Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináltok, ha terrorizálnak titeket? fórum

Mit csináltok, ha terrorizálnak titeket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
83. birebora (válaszként erre: 82. - Channa*)
2019. febr. 26. 19:13

Mi újság nálad?

Kollégák?

Új munkahely van már?

82. Channa* (válaszként erre: 81. - Érdekes73)
2019. febr. 2. 18:02
Akkor türelmetlen vagyok:D
81. Érdekes73 (válaszként erre: 78. - Channa*)
2019. febr. 2. 16:09
1 hét még semmi ennél egyszerűbb mköröknél is van hogy 1-2 hónap múlva hívnak mikor már nem is emlékszel a hirdetésre.
80. Channa* (válaszként erre: 77. - Érdekes73)
2019. febr. 1. 19:58

Úgy legyen!

Azért bízok az ismerőseimben is, hátha sikerül rajtuk keresztül valami...

79. Channa* (válaszként erre: 76. - Birebora)
2019. febr. 1. 19:56

Az egyik bankban, ahol egy tök jó munkakörre hívtak be (nem is én jelentkeztem, hanem a HR-es talált meg), az interjún volt egy 30 körüli kis srác (nekem az, hiszen a fiam is ennyi idős), illetve egy idősebb pasi. Kiderült, hogy az idősebb pasitól örökölte meg a fiatal srác a főnök pozíciót, azaz a 30 éves fiú lett volna a főnököm, ami nem zavart volna, de ő inkább egy fiatal fiút választotta.

Ez ellen nem tudok tenni, már annak is örültem, hogy jelentkeznem se kellett és interjúra is hívtak...


Köszi!


Ezt fogom tenni:DDDD Előtte viszont rákérdezek, hogy döntöttek e már abban, hogy megfizetnek a közös megegyezésért....

78. Channa* (válaszként erre: 75. - Candytuft)
2019. febr. 1. 19:48

Mindenki ezt gondolja, de a tapasztalatom nem ez. Aztán az is lehet, hogy türelmetlen vagyok. Kb. 1 hete küldtem el az önéletrajzomat kb. 30 hirdetésre....


Köszönöm szépen!

77. Érdekes73 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2019. febr. 1. 17:42
Szerintem kiszámíthatatlan a munkaerőpiac de ha elég sok helyre jelentkeztél akkor van esélyed 1-2 hónapon belül új helyet találni.
76. birebora (válaszként erre: 74. - Channa*)
2019. febr. 1. 17:40

Na én már azt sem értem, hogy interjúztathat egy fiatal srác? Mert ő olyan nagy penge HR-es, hatalmas tapasztalattal? Tudja ki, hová, merre, hány méter? Ki mit tud? Hová való?


Vesd fel és nézz rá az órádra munkaidő vége előtt és halál lazán mosolyogva ejtsd el, hogy fél óra múlva van időpontod munkajogászhoz vagy ügyvédhez és kezdj el lassan szedelőzködni:)

75. Candytuft (válaszként erre: 72. - Channa*)
2019. febr. 1. 16:59
Pedig jó esetben kapkodni kellene utánad! Remélem,hamar összejön valami!Szurkolok! :)
74. Channa* (válaszként erre: 71. - Birebora)
2019. febr. 1. 16:23

Igen, van diplomám, és ugye tapasztalatom. Ha egy 40 feletti nőnél interjúzok, az felvesz, mert hasonlóan gondolkodik, mint pl. te, de a fiatal srácok nem velem akarnak dolgozni:S Utoljára egy ilyen interjún voltam.

Egy fiatal fiút vett fel, mert jobban beilleszthető a nem tudom mibe...


Ez van.


Szerintem a táppénzzel nem fogok támadási felületen adni, mivel pl. a derekammal akár hónapokat is itthon maradhatnék, senki nem mondja meg, hogy nem fáj a derekam. 5 db porckorong sérvem van.


Nem lépek ki, amíg nincs más, hiába lenne 2 hónap felmondási időm, mert lehet, hogy kevés.


Jövő héten szerintem felvetem a munkaügyi bíróságot is...

73. Channa* (válaszként erre: 70. - Érdekes73)
2019. febr. 1. 16:16
Én is megmondtam már, hogy mennyiért írok alá egy közös megegyezést. De semmi választ nem kaptam...
72. Channa* (válaszként erre: 69. - Candytuft)
2019. febr. 1. 16:15
Igen, több. Banki informatikus vagyok.
71. birebora (válaszként erre: 60. - Channa*)
2019. febr. 1. 15:32

Hát ez nem hangzik túl jól.

Elvették a munkádat, hát ez marha jó. Hát akkor netez. Türelem harc az egész. Addig ki ne lépj míg nincs másik melód.

Munkajogilag szerintem támadhatók ezért is és azért is mert a helyedre már felvettek embert. Szóval szerintem ebbe bele lehetne kapaszkodni.

Annyi bank nő ki a földből, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Oda kiket vesznek fel? A fiatalnak még nincs tapasztalata és elfog menni szülni vagy elcsábítják máshová. Te meg itt vagy tele tapasztalattal, tenni akarással és már szülni sem fogsz tehát lehet rád építeni és pakolni. Én ha munkáltató lennék inkább téged vennélek fel.

Szerintem banki szférában - gondolom meg van a diplomád tudsz és akarsz is - nem is olyan sok a 350. ezer.

Betegállomány: menj le a háziorvoshoz, mond el neki őszintén, hogy munkahelyi problémád van, látja, hogy nem vagy egy notórius táppénzen lévő, szerintem ki fog írni. De ezzel meg az a baj, nehogy ők meg erre zoommoljanak rá. Szóval szerintem támadási felületet ne adj és várd ki a megfelelő alkalmat.

Sok sikert!

70. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - Channa*)
2019. febr. 1. 14:40
Jól teszed . Nekem nem lenne ehhez türelmem sajna de nem is fenyeget ez a veszély hogy ki kéne próbálnom. Ha fair a munkáltató akkor bevállalja a rendes felmondást ( nem kell indokolni ) és kifizeti a felmondási bért nem így trükközget a dolgozóval ennyi év után. Volt egy mhelyem ott a 15 éve ott dolgozó kolléganőt akarták kigolyózni egyik napról a másikra.Nagy görénység volt nem tudott róla jött dolgozni és várta a rendkívüli felmondás. Persze az nem volt jogos így némi ügyvéddel fenyegetőzés után kicsit tompítottak a dolgon.Így lett később közös megegyezés + némi pluszpénz.
69. Candytuft (válaszként erre: 66. - Channa*)
2019. febr. 1. 14:34
Akkor ettől gondolom több a nettó fizud. Bankban könyvelsz,vagy mit dolgozol?
68. Channa* (válaszként erre: 67. - Érdekes73)
2019. jan. 31. 23:08

Pontosan! Ezért nem fogok felmondani. Netezek egész nap, olvasok, stb.

Egyébként valóban arra megy ki a játék. 2 hónap a felmondási időm.

67. Érdekes73 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2019. jan. 31. 23:05
Türelemjáték ez a melóhelyeden. Arra játszanak vszínüleg hogy magadtól lépjél ki. Mennyi felmondási idő járna ? Megértem hogy rossz munka nélkül ott lenni viszont addig is biztosításban vagy és ketyeg a fizud is.
66. Channa* (válaszként erre: 64. - Candytuft)
2019. jan. 31. 22:47

Miért?

A minimum 350 eFt, eddig lemegyek ha szükséges.

65. Channa* (válaszként erre: 63. - Globus)
2019. jan. 31. 22:46
Elvileg az utolsó 2 kollégát azért vették fel, mert én kilépek...
64. Candytuft (válaszként erre: 60. - Channa*)
2019. jan. 31. 21:59
Ha publikus,priviben elárulod,mennyi a fizetés igényed(netto)? Csak kíváncsi vagyok. :)
63. globus (válaszként erre: 62. - Channa*)
2019. jan. 31. 21:46
Nálunk eddig mindenkinek indoklás nélkül mondtak fel. Igaz,vállalkozói szféra... Különösebben nem reklamáltak a kirúgottak, egyikük ki tudott harcolni 1 havi fizetésnek megfelelő végkielégítést. Itt inkább fordítva történik: munkáltató kinéz magának szimpatikusabb munkaerőt, addig nem dob ki. Ha talál, rögtön. Meg sem tudom számolni, hány kollégám morzsolódott le az elmúlt évtizedek alatt - ugyanígy.
62. Channa* (válaszként erre: 61. - Globus)
2019. jan. 31. 21:41
Mert nem tudnak kirúgni, hiszen én elvégeztem a munkámat és nem rosszul. így a felmondást ezzel nem indokolhatják meg. én meg nem lépek ki, amíg nincs másik melóm. csak ugye ebbe bele lehet zakkanni....
61. globus (válaszként erre: 60. - Channa*)
2019. jan. 31. 20:43
Totál érthetetlen... de hogyhogy fizetnek ezért?? :)
60. Channa* (válaszként erre: 59. - Birebora)
2019. jan. 31. 20:39

Köszönöm kérdésedet!

A helyzet változatlan. Elvették az összes munkámat, így csak ücsörgök bent. Sajnos állás keresésben nem állok jól. Voltam egy interjún egy könyvelő irodában, aki nem is tudom miért hívott be, mert ugye látta, hogy bankos vagyok, látta a fizetés igényemet, a végzettségemet, stb., ennek ellenére szinte úgy kezdte, hogy miért nem jelentkezek inkább bankban, hiszen nagy banki szakember hiány van, majd közölte, hogy ő a fizetés igényem felét tudná fizetni és, hogy nincs köze a végzettségemnek se a munkakörhöz.


Behívtak volna egy bankos állásra is, de a HR-s, aki azért hívott másodjára, hogy interjú időpontot egyeztessen velem, "ismer" és mondta, hogy ez a meló nekem kevés lenne, fizetni sem tudnak, és jellemzően nagyon fiatalokat vesznek fel.


Na, ezt már most megtapasztaltam. A fiatalok tapasztalat hiányában elvállalják a legtöbb bankos munkát félpénzért, ezért őket veszik fel.


Nem tudom mi lesz velem, ha nem találok melót. Ha nem bankba jelentkezek, akkor csak azért elhívnak interjúra, hogy megnézzenek és megkérdezzék miért nem bankba....

Ha bankba, akkor oda lehet, hogy nem vesznek fel, mert a fiatalok olcsóbbak....


Lehet nyitok egy fórumot, hátha nekem is kerestek állásokat és nem nekem kell ezt csinálnom...:DDDD


Egyébként kb. 30 helyre küldtem el az önéletrajzomat, amiből volt 1 interjúm, és volt még egy majdnem.

Az ismerőseimnek is szóltam, fogalmam sincs, hogy tudnak e segíteni....


Már épp a hosszú betegállományon gondolkodok, hogy ne kelljen bent szenvednem....csak ezzel meg az a baj, hogy fél éve jött az új dokink, a nővérkénk is elment nyugdíjba, azaz teljesen újak és nem tudom, hogy velük meg tudom e beszélni....

59. birebora (válaszként erre: 58. - Channa*)
2019. jan. 31. 20:00
Hogy vagy, mi újság veled? Találtál munkát vagy lecsillapodtak a kedélyek?
58. Channa* (válaszként erre: 57. - Birebora)
2019. jan. 24. 19:54

Tuti nem fog megoldódni...


Ez van, majd lesz valahogy, ezért nem fogok a kardomba dőlni:)

2019. jan. 24. 19:23
Értem, hát nem könnyű, de hátha lecsillapodnak a kedélyek és megnyugszik mindenki.
56. Channa* (válaszként erre: 54. - Birebora)
2019. jan. 24. 18:46

Most viszont sikerült beszélnem telefonon egy ilyen céggel, akik anonim tájékoztatást adnak.


Természetesen azt mondják, hogy ez nem zaklatás, ami velem történik, annak ellenére, hogy én annak élem meg, de ne érezzem rosszul magam attól, hogy elvették a munkáimat és csak ücsörgök egésznap, mert így a munkaadó nem tesz eleget a kötelezettségének.

Az egyenlőbánás mód miatt fordulhatok ehhez a szervhez, mert azzal, hogy a többieknek nem szólnak a csoportos kávézás miatt, de nekem szóltak érte, azzal diszkriminálnak, azaz megsértik az egyenlőbánásmód mit tudom én mit.


Ht, nem tudom....nem lettem sokkal okosabb...


Na, azt hiszem, ha máskor nem, akkor hétfőn rkérdezek az ajánlatomra, mármint arra, hogy mondtam nekik, hogy mennyiért írok alá egy közösmegegyezést.

55. Channa* (válaszként erre: 54. - Birebora)
2019. jan. 24. 18:30

Köszönöm kérdésedet kicsit nyugtabb vagyok.

Csönd van a melóhelyen, nem tudom mire készülnek.


Nem, nem találtam munkajogászt:(

54. birebora (válaszként erre: 51. - Channa*)
2019. jan. 24. 17:39

Találtál munkajogászt?

Hogy vagy?

Milyen a helyzet a munkahelyeden?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook