Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van arra bármi jogszabály, ha valaki a saját halálhírét terjeszti, akkor annak mi a hivatalos büntetése? fórum

Van arra bármi jogszabály, ha valaki a saját halálhírét terjeszti, akkor annak mi a hivatalos büntetése? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
47. Beu23 (válaszként erre: 44. - Honeywald)
2014. jan. 22. 11:01
ja és az is felfüggesztve. sokra nem mész vele.
46. Beu23 (válaszként erre: 44. - Honeywald)
2014. jan. 22. 11:01
jó hát hátha nem fizeti be és le kell ülnie :D
45. Beu23
2014. jan. 22. 11:00
Hát ez nem bűncselekmény szerintem, mindenki azt ir ki az oldalára amit akar. de hogy a munkahelyeden berúgta az ajtót meg ilyenek az már zaklatás, meg ha napjába mondjuk felhív 4x-5x, olyan tartalmú sms-eket kapsz az már zaklatás. nyomtasd ki őket, vedd fel a hívásokat. jelentsd fel, aztán majd a rendőrség lenyomozza hogy mikor menyniszer hívott és ha kiderül hogy annyiszor ami már zaklatás az gáz. szóval az már bűncselekmény.
44. honeywald (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2014. jan. 22. 11:00
igen, csak a zaklatásért pénzbüntetést adnak. jajde sokat számít. ha valalit megver, akkor is max 2év
43. honeywald (válaszként erre: 38. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 22. 10:59
azért zaklat fel a dolog, mert nem most kezdődött, és mert még ha engem cseszegetne csak akkor oké, de ő hátulról, barátom családjának a befolyásával akar támadni. hiszen ha az övé nem lehetek, akkor másé se legyek. és különben is.
42. honeywald (válaszként erre: 37. - Konacafe)
2014. jan. 22. 10:58
már egy éve is van, sőt kicsit több h szétmentünk. azért foglalkzotat mert legutoljára ugy váltunk el, h akkor megtudja mindeki milyen vagyok stb. fenyeget h barátom családjának fog ezt-azt mondani rólam. ezért foglalkoztat a dolog, mert amugy nem 20éves, közelebb van a 40-hez. őrült. és monodm, velem üvöltöt h én leszek a hibás ha meghal. mindent lementettem minden oldalt ahol ezket látom kiírva.
41. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 40. - Konacafe)
2014. jan. 22. 10:20
Ez amolyan kutya-macska dolog lehet; gyulolik egymas, betart az egyik, ugrik a masik; a ferfi agressziv, terrorizal, a no pedig veszi a lapot ahelyett, hogy kopne az egeszre;
40. konacafe (válaszként erre: 38. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 22. 10:15
Igen, nyilvan meg felkavarja. De vajon miert
39. andi6020 (válaszként erre: 33. - Honeywald)
2014. jan. 22. 10:12
Inkább azért kellene büntetni, mert zaklat. Nem azért, mert a saját halálhírét kelti.
2014. jan. 22. 10:08

Lehet, csak azert csinalta, hogy megtudja, ugrasz-e... tehat rajarsz az oldalara...

en is csinaltam ilyet... volt is nagy patalia, hiszen megtudtam, hogy a letiltas ellenere is latja masik regisztracioval az oldalamat;

vihar az ejjeliben; amig viszont reagalsz, hatassal van rad; kell ez neked??

2014. jan. 22. 10:07

Sajnalom az egeszet. Mert bentrol nem lathatod, hogy lehet jobb.

Beszeltel mar rendorrel?

Masreszrol, jojjon be a munkahelyedre ismet, s akkor a fonokod mar teheti is a feljelentest, tehat Te gyakorlatilag nem is vagy kepben, mert nem te tetted.


Az mar nyilvanvalo, h szorakozik veled, nem halt meg. De, ha azt szeretne, h ezt hidd, akkor nincs mas teendod, csakhogy nem teszel semmit. Mert egy halottat nem hivsz fel.


Amugy milyen okokbol foglalkoztat a. Tema es mikor szakitottatok?

36. honeywald (válaszként erre: 34. - Csipmanzka)
2014. jan. 22. 10:00

eddig minden bejegyzése nyilvános volt, most hirtelen minden a barátokra korlátozódott (aki csak én vagyok az oldalán), és ezekl a durvább kiírások pedig csak rám korlátozódtak.


távoltartásit adnak kemény 72órára. olaj a tűzre.

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Honeywald)
2014. jan. 22. 10:00
Sajnálom, így kezd összeállni a kép. Már lépned kellett volna, egy ilyen cselekményért, hogy a munkahelyeden zaklat, főleg ilyen durván, még elzárás is járhat. Legyél résen, és amint zaklat, jelentsd fel.
34. Csipmanzka (válaszként erre: 33. - Honeywald)
2014. jan. 22. 09:58

Es mi volt a nyilvanosba irva?


De amugy tenyleg, miert foglalkoztat?

Sokan javasoltak mar, hogy fordulj a rendorseghez, adnak tavoltartasit. Ki o neked? Megha a ferjed is, akkor se banhat igy veled. Ez verbalis agresszio, fenyegetettseg, blabla. Ha elokerulne, vedd fel a beszelgetest.

2014. jan. 22. 09:53

Enissa! Azért nem töröltem eddig az oldalát, mert konkrétan ha megtettem h letiltottam jött és ugatott, kirugta a munkahelyem ajatját, számon kért stb. ugy gondoltam hagyom inkább. beállítottam h ne láthassa az ismerősöket és elkezdtem törölni mindekit és szóltam pár embernek az új profilomról, amiről viszont őt már letiltottam alapból, meg minedn közös ismerőst is, szóval nem tudhat róla.

jobbnak láttam ,hogy inkább hagyom és nem is lépek be. de ma beléptem és ezzel találtam szemben magam, hát meglepődtem, majd elkezdtem gyanakodni.



Az, h köszönik a részvétet, meg hogy a profil törölve lesz, ez van kiírva...ez a szöveg úgy van aláírva, hogy "a család." Azaz a család nevében van kiírva ez.

ami gyanús nekem: másik profilja törölve, minden ismerős törölve (igazából tudok 4 ismerősről) és beállítva h amugyis csak én láthatom, tegnap estig pedig minden bejegyzése nyílvános volt.

2014. jan. 22. 09:53
@rd le az egeszet! mi a fenenek foglalkozol vele?? Tudatosan keserited meg a sajat eletedet; kell ez neked??
31. konacafe (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2014. jan. 22. 09:51
;) felrenxomtalak. Ot, nem teged :) bocsi
30. andi6020 (válaszként erre: 22. - Konacafe)
2014. jan. 22. 09:50
Engem?
29. konacafe (válaszként erre: 24. - Honeywald)
2014. jan. 22. 09:48

Ha a fb- rol van szo, akkor azt latni, ki irta a megjegyzest. Ha en kommentrat fuzok a tiedhez, akkor azt mindenki latja, hogy konacafe -> honeywald

Ebben az esetben az apja.

Irjunk az apjanak, h reszvetunk.

2014. jan. 22. 09:47

És ha elmegy a helyi újság hírdetőjébe, és felad egy ilyet; Tudatjuk mindazokkal,akik ismerték, hogy xy-ot 1324 03 45-én kívásága szerint szűk családi körben eltemettük. Akkor ez már halálhír keltés. És ott nem kérnek papírt,hogy igaz-e.



Vagy nem értek valamit?

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Konacafe)
2014. jan. 22. 09:47
Írtam én, hogy halott?
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Konacafe)
2014. jan. 22. 09:46

Micsoda ostobaság lenne, teljesen leleplezné magát, hogy még oda meg vissza van a pasiért.

A családdal szórakozni meg félkegyelmű dolog.

25. konacafe (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 22. 09:45
De egy halott nem ir magarol se semmit es masrol sem. Tehat nem halott
24. honeywald (válaszként erre: 20. - Konacafe)
2014. jan. 22. 09:44
hát ugy tudom az édesapja fent van. meg el lehet mentve a jelszava, de ezt nem tudom. csak az a gyanús, h ugy tudom van már laptop-ja, hiszen becsekkolt külföldről 2-3 napja, azt meg gondolom nem lehet helyből. nekem az a gyanús, h csak én láthatom amit írt, és egy két órája csak. tegnap este meg szerintem fent volt még, mert ezeket át kellett állítani.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Honeywald)
2014. jan. 22. 09:44

Ha zaklatott, elvileg a hátadon egy púp ez a pasi, mi a fenének ismerősöd még??? Valamiért izgatja a fantáziádat, örülj neki, hogy megszabadulsz tőle, ne nézegesd az oldalát.

Ha életveszélyesen fenyegetett meg, életviteledben zaklat, akkor meg tégy feljelentést. A halálhírével nem fognak foglalkozni. azt ír ki magáról, amit akar. Rengeteg ember egy csomó hülyeséget ír magáról, ami köszönőviszonyban nincs az igazsággal.

22. konacafe (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2014. jan. 22. 09:43

El kene kuldeni a fonokenek meg az anyjanak.

Vagy az anyjat felhivni. Hogy uristeeen, mi tortent? Reszvetem, nem tudta, h meghaaalt? Es jol rajon a szivbaj a mamara, o meg nem okolhat teged, mert o halott..

21. andi6020 (válaszként erre: 17. - Honeywald)
2014. jan. 22. 09:41
Mit kellene ezen büntetni? "visszaél a saját halálhírével" furcsa megfogalmazás
20. konacafe (válaszként erre: 16. - Honeywald)
2014. jan. 22. 09:40

Erzelmi zsarolas.


Ha meg olyen pocs, akkor miert nem szoltal vissza, h "nincs olyan szerencsem" !


Ismet, ha valaki meghal, akkor a csaladja se tudja a kodjat az oldalhoz. Neked tudjak a szuleid? Nekem azt se tudjak, mi az a facebook, teittter, linkedin, twitter es a tobbi. Mondjuk, nem is vagyok tini mar..

19. andi6020 (válaszként erre: 16. - Honeywald)
2014. jan. 22. 09:40

Ha szerencséd van, egy gonddal kevesebb.

Amúgy inkább kamu.

2014. jan. 22. 09:39
ertem... ures fenyegetozes, ijesztgetes; ha nem te adtad neki a merget, semmi gond :D:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook