Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gyakori, hogy az anyukátok főz nektek? Ez más helyeken is előfordul? fórum

Milyen gyakori, hogy az anyukátok főz nektek? Ez más helyeken is előfordul? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. spinneli (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 11. 21:05
Ha a mamának is jó ez, akkor kár rajta hőbörögni.
68. 11780e8021 (válaszként erre: 67. - 9bbc382386)
2014. febr. 11. 20:42
Aki napi 3-4 órát tud a gyerekével tölteni, annak az az egy ória is elég sok. Ráadásul függ a gyerek érdeklődésétől is, engem sosem kötött le a sütés-főzés (tudom, mert mama próbált bevonni), sokkal jobban szerettem abban a kevés időben anyuval akár közösen tanulni, vagy játszani pl. társas. Aztán mindettől függetlenül én megtanultam főzni, szeretek is. A lényeg, hogy nem éreztem hiányát, hogy az én anyum nem tudott főzni.
67. 9bbc382386 (válaszként erre: 66. - 11780e8021)
2014. febr. 11. 20:10

Az mindennel együtt egy óra idő, a főzelék,de abban a mosogatás vagy elpakolás is benne van....

Szerintem egy ügyes nő jól megszervezi az idejét a konyhában,és akkor nem okoz gondot semmi,

nekem ez pl könnyen megy.

Mert megtanultam.

19 éves korom óta főzök magunknak,nem eszünk máshol,sem étteremben.Mi ezt fontos dolognak tartjuk az életünkben.

Tudjuk mit eszünk,tudjuk hogy van elkészítve stb.

Egy vasárnapi ebéd is max 2-3 óra,és egy sütemény megsütése is lehet szórakoztató,be lehet vonni a gyereket :)

Ettől még persze felnőnek,meg lesz fül meg minden :)

2014. febr. 11. 19:45
Anyukám 18 éves koromig nem tudott főzni, nem is próbálkozott, most hétvégente néha főz. Én tudok. Magamnak főzök. Semmiféle hátrányom nem származott abból, hogy anyu nem tudott főzni, kifejlődött mindkét fülem, nem lettem lelkileg sérült, de még csak 1 rossz emlékem sincs ezzel kapcsolatban. Amúgy is keveset volt otthon, akkor inkább jobb volt, hogy velem foglalkozik, nem a főzeléket kavarja.
65. manó2000 (válaszként erre: 60. - 02cc8f2a95)
2014. febr. 8. 18:09
Miért lenne kötelező??? Jól is néznénk ki ha kötelező lenne.
2014. febr. 8. 18:08

Mondjuk nálunk szoktak főzni a nagyik és elhozzák mi meg örülünk neki. Nem érzem cikinek, azokon a napokon több időm van a gyerekekre.

De olyan is van, hogy amit mi főzünk, abból viszünk a mamáknak. Semmi ciki nincs benne. Nagyon finoman tudnak főzni, nem szeretném megfosztani a gyerekeimet a sok finomságtól. Sokkal több ízzel ismerkednek meg így, mert a nagyik sokszor másképpen csinálják, mint én.

Mondjuk ha nem kicsi gyerekeim lennének, hanem már nagyok, akkor tuti mi vinnénk a mamáknak és nem ők nekünk.

63. 6b006fc769 (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2014. febr. 8. 18:00
Mártír?! Meg a ****mat. Aki utoljára jött, az alkalmazkodik. ;D
62. michelle.r (válaszként erre: 61. - Selena78)
2014. febr. 8. 17:57
Jajjjjj istenem, hát egy ANYA :o)). Nem is értem, miért nem kezdődik a nők személyi száma M-mel (emmmmm, mint mártír), miután gyerekük születik :o))
61. selena78 (válaszként erre: 60. - 02cc8f2a95)
2014. febr. 8. 15:29

"Ki az a marha, aki ezt elvárja az anyjától??? "


A te szóhasználatodat véve alapul, ki az a marha, aki csinálja, ha nem jó neki?

60. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 8. 12:35
Szerintem eleinte jól jött ki, hogy a mama főz mindenkire, de 67 évesen már bizony elég lenne, ha csak alkalomszerűen (mint ahogy valaki írta is a töltött káposztát) és nem kötelességként kellene főzni. Hány emberre is? Tíz emberre főzni minden nap??? Ki az a marha, aki ezt elvárja az anyjától??? És ki az a marha, aki elhiszi, hogy ez élvezet a gerincműtött anyának??? Életképtelen és élősködő család.
2014. febr. 8. 12:17

Anyukám is főz,én is,tesóm is,utána osztozunk :)

Fiam pedig gyüjti a szakácskönyveket :)

58. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2014. febr. 8. 00:44
Egy frászt szégyen.
57. anya4005 (válaszként erre: 47. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 19:30
Hát tudod,az én párom este esik csak haza,és neki is van igénye a meleg kajára,tehát vacsorát főzök. A nagyfiam ugyan eszik az oviban,de a kicsinek én adok ebédet,tehát főzök (nagyon válogatós a mi családunk,úgyh 2 félét). Hetente 1-2 alkalommal süti is készül. Ezenkívűl takarítani is muszáj,meg mosni,hogy a mosogatásról ne is beszéljek. Tehát nem a konyhában nyomom egész nap! Akkor ránk is rohadna a ház!
56. Mazsinka (válaszként erre: 55. - Hottie)
2014. febr. 7. 19:23
Jó, akkor nem vagy ügyes.
55. hottie (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 19:21

Nem gondolom, hogy az vagyok, de abban biztos vagyok, hogy az otthonteremtés nem a megsütött sütemények mennyiségétől, és kispárnák gondos kivlasztásától függ. Azért soroltam fel pár dolgot, hogy az én példámon keresztül mutassak rá valamire.. ami nem az, hogy én ügyes vagyok.

Mindegy, eltértünk a fórum témájától...

54. Mazsinka (válaszként erre: 48. - Hottie)
2014. febr. 7. 19:13
Ügyes vagy.
53. Mazsinka (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2014. febr. 7. 19:12

:D

Erre inkább nem reagálok, mert félő, olyat mondok, amit magam is megbánok. :) Valamivel kompenzálni kell, megértem...

52. selena78 (válaszként erre: 34. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 7. 19:11
Igen.)
51. trapiti (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 19:08
A mézeskalácsról pedig: tavaly sütöttünk, az egész családnak, rokonságnak, óvónéniknek, barátoknak. Egy darabig tényleg klassz volt, de a végén már egyedül csináltam, az 5 éves lányomat kb. másfél órán keresztül érdekelte, utána inkább társasozott volna. Idén nem sütöttünk, másképp alakultak a dolgok, de idén is nagyon jól teltek az ünnepek, sok élménnyel lettünk gazdagabbak és sok szép napot töltöttünk együtt. Meg kell mondjam, nem zokog a gyerekem azóta is a sarokban, hogy nem sütöttünk mézeskalácsot.... Amúgy meg pont nem hiányzik egyikünknek sem a családban, hogy állandó süteményezés legyen itthon, úgyhogy leginkább ezért nem sütök.
50. trapiti (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 19:04

Szerintem egy olyan valaki véleménye, akinek a "férjével való megegyezése szerint még csak közeledik a teherbeesésének ideje", aki annyira ráér hogy van ideje a napi szellemi táplálékát a valóvilágból magába szívni és a kispárnahuzatokat is nagy műgonddal válogatja meg, meglehetősen hiteltelen...

Majd amikor - ha szerencséd lesz - a nagy műgonddal kiválasztott kispárnahuzatot nagy műgonddal összehányja egy-két gyerek, vagy döntened kell, hogy valóvilágot nézel vagy mesélsz a gyereknek, akkor térjünk vissza a kérdésre... A nap neked is 24 óra, te tökéletes elméleti családanya!!!

49. hottie (válaszként erre: 48. - Hottie)
2014. febr. 7. 18:49
+n
48. hottie (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 18:38

A véleményed elfogadom.

De abba hozzászólásodban, amire válaszoltam, nagyon feketén-fehéren kijelentettél valamit...

Az otthonteremtés szerintem nem a kispárna rendezgetésből áll, és nem feltétlen sütés-főzésből.

Mondjuk nálam nyitott kapukat döngetsz, igen-igen ritkán passzolom le lányom a nagyikhoz, bár gyakrabban tehetném, bizony kihasználnám...

A karácsonyi mézeskalács sütésről pedig annyit, hogy nem hiszem, hogy van nálam valaki, aki tavaly többször sütött mézeskalácsot...A muffinról már ne is beszéljünk.:)

47. Mazsinka (válaszként erre: 45. - Anya4005)
2014. febr. 7. 18:33
Ki kérte, hogy egész nap a konyhában robotolj? Kevered a szezont a fazonnal. Átesel a ló túloldalára.
46. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - Cde472ac47)
2014. febr. 7. 18:32
Nem sajnos, de én örülnék neki, ha főzne..
45. anya4005 (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2014. febr. 7. 18:31

Engem egész nap a konyhában,a porszívóval,vagy a takarítószivaccsal lát a gyerek. Szerinted boldog? Baromira nem azt gondolja,h anya egy szent,mert sütit süt,hanem rángat,h játszak vele!

Nyilván arra is igyekszem időt fordítani,de a fiaim magasról tesznek rá,mi a kaja és honnan van,a lényeg,h lovagolhassanak a hátamon!

44. michelle.r (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2014. febr. 7. 18:30
Miért tudna mindenki főzni? Vezetni sem tud mindenki, akinek van jogsija, és főzni sem tud mindenki, még akkor sem, ha szorgalmasan gyakorolja nap mint nap ;)
43. Mazsinka (válaszként erre: 39. - Hottie)
2014. febr. 7. 18:24
Ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni. Az én lakásomba bizony más ne főzzön, ne rendezgesse a kispárnákat, amire nagy műgonddal választottam huzatot. Na, ez az amit egyesek nem értenek. Azzal, hogy elviszi a családot egy étterembe, vagy a nagyihoz enni, az az otthonteremtés? Vagy mi? :) Vannak fontosabb dolgok is, persze. De azért egy karácsony előtti mézeskalács sütögetés a gyerekkel többet ér, mint elvinni moziba, vagy lepasszolni a nagyihoz, aki majd úgyis süt neki orrba-szájba. Ha a gyerek meg az anyjához fordul, hogy úúúúgy enne egy muffint, akkor az mit válaszol? Várj, kicsim, mindjárt rendelek neked egyet. :D
42. ina87
2014. febr. 7. 18:21
Amedig a mama nem érzi tehernek adig miért baj ez,egy szempont igy leg.össze jön a család ami manapság ritka az meg pláne h együtt ebédel a család!ami viszont egy kitérö dolog,nyilván az unokák nem is hajlandok megtanulni fözzni,ehezz akarat is kell,mondjuk úgy h tapasztalat elfoglalt családba születtem,de már elég hamar megtanultam fözzni,nyilván ha lusta lettem volna vagy ép elhanyagoltam volna akk most nemtudnák fözzni.szóval akarat kerdése.
41. hottie (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2014. febr. 7. 18:21
Hoppá, jó néha fórumokat olvasgatni.:)
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Hottie)
2014. febr. 7. 18:18
Persze. Nem tudtad? ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook