított, ha van hol lakni még tart a felújítás lehet "romot" venni.

Csak akkor tudnék beköltözni, ha már teljesen kész. Felújítás közepén képtelen lennék élni.

15. plavalaguna (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2016. febr. 29. 19:42
felújítani már felújítottunk... azt tudjuk milyen. szóval a vizes, burkolós, villanyos munka ok. Akár építés felújítás. Igazából a tető a nagy nagy kérdés mindkét esetben. Mert azért ácsot szerezni... na ez pl a kész felé dönti a dolgot.
2016. febr. 29. 18:11

Ha szabad beleszólnom...

Az új ház épitést megszigoritották eléggé, viszon a CSOK hatására valami változás jön az engedélyeztetésben. Tervek felelős épitésvezető, szakemberek és ha jól tudom e-naplózás is kötelező + számla mindenröl


A felúsitás, jobb szerintem, ha egy megfelelő alapú és falazatú házat szúr ki az ember, sőt vannak jó áron felújitottak is, persze területtöl függ

Záhonyban most adtak el egykétszintes 100 valahány m2-es több mint 5 szoba, óriási kerttel 12,7millióért

Ugyanakkor pl csepelen olyan szakdt félig vályogházakat hirdetnek csatorna -gáz az utcán 14-16millióért, kiröhögöm őket és ott van mindenhol hogy CSOK


Az is kérdéses hogy sajátkezüleg ki mit tud megcsinálni

Hirdetik hogy villany felújitás is volt, de látom a képeken hogy bizonyára vagy 15 évvel ezelött

Én egy nagy üzlethelyiséggel szemezek mostanság

Amit nem tudok megcsinálni, ha kell az aburkolás és vizes munka. Gipszkarton fal, álmenyezet, ajtó beállitás villany munka, biztonságirács megy, persze nem egyedül, kell segédmelós.

És ami lényeg, időm van rá, de akik dolgoznak azoknak nyögvenyelős lesz ha csak hétvégén szenvednek


Tehát dönteni kell, hogy pénz és kulcsrakész ház, vagy saját belső átalakitás hétvégén, vagy fizetni a szakembereket

13. IzaHold (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2016. febr. 29. 16:16
Hát bizony..nekem is kell a kert gondja...többet ad vissza. Egész más.:)
12. plavalaguna (válaszként erre: 10. - IzaHold)
2016. febr. 29. 15:23
azt én se. Amiben ilyenek nem tetszenek, azokat már netes kereséskor kihúzzuk. Főleg hogy az jó nagy meló, annyi erővel inkább építünk. Szóval a felújítandó, építés meg a tökkész csak a nyerő. a használt, átalakítandó, az nem.
11. plavalaguna (válaszként erre: 9. - IzaHold)
2016. febr. 29. 15:22

Hát, ami szinte tök megfelel, hogy egy helyiséget kéne cserélni összesen. Még a falszín is ok . Ez a legmeglepőbb. Mert eleve romban vagy telekben gondolkodtunk, erre szembejött egy ilyen... És most elbizonytalanodtam. Hogy nem kényelmesebb e akkor csak bemenni és kész? hiszen mi is ilyen elrendezésű alaprajzot beszéltünk építésszel pl.. De közben meg ahol vagyunk az is rom volt lakásnak, és totál mi alakítottuk ki. Így ezt a kényelmet is ismerem, hogy ha megint itt kéne ugyanígy csinálnám.


Vannak gyerekek, ahol vagyunk is elférnénk pont velük, úgy alakítottuk ki (lenne külön szobájuk hamarost ha kell suli, közlekedés nincs hozzánk kötve). Tényleg csak a kert miatt mennénk, egyszerűen nem bírjuk megszokni akármilyen szuperkényelmes a lakás. Ilyen önsorsrontók vagyunk na. Nekünk kell a kert gondja :D


Igazából valahogy félünk teljesen készbe menni azt hiszem. Hiába tűnik jónak. Pedig az a része jó lenne, hogy pár nap alatt átköltözhetnénk, és lenne kert egyből :) Azért már nem vagyunk huszonévesek.

10. IzaHold (válaszként erre: 9. - IzaHold)
2016. febr. 29. 15:09
Szóval azt akartam mondani, hogy nem lenne szivem és anyagilag se gondolnám helyesnek egy új, vagy pár éves teljes belső burkolatot leveretni, csak mert nem tetszik, de viszont így hogy már olyan van, amit mi választottunk, mindkettőnknek nagyon tetszett meg már nem akarok olyat, ami olyan amilyen. :)
9. IzaHold (válaszként erre: 8. - Plavalaguna)
2016. febr. 29. 15:08

Mi most jelenleg felújítottban élünk, és itt mindent nekünk kellett kialakítani, viszont pont ez a szép is benne..., és ha ez nem lett volna, hogy itt mindent (csempét, járólapot, parkettát, konyhát) mi választunk ki, nem lennék ennyire igényes..most viszont, hogy nagyobba kell majd költöznünk...hát megmondom őszintén, hogy fáj a szívem a kiválasztott csempékért stb...:DD Szóval ha valahová olyanba mennénk, ami kész, csak olyan lenne jó, ahol nagyon tetszenek ezek...:D Lehet viccesen hangzik. Meg hát nem tudom vannak -e gyerekek, az is számít akkor, hogy milyen az elrendezés, az is megfelel -e az elképzelésnek. Mert azért az sem mindegy hol a háló nektek, a gyerekeknek stb.

Teraszt ti is tudtok csinálni majd, az a legkevesebb.

Értelek, dilemmázol, jó kibeszélni az embernek az ilyen dolgokat, mert közben is születnek jó ötletek. Sokszor jobb, mint magadban morfondírozni.:)))

8. plavalaguna (válaszként erre: 7. - IzaHold)
2016. febr. 29. 15:03

Na ez az. Ugy gondoltam nem tudunk engedni. De nézve a kínálatot van pl egy határeset ingatlan. Egyetlen dologról kéne csak lemondani a nagy teraszról. Minden más megvan.... van egy feújítandó, bővítendő is, ott nyilván van meló, de azért nyáron már ott laknánk max közben csináljuk a többi részét. Meg van egy jo helyen lévő telek is... építkezni viszont magunknak kell ha belevágunk. (Van műszaki vezető, aki vállalja) az meg lehet csak jovő nyárra jelent leghamarabb költözést... egyszerűen fene tudja. Lakni mindhárom hely ok. Belakni saját ízlésre meg mindent alakítunk. A lakást is átalakítottuk. Ez nem érv.


Igazából azt se tudom ettől a kérdéstől mit várok. Tán hogy mások leírják a tapasztalataikat bármelyik utat járták.

7. IzaHold (válaszként erre: 6. - Plavalaguna)
2016. febr. 29. 14:51

Abszolút meg tudom érteni. Én is kertesben nőttem fel, jópár évet laktam lakásban..elég is volt.:))) Nem nekem való.

Ha vannak kiszemelt ingatlanok, akkor érdemes lenne mérlegelni, hogy pl. ami kész van, hány éves, mit és mennyit kellene felújítani rajta. Az új mennyivel drágább, ha az. Vagy milyen és mekkora házat építenétek, ha emellett voksoltok. Ezeket kellene mérlegelni, számolgatni, az igényeiteket felsorakoztatni, mert szerintem emberfüggő is, hogy ki mit hogyan akar. Ha azért sok elképzelés van, és abból nem szivesen engedtek én az újra szavazok, mármint az általatok építtetettre. Ha tudtok engedni, jó lehet egy kész, vagy egy használt is.:)

6. plavalaguna (válaszként erre: 3. - IzaHold)
2016. febr. 29. 14:28
Most lakásban lakunk. De mindketten kertesben nőttünk fel. Beláttuk nem nekünk való ez a nagyon városi lét. Vannak gyerekeink is már. Szóval nozdulnánk...
5. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Varga.nora)
2016. febr. 29. 14:26
Igen. Ezen agyalunk pont. A kornyek amit kinéztünk lenne lehet telek is ,felújítandó is, azonnal költözhető is. Amikor még csak álom volt, hogy majd nagyobb, nem gondoltam hogy ilyen dilemma lesz.
4. varga.nora (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
2016. febr. 29. 13:24

Mi most tervezünk építkezni.

Ha belegondolsz, hogy megveszel egy régi házat és azon újítgatsz, meg átalakítgatod, sokszor nem jössz ki olcsóbban, mintha a saját igényeid szerint építessz egyet, és akkor mégiscsak egy új házad lesz, a másik meg akkor is öreg ház marad.

2016. febr. 29. 13:09
Szerintem attól függ, hogy mennyivel nagyobb helyet szeretnétek.
2016. febr. 29. 12:51
Készbe menni, esetleg itt-ott alakítani rajta igény szerint.
2016. febr. 29. 12:49
Nagyobb helyet szeretnénk... Építeni vagy készbe menni, esetleg átalakítani éri meg jobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook