Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan itt, aki egy-két hónap alatt vérszegény lett? Nagyon félek. fórum

Van olyan itt, aki egy-két hónap alatt vérszegény lett? Nagyon félek. (tudásbázis kérdés)


23. Barát.Á. (válaszként erre: 1. - Virag32)
2015. okt. 13. 14:56

A vastartalmú étrend ilyen kor nem árthat. ;)

És nem te lennél az első, aki így járt.

Még erősebb vérzés is okozhatja.

Ha félsz vizsgáltasd ki magad, a félelem sokszor többet árt!

2015. okt. 9. 16:33

Update:

127 a hemoglobinom,rossz volt tegnap a gép.

Örülök,hogy ezért elcsesztem egy napot és több százezer agysejtet. :-))

21. virag32 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2015. okt. 8. 17:07
Hehe,stimmel,most épp pszichiátrián vagyok gyakorlaton,valszeg foglalok egy ágyat. :-)))
20. michelle.r (válaszként erre: 18. - Virag32)
2015. okt. 8. 16:27
Rosszul emlékszem - egy korábbi fórumból rémlik - hogy valami, egészségügyhöz közeli foglalkozásod van? Mert ha jól emlékszem, próbálj meg elvonatkoztatni, családom orvos tagjai minden évben rendszeresen belehalnak ebbe-abba ;) Eddig szerencsére még mindig kiderült, hogy csak foglalkozási ártalom.
19. Timilight (válaszként erre: 18. - Virag32)
2015. okt. 8. 15:43
Én legalább 15 éve vérszegény vagyok. Bepróbálkoztam én is a véradással, azt mondták, ez a hemoglobin szint (107) csak a mindennapi tengilengi élethez elég :) Szóval most szedek vas+folsavat, és folyamatosan emelkedik a szint. Egyébként semmi bajom sincs. :)
2015. okt. 8. 15:33

Sajnos nem tudom megmondani. Svédországban élek, itt akartam most vért adni, egy mobil kamionban.

Elkezdték a vérvételt, és mondta a nővér,hogy közben gyorsan rutinból ellenőrzi az értéket, majd megszakította a vérvételt, mert mondta,hogy ez túl alacsony ahhoz,hogy folytathassuk. Elküldte a véremet laborba.

Nem vagyok mens.után, nem adtam vért még sosem, és az állandó kimerültségen és nagyon gyors szívverésen (ami tudom,hogy tünet a vérszegénységnél) nincs más panaszom.

Április után lefogytam pár kilót, de mivel azóta egyszer voltam vérvételen és nem volt semmi gond, nem tulajdonítok ennek jelentőséget.

17. eandi78 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2015. okt. 8. 15:07

Vérképből nagyjából ki is derül melyik vitamin hiánya okozza a vérszegénységet. Ha vvt térfogata kicsi vashiány, ha nagy b12 vagy folsav. Legalábbis leegyszerűsítve nagyjából ez a képlet.

225-ös vas? Milyen mértékegységgel van az? Nem a ferritin volt annyi?

16. youlcsi (válaszként erre: 2. - Virag32)
2015. okt. 8. 15:06

ez olyan minimálisan alacsonyabb, hogy nem is érdemes különösebben foglalkozni vele. lehet egy erősebb menzesz eredménye is akár.


nekem hosszabb ideig volt 80-90 körüli... na az alacsony volt.

2015. okt. 8. 15:01

Önmagában hemoglobin semmi. 113-ra semmit nem fog mondani a doki. Nálunk 120 az alsó határ és 115-re azt mondta jó az. HGB szint pedig sokmindentől függ. Mikor veszik a vért, mennyit ittál előtte, vagyis mennyire sűrű a véred. Egy véradás után is csökken a szintje és ha nincs vastartalék nincs miből keletkezzen.

Értékelni több eredmény ismeretében lehet.

Vashiány hosszú idő alatt alakul (legalábbis normális esetben) ki, ha már üresek a vasraktárak, gyorsan leszel vérszegény. Amúgy vashiányos panaszod van?

HGB-t egyébként automata méri, akár mérési hiba is lehetett.

Láttam már rákos haldokló laboreredményét, 160 körüli hgb volt, egyedül a crp volt magas, de az se kiugróan. Szóval ne akarj egy laboreredmény alapján rákot bebeszélni magadnak.

14. virag32 (válaszként erre: 13. - Simple)
2015. okt. 8. 15:01
Ez a bajom,hogy ebben az egy hétben olyan szinten fogok parázni,hogy semmi más gondolatom nem lesz, iszonyat kontroll freak vagyok. ráadásul "nyaralni" megyünk szombaton, teljesen elrontották ezzel ezt nekem, mert ismerem magam és megállás nélkül ezen fogok kattogni és rettegni.
13. simple (válaszként erre: 11. - Virag32)
2015. okt. 8. 14:51
Kezdj el vastablettát szedni. Én is várszegény voltam, de amióta szedem teljesen helyreálltak az értékeim, és a menstruációval kapcsolatban is csak pozitív hatásai vannak. Ezen kívül ne olvasgass a neten betegségekről, mert minden tünetre kb. az jön ki, hogy halálos beteg vagy. Próbáld meg kivárni az egy hetet amíg az orvos mond valamit.
12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Virag32)
2015. okt. 8. 14:49

Szerintem a vas nincs mindig kapcsolatban ezzel. Gyereknek vérszegény voltam, felnôttként a terhességeket 225-ös vassal indítottam (meg is volt mindig csillagozva, de a doki azt mondta, hogy ezek tartalékok), majd az utolsó hetekben 19(!) volt. Annak ellenére, hogy szedtem én mindent.


Most megint tartalékaim vannak, de mert csapvizet iszunk és ez vasban gazdag, ami itt van, de ez nem jelenti azt, hogy sose leszek vérszegény. A vas önmagában nem elég, hiszen az emberek háromnegyede szenved b12 hiányban, még a húsevôk is simán, meg a folsav és a c-vitamin is fontosak, tehát bármelyik láncszem meggyengülhetett. Sok sportnál is nagyobb b12 bevitel kell, vagy dohányosoknak, stb.


Ezért bízz a szakemberekben, hogy kiderítik, mi is okozza.

2015. okt. 8. 14:37

Az a baj,hogy semmit nem változtattam az evési szokásaimon, nem vérzek sokat, ha menstruálok, semmiféle változás nem állt be nálam. Azért rettegek ennyire, mert kb három hónap alatt lett ez az eredmény, azelőtt minden rendben volt egész életemben. Mindenhol azt olvasom,hogy a vérszegénység önmagában nem betegség, mindig kizárólag betegség tünete (vagy kevés vasbevitelé, de mivel mindig tökugyanazt és ugyanannyit eszem, mint általában, ez kizárt.)


Nem tudom elképzelni,mit csinálok most egy hétig, annyira parázok,hogy mi bajom van.

10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Virag32)
2015. okt. 8. 14:31
Esetleg a doki majd rákérdez, hogy változtattál-e az étkezési szokásaidon, vagy erôsebb lett-e a menzeszed a terhességed után, mert ugye ez havonta egy kicsit hozzájárul a vérszegénységhez ha teszem azt, vastagabb lett a méhnyálkahártyád, több vért veszítesz.. Azért nem ijednék meg ennyire, de nem is hanyagolnám el, majd kiderül a vizsgálatok után.
2015. okt. 8. 14:14
Engem is szórtak már ki egyszer véradásról emiatt, előfordul, következő alkalommal már volt elég. Nem kell emiatt a legrosszabbra gondolni egyből.
2015. okt. 8. 14:05

Ez azért kicsit durva, amit feltételezel...

Gyakorlott vérszegény vagyok, és még élek! (25 éve vannak problémáim ilyen téren, de mégis, minden szempontból teljes életet élek.) Annyi, hogy én tudom, nálam táplálkozási probléma okozza (nem eszem vörös húsokat - na fehéret se sokat...)


Nyáron 136, mikor nyáron? Június vagy augusztus?


Amúgy meg ja, több vastartalmú étel, húsok, zöldségek. Na meg ha a doki ír egy kis vasat, mi lesz? Beszeded és kész.

2015. okt. 8. 14:05
Egyél májat, céklát, igyál sok csalánteát.
2015. okt. 8. 14:03
Remélhetôleg a fehérvérsejtszám nincs az egekben.
5. gizus58 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2015. okt. 8. 14:03
Nyugodj meg! több 10 éve, vagyok vérszegény, okát nem találják,pedig minden vizsgálaton átmentem.Rákos nem vagyok,sem leukémiás(az is rák) ,mégis itt vagyok még mindíg!Át mentem egy halom vizsgáltaton már, konkrét okát nem találják.A hgb szintem 98, vagy még az alatt van.Na bumm,együtt élek vele,és ennyi.Ne parázz ,elküldték ellenőrzésre a vért,várd ki nyugodtan míg meg jön az eredményed.Addig egyél céklát,sok vas tartalmű ételt. Ez nem tragédia, megértem ha nyugtalan vagy, de feleslegesen idegesíted magad.Ez még nem olyan vészesen alacsony.Majd a doki megmondja kell-e tovább vizsgálni vagy sem.
4. *Csajszi* (válaszként erre: 2. - Virag32)
2015. okt. 8. 14:02
Gyerekkoromban (10 eves korul voltam) durvan verszegeny lettem hirtelen, korhazban voltam vele egy ideig, de semmifele halalos betegseggel nem volt kapcsolatban a verszegenyseg. Itt vagyok meg mindig, majd' 30 evvel kesobb. Ne kell mindent elhinni amit neten olvasol.
2015. okt. 8. 13:53

Atya ég!


Te aztán jól beképzeled magadnak.....


Egyél több vas tartalmú ételt, oszt" jó napot.


Tavaly engem is kizártak pont emiatt, mégse fostam, hogy rákos vagyok, vagy hasonló.


Te beteg vagy! Érvágás!????

2015. okt. 8. 13:40

Sziasztok!


Elmentem ma vért adni. Életemben nem voltam vérszegény, de ma le kellett állítani a véradást, mert a hemoglobinszintem 113 volt (115 az alsó határ, az alatt már vérszegény az ember.) 136 volt a nyáron, még két éve a terhességem alatt is tökéletes volt mindig az eredmény.


Elküldik a vért orvosnak, de az még egy hét, és én már teljes halálfélelembe hirigeltem magam. MINDEN létező oldal azt írja,hogy ez csak rák, leukémia vagy nagyon súlyos bélbetegség lehet. Ha találnék legalább egy embert, aki hasonlót átélt már és nem derült ki,hogy halálos beteg, talán egy icipicit megnyugodnék és nem vágnám fel az ereimet megelőzésképpen a várakozás alatt.

2015. okt. 8. 13:38
Van olyan itt, aki egy-két hónap alatt vérszegény lett? Nagyon félek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook