Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt valaki, aki egy hosszú, otthonülős időszak után visszatért az emberek közé? fórum

Van itt valaki, aki egy hosszú, otthonülős időszak után visszatért az emberek közé? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 10. 11:53

Látom, nem vagyok egyedül. Nekem is államvizsgával kezdődött. Két tantárgyam maradt, amikkel csúsztam és azokra se kellett bejárni, mert megszűnt a szak, csak államvizsgára kellett bemenni nyáron. Ráadásul ez a két tárgy őszi félévben volt, úgyhogy ülhettem otthon nyárig. Ezek után újra jelentkeztem tanulni, de csak levelezőre tudtam, mert túl későn döntöttem el, hogy mit akarok és már csak arra lehetett. Viszont közben találtam munkát, sok alkalmit, de azok is többnyire magányos munkák voltak. Például kertészkedtem, de ott is tök egyedül voltam egész nap a kertben. Így eltelt még egy év. Már munkát se találok. Úgy döntöttem, hogy mégse vagyok túl öreg a nappalihoz és visszamentem:D


Belőlem azt hozta ki ez az egész, hogy begyepesedtem, beszűkültem, sokkal kevésbé vagyok toleráns az emberekkel, mint régen, néha ingerlékeny vagyok, idegbeteg és nagyon zárkózott is. Érdektelen is lettem, alig van valami, ami motivál...úgy érzem, hogy az egész lelki világomból egy sivatag lett. Kiüresedtem. És ezt akkor ismerem fel igazán, amikor találkozok valakivel, akinek van élete. Akkor érzem magamban igazán az érzelmi pangást...nagyon gáz, én nem voltam ilyen:( Na, ez a legrosszabb, amit a magány kihozott belőlem. Vagyis inkább tett velem.


Bánom, hogy nem cselekedtem előbb. De most se késő. Sőt, az is lehet, hogy ez a legjobb időpont erre a változtatásra. Örülök neki, hogy mától vége van ennek az egész rémálomnak.

2014. febr. 10. 06:44
en is voltam otthon sokat,mikor gyesen voltam a gyerekkel bar akkor meg nagyon fiatal voltam,nem is dolgoztam meg elotte.szerettem otthon lenni de amiota dolgozom,beleusztulnek ha nem tehetnem. nemregiben nem dolgoztam egy honapig,mondjuk az most kellett,de eleg is volt :)
2014. febr. 9. 23:51
Igen. Kérdés?
9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 9. 23:49
Mijaza " rossz oldal " ???
2014. febr. 9. 22:33
A gyerekkel két éves koráig itthon voltam. Nagyon hiányzott már a felnőtt társaság. Mondjuk ismert társaságba mentem vissza. De jót tett:)
7. Napsugár.. (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 9. 22:25
Én évek óta itthon vagyok...nagyon rossz már......begyappantam. Most keresek munkát..de nagyon nehéz...a régi munkahelyem is itthon volt, egy magán kisboltunk volt. De már 7 éve itthon, előtte is itthon...közben születtek a gyerekek...szóval nehéz...nem szeretek már itthon lenni....remélem mihamarabb találok végre munkát, és neked is minden jót kivánok.
2014. febr. 9. 22:24
Anyukám most 44 éves, 16 évig volt otthon velünk gyerkőcökkel (4 gyerek) és utána ment vissza dolgozni, most 6 évvel később pedig újra beült az iskolapadba, hogy tanuljon. Jól megy neki, az első komoly modulzárója 100% os lett. :) Sok sikert! :)
5. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. febr. 9. 22:23
én is voltam így. viszonylag hamar megszokom az újat. nem nehéz alkalmazkodnom. az emberektől függ. ha uncsik, akkor visszakívánkozom a magányba. :D
4. timycat (válaszként erre: 3. - Csakegyharit)
2014. febr. 9. 22:16
Olyan hosszú időszakom nem volt, "csak" fél év (2x - egyszer az államvizsga, egyszer a szakvizsga), de én majdnem abba is belecsavarodtam
2014. febr. 9. 22:14
1-2 év.
2014. febr. 9. 22:13
Mi az a hosszú idő?
2014. febr. 9. 22:11
Nekem volt egy időszakom, amíg alig találtam munkát és levelezőre jártam, így eléggé elszigetelődtem a külvilágtól. Úgy döntöttem, hogy most visszaülök az iskolapadba, mert nem tesz jót nekem az otthonülés, nagyon rossz oldalamat hozta elő. Furcsa élmény lesz újra emberek között lenni, de örülök neki. Holnap lesz az első nap:D Van, vagy volt még így valaki, mint én? Milyen volt hosszú idő után újra visszazökkenni a régi kerékvágásba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook