Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 26 éven alattiak kedvezménye fórum

26 éven alattiak kedvezménye (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. patricia és angéla (válaszként erre: 65. - Eva0303)
2014. júl. 8. 12:21
Szia, ha levelezőre jár akkor a diákkigazolvánnyal kedvezmények ami oké is lenne, de amin itt a vita folyt az az, hogy pl. a máv.nál a 26 éven alattiak 33%-os kedvezménnyel utazhatnak,(részleteket megtalálod a honlapjukon) függetlenűl attól, hogy diák, vagy nem. Akkor a mobilszolgáltatók is külőnbséget tesznek 26 alatt és felett a kedvezményeikkel, de a koron kívűl semminemű kitériumot nem támasztanak, a kedvezmények igénybevételéhez, vagyis, különbséget tesznek ezáltal, ügyfél és ügyfél közt.
2014. júl. 8. 07:16
Sziasztok,látom épp nagy vitában vagytok,de még nem tudtam meg,hogy mi jár a26 év allatiaknak. Bevallom,nem hallottam még róla. A fiam 25 éves .levelezőn jár egyetemre,valaki lenne olyan kedves és megmondaná,hogy jár valami,vagy a vita folyik. Nagyon szépen köszönöm előre is.
64. patricia és angéla (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2014. júl. 5. 18:28

első hozzászólásomban egy egyszerű kérdést tettem fel: KB. hogy jogi szempontból nem kifogásolható-e. Nem sajnálom, csak nem értem tovébbra sem és ezért lennék kiváncsi, egy jogi, vagy hozzá értő személy véleményére, hogy ez nem számítana-e diszkriminációna?

Vagyis most sem téged kérdezlek, mert látom te még málam is butább szűkebb látókörű vagy, hamár így szepulsz valakit csak azért mert valamit ír, kérdez, kiváncsi. Az elhelyezkedésemről korábban is írtam, ha tényleg érdekel olvasd vissza!

A te kis alamizsnád nem kell nekem, én inkább az adómból azonos feltételeket szeretnék visszakapni,mint a többi munkaválaló!

Ha te nem érted meg ezt akkor te tényleg nagyon..............

63. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Patricia és angéla)
2014. júl. 5. 17:46

Kérdezd meg az illetékeseket!

Miért itt érdeklődsz? Szerinted mi döntjük ezeket el?

De nekem pl. jól jön a 26 év alatti kedvezmény és jól is jött, amikor én is igénybe vehettem. Te meg ezt sajnálod!

Ezért vagy buta, rosszindulatú. Csak azért sajnálod másoktól, mert te ezt nem tudod igénybevenni.

Ronda dolog, amit csinálsz.


Miért indokolot a gyes vagy a csp?


Próbáltál mostanában elhelyezkedni úgy, hogy nem vagy 26 éves? :DDDD Ha megpróbálnád, akkor tudnád, hogy miért jön jól nekik ez a kis kedvezmény, amit sokan igénybe sem vesznek. Az én fiam is csak akkor, ha nyáron vonattal megy Velencére, ami mint már írtam 2400 Ft a 3 alkalom. És nem több.


Írd meg a bankszámlaszámodat és elküldöm neked, ha már ennyire csípi a szemedet. De ettől a véleményem nem fog változni. Undorító emberi tulajdonság az irigység, és belőled ez süt. Tőled mindent el kellene venni.

62. patricia és angéla (válaszként erre: 61. - A0c1361e44)
2014. júl. 5. 17:08

ez így van, velem nem lhet beszélgetni, de mégis a te hozzászólásaid szepulnak mindig mindenkit minden fórúmban, akkor lehet, mégis veled van a hiba, te gusztustalanozol le mindenkit, meg minden más ember váleményét gondolatát. Igazad van buta ember vagyok, hogy veled beszélgetek, még szerencse hogy nem mindenki ilyen szűk látókörü mint te, igen buta vagyok, mert 26 év felett nincs szükségem(te fogalmazásod szerint) a 26 év alattiak kedvezményére, igen buta vagyok, mert édekelnek a világ igazságtalanságai, igen buta vagyok, hogy ilyen buták közt élek(viszont erről nem tehetek) akik ilyen kormányt szavaznak meg úlyra akik még igazségtalanabbá teszi az életet, igen buta vagyok, hogy gusztustalan vagyok azáltal,hogy merek szabad véleményt formálni.

Mástól mindent sajnálok? Hát nem is tudom melyikünk a gusztustalanabb kettőnk közül!

Én azt mondom a gyerek, diák, rokkant, nyugdíjas, ill. indokolt kedvezmények igenis járjanak alanyi jogon. Amit viszont nem tartok jogosnak, az hogy az egézsgügy, mobiltelefon, utazás kormegkötéshez van kötve, mert azthiszem egyetlen józan érv sem indokolja. Igen ismétlem saját magam, mint ahogy te is, ezekszerint te is papagály vagy és veled sem lehet beszélgetni. Nos akkor gondolkozzunk, én egy szülőtől sem sajnálom a támogatást, hogy gyereket merjen válalni, egy diáktól sem sajnálom a kedvezményeket, elvégre még csak tanuló, egy nyugdíjastól sem szajnálom a nyugdíját, kedvezményeit, elvégre egész életében ezért gürizett (jó esetben) ugyanúgy tőled sem sajnáltam, hogy annakidején kaptál gyest, gyedet, családit, stb. mivel ezek mind indokolt juttatások.

De mond meg miért indokolt juttatás az hogy a 26 altti olcsóbban utazhat, vagy hogy a tb fizetők nem egyforma bánásmódban részesűlnek, csak a koruk miatt, vagy hogy a mobilszolgáltatómál a 26 év alattiak akár 3200 ft-ért beszélhetnek korlátlanul, a fölöttiek pedig csak 10000 ft.-ér

Ha te okos vagy én pedig a buta, gusztustalan, írigy ember, te pedig az okos és szent aki még a családit és a gyest sem vette igénybe, mert a másik rosszindulatát nem akarta kivívni, mond meg mi az amiért indokoltak ezek a kedvezmények? mien érv szól mellette? azt leszámítva, hogy szerencsés mert még abba a korosztályba tartozik, mond meg ezek miért nem számítanak diszkriminátiónak? magyarázd meg ezt légyszíves, ahelyett, hogy szepulod a másikat!

Mert ugyeveled lehet beszélgetni, mert te nem csak azért fórumozgatsz, hogy minden témábasz szepuljad a másikat! Igen megint csak papagályt játszottam. mert buta emberek nem tudják másképpen elmagyarázni, a magadfajta okos embereknek!

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - Patricia és angéla)
2014. júl. 5. 15:19

Veled nem érdemes beszélgetni, te csak ismétled magad, mint egy papaháj, és még véletlenül sem használod az agyadat.

Te tényleg nem szoktál gondolkodni? Te tényleg ilyen rosszindulatú vagy?

Neked minden jár, de mástól mindent sajnálsz?

Utálom az ilyen gusztustalan, irigy embereket, mint amilyen te vagy.


Szerintem beszélgess magaddal és emészd magad, hogy neked de sz@r, és még véletlenül se gondolj arra, hogy másnak erre a 26 év alatti kedvezményre van szüksége, ahogy neked a CSP-re és a gyesre.



ÉRTED?

Ha nem érted ezt sem, akkor te egy nagyon buta ember vagy.....

60. patricia és angéla (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2014. júl. 5. 09:12

igazad van akátmennyit dolgozzon az ember mielőtt gyermeket mer vélalni, az állam ne támogassa semmivel, ne kapjon senki vissza semmit, abból amit addig fizetett az államnak, elvágre ha valaki olyan hülye, hogy gyereket mer válalni, rohadjon meg dögöljön meg éhen a kölykével együtt, csak az a lényeg, hogy fizessük az államnak a sok adót és ne kapjunk érte semmit, vagyis bocs, nem jól fogalmaztam, mi ne kapjunk vissza, hanem az a dolgozó kapja vissza helyettünk is aki még nem múlt el pl. a vonaton 26 éves. tudod az a szomorú hogy vannak még ilyen emberek akik így gondolkodnak, mivel 100 ezer netto után az állam is 100 ezret kap, vagyis az én átlag fizetésem amit az elmúlt kb 20 év munkaviszonyom után 224 millió adót kapott és akkor nem beszéltünk arról, hogy a 100 ezer nettoból is 27 ezer áfaként hozzájuk vándorol ami évente 324 ezer, az egyébb kissebb nagyobb adókról meg nem is beszéltem, irdatla nennyiséget kapott az állam már adó formájában, csak tőlem, és ezt a gyermek válalás miatt nem és egyébb juttatásokban nem érdemlem meg,hogy visszakapjam?

Na ezért tart itt az ország ahhol! Mert minket minden kormány kizsákmányolhat, de amit visszaad azt sem igazságosan elosztva, de akkor is igazad van, a gyerek után sajnáld a 40000 ft.-t havonta, te gondolom nem vetted igénybe ezeket a gyerek után, mert te becsületes voltál és nem fogadtál el alamizsnát az államtól!Különben nem a diákoktól sajnálom a kedvezmént újra kihangsúlyozom, hanem a dolgozó réteg közti megkülönbdöztetett alanyi juttatásokat nem értem miért ér kevesebbet az államnak egy 26 év alatti aki amúgyis kevesebbet fizetett eddig adót, mint egy idősebb.

59. patricia és angéla (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2014. júl. 5. 08:44
Bocs igazad van rosszúl fogalmaztam, el is szégyeltem magam :)
58. zebracsikó (válaszként erre: 56. - Patricia és angéla)
2014. júl. 4. 21:48

útban volt a gyerek??


micsoda freud-i elszólás


(nyilván azt akartad írni, hogy úton volt, tehát várandós voltál.....de Neked útban volt az a szegény gyerek)

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Patricia és angéla)
2014. júl. 4. 21:46

Pont úgy és pont abból jár, mint a 26 éven aluliaknak a kedvezményes utazás.

Miért háborogsz a gyes miatt? Én azért háborgok, mert sajnálod a fiamtól azt, hogy évente néhány alkalommal kedvezményesen utazhat, mert még nincs 26 éves. Ha te sajnálod a fiamtól és sok fiataltól azt a max. 5 ezret évente, akkor én miért ne sajnálhatnám tőled a gyest és a családit?

Érted? Te éves szinten sokkal többet kapsz, mint az én 26 éven aluli fiam, ugyan is az én fiam nyáron 2-3 alkalommal ül fel a vonatra és az is csak 40 km., mert lemegy Velencére, de te havonta kapsz közel 40 ezret, az én fiam meg 3 alkalommal kap 2400 Ft kedvezményt. Tényleg van mit sajnálni rajta.

Nagyon szomorú, hogy a nehéz helyzetedben is csak azon jár a fejedben, hogy hogyan szúrhatnál ki a hozzád hasonló helyzetben lévő egyszerű emberekkel.

És 38 éves vagy, és gyereked van, aki ingyen utazhat és ő is meg fogja kapni a kedvezményt 26 éves koráig. Bár én most ezek után reménykedek benne, hogy mire a te gyereked igénybe vehetné, addigra eltörlik, mert akkor már én is diszkriminációként fogom megélni...

56. patricia és angéla (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2014. júl. 4. 12:16
Potyogtatja a gyereket. Én pl.: igaz a legrosszabkor vállaltam, mivel pont akkor volt útba a gyerek amikor el kellett jönnöm a munkahelyemről és utána már terhesen nem is vettek fel sehová, emiatt csak gyesre voltam jogosul, de pont azért mert az anyagi helyzetem nem engette meg korábban csak 37 évesen mertem beválalni az első saját gyereket. A gyerek után még szép, hogy jár a pénz, hagyak alamizsna mennyiség is, jóhogy nem fognád be a gyerekeket is dolgozni, sajnálni tudlak csak, ha szerinted a gyes, csp. meg ilyenek a diszkrimináció, holott az minden gyerek után jár, de ez a gyerek alanyi joga, viszont akkorsam keverném össze a dolgozó emberek közti, megkülönbdöztetésekkel
2014. júl. 4. 12:07
Igazad van csak a hejlyjlyjesírási hibák miatt járhatna a kedvezmény, de olvasd eltöbbször is, biztos találsz még több hibát, sőt aki nem hibázik az már nem is ember, mint ahogy a mondás is tartja, "csak az hibázhat aki csinálja" (még mielőtt ebbe is belekötsz tudom nem pont így van a mondás, de ide most így passzol)
54. patricia és angéla (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2014. júl. 4. 12:02
Tisztában vagyok a fizetésekkel, mert az ország sok pontján megfordultam, de sajnos a családi körülményeimben és nem utolsó sorban munkahelyi körülményeimben beált változás miatt kénytelen voltam hazatelepülni és most itt vagyok a családommal, hátrányos helyzetben, pedig isten a tanum rá nem félek a munkától, és mennék is, de nem tudok!
53. patricia és angéla (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2014. júl. 4. 11:58
Igen kell nyelvvizsga én is szeretnék, de még az éretségi letéte alatt sem lehetett tanulni, pedig kértem, a lehetőséget, de nemcsak hogy vizsga, de nyelv tanulási lehetőséget sem biztosítottak.
52. patricia és angéla (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2014. júl. 4. 11:54

nem 27 éves vagyok, hanem 38 és 18 éves korom óta folyamatosan dolgoztam tavaj áprilisig azóta, 4 hó egy cégnél és 2 az önkormányzatnál, vagyis ezalatt az idő alatt is minden követ megmozgattam, hogy dolgozhassak. Vagyis mielőtt azthinnéd nem akarok dolgozni, vagy nem fizetek tb.-t nagyon tévedsz. sőt pesten voltam ebből 17 évet mert ott volt munkalehetőségem, nem egy helyen, most is mennék ha lanne rá lehetőség, bárhová az országban, mert igen sajnos én sem tanultam meg egy nyelvet sem(elvileg nem volt rá szügségem, ezt mások eldöntötték helyettem) ezt értem az alatt is, hogy a pesten töltött időszakomban esti suliban még 2 szakmát szereztem és az éretségit is letettem, tejes értéken, vagyis nem holmi okj.-s tandolyamon, én is képzem magam ahol csak lehet. Most innét a kis borsodi faluból nehéz bárholl is munkát találnom, pl. győr közelében lett volna egy lehetőségem, de meghalgatásra kellett volna mennem össz idő 16-17 óra utazással és ami 18 ezerbe került volna (lehet vissza tudtam volna igényelni a munkanélküliben, de nem biztos)kedvezménnyel nem egészen 12 ezer lett volna. sajnos ha nics félretett pénzed, mert a gyerekek szájából mégsem veheted ki a ennivalót, vagy esetleg egyenek fakérget :( És ez mind csak azért ennyivel több mert én idősebb vagyok egy 26 évesnél, még a munkakeresést is igencsak megnehezíti. A tüdőgondozó pedig a volt munáltatóm magasról tett rá, de most hogy még én sem dolgozok szerettem volna ellenőriztetni magam, habár nem kevés tb.t fizettem az elmult 20 évben, mégsem ingyenes az egézségem ellenőrzése csak azért mert 2 évem van még a 40 évig.

Te azt hiszed sajnálom a fiataloktól, de hidd el nem, én azt nehezményezem, hogy így még hátrányasabb helyzetbe kerülök, csak azért mert korban nem felelek meg sehol és nem utolsó sorban helyileg is rossz helyre születtem. akkor kérdem én ez nem hátrányos megkülönbdöztetés? Más szóval korbeli diszkrimináció?

51. babika_ (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2014. júl. 4. 09:38
Hát nem tudom, nekem nagybátyám végzett ügyvéd, és neki nem kellett, bőven 40 fölött volt, mikor elvégezte. Most végezi el nagynéném a mesterképzést, neki sem kell, de mama kérdezte, hogy az unokatesójának meglett-e a nyelvvizsga - mert nem kapta ugye meg a dplomáját, ő kb 38 éves - mondta, hogy igen, de neki kell szakmai, mert nincs még annyi idős, hogy ne kelljen.Illetőleg a főnököm 55 éves, mesterképzésen végzett most, és neki sem kell. Múltkor ecsetelte, hogy akkor nem kell, ha valaki nem tudom hány évesen kezdi el a szakot.
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Patricia és angéla)
2014. júl. 4. 06:31

Én már 20 éve voltam 26 éves, és már akkor is volt ilyen kedvezmény. Tök jó volt, mert a gyes alatt olcsón tudtam vonatozni:)

Most meg jó a faimnak, mert ha levonatozik a haverokkal Velencére, akkor olcsóbb neki.

Mi zavar ezen?

Nem értem....

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Patricia és angéla)
2014. júl. 4. 06:29

Mennyire nem vagy tisztában a dolgokkal.

A többi munkahelyen mennyit fizetnek?

A legtöbb helyen minimálbért és nem csak papíron!

Iskolai karbantartó 66 ezer nettó, pizzéria 30 Ft órabér, H and M eladó 4 órában 47 ezer, 8 órában 74 ezer, raktári munka 12 órában hajnali 5 órától 74 ezer, CBA eladó 74 ezer, soroljam még?

A közalkalmazottak rengeteg a juttatásuk. Ingyen bérlet, olcsó üdülési lehetőség, kaja jegy, olcsó mozgás lehetőség, olcsó büfé, stb.

48. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Manó2000)
2014. júl. 4. 06:25
Mert akkor nem utazott, nem tudta igénybe venni a kedvezmény, most meg már nem jár neki....
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Patricia és angéla)
2014. júl. 4. 06:20

Ha a tüdőszűrés zavar, akkor elmondanám neked, hogy én 40 felett vagyok és a cégem fizet a tüdőszűrésemért. Persze elmehetnék ingyen is a körzeti szűrőállomásra, de ha már a cég megszervezi, akkor minek menjek?

Keress olyan munkahelyet, ahol fizetik.

A másik meg: nem hiszem, hogy te 27 évesen fizetsz annyi TB-t, mint én. Ezt abból gondolom, hogy az ezresen ugrálsz, így biztos kevesebb a TB. befizetésed az enyémnél. Hát nehogy már ne férjen bele a közel 30 éves munkaviszonyom alatt befizetett TB-be a tüdőszűrésem.

Jellemzően az ilyen fiatalok még nem sokat dolgoztak, így sok befizetésük sem lehet .....

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Babika_)
2014. júl. 4. 06:11

De kell nyelvvizsga. Én még nem találkoztam olyan 40 évessel, akinek nem kellett volna.

Mert a törvény azt mondja, hogy általános nyelvvizsga nem kell, de szakmai az kell.....

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Patricia és angéla)
2014. júl. 4. 06:09

Te vagy a 27 éves és az zavar, hogy te már nem kapod meg a 26 év alatti kedvezményt?

Egyébként ennyi erővel zavrhatna az is, hogy gyest, csp-t, stb-t kapnak a gyerekesek.

Sőt! Ha igaz lesz a nyugdíjnál, amit előterjesztettek, akkor a semmit nem csináló sok gyerekesek fognak magasabb összegű nyudíjat kapni, ellenben az egész életüket ledolgozó, adót fizetőknél. Pusztán azért, mert nem szedett az illető fogamzásgátlót és potyogtatta a gyerekeket.

Engem pl. ez jobban zavar.

Na, ez lesz az igazi diszkrimináció.

44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Babika_)
2014. júl. 2. 22:35
A szervezett tüdőszűrések ingyenesek voltak a többit nem tudom.
43. babika_ (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2014. júl. 2. 06:42
Hát ez érdekes.. nekem 4éve óvónőképző miatt el kellett mennem tüdőszűrőre, és akkor is már 1500 ft volt.
42. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Babika_)
2014. júl. 1. 23:39
Eddig ingyenes volt most idén tették fizetőssé 40 alatt ...
2014. júl. 1. 20:39
ismeretségi körben senkinek semmilyen flottája nincs, pedig nem kicsi a kör
40. babika_ (válaszként erre: 39. - Babika_)
2014. júl. 1. 20:32
Anno én is csináltam 3 telenoros előfizetést másnak a nevemre. Az egyházi igazolást pedig más községben adták ki, mert nálunk már nem lehetett kérni.
39. babika_ (válaszként erre: 38. - Patricia és angéla)
2014. júl. 1. 20:30
Nézz utána, gondolom vannak családi kedvezmények.. Esetleg ismerős, aki be tud rakni valahova.
2014. júl. 1. 20:22
flottát? és hogyan? lépjek be az egyházhoz, vagy menjek el postásnak? vagy keressek egy céget és kolduljak flottatagségot?
2014. júl. 1. 20:17
ha a telenornál diákigazolványhoz kötik úgy még azt mondom hogy oké, de a vodafonnál az sem szükséges lehet a 25 éves dolgozó is ugyanúgy mint a 27 éves de neki akkor is jár a kedvezmény csak azért mert még nincs 26.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook