Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt valaki, aki egy hosszú, otthonülős időszak után visszatért az emberek közé? fórum

Van itt valaki, aki egy hosszú, otthonülős időszak után visszatért az emberek közé? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. dec. 29. 04:51
nincs
41. Cucicsillag (válaszként erre: 40. - Toprengo)
2014. okt. 13. 23:02
November vegen lesz 2 eves ;)
40. Toprengo (válaszként erre: 35. - Cucicsillag)
2014. febr. 14. 09:48

Én a fiamat úgy szültem, hogy nem akartam még gyereket. A lányomnál már akartam babázni.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igazad van. :-)

Mennyi idős a gyermeked?

39. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Da54621ded)
2014. febr. 14. 00:06
Kiszámíthatatlan a jövő és az eltelt x ( 3 vagy több vagy kevesebb ) év alatt rengeteg minden változik és semmi sem lesz ugyanolyan mint elötte. Szerintem erre nincs senki se felkészülve.Munkahelyeken megy a túrás fúrás helyezkedés stb...Ugyanazok a kollégák ugyanazon a helyen másképp fognak viszonyulni a visszatérőhöz.A kisebbiknél gyes után nem az okozott nehézséget hogy a munkába a kiesett 3 évet behozzam felzárkozzak képbe legyek hanem az emberi része. Az emberi részére nem lehet rákészülni...
2014. febr. 13. 23:54

A munkanélküliséget, GYED-et, stb. tudatosan kell megélni.

Mindig tudnod kell, hogy a társadalomhoz tartozol.

2014. febr. 13. 23:08
Én GYED-en vagyok a 7 hónapos kisfiammal, a terhesség 32. hetétől otthon vagyok, de igyekszem nem "otthonülő" lenni, illetve felnőtt programokat is beiktatni néha, nagyon el tud izolálódni az ember, ha nem figyel.
2014. febr. 13. 23:07

Szerintem több százan vannak itt ilyenek.

Ilyen világban élünk, ehhez kell alkalmazkodnunk.:(

35. Cucicsillag (válaszként erre: 31. - Toprengo)
2014. febr. 13. 22:55
Igy, ahogy irtam :) megvartuk, mig mindkettonkben megfogalmazodik, hgy most! En ezt megelozoen nem ereztem ilyet, hgy gyereket szeretnek...
34. 3f3949edc4 (válaszként erre: 33. - Érdekes73)
2014. febr. 13. 14:54

Ezzel nem vitatkozom. Kapcsolatok nélkül vállalkozni Magyarországon lehet, hogy nagyobb rizikó, mint nyelvtudás nélkül Angliában :D.


A gond az, hogy a háttér nélküli fiatalnak a csodaváráson kívül - gyakorlatilag - nincs opciója. Ha fel is veszik valahová, akkor is csak 31.-nek (tölteléknek, a kirúgási lista élére). Ezzel nagyon nehezen lehet tervezgetni bármilyen "visszatérést".

33. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - 3f3949edc4)
2014. febr. 13. 14:47
Most a meglévő vállalkozások is lefele ívelnek, becsődölnek ahogy látom.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - 3f3949edc4)
2014. febr. 13. 14:44
Vállalkozni csak óvatosan ! Telítve a piac nagyon újat vagy hiányt kell előhozni de még akkor se garantált a siker ha nincs rá fizető kereslet...A környékünkön is folyamatosan nyitnak kisebb boltok szolgáltatók és villámgyorsan be is zárnak.( igaz a legtöbb horribilis árakkal próbálkozik így nem csoda a bukta)
31. Toprengo (válaszként erre: 30. - Cucicsillag)
2014. febr. 13. 14:16
Hogy érted azt, hogy korábbra?
30. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - Toprengo)
2014. febr. 12. 23:11
Elso :) Nem is terveztuk korabbra es pont igy jo :)
29. 3f3949edc4 (válaszként erre: 24. - Csakegyharit)
2014. febr. 12. 12:56

Csak azt mondhatom, hogy sok sikert hozzá, bármit is akarsz! A hit szép dolog (a hamvaiból feltámadt főnix pedig gyönyörű mesetípus).


Nekem - sajnos - folyamatosan az bizonyul igaznak, hogy háttér nélkül az akarat kevés (és minél ingább nő a szakadék a lecsúszottak és a tehetősek között, annál kevesebb). Igen; nálam valami nagyon megtört (nem az akarattal van baj, az megvan még mindig), mert az életem azóta futóhomok: minél inkább kapálózok, annál mélyebbre csúszok. Még csak lassítani sem tudom...

2014. febr. 12. 07:59

Én 6évig voltam itthon, egy idegen országban, az exem sokat volt úton, és itt kint meg nem adtak melót...belölem azt hozta ki hogy teljesen exemre koncentráltam szinte istenítettem, mindent csak neki és érte tettem...részben ez is tette tönkre a kapcsolatunkat.

Engem nem érdekeltek a bulik - bár elötte sem voltam bulizós- de ha meghívtak sem mentem el mert itthon sokkal kényelmesebb és jobb volt exemmel, nem kerestem nagyon új barátokat mindent egyedül oldottam meg, magányos voltam de megszoktam a társasági magányt, és visszahúzodó lettem.

Pár éve van melóm azóta jobban oldódtam, szerintem még kell egy kis idö hogy oda találjak vissza amilyen voltam

27. Toprengo (válaszként erre: 25. - Csakegyharit)
2014. febr. 12. 07:46

Csak akkor szülj, ha eleged lesz az emberekből. :-D

Viccet félretéve, nagyon jó otthonlenni, babázni, de nekem csak a második gyermekemmel sikerül élvezni.

26. csakegyharit (válaszként erre: 19. - 31fec05a4d)
2014. febr. 10. 19:26
Sok sikert hozzá:)
25. csakegyharit (válaszként erre: 20. - Beu23)
2014. febr. 10. 19:26
Na, ezen már én is gondolkoztam...mármint hogy mi lesz velem, ha lesz gyerekem. Mert azzal otthon kell maradni...
24. csakegyharit (válaszként erre: 23. - 3f3949edc4)
2014. febr. 10. 19:25
Szerintem ha valaki akar valamit, az el is érheti. Persze ezt pont én mondom, aki még nem ért el semmit...de haladok felé. Szerintem más itt a baj. Valami áll emögött a motivációhiány mögött...talán a csalódás. Hisz te is nagyot csalódhattál. Nekem is volt ilyesmiben részem, csak nekem nem a karrierem bukott el.
23. 3f3949edc4 (válaszként erre: 17. - Csakegyharit)
2014. febr. 10. 18:00

Így van; sokan járnak ebben a cipőben, de ez senkit nem vígasztal (én úgy gondolom).


Ha bele akarsz kezdeni valami újba, pl. megszerezni egy olyan szakmát / kiegészítő tudást (stb.), amivel akár külföldön is lehet kezdeni valamit: az nagyon sok pénzbe kerül. A saját üzlet pedig nagyobb kockázat mellett még többe kerül... ilyen ez. Akinek nincs prosperáló kapcsolatrendszere, annak bukta van. :(

22. Toprengo (válaszként erre: 21. - Cucicsillag)
2014. febr. 10. 17:31

:-)

Első babád?

Én szülés utáni depresszióval küzdöttem 5 éve, azért is akartam kiszabadulni a "börtönből". Most viszont én is élvezem.

21. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Toprengo)
2014. febr. 10. 16:48
Sztem az is sokat szamit, ki, melyik eletszakaszaban lesz anya. 5 eve megkattantam vnq, ha itthon kellett volna maradnom. Most meg nagyon elvezem :)
20. Beu23
2014. febr. 10. 16:33
Én ma szabin vagyok de úgy unom, úgy érzem most hogy nem mentem dolgozni lemaradok valamiről :D szeretem a munkám, hülyének is néznek néha hogy még midnig van kedvem menni. Nem tudom mi lesz velem ha lesz gyerekem nem szeretnék több évet itthon maradni. persze lehet ez megváltozik mert akkor lesz mit tenni. de ez a semmit tevés nagyon uncsi. most lemegyek boltba csokiért és csipszért :D
2014. febr. 10. 15:48
Még nem tértem vissza,az nehéz lesz,de már próbálkoztam és még fogok is,azt hiszem.
2014. febr. 10. 15:44

A kisfiammal több, mint 2 évig voltam otthon, de nagyon elegem volt az egészből. Alig vártam, hogy visszamehessek dolgozni. Emberek közé vágytam! Két évig dolgoztam, aztán megszültem a lányomat, és most élvezem, hogy otthon vagyok vele. :-D

Még másfél évig...

17. csakegyharit (válaszként erre: 16. - 3f3949edc4)
2014. febr. 10. 15:38
Sajnos elég sokan járnak ebben a cipőben:( Én például még el se tudtam indítani semmit az életemben és már le vagyok hangolódva, alig bírom összekaparni a motivációm. Nem ártana nekünk egy kis jókedv. Vagy valami újba kezdeni. Én az alja melókból olyat választottam, amit legalább szeretek csinálni és így nem tör le annyira a kevés pénz. De hát annak sincs sok értelme hosszútávon...
16. 3f3949edc4 (válaszként erre: 15. - Csakegyharit)
2014. febr. 10. 13:13

Ok (lassan már én se)! Kiszervezték az iroda tevékenységét (vissza) Németországba, így az ittenieket rúgták, a karrieremnek pedig szevasz.


Eleinte nagyon is sok minden érdekelt; az eredeti szakmámban és pl. az informatikában is. De ha kifogy az ember a municióból, akkor az esélyek nullázódnak, mivel minden, ami ér valamit az pénzbe kerül. Elképzeléseim vannak, hogy milyen papírral hová :D, de nincs rá mód.


Elkezdtem önszorgalomból lelkesen -> nincs rá munició -> lelkesedés letörve -> padló.

Unalmassá vált.


Az alja melókból pedig lassan elegem van. Nem vezetnek sehová (+ nem ezért güriztem ki a szart magamból).

15. csakegyharit (válaszként erre: 14. - 3f3949edc4)
2014. febr. 10. 12:38
Őőő...oké, nem tudok angolul:D Én nem zuhantam ekkorát, viszont az önbizalmam egy nagy nulla, úgyhogy nálam még nem indult még be emiatt semmilyen karrier. De miért nem próbálod meg újra kezdeni?
14. 3f3949edc4 (válaszként erre: 12. - Csakegyharit)
2014. febr. 10. 12:29

Nekem 3 éve tart és egy ígéretes szakmai karrier tört keresztbe (legalábbis elhitették velem, hogy prospect vagyok a szeren :D , aztán egy szuper office function outsourcing és nekem egy gyönyörű game over). Ennyi kihagyás után pedig már 0 az esélyem, hogy öltönyös pályafutásomból bármi is legyen - papírok kuka. A kettő - napi szinten kutyamód frankón kipallérozott - idegen nyelvből pedig semmi nem maradt. Pl. az egyik ma már egyáltalán nem megy (a tv-t még éppen hogy csak megértem olyan 70%-ban, de ennyi). :D


Értem én is azt, hogy mi a gond; de a "Gimme money mutta-God-fukker"-en kívül nem tudok rá megoldást.

13. csakegyharit (válaszként erre: 10. - Da54621ded)
2014. febr. 10. 11:54
1. végén megtalálod.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook