Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valaki akinek a kisgyermeke hiszti közben elájult? Kinek mi a megoldás az ilyen esetekre? fórum

Van valaki akinek a kisgyermeke hiszti közben elájult? Kinek mi a megoldás az ilyen esetekre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. febr. 3. 18:52
jah, és a lényeg: akkor hagyta abba, amikor rájöttem, hogy a víz mekkora segítség. Akkor már elég volt annyit mondani, hogy: menjünk a fürdőszobába, vagy befejezed??? Inkább befejezte:))))
19. ef1191cb08 (válaszként erre: 15. - Gavrilo1)
2010. febr. 3. 18:51
Ha kivizsgálták és nincs baj,akkor nem lehet tanácsot adni.Nálunk sem igazoltak semmit a vizsgálatok,marad a hideg víz pofozgatás.A hiperaktivitás pedig fogyatékosság,betegség.Én is beteg gyereke közt dolgozok,hát sajna ezzel nagyon sok probléma lesz.
2010. febr. 3. 18:50
Sajnos annyira gyorsan történik az egész max. pár másodperc míg a sírásból ájulás lesz. Ma pl. míg a nappaliból a konyhába értünk már elájult és a mama három ujjával kellett a kicsi száját kifeszíteni, mert eddig minden alkalommal hátraesett a nyelve és fuldoklik. Bevizeztük, lelocsoltuk, de így is csak percek múlva tért magához.
2010. febr. 3. 18:47
Minden ezzel kapcsolatos infónak nagyon örülök!!!
2010. febr. 3. 18:46

Az én fiam 20 éve császármetszéssel jött a világra, mert "homloktartása" volt. 2 éves koráig, ha nem tetszett neki valami, vagy egyszerűen csak "akart" valamit, mindig hátracsapta a fejét, nem vett levegőt, elájult. Születésekor is ezzel érte el, hogy ne a hagyományos módon bújjon elő:)) Semmilyen neurológia probléma nem volt vele, csupán nem vagyunk egyformák. Nem feltétlenül a szülőn múlik, milyen a gyermek. Alakíthatod, formálhatod, de a veleszületett egyéniségét nem változtathatod meg.

Én maradnék a hidegzuhany mellett. :))))))))

2010. febr. 3. 18:46

Nem az én gyerekem , hanem a barátnőmé.

természetesen voltak orvosnál, kivizsgálták. Azt mondták nekik, hogy vannak ilyen gyerekek, majd kb. 6 éves korára kinövi. Most múlt 2 éves és van mellette még egy 10 hónaposa. A nagylány hiperaktív, egy perc nyugta sincs, nem érti a nemet. egyébként az átlagnál jóvalinteligensebb- húszig oda-vissza számol, ismeri a föld országat, megmutatja a földgömbö, tökéletesen folyékonyan beszél. De bvan ez a hiszti, amitől szó szerint eláúl. Épp ma voltam egy ilyen rohamának a tanúja- Hát ijesztő. eddig 3szor volt neki. Próbálok hasonló cipőben járó szülőket keresni, hogy náluk mi volt, vagy mi a megoldás. Gyógyszeres kezelés nem jöhet szóba.

14. ef1191cb08 (válaszként erre: 12. - 7717d911a9)
2010. febr. 3. 18:41

Te Zolcsika,mond hány gyereket neveltél már fel,hogy ekkora nagy tapasztalatod van??

Ha ne tudsz érdemben hozzászólni a témához,minek fárasztod magad?Gondolod valaki itt kíváncsi az ostoba idiótaságaidra???

2010. febr. 3. 18:35

Mégvalami:


A gyerek sohasem lehet a tulajdonod, sohasem sajátíthatod ki magadnak.


Akik elveszítették a gyereküket azok ezt tudják.

(bocs a durva példáért, de igaz...)


Te azért vagy hogy biztosítsd az önállóságát, szabadságát és a felnőttéválását.


A világban semmit nem birtokolhatsz, csakis élvezhetsz!!!

2010. febr. 3. 18:31

Nagyon érzékeny gyermeked van. Ha nem tapasztal szeretetet mindent el fog követni hogy tiltakozzon. Hisztizik, de akár el is ájul.


Törődjél vele, adjál neki teret, szabadságot, ne büntesd, ne tiltsd, ne szidalmazd.


Viselkedj úgy vele mintha a barátja lennél. Támogasd mindenbe.


Lehet hogy rosszul fog esni amit mondok, de nem a gyerekben van a hiba. Ő csak egy tükör.

2010. febr. 3. 18:30

Azért az furi,hogy senki nem ajánlja vidd orvoshoz.

Ha valaki elájul az azt jelenti elveszti az eszméletét.Ennek számos oka lehet,persze lehet ártalmatlan is.De vizsgáltasd ki ha valóban elájul.A én nagyobbik gyerekem 1 éves kora óta csinálja ezt,és ez nem meri vagy nem kérdés.Egész egyszerűen ha megijed,hisztizik,vagy bármi éri így reagál.Én kivizsgáltattam,hogy nem epilepsiás-e,vagy más gond nincs-e.Nálunk a tünetek,eltorzul az arca,elsápad,majd teljesen szürke lesz,végül elveszíti pillanatokra az eszméletét.És amikor magához tér nagyon kába.Ha hasonlót észlelsz minden képen vidd orvoshoz,emögött számos baj állhat.Az én kicsim 5 éves lesz,de még most is előfordul ez,bár azt mondták erre az időre elnövi.

2010. febr. 3. 18:28
Szia!nem akarlak meg ijeszteni de ez elég rossz....már úgy értem el kellene vinni egy neurológushoz a gyerkőcöt,,az már oda tartozik és nem biztos hogy nem más ok áll a háttérben.bocsánat ha megijesztettelek de feltétlen el szerettem volna mondani,bocs még egyszer.az ájulásvesztés elég súlyos....főleg gyerekeknél...milyen gyakran fordúl elő?napi szinten?van pl olyan aki sugárba hány egy erős hiszti miatt,,az sem jó de arra még azt mondom "elmegy"orvos nélkül is,sok mindent kivált egy akár a háttérben meghúzodó idegrendszeri probléma.bármi,de szerintem nem szabadna figyelmen kívűl hagyni.de reméljük semmi olyan és semmi komoly:)!!!és biztos is,csak nem árt megnézetni az ilyesmit.minden szépet,jót nektek!
9. lego
2010. febr. 3. 18:28
Szerencsére csak kétszer fordúlt elő de mire beértem a fűrdőbe magához tért.Mi kaptunk rá valami bogyót,napi kétszer el kellett szopogatni neki de nem tudom mi volt és már 10 éve ennek.
8. marcsix (válaszként erre: 6. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 18:25
Egyet értek veled, hisztinél nem használ, csak mégjobban kezd kiabálni, visitani. Az én fiam detto ugyanezt csinálja. Igaz nála sem a sarokba állítás, sem a 3-ig számolok, sem a fenékre csapás nem használ már. Ájulás, azért már kicsit "durvább". Annál talán beválik, valahogy vissza kell hozni az eszméletét...
2010. febr. 3. 18:23

mi oviba is használunk ilyet

és beválik biza

2010. febr. 3. 18:23

Én kiskoromban nem vettem levegőt, ha nagyon sírtam :D:D

Ha csak hisztizik, akkor szerintem a hideg víz nem megoldás..... Legalább is öcsém csak még jobban megijedt és még jobban hisztizett! De azért ha el is ájul az már más......

2010. febr. 3. 18:22
bár 2-3 alkalom után tudtam mi a rendszer...akkor már nem mertem csinálni... XD
2010. febr. 3. 18:22

hideg vagy langyos vízzel megmozsdatni az arcát...


nálam bevált...


nagymamám csinálta ezt mikor kicsi voltam és hisztis...és bevált... XD

2010. febr. 3. 18:20
hideg zuhany...arcra, fejre.. tudom,kegyetlenül hangzik, de a fiamnál bevált.:))))))))
2010. febr. 3. 18:20
hideg vízzel megfröcskölni az arcocskáját
2010. febr. 3. 18:18
Van valaki akinek a kisgyermeke hiszti közben elájúlt? Kinek mi a megoldás az ilyen esetkre?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook