Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Fejlődési rendellenességgel született a gyermekem! fórum

Segítség! Fejlődési rendellenességgel született a gyermekem! (beszélgetős fórum)


13. hpkati
2011. okt. 27. 19:26

Szia!

Kincsünket minden szoptatás előtt tornáztatni kellett, mert az alapbetegségéhez még izomgyengeség is járt. Végig üvöltötte a jó 20 perces tornát, mert fájt s neki.

Egyszer hallotta és látta anyósom, azt mondta: ő ezt nem tudná csinálni. Én erre csak azt válaszoltam: nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy megsajnálom és nem tornáztatom. Több mint féléven keresztül mindennap 5x tornáztunk(mellette család, nagyobb gyermek, háztartás és persze kórházból-kórházba, vizsgálatról-vizsgálatra, műtétek...), szóval nem volt egyszerű. De az utolsó másodpercig MEGÉRTE!!!! Mozgásában sem tér el a társaitól.


Tudom, nektek sokkal nehezebb, de hidd el, meg lesz a jutalma!!! Ha csak kicsit többet tud, mint egyébként...

Most semmi ne számítson, csak a kicsi és a párod!!! Persze arra is nagyon vigyázz, hogy ne hajtsd túl magad!!!! Nem tudom van e segítséged? Ha igen, fogadj el mindent! Ha megfőznének, takarítanának... (nekem sajnos ilyen segítség nem volt, a páromon kívül).


Hogy miért alakult ki? Annyira kár ezen gondolkodni. Biztos vagyok benne, hogy Te is mindent megtettél, hogy egészséges kisbabád szülessen!!! Ne kínozd magad, biztos nem vagy hibás!!! Talán az okot csak a kistestvér miatt kell kideríteni....


Nagyon nehéz időszak előtt álltok, de kívánok hozzá sok erőt és kitartást!!!

Ha tudok segíteni, keress nyugodtan!!!


Kata

12. Zopa
2011. okt. 26. 22:56
Köszönöm mindenkinek aki írt és támogat nagyon jól esik,de tényleg!Válaszolva a kérdésre hogy mit is takar ez a betegség,alényege az hogy szellemi és testi fogyatékosság de hogy mennyire ez függ a fejlesztéstől a hozott adottságoktól és talán kis isteni segítségtől.
11. Lysiantus (válaszként erre: 9. - D550c57e19)
2011. okt. 26. 21:42
Semmi köze a vitaminokhoz, genetikai probléma, nagyon ritka betegség.
10. Lysiantus (válaszként erre: 1. - Zopa)
2011. okt. 26. 21:39

Mindenki felteszi magának ezeket a kérdéseket. Nincs rá jó válasz. Hidd el, kitartó munkával jó eredményeket érhetsz el. Csak tornáztasd türelmesen, kitartóan. A mozgásfejlesztéssel az értelmi fejlődés is elősegíthető. Az első mosoly, az első önálló mozdulat, az első simogató mozdulata, amikor átöleli a nyakadat, hidd el százszoros örömet fog okozni.

Ne legyen bűntudatod, beszéld meg a pároddal, biztosan meg fog érteni, hiszen az ő gyermeke is és most az ő fejlődése a legfontosabb. Kérd a párodat, vegye ki a részét a házimunkából,neked ennyivel is könnyebb lesz. Kapcsolódjon be a tornáztatásba, a pici körüli tevékenységbe is. Kérj a környezettől is segítséget, ne maradj magadra!

2011. okt. 26. 21:30
sajnos nagyon sok betegség nem a vitaminokon múlik hanem öröklés , vagy csak valami hiba.
2011. okt. 26. 21:28
szia nagyon sajnálom sose hallottam még erről a betegségről. Mit takar? Mennyire fejleszthető? Minden kismama ilyentől retteg szörnyű lehet ha bekövetkezik. Sok erőt kívánok hozzá és szerintem a párod is megérti a dolgot ha lehet fejleszteni akkor kell is minél hamarabb hogy teljesebb életet élhessen a kicsi.
7. Zopa (válaszként erre: 2. - Winny)
2011. okt. 26. 18:17
igen szedtem vitamint zödség gyümölcs miegymás.az összes kötelező vizsgálaton voltam plusszban még 4 d-n is.és az afp-im negatívak.
6. Zopa
2011. okt. 26. 18:15
Igen cri du chat szindróma.ezt már egyszer kiírtam fórum témának csak sajna senki nem írt rá.másrészt hála az égnek hogy kevés szülőnek van ilyen szindrómás gyermeke.Csak néha jó lenne hasonló cipőben járókkal beszélni.egy hölggyel tartom a kapcsolatot aki szintén ilyen gyermeket nevel.Szedtem terhes vitamint illetve minden káros szenvedélytől mentes voltam.az összes kötekező vizsgálaton voltam plusszban még négy d-n is.ez a legszomorúbb.
2011. okt. 26. 17:15

Cri du chat szindróma - a másik kiírt fórumja szerint


[link]

2011. okt. 26. 16:45
Mit mondanak az orvosok, milyen rendellenessége van?
3. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Zopa)
2011. okt. 26. 16:44
bizonyos hogy sokat fog javulni meglátod
2. winny (válaszként erre: 1. - Zopa)
2011. okt. 26. 16:36

Ez a legszomorúbb a szülőnek.

Kérdéseim: Szedtél terhességi vitamint?

Hány ultrahangos vizsgálaton voltál?

1. Zopa
2011. okt. 26. 16:30
Végig zavartalan terhességemből született egy beteg gyermek.Lassan 4 hónapja már de még szinte minden nap elfog a sírás és folyton csak az jár a fejemben hogy miért?Miért pont én?Minden nap egy küzdelem hisz nem tudhatom hogy milyen "szintre"sikerül fejleszteni a gyermekem.Egész nap tornázunk és hang fény illetve tapintásos ingerkeltő feladatokat csinálunk és este pedig ugy zuhanok be az ágyba,pedig fizikai munkát szinte nem is tudok itthon végezni a mosogatáson kívül....És néha bűntudatom van hogy a páromat is elhanyagolom de ugy érzem másra már nincs erőm...Nem tehetünk mást csak bízunk abban hogy a lehető legjobb kerekedik ki ebből a dologból.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook