Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek olyan babája, akinek tripla x kromoszóma rendellenessége van? fórum

Van valakinek olyan babája, akinek tripla x kromoszóma rendellenessége van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
23. b1dbc250b6 (válaszként erre: 22. - Dernersmarcsi)
2017. jan. 31. 17:39
Némi fogódzó nem ártana. Pár szóval írd körbe.
2017. jan. 31. 17:37
Sziasztok! Olyan szülőket keresek akiknek hozzám hasonlóan Tripla X-es kislányuk van. Tapasztalatcsere miatt.
21. Dernersmarcsi (válaszként erre: 20. - GabiEmma)
2017. jan. 30. 20:42
Természetes,hogy válaszolok. Én is örülök, hogy hasonló helyzetben lévőkre találtam. ☺ A tápon kívül szinte semmit nem eszik. Pár kanál gyümölcs vagy sütőtök,de abszolut nem számottevő. A fiam 4 hónaposan több mindent és többet evett. 😕 A tornán azt mondták az elején,hogy az izomgyengesége miatt van ez. Állitolag ha mászásból fel tud ülni egyedül,akkor enni is fog... Remélem. Bár most a fogak miatt a tápot se nagyon akarja elfogadni...
20. GabiEmma (válaszként erre: 19. - Dernersmarcsi)
2017. jan. 30. 20:20
Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál! Akkor azért már ügyeskedik a kislányod. Mozgás téren, nálunk még nincs annyira vész, igazából ezt még nem tulajdonítanám a tripla x- nek. Dévénytornára viszont mi is járunk. Amire viszont teljesen ráismertem az az étkezés! El szerettem volna kezdeni a hozzátáplálást, de egyenlőre hallani sem akar róla 😳😀 jó elkésve nem vagyunk. A te kislányod azért eszik már mást is? Bocsánat hogy ennyit kérdezek, de örülök, hogy végre ráakadtam erre az oldalra és találtam hasonló helyzetben lévő gyerekeket és szülőket! Köszönöm ha még válaszolsz!
19. Dernersmarcsi (válaszként erre: 18. - GabiEmma)
2017. jan. 30. 18:27
Szia! Eléggé megkésett a mozgásfejlődése. Hipotónia miatt 5 hónapos korától Dévény tornára járunk. 6 hónaposan fordult át először,de nemigen gyakorolta. Eddig szinte az egész napot átaludta. Evett-aludt. Most 2 hete igen aktiv. Gurul ezerrel és sokat játszik. 2 hete stabilan ül és lassan probál kúszni és fekvésből egyedül felülni. Ezeket segitség nélkül még nem tudja,de már próbálja legalább. A legnagyobb gond,hogy tápszeren kívül szinte semmit nem akar enni... 😕
18. GabiEmma (válaszként erre: 17. - Dernersmarcsi)
2017. jan. 30. 14:38
Szia! Öt hónapos a kislányom, engem érdekelne, hogy 10 hónapos kislányodnál milyen volt a mozgásfejlődés. Válaszod köszönöm!
17. Dernersmarcsi (válaszként erre: 12. - Sushi7)
2017. jan. 30. 06:47
Szia. Tudom régi már a hozzászólásod, de nekem is van egy szupernőm. Most 10 hónapos. Szeretnék többet tudni róla,hogy mire készüljünk. Olvasod még ezt?
2017. jan. 22. 15:32
Sziasztok! Olvassa még valaki az írásokat?
2017. jan. 6. 14:43

Sziasztok!


Pár órája tudtam meg hogy az én kislányom is ilyen rendellenességgel fogant. Most 18 hetes kismama vagyok és eléggé elkeseredtem.

Ha jártok még erre sorstárs kismamák, nagyon örülnék neki ha tudnánk beszélgetni és reménykedve várom hogy azért picit meg tudtok nyugtatni, hogy nem olyan vészes a dolog. Persze minden információ érdekelne, akkor is ha nem olyan vidám :(

2016. aug. 23. 00:37

Sziasztok!

Nekem van egy éppen 10 éves "szupernőm"

Korábban rengeteget kutakodtam,sorstársakat kerestem,sikertelen.Mindent magamnak kellett kijárni,elintézni.Semmi eset tanulmányt nem találtam sehol.Nagy hibának tartom ,hogy amikor megállapítják a rendellenességet,akkor miért nem tartják ezeket a gyerekeket számon.Figyelni,tanulmányozni kellene őket,kontrollálni ami nagy segítség lehet a későbbi esetekre nézve.Nem tartják ezt a betegséget igazán komolynak,pedig nem annyira egyszerű,mint azt először gondolnánk.Meg kell vívni a mindennapokban mindenért.

Mivel régen volt hozzászólás,ezért most nem is folytatnám,ha esetleg valaki érdeklődik szívesen válaszolok.

2016. ápr. 17. 20:36
Sziasztok van meg itt valaki? Tripla x kislányom van nekem is most 15 honapos...Sushi 7 ti hogy vagytok? Elég régi a bejegyzés
12. sushi7
2015. márc. 16. 23:12
Szia! A lányom tripla x szindrómás. Viszonylag zavartalan fejlődésről tudok mesélni, most 3,5 eves. Megkésett beszed fejlődés,ami jelenleg a probléma, egyáltalán nem beszél meg, tsmt tornát vegzunk és logopédiai fejlesztésre járunk. Kiskorában hipoton tünetei voltak, fejletlen idegrendszer miatt nehezen kezdett el enni, de mára behozta a lemaradást. Nagyon kevés tripla x esetről tudok, pedig kutakodok rendesen, mert engem is a személyes tapasztalatok érdekelnének.
2015. márc. 7. 15:45

Köszönöm!

Nifty tesztet csináltattam,onnan tudjuk.

10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2015. márc. 3. 14:15
narkolepsziás.... érdemben tudott volna segíteni a triplaX kromoszómában?
9. 99279bb06f (válaszként erre: 8. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 3. 14:14
Ok, de úgy emlékszem, hogy be lehet állítani, hogy ha üzeneted jön, arról kapj értesítést a mail fiókodra. Vagy egyenest a mailjára írjon.
8. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2015. márc. 3. 14:12

2011-09-23 22:01

Ekkor lepett be utoljara.

2015. márc. 3. 14:09

Tőle is kérdezhetsz:


[link]

2015. márc. 3. 13:48
Esetleg a Rirosz oldalán találsz sors társakat.Megkérdezhetem, hogy derült ki?
2015. febr. 25. 14:50

Köszönöm a hozzászólásokat.

Igen mondott az orvos dolgokat, meg interneten én is mindent megnéztem amit írnak róla, engem inkább közvetlen tapasztalat érdekelne, akinek ilyen gyereke van.

4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - P3Brigi)
2015. febr. 24. 20:14

Kevesebb orvosi szakkifejezéssel: :)


Tripla X-szindróma


A tripla X-szindróma (X-triszómia) olyan ritka betegség, amelyben a leány gyermekeknek három X-kromoszómája van.

A tripla X-szindrómás leányoknak kicsit alacsonyabb az intelligenciájuk, különösen beszédzavarok alakulhatnak ki. Néha ez a rendellenesség meddőséget okozhat, bár van olyan tripla X-szindrómás nő, aki normális kromoszómákkal rendelkező, egészséges újszülöttnek adott életet.

Az újszülöttek igen kis részénél négy vagy öt X-kromoszómát lehetett kimutatni. Minél több X-kromoszómája van egy gyermeknek, annál nagyobb az értelmi fogyatékosság és a veleszületett rendellenességek kialakulásának a valószínűsége.

2015. febr. 24. 17:22
Én nem tudtam semmit eddig erről a betegségről,de a nevét már hallottam!Az orvos nem adott semmilyen felvilágosítást?Milyen idős a terhességed?Első baba?
2015. febr. 24. 17:12

tripla?


A Tripla X-szindróma vagy XXX-szindróma vagy "X triszómia" a génkészlet hibája miatt keletkező genetikai betegség. Az aneuploidiás mutációk csoportjába tartozik. A nők körülbelül 0,1%-ánál fordul elő és 47 kromoszómát eredményez. Kialakulásának oka, hogy az anya ivarsejtjének redukciós osztódásakor a két X kromoszóma együtt maradt.


A Tripla X-szindróma vagy XXX-szindróma a génkészlet hibája miatt keletkező genetikai betegség(meiotikus nondiszjunkció).


Lehet apai és anyai eredetű. Az anyai eredetű változata életkor specifikus (az életkor előrehaladtával a valószínűsége nő). Az X kromoszómák növekedésével nem fokozódik a nőies jelleg, hanem éppen ellenkezőleg, csökken. Az esetek többségében a Tripla X-szindróma nem öröklődik.


A Tripla X szindrómában szenvedő nők többsége az átlagosnál magasabb, jellegzetes fizikai eltérést azonban nem fedezhetünk fel[1]. A női nemi szervek lehetnek szabályosak vagy gyengén fejlettek. Jellemző a cikluszavar, vagy a korai menopauza. A betegek 75%-a fogamzóképes (fertilis). A Tripla X-szindrómában szenvedőknél gyakoribbak a tanulási nehézségek, elsősorban a beszéd és az írott szövegértés terén. A motorikus készségek (például ülés, járás) késleltetett fejlődése, a gyengébb izomtónus, viselkedési problémák és érzelmi labilitás szintén lehetnek a tünetegyüttes velejárói. Az érintett nők mintegy 10%-nál figyelhető meg vese-rendellenesség[2]. Ugyanakkor mindezen tünetek igen széles skálán mozognak és nagy egyedi eltérések lehetségesek.

2015. febr. 24. 17:06

Sziasztok!


Most tudtam meg, hogy a babám tripló x -xxx - rendellenességgel fog születni.:( Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy mire számíthatok?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook