Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válni szeretnék, ebben kérnék pár tanácsot. Sajnos nem lesz szép, már évek óta terrorizál, tetlegesség is előfordult már. fórum

Válni szeretnék, ebben kérnék pár tanácsot. Sajnos nem lesz szép, már évek óta terrorizál, tetlegesség is előfordult már. (beszélgetős fórum)


18. bibi tér (válaszként erre: 17. - Elfi)
2013. aug. 14. 20:55
A 17 éves yerekkel még nagyon nehéz! Én nem rőltettem a válást, nem érdekelt mit hagyok ott, csak egy cél lebegett előttem, menekülni a minennapos pokolból! Sokat nélkülöztem, most sem vet fel a pénz, három éve februárban kikapcsolták a gázt mert nem tudtam fizetni, de a saját lakásomban élek nyugalomban! Persze egyedül sokkal könnyebb! ne siesd el, valahogy bírd ki amíg nagyobb lesz a gyerek, akkor együtt talán könnyebben tudtok új életet kezdeni! 2-3 év alatt sokminden változhat, találhatsz munkát, vagy valamilyen lehetőséget. Nézz szét az ország más részeiben, hátha a neten találsz valamit. Sokszor éreztem én is azt, hogy reménytelen a helyzetem, de amíg a gyerekek kicsik voltak nem akartam lépni. Egyszer csak jött egy pillanat, amikor úgy éreztem hogy MOST! Nekem bejött!
17. Elfi
2013. aug. 13. 17:20

Mint írtam, jelenleg közmunkán vagyok, egyébként én is a segélyesek sorát gyarapítom. Ő szintén, csak olykor maszekolgat. Félretett pénzem nincs, egyik napról a másikra élünk. Én próbáltam munkát találni, hát az itt lehetetlen. Eljárok idénymunkákra, ha adódik, de azért is verseny folyik. Szóval, lényeg, hogy nem sajnálom ügyvédre a pénzt, mivel nincs. El is mennék én, volna albérlet, de a segélyből nem tudom állni.

Végül is vagyonon vitázni nem nagyon kell, a legkisebb fiam 17 és fél éves, van akarata. Csak a törvényes lépések érdekelnének: amíg nem tudom beadni a válópert, addig valahogy tudom-e igazolni, hogy külön élünk? Igazából mindegy is, hogy kidobhat-e vagy sem, menni szeretnék(nk). Csak nem tartom tisztességesnek, hogy leküszködtem mellette 22 évet, magyarán kinyaltam a seggét (elnézést), és én kerüljek az utcára.

16. Elfi
2013. aug. 13. 17:11

Elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem, nehéz alkalmat találni rá. Nem válaszolgatok külön-külön, ha nem baj.

A ház az övé, szüleitől örökölte. 95-ben kezdtünk építkezni, az a ház sajnos sosem lett kész. Ez egy kicsi falu majdnem a világ végén, a Bodrog-közben, innen elfelé mennek az emberek, nem ideköltözni akarnak. Ezzel arra célzok, hogy eladni - főleg ilyen félbehagyott állapotban - reménytelen.

2013. aug. 13. 10:00

keressél Ügyvédet! egy jót, ne sajnáld erre a pénzt mert ha eldurvul a helyzet "az erősebb kutya bxik....."......


egyedül, szakértelem nélkül NE VÁGJÁL BELE!!!!

2013. aug. 13. 01:43
Elfinek már megírtam priviben, ide most csak röviden annyit, hogy 24 év pokol után 22 évvel ezelőtt egyik pillantról a másikra kiléptem addigi életemből. Persze a gyerekekkel (akkor voltak 22 és 24 évesek! már nem kicsik!) megbeszélve. Elkezdtem albérletezni. Ma saját rőből, saját lakésom van, KÖSZÖNÖM JÓL VAGYOK! Minden év április 29-én, szabadulásom emlékére pezsgót bontok, pedig volt sok nehéz napom, de edződtem mint az acél! Mai napig nem váltunk el! A közös lakást 8 év után eladtuk, a puszta falak árának a felét megkaptam, a többit kenje a hajára! DE NEM VEGYOK RáKOS, EPÉS, VESÉS, REUMÁS stb. KÖszönöm, jól vagyok! Fel a fejjel! Ha te nem hiszel magadban, miért hinnének benned mások!?
13. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Elfi)
2013. aug. 13. 00:24
En okosat nemtok mondnai, de kvanom, hgy jarj szerencsevel es szabadulj meg rovid tavon ettol az embertol. Szoritok! Es tok bator vagy, sokan sajnos beleulnek a carba, mert "ugysincs sok hatra" jelszoval, pedig sztem ha csak 1 honapja lenne az embernek hatra, akkor is erdemes valtani, meg siman megtalalhat a boldogsag :) Csak ugyesen! :)
12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Elfi)
2013. aug. 12. 23:30
szépen csendben, tegyél félre annyi pénzt amennyit csak tudsz.
11. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Chistina81)
2013. aug. 12. 22:45
köszi :)
10. Chistina81 (válaszként erre: 8. - 17aadc1082)
2013. aug. 12. 22:40
Persze nem mindegy- közösen szerezték,vagy a férj különvagyona. Egyetértek Veled teljes mértékben.
9. Chistina81 (válaszként erre: 7. - 17aadc1082)
2013. aug. 12. 22:35
Elhiszem, azóta nem váltam :-), nagyon durva, jól felvitték a díját!
8. 17aadc1082 (válaszként erre: 6. - Chistina81)
2013. aug. 12. 22:34

Ki nem dobhatja, valszeg ugyan oda van bejelentve. Kijelenteni pedig nem tudja.


Ha a házat a férj a házasság előtt szerezte, akkor sosem lesz közös, csak ha ráíratta a feleség nevére. (az évek alatt a feleség által beletett munka és akár felújítás ellenértéke viszont megilleti akkor is, ha csak a férj nevén van)

Ha a házasság alatti vagyon, akkor akárkinek is a nevén van, a feleséget is megilleti belőle a fele.

7. 17aadc1082 (válaszként erre: 5. - Chistina81)
2013. aug. 12. 22:32
Már 30 ezer. tavaly változott.
2013. aug. 12. 22:28
Tudtommal nem dobhat ki Téged, ugyanis ha házasságban éltetek, akkor egy idő után- 5 év után minden közös, hiába az ő nevén van, nem beszélve arról, hogy gondolom Te is dolgoztál lehetőséged szerint, közös kasszán voltatok, rezsit közösen fizettétek.
2013. aug. 12. 22:24
2011-ben váltam, akkor 12 000 volt az illeték.
4. Elfi
2013. aug. 12. 22:16

De főleg lelkileg készít ki, már rettegek a kirohanásaitól. Most a 22 éves egyetemista fiamat tagadta ki, mert nem fogadja el a kislányt, akibe szerelmes (mivel van benne egy kicsi cigány származás). Pl. elhordja mindenféle féreg kölykömnek, meg takarodjon innen. Ha nem tetszik, én is mehetek, stb. Szerinte én egy féreg szemétláda vagyok, mert ezt tudtam, és nem szóltam. Csak ez nekem nem jelentett problémát, és sosem tenném boldogtalanná a gyerekem.

Szóval a kérdésem lenne, hogy mivel a ház, ahol 22 éve élünk, az övé, kidobhat-e csak úgy minket? Én jelenleg közmunkán vagyok, egyébként segélyen. Kerestünk már albérletet, bár csak 10 ezer lenne plusz rezsi, de jelenleg azt sem tudnám állni. Persze tudom, hogy lépni kell, de nem tudom, mit követelhetek tőle. Ő is munkanélküli, kb. 2 hónapja csak én rajtam élősködik. Van még két fiam a nagyon kívül, egyiket köti épp egy tanfolyam, a másik gimis, biztos nem szívesen menne messzire. 19 éve elkezdtünk építkezni, ez mindenem, az a fél ház (ami nem készült el, csak kb. 80 százalékban), vagyis nem lakható. Eladni szinte reménytelen, odaköltözni nem tudok, őt kifizetni sem belőle.

Jó hosszúra sikerült, elnézést érte. Érdekelne, kidobhat-e minket csak úgy, hogyan kezdjek neki a válásnak, létezik-e még különélési nyilatkozat (önkormányzatnál lehetett tenni). Erre lenne sürgősen szükségem, mivel a fiamnak az egyetemhez hamarosan be kell adni az igazolásokat, amitől függ, mennyi szociális ösztöndíjat fog kapni. Támogatásra nem számíthat tőle (eddig se sok volt), tehát ez most nagyon fontos. Köszönöm, ha elolvastátok ezt a hosszú irományt!

2013. aug. 12. 22:16
Már 30 ezer az illeték.
2013. aug. 12. 22:13

Ebben nehéz tanácsot adni, minden válás egyedi, főleg a vagyonmegosztás az, ami kényes pont, illetve közös gyermek. Amit leirsz, az nem ÉLET, ha van lehetőséged akkor LÉPJ. A nyugalmad többet ér, minthogy tipródj, arra rámehet az egészséged hosszú távon.

Ha be akarod adni a válást, van lehetőséged saját magad ügyvéd nélkül elindítani. Kb. 12 000 Ft-nyi az illeték, ha éppen nincs munkád,akkor ezt nem kell lerónod.

Orvosi látleletet sikerült vetetni? Vagy a terror miatt nem merted :-( ?

1. Elfi
2013. aug. 12. 22:03
Válni szeretnék, ebben kérnék pár tanácsot. Sajnos nem lesz szép, már évek óta terrorizál, tetlegesség is előfordult már.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook