Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van esélye, hogy évtizedek múlva nagyobb kedvezményeket kapnak a két -vagy háromgyerekesek? fórum

Van esélye, hogy évtizedek múlva nagyobb kedvezményeket kapnak a két -vagy háromgyerekesek? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. forrest2010 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. nov. 5. 09:13
... akkor Anyumék 65-ben aranyáron kaptak lehetőséget 1 pékség 1/3-ából lakást csinálni !!! 30 ezer feletti összeg kellett hozzá !!! Anyum összes spórolt pénze ráment ! és OTP is kellett hozzá !
2021. nov. 5. 08:21
Nagyon félre értettek itt téged. Pedig te nem a kedvezmények miatt akarsz szülni. Hanem nagyon szeretnél még egy gyereket, de úgy érzed, nem elég jók az anyagi körülményeid hozzá. Csak egy kis reményt szerettél volna, hátha pozitívan változik a világ, és teljesülhet a vágyad, lehet még egy gyermeked ❤
32. Channa* (válaszként erre: 23. - Érdekes73)
2021. nov. 5. 06:08

Nem ingyen!

1974-ben a szüleim 11 eFt-ot fizettek egy 2,5 szobás panelért, egyszeri használatidíjat vagy mit. Ez akkor apám kb. 3 havi fizetése volt.

31. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2021. nov. 5. 05:57
... semmi nem az " eccerű " polgárra van kitalálva ! elég végigiolvasni sokak véleményét , végignézni hányan buktak bele az ész nélküli kölcsönök felvételébe ! még a csapból is az folyik h vegyél-vegyél-vegyél , nagyon nem szabd elszállni a lóval !
30. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2021. nov. 5. 05:52

... persze h nem az átlagnak lett kitalálva semmi ! se a devizahitel 2001-be a f....z qurmány idején ! se a megmentésük ... megmentették azokat ! akik gond nélkül tudták fizetni a hiteleiket ! akárhanyadik lakásra is !!!


... hajdanán egyik kolléganőm fel volt háborodva h az 1 gyerekesnek sem könnyű az 1 gyerekét felnevelni ! a 2 gyerekesnek se ! lehet h van 1-2 ruha , amit örökölhet egyik gyerek a másiktól :( de pl se cipőt , se sok sok mindent nem tud ! ... nem is csoda h az emberek többsége úgy gondolja h mindenki annyit vállaljon ! amennyit támogatások nélkül ! is képes felnevelni !

29. jozsi.38 (válaszként erre: 14. - Sütikee)
2021. nov. 5. 05:37

Nem értem félre. Én a hármat tartom el egy keresetből. Sajnos tapasztalatból írom azt, hogy mindenki azt hiszi, hogy egy kánaán a három gyerekkel Magyarország. Nem az!!! Nevetséges dolog, de ki akartam használni a csokot használt lakásra, és nem tudtam! Autóvásárlás: van egy lassan 30 évessé váló autóm, nem mostanában fogom lecserélni. Tőlem valóban csak a szochot vonják az adókedvezmények miatt, de ez olyan 30ezer pluszt jelent, nem 100ezreket!

Emberek ébresztő! A támogatások a közeli köröknek lett kitalálva, nem az átlag embereknek! Mindenki súlyos tévedésben van, aki azt hiszi hogy az átlag három gyerekes sejhaj de jól él. Nem él jól, küszködik keményen, ahogy az egy vagy két gyerekes

28. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2021. nov. 5. 05:30
csak az óvodában. Az 3-6 év csupán, az iskolában nem ingyenes, bocsi
27. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Bellabi)
2021. nov. 5. 05:27
autóvásárlási támogatás: csak a tehetős réteg engedheti meg magának, vagy hitelt vállalsz be, nem keveset. Csok 15+10 millió az ÚJ építésűre, ami ma már 2x annyiba kerül az építőanyagok áremelkedésének hála. Babaváróhitel: a még meg sem született gyerek után jár, amelyik megvan azután nem kapsz belőle egy fityinget sem, tehát van három gyereked, akkor szülj még hármat, hogy azt is ki tudd használni. A lakáshitelből akkor engednek el 5 milliót, ha az a CSOk-hoz kapcsolódik, lásd fentebb. Ja és nem, nincs havi 100ezer az adójóváírás, nem tudom ezt honnan veszed, maximum olyan 65 aki ki tudja használni maximálisan, de azokból is kevés van
26. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. nov. 5. 00:52
... hajdanán a 3 gyerekes kolléganőm azt mondta h ő a 3 gyerkőcével 3 adófizető polgárt adott állambácsinak ! csakhát az egyik elment világgá :( sose adózott idehaza ! a másiknak dolgoznia sem kell ... a 3. az egyetlen a gyerekei közül , aki adózik ennek az országnak ! :( :(
25. forrest2010 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2021. nov. 5. 00:44
... pedig olyan is van ! még az első f. qurmány idején akkora adókedvezményt ígértek a többgyerekeseknek h a férjem kollégája szerint " megéri" még 1 gyereket összekalapálni ! akkora az adókedvezmény ! el is nevezték a kollégái szegény gyerkőcöt ..deszkének !!!
24. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Érdekes73)
2021. nov. 5. 00:40
... aki + direkt azért csinált hármat ? / v 4-et / annak egyébként sose lett volna saját fedél a feje fölött !!! mint 2 sógornak is :( :(
23. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Érdekes73)
2021. nov. 4. 23:11
Évtizedekkel ezelőtt három gyerek után járt egy panel mégse akart mindenki három gyereket...
22. bellabi (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2021. nov. 4. 22:26

Az adókedvezményen kívül semmit? Hát az önmagában egy havi 100 ezer, sokaknak jól jönne.


És nem csak az. CSOK, babahitel, autóvásárlási kedvezmèny, diákhitel elengedés, lakáshitelböl 5 m Ft elengedès.


Èn is nézrem nem egyszer, mi jóval jobban élnénk 3 gyerekesként. Más kérdés, hogy én nem ezért szültem volna még, ha teherbe tudok esni.

2021. nov. 4. 22:04
Évtizedek múlva :)
20. Scherlock (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 20:52

Olvasni is borzalom volt.


Szerintem jobb, ha nem szaporodsz.


Gyereket azért szül valaki, mert ketten akarják jobb esetben, nem azért, mert a családi kassza jobban jár.

19. Sütikee (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. nov. 4. 19:27

Ez így van! És persze a gyereken csapódik ez is! Nem elég neki, hogy át kell élnie a szülei válását.

Hozzáteszem,én sem jókedvemből váltam el, nyilván a gyerek érdekeit is néztem, de másfél évembe került, mire a gyerek helyrejött. Nyilván a mai napig benne van ez a dolog és egy életen át elkíséri, de az a másfél év pokol volt neki, na és persze nekem is miatta.

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Sütikee)
2021. nov. 4. 19:10

És ráadásul, ha bármi történik a gyerekkel akkor ráncigálnak a nevelési tanácsadóba vagy hová, mert azért problémás a gyerek, mert egyedül neveled.

Fujj!

Mennyit háborogtam a barátnőm miatt. Támogatás=0, bezzeg cseszegetés ezerrel...

17. Sütikee (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. nov. 4. 19:03
Jaaa "háttélleg"!! El is felejtettem! Micsoda egy hálátlan nőszemély vagyok 😁
16. Channa* (válaszként erre: 14. - Sütikee)
2021. nov. 4. 19:01
Hát dehogy nem kapsz támogatást, hiszen ha jól emlékszem az összegre, akkor pontosan 700 Ft-val több a családid, nem?;)
15. Sütikee (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. nov. 4. 19:00
Egyetértek! Teljesen igazad van!
14. Sütikee (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2021. nov. 4. 18:58
Nem mondtam hogy irigylem a 3 gyerekeseket, de tény, hogy azért vannak kedvezmények, a családi adókedvezménytől kezdve az ingyenes étkezésig elég sokminden. Nekem csak egy gyerekem van, de miután elváltam, az óvodában ugyanúgy ki kellett fizetnem az étkezés 100 százalékát, egy forint kedvezményt nem kaptam, és soha semmilyen kedvezményt,annak ellenére, hogy egyedül nevelem a gyerekemet! És tudod ez egy kicsit övön aluli az állam részéről! Miközben a 3 gyerekesek mindenféle kedvezményt megkapnak, csak mert 3 gyerek van, és a szülők is együtt élnek, és mind a ketten kapnak fizetést. Félre ne értsd, nem irigylem, nem rosszindulatból írtam, de pl egy egyedülálló szülőt is megillethetnék ezek a kedvezmények, mert egy keresetből még egy gyereket is elég nehéz eltartani! És erről csakis az állam tehet és nem a 3 gyerekes szülők!!
13. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 18:52

Hát...., ha csak az adókedvezmény lebeg a szemed előtt és csak akkor vagy képes ellátni még egy gyereket, akkor inkább ne vállalj többet.


Én undok vagyok és bízok benne, hogy nem fogják túl díjazni azt, ha valaki vállal még gyereket, mert több kedvezményt kap.


Én is kedvezmények nélkül neveltem fel a gyerekemet, tegye ezt más is.

2021. nov. 4. 18:35
Az vállaljon 3 gyereket, aki mindenféle kedvezmenyek nélkül is fel tudná nevelni. Mondom én, mint 3 gyerekes
2021. nov. 4. 18:23
A 3 gyerekesek már most is elég szép támogatást kapnak.
10. Sütikee (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2021. nov. 4. 18:22
Én óvodában dolgozom, az étkezés a 3 gyerekeseknek teljesen ingyenes!!!
9. Fisica (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2021. nov. 4. 18:11

Ha azt nézzük, hogy az 1 semmit se kap..

Nekem soha semmi nem volt ingyen, de még kedvezményesen se.

Ugyanakkor azt gondolom, mindenki csináljon annyi gyereket, amennyit segítség nélkül tisztességesen fel tud nevelni. Ne a juttatások miatt legyen újabb gyerek.

8. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2021. nov. 4. 18:00

az adókedvezményen kívül nem sokkal kapok többet, pedig több a kiadásom a három gyerekre. Ez csak hergelés, hogy micsoda "fantasztikus" kedvezményeket kapnak a három gyerekesek, de közel sincs így.

Étkezésnél 50%-os térítési kedvezmény van, nem 100%, hiába ezt reklámozzák, ez hazugság. Ingyen tanköny: ahogy mindenkinek jár, úgy nekünk is. Szóval kamu az egész, csak hergelés.

Ezért szülni pedig végképp ne szüljön senki. Csak a GYEt az egyetlen előny, de az is semmi, havi 25000ft a legkisebb 8 éves koráig, vagy amikor a legnagyobb betölti a 18-at, mellette lehet részmunkaidőben dolgozni.

Amúgy meg szezononként 3 garnitúra ruha/ gyerek 3 pár cipő minimum, a beiskolázás pedig 3x annyiba kerül, mint egynek. Még mindig irigylésre méltó a 3 gyerekes kedvezmények?

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 17:37
A gyermekek számának növekedését az állam a csp. összegénél veszi figyelembe. Az egy másik dolog, hogy lassan évtizedekben számoljuk már, annak összegét mikor emelték utoljára.
6. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 17:31
Véletlenül se akarjál többet bármiféle kedvezmény vagy támogatás miatt. Ezekért nem szülnék én, az biztos. Másmilyen motiváció kell ide....
5. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 17:24
A 3 gyerekesek így is bőven kapnak kedvezményt, elég sokat is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook