Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van-e olyan, hogy szénhidrát (cukor, liszt/kenyér, süti) és zsírfüggőség, hasonlóan a kábítószerhez? fórum

Van-e olyan, hogy szénhidrát (cukor, liszt/kenyér, süti) és zsírfüggőség, hasonlóan a kábítószerhez? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 15. 15:09
Van bizony :( Sajnos életveszélyessé is válhatnak ezek a függőségek.
26. Pirosalma (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. jún. 13. 13:21
Csak lelki függőség van, amit bármi (tévé, sakk, autózás stb.) kialakíthat.
2008. jún. 13. 12:36

Természetesen létezik ilyen függőség. Ilyen még a cigaretta, a kávé, a tea, ezek is kábítószernek minősülnek. Ezt tanítják az iskolában. Viszont zsírról nem esett szó.

Én édességfüggő vagyok, de próbálok leszokni róla... Nagyon nehéz és ha nem eszek napokik, akkor nem megy a székelés sem... Majd csokirohamom lesz és rengeteget befalok.......

2008. jún. 12. 17:39
Persze, hogy van. Egy csomó betegség alapja.
23. nezike
2008. jan. 21. 12:50
Én is leszoktam a szénhidrátrol. Eyg időben minden főétkezéshez kenyeret kenyérrel ettem, utána csoki vsagy még valami édesség, utána még valami édesség. Aztán olvastam a candida nevű betegségről. Ez a betegség ezzel jár, minél többet fogyasztasz szénhidrátot, annál jobban kívánod. Aztán leállítottam magam,nagy erővel. Semmi csoki, semmi kenyér.Néha ropi, néha egy egy mentolos cukor, de semmi más. Kenyér helyett puffazstott rizs vayg búza és már nem kívánom.De rossz volt, amíg nem tudtam szabadulni a folytonos szénhidrát-kívánosságtól.
2007. nov. 21. 20:10
Persze, hogy van. Van is neve: étvágy.
21. emilia
2006. okt. 24. 20:53
Ez Jó. Nevetttem rajta..DDD Pedig igen elmagyarázta nekem, ezt a dolgot és ecsetelte, miért. Annyira nem érdekelt, de most, hogy itt olvasok róla, eszembe jutotnak részletek, mit mondott. Orális dologgal és a csúszásról magyarázott, de nagyon nem emlékszem. Átváltás a kielégületlenségből az evésbe. Na azt kell azt hiszem megkeresni mi az amiben kielégületlen az ember és átváltja orális dologgá. Meg valami olyasmi, hogy gyerek korban megreked az ember és az orális meg anális dologról is magyarázott, meg ezek összefüggenek hogyanjáról. Ezeknek utána kellene gondolkoznom, de talán mélyen raktam el öket mit mondott nekem.
20. emilia
2006. okt. 24. 20:50
Ez Jó. Nevetttem rajta..DDD Pedig igen elmagyarázta nekem, ezt a dolgot és ecsetelte, miért. Annyira nem érdekelt, de most, hogy itt olvasok róla, eszembe jutott mit mondott. Orális dologgal és a csúszásról magyarázott, de nagyon nem emlékszem. Átváltás a kielégületlenségből az evésbe. Na azt kell azt hiszem megkeresni mi az amiben kielégületlen az ember és átváltja orális dologgá. Meg valami olyasmi, hogy gyerek korban megreked az ember és az orális meg anális dologról is magyarázott, meg ezek összefüggenek hogyanjáról. Ezeknek utána kellene gondolkoznom, de talán mélyen raktam el öket mit mondott nekem.
19. 7130b15964 (válaszként erre: 18. - Emilia)
2006. okt. 24. 10:38
Pfff, de ennyit szexelni?! :DDD
18. emilia
2006. okt. 24. 10:34
Valamelyik nap megállapitottam, hogy a csokiról sikerült lemondano. Na ezekután a süteményről kell lemondanom. Spekuláltam rajta, hogyan sikerült lemondanom a csokiról. Egyáltalán nem vettem meg és ha kaptam oda adtam másnak és mindenkinek mondtam nem szeretem.Igy valahogy nem is kívánom már és ott lehet elöttem, na ez nem biztos. Minden esetre mostanság nem kerülök vele szembe olyan helyzetbe, hogy mindenáron kell ennem. Jártam egy ideig psziáterhez és egyszer mondta, hogy ami elvezettel és simán csuszik a torkon az összefügg a szexualitással azért vágyunk rá. Nem tudom,, de lehet ?!
17. zena01
2006. szept. 18. 20:02
Igen.Általában amit nem ehetünk, azért eszmeg a fene
16. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - 7130b15964)
2006. szept. 18. 11:54

"Aztán nem közben nem hagyja magát éhezni"


... nap közben ...

15. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Venes)
2006. szept. 18. 11:53

Függőség az az, amikor nem bírod ki valami nélkül (mennyiségtől függetlenül). Vagyis, ha a mogyorót nézzük, akkor lennél mogyorófüggő, ha mindennap szükségét éreznéd a fogyasztásának és elvonási tüneteid jelentkeznének, ha nem eszel.


A szénhidrátrohamokat úgy lehet elkerülni, ha valaki reggel a felkelést követő 1 órán belül eszik valamit, lehetőleg lassan felszívódó szénhidrát tartalmú kaját. Aztán nem közben nem hagyja magát éhezni.


A lehető legrosszabb az, ha az ember reggel nem eszik, sőt hősiesen kibírja egész nap, aztán elszabadul vele a pokol, mert ilyenkor a többszörösét képes bevinni az ember annak, amit egyébként megevett és napközben javarészt feldolgozott volna. Az este bevitt szénhidrát ráadásul alvás közben szépen beépül a bőr alá...

14. Icus
2006. szept. 17. 17:50
Szerintem te csak az izlelőbimbóid áldozata vagy és nem függő. De kitudja?!!
13. Venes
2006. szept. 16. 08:02

Függőség? Persze, hogy jelentkezhet tőlük. Mindentől lehet valaki függő, csak saját magán múlik a dolog. Az emberi akarat pedig sokszor nem valami erős.

Nekem étel beli függőségem nem igen van, vagyis ost nem tudok olyan dolgot mondani, ami nélkül ne lennék meg.

De modjuk, ha van itthon mogyoró, akkor nem bírnám ki hogy neegyek. Ez már annak minősül?

12. Icus
2006. szept. 16. 07:16
Szerintem is van ilyen függőség. Az Atkinset én is csináltam szinte olvadtak le rólam a kilók, de 3-4hét után bármennyit is ettem, nem laktam jól. Mindig éhségérzetem, ha tésztát vagy kenyeret ettem nidjárt jobban éreztem magam. Akarat gyengeség tudom, de ilyen vagyok.
2006. szept. 5. 10:16

Szerintem van függőség. Barátnőm látván a fogyásomat, mondta, hogy adjam csak oda neki a titkos receptet, hogy mivel fogytam, aztán minden szavába belekötött az Atkins diétának és a 90 naposnak is.

Az Atkinsbe azért, mert "nem bírok meglenni kenyér nélkül, ennem kell, különben nem bírok elindulni" - na ha így áll az ember hozzá, akkor úgy kell neki, és ne csodálkozzon, hogy nem fogy semmit.

A 90 naposba meg szintén ugyanezért, meg, hogy neki ég a gyümölcstől a gyomra - ha ég, hát nem kell enni, de inkább pászkát, kenyeret (de jaj, teljes kiörlésűt - ami ugyanúgy hízlal, csak magasabb a rost tartalma) eszik.


Majd mondta, hogy ő nem tudná a húst salátával enni, és olyat sem tudna megtenni, hogy ne egyen húst. Így kérem nem lehet.


Na de visszatérve a ch függőségre, igen is létezik, amikor kívánja az ember a süteményt, kenyeret, krumplit. Szerencsére én a cukros dolgokét nem vagyok oda, ugyan gyenge pontom a chips de teljesen elvagyok nélküle :). Le lehet a ch függőségről szokni, jó módszer: Atkins. Azóta mióta csináltam nem eszem kenyeret és semmit, amiben cukor van, ugyan a 90 napos enged rizst és krumplit is, de ez utóbbit ritkábban eszem, ugyanis rosttalan üres szénhidrát.


Moncha szólásához meg annyit, hogy a kukorica rostban gazdag, így inkább ezt edd, mint a krumplit.

2006. szept. 4. 17:58

Hát, ezek szerint nem csak mi hiszünk a létezésében:


[link]


[link]

2006. szept. 4. 13:19
Biztos vagyok benne, hogy van. Itt vagyok például én. Mióta fogytam, annyira már nem kívánom a hagyományos édességeket, de a diétás nasikat imádom. Ha huzamosabb ideig nem eszek édességet, hiányzik, és mit is tagadjam, imádom a szénhidrát minden formáját.
2006. aug. 8. 09:06
Egyik terhességem után állandóan nápolyit ettem. Minden nap megvettem az adagomat. Védőnő rokonom azt mondta, van ilyen függőség is, ugyanúgy, ahogy a koffein hiányzik valakinek, nekem a szénhidrát. Szerintem ez a hormonoktól is függhet,mert érdekes módon mindig szülések után jön rám a sok édes-evés.
7. 549be03e80 (válaszként erre: 6. - 7e433abb8e)
2006. júl. 14. 14:38
ha megnezed a cikkem az extrem elhizottakrol, sajna az o "csodalatos" kifogasuk is ez.....vannak is 300 kilo korul, persze ezt veletlenul se ertem rad, felreertes ne essek...:))))
2006. ápr. 6. 12:53

Re.

Kukorica és burgonya, ha egy héten egyszer nem eszem valamelyiket remegek...mint ha elvonási tüneteim lennének.

Próbálom folyamatosan, baromira nehéz.

Én hiszek az ilyen típusú függőségben.

De még mindig jobb, mintha drogtól vagy szesztől függenék ;)

5. 549be03e80 (válaszként erre: 4. - Jázmin)
2006. jan. 24. 02:28
Ezzel nagyon egyetertek Jazmin!!!
2006. jan. 23. 14:27

Sziasztok!


Èrdekes,mert az ember hajlamos azt hinni,hogy csak az hízik,aki sok zsírosat és sok édességet eszik.Nem is figyel fel rá,hogy bizony bizony neki is vannak rossz szokásai/ha úgy tetszik függöségei,amikröl számára ugyanúgy nehéz lemondania.Szerintem,aki irgalmatlanul-állandóan kívánja a ch-t,az egy függö.No,persze csak akkor,ha nem tud lemondani róla.Van egy ismerösöm,aki még a tésztát is kenyérrel eszi....nos,ö mi,ha nem ch függö?Mikor az 5.!!! szelet kenyér után megkérdem,hogy még mindig éhes-e,s a válasz az,hogy :áh,csak ideges vagyok,s ez most elöételnek jó lesz....,akkor elgondolkodom,hogy igenis pótolni akar valamit ezzel,szinte mintha drogozna,mert ha elveszem töle,majdnem veszekszik,stresszel és ideges.Nos,szerintem a ch is egyfajta drog egyeseknek:)


Üdv

2006. jan. 21. 17:51
Szerintem is van ilyen függőség, nekem is ilyen van, de teszek ellene, és küzdök is ellene. éppúgy, mint a kábszernél, vagy aciginél, vagy aká az alakoholnál, van, aki kordában tudja tartani a vágyait, és alkalomszerűen él vele. (bár nem minddel értek egyet, de itt nem erről beszélgetünk) A cukorfüggőségemet én megtámogatom magas rosttartalmú étkezéssel és a krómmal, így ellen tudok állni. És persze irigy vagyok arra, akinek nem kell mankó, és egyrészt nem hízékony, másrészt nem kell erőlködnie. De azért megpróbálom elfogadni magam...
2006. jan. 21. 04:09
Mit gondoltok errol, van-e olyan, hogy mi ugyanugy fuggosegben vagyunk a szenhidrat minden fajtajatol, mint kenyer, cukor,sutik, csokik, mindenfajta cukor, es edesseg, es zsirfuggoseg, mint zsiros szalonnak, etelek, porkolt nokedlival(zsir+ carb!!!!!!)En ugy velem igen, mert miota felismertem es elismertem magamnak is, azota maskepp latom es allok hozza ezekhez a dolgokhoz, mint elotte.Csakugy mint a kabitosnak, vagy dohanyosnak az elso lepese a felismeres, hogy az rossz amit csinal(vagy alkoholistanak), a masodik, az elismeres, igen ebben problemam van, szuksegem van a valtoztatasra, es abbahagyni ezt a dolgot, cigi, ital, vagy kabitoszer.
2006. jan. 21. 04:03
VAn-e olyan, hogy szenhidrat,(cukor, liszt/kenyer,sutik)es zsirfuggoseg, hasonloan a kabitoszerhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook