Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van egy nagy dieffenbachiám, és mostanában sorban dobja el az alsó leveleit, miután azok megsárgulnak, a felsőknek semmi baja, mit tehetnék? fórum

Van egy nagy dieffenbachiám, és mostanában sorban dobja el az alsó leveleit, miután azok megsárgulnak, a felsőknek semmi baja, mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 13. 12:53
.
2010. aug. 15. 12:44

Azt tudjátok ugye, hogy a Dieffenbachia mérgező?

Itt van még egy pár ilyen növény, de korántsem az összes:


[link]

2009. júl. 31. 08:48
üdv. igyekeztem betartani a tanácsokat. egészben egyben van a növényem, és talán most a sárgulás is megállt. kb 4 levelét dobta el, a többi most nem sárgul... Hátha... és szépen kinyílt a virágja. :-))
16. c62e5b7d24 (válaszként erre: 15. - Pimpala)
2009. júl. 19. 17:58

:)

Ne legyen töményebb az oldat, mint amit az üvegre írtak, sőt lehet kicsit hígabb is. Ja és ne akkor tápozz, mikor száraz a földje, mert perzselheti a gyökereket, legyen nyirkos a föld.

2009. júl. 19. 17:31
ennyi jó tanács mellett nem halhat meg a virágom. egyébként növényem inkább már fa, akkora, és most vettem neki tápoldatot, levélnövényekhez valót. jó lesz neki, vagy ez ártana a bújó virágjának?
14. c62e5b7d24 (válaszként erre: 13. - Win)
2009. júl. 19. 17:13

igen-igen, kint szeretnek:) Szerencsés vagy, hogy van kerted. Nekem két ablak jutott, meg melóhelyen pár ezer nm, ha visszavesznek gyes után:)

És az esőtől is ujjászületnek, az öntözés semmi ahhoz képest.

13. win (válaszként erre: 12. - C62e5b7d24)
2009. júl. 19. 17:10

Ámen! ;))


Én sem kötözködni akarok, félre ne értsd!


Elég lehangoló ezt hallani a virágföldekkel kapcsolatban, pláne olyantól, aki ezzel foglalkozik. :(

(Bár én találtam egyet, amivel viszonylag elégedett vagyok, és nem is drága.)


Nálam a "csodamódszer", ami a legtöbb szobanövénynél beválik a "tegyük ki a szabadba". Némelyik akkora átalakulásra képes tavasztól őszig, hogy csak lesek. Két hoya carnosam nem ment semmire 1 évig idebent, most május óta 3x akkorára nőttek kint, félárnyékban.

12. c62e5b7d24 (válaszként erre: 11. - Win)
2009. júl. 19. 16:54
béke velünk, nem kötözködni akartam:) Azért írtam a tápoldatozást is, mert otthon még fontosabb, látod nálunk is kell. Ráadásul pontosan tudom, mekkora sz@r a legtöbb föld, amiket forgalmazunk. hiába drága, kutyafülét nem ér igazság szerint.
11. win (válaszként erre: 10. - C62e5b7d24)
2009. júl. 19. 16:49

Mivel a kérdező azt írta: "van egy NAGY..." ebből arra következtettem, hogy nem a törpe bokros diffenbachiával van gondja. ;))


Szerintem ne hasonlítsuk össze, hogy egy kertészet, virágbolt, stb. milyen módszerrel dolgozik, hogyan tápoz, mert átlag otthoni körülmények között egy átlag honpolgár azt az eredményt szerintem, a büdös életben nem éri el. :)


Én elég rég (kb. 20 éve) foglalkozom amatőr szinten virágokkal. A legtöbb szobanövényt ismerem, a kerti, egynyári és évelő virágokkal, cserjékkel, fákkal is meglehetősen jól elboldogulok.

De pl. 1 hónapja vásároltam 3 záporvirágot. Átültettem őket friss földbe. Mivel kint vannak, és nagyon meleg van, rendszeresen öntözöm, nem hagyom kiszáradni. Miután az eső párszor átmosta a földet tápoldatot is adtam nekik már többször, mégis, kb. fele akkora virágok vannak rajta, mint a kertészetben voltak, mikor megvettem. :-O

10. c62e5b7d24 (válaszként erre: 9. - Win)
2009. júl. 19. 15:37

Ez a szaporítási mód egészen addig jó, amíg nem törpe bokros növénnyel van dolgunk. Amúgy nem kötözködni akarok, de a ma kapható virágföldekben pont annyi tápanyag van, ami 1-2 hónapig elég. Nálunk melóhelyen a frissen átültetett növények már a következő héten kapnak tápoldatot is, pedig saját keverésű földbe ültetik át a csajok és abban osmocote is van.

Szóval 6-8 héttel az átültetés után már időszerű a tápoldatozás. Amennyiben tényleg nagy növésű difi van otthon, az valóban felkopaszodik, ahogy öregszik.

9. win
2009. júl. 19. 15:28

A diffenbachiára jellemző, hogy egy idő, és egy bizonyos méret elérése után elkezdi elveszíteni az alsó leveleit. Ha a felsők egészségesek, és virágzik, akkor valószínűleg nincs semmi baja. Ez a levélhullási folyamat sajnos nem akadályozható meg semmivel.


Ha két hónapja ültetted át friss földbe, nem valószínű, hogy tápanyaghiányban szenved. (Erre utal az is, hogy virágzik. A tápanyagban szegény földben élő növények nem virágoznak, vagy ledobják a fejlődő bimbókat/virágokat, mert a létfenntartásukra összpontosítják az energiáikat.)


Ha nagyon felkopaszodik, akkor meg kell ifjítani a növényt. A tetejét, a megmaradt legalsó levelek alatt le kell vágni és friss, laza földbe dugványozni. Szépen begyökeresedik.

A megmaradt szár feldarabolható. A darabokat egy friss virágfölddel töltött cserépbe kell fektetni (de akár állítani is lehet), és kb. 2 cm földdel betakarni, óvatosan beöntözni, majd egy átlátszó zacskóval lekötni a cserepet és világos, meleg helyre állítani. Néha öntözni kell alulról, hogy a zacskóban párás legyen a levegő. Pár hét alatt szépen kihajtanak a szárak, akkor le lehet venni a zacskót és nevelgetni a kis növényeket hagyományos módon

Én tavaly ilyen módon csináltam a felkopaszodott egy diffenbachiámból 4-et. :)

2009. júl. 19. 11:08
köszönöm annak, aki írt. azt hiszem, megpróbálom a tápoldatot.
2009. júl. 19. 09:18
*csinálta
2009. júl. 19. 09:18

az enyém ugyanezt csinál...átültettem, egy hét múlva meg tápoldatoztam sima vitaflorával /spar/ ..

nagyon vigyázz, nekem a táprúd tönkretette a másikat((

5. c62e5b7d24 (válaszként erre: 3. - Pimpala)
2009. júl. 19. 08:58
Bármilyen általános, vagy zöld növényekre való tápoldat, vagy táprúd jó neki.
2009. júl. 19. 08:37
Szerintem, ha most virágzik, akkor ne bolygasd, mert könnyen lehet, hogy eldobja azokat. Gyakran előfordul, hogy az egészséges növény alsó leveleit eldobja, de lehet tartási hiba is.
2009. júl. 19. 08:20
köszi. és milyen oldatot vagy mit vegyek neki? átültetve kb. 2 hónapja volt.
2009. júl. 19. 08:18

Szia!

Mikor volt utoljára átültetve?

Ha a felső levelek egészségesek, nincs rajtuk atka pl. akkor a sárgulás általában tápanyaghiány miatt szokott lenni.

2009. júl. 19. 08:16

üdv.

van egy nagy dieffenbachiám, és mostanában sorban dobja el az alsó leveleit, miután azok megsárgulnak. a felsőknek semmi baja, és most hozza a virágját is fent. mi lehet a baja? hogyan mentsem meg az alsó leveleit? Tápoldatozni kéne?


kérem, segítsen, aki tényleg ért hozzá.


köszönönettel: pimpala

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook