Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozói igazolványt hogy szerezhetek? Milyen iskolát kell végezni? Vagy van tanfolyam? fórum

Vállalkozói igazolványt hogy szerezhetek? Milyen iskolát kell végezni? Vagy van tanfolyam? (tudásbázis kérdés)

2012. júl. 14. 22:21
Vendéglátói végzettség nem jó a kereskedelemhez.
21. Osza T
2012. júl. 13. 18:42

Sziasztok


Ha élelmiszer oltot akarokj nyitni ahoz kell üzletvezetöi képesités? Nekem egy melegkonyhás OKJ-van és egy vendéglátói szakközép

Ez elég hozzá?

2010. júl. 8. 21:12
Ha akarod, én tudok segíteni információval
19. Wiolk
2010. júl. 8. 16:36
Sziasztok! Még új vagyok itt, nem igazán tudom, h működnek a dolgok, de rögtön lenne egy kérdésem: Most végeztem el egy OKJ-s műkörmös tanfolyamot, és az érdekelne, hogy mire van szükségem ahhoz, hogy munkába állhassak. Vállalkozói igazolvány vagy munkavállalói kiskönyv? Vagy mire lenne még szükség? Hol tudom ezeket az ügyeket elintézni? És mindez mennyibe kerül majd? Kicsit elveszettnek érzem magam, és nem igazán tudok kihez fordulni. :( Előre is köszönöm a segítséget!
18. zuzu07 (válaszként erre: 13. - Mamazon)
2010. ápr. 3. 20:42
Lehet kapni papír,-bélyegző-vagy ilyen jellegű boltban bélyegzőházat+betűkészlet+tintapárna,ezek egybe vannak csomagolva...ebből magadnak is csinálhatsz...bárki megveheti,mindenképpen olcsóbb,mint csináltatni....na meg arról nemis beszélve,ha a tevékenység során valami változás van,akkor te magad is a bélyegzőt módosítani.
17. Zsuzsi56 (válaszként erre: 16. - Mamazon)
2010. ápr. 2. 22:16

Meg kellene tudakolnod az APEH-tól, hogy én jól gondolom-e,az idén is működik-e ez, mert tavaly mégment a dolog.


Tehát tavaly volt olyan, hogy lehetett kérni magánadószámot. Ezt az APEH adta, de csak egy szűk tevékenység tartozik bele. A kézműves tevékenység tudtommal igen. Ez nem lehet ÁFÁS, csak ÁFA mentes. Ha jól tudom, 7-essel kezdődött. Totál egyszerűsített könyvelést kellett vezetni, kiadást nem lehetett elkönyvelni. Erre a magánadószámra lehetett számlát vásárolni a nyomtatvány ellátóban, de az is lehet, hogy nem számlaköteles, csak nyugta köteles. Ezt nem tudom. Azt sem tudom, hogy kell utána járulékolni. Ja és ezt nem ügyfélkapun keresztül kell csinálni, hanem az APEH-nál.

16. Mamazon (válaszként erre: 14. - Salabakter)
2010. ápr. 2. 17:27

Szuper!

Már van ügyfélkapus regem, csak még a járulékvonzatok miatt halogatom a vállalkozói kiváltását. Kézimunkákból már tekintélyes mennyiségű raktárkészletet megcsináltam, gyereknapra már beállok a vásározók közé...

Mennyi idővel előtte kellene szerintetek kiváltanom?

15. salabakter (válaszként erre: 13. - Mamazon)
2010. ápr. 2. 17:09
Regisztrálj ügyfélkaput a Magyarország.hu-n.
14. salabakter (válaszként erre: 13. - Mamazon)
2010. ápr. 2. 17:08
Már oda sem kérik,elég hozzá egy igazolás,amin ott az adószámod,stb.
13. Mamazon (válaszként erre: 11. - Zsuzsi56)
2010. ápr. 2. 16:18

Teljesen ingyenes ezek szerint és csak regisztrálnak?

De pl. a bélyegzőkészítéshez az üzletben elkérik az Igazolványt. Bélyegző nélkül meg nem igazán lehet nyugtát kiadni, tehát????

12. Katje
2010. ápr. 1. 20:04
Igazad van Zsuzsi! Én még a régit ismertem. De legalább megtudtuk a választ ;-)
11. Zsuzsi56 (válaszként erre: 10. - Katje)
2010. ápr. 1. 19:27
Bocsi, de nem így van. Jan. 1 után minden megváltozott. Pl. nem kell erkölcsi, nem kötelező megjelenni az okmányirodában, mivel intézhető ügyfélkapun keresztül, nem kötelező kérni a hagyományos vállalkozói igazolványt, így ebben az esetben ingyenes. Vállalkozói igazolványt bármikor kérheti később, s csak akkor kell érte fizetni. Előre nem kell a szakképesítést igazolni, stb. stb. Ha valakit még érdekel a dolog, csak kérdezzen.
10. Katje
2010. márc. 31. 07:56

# Személyazonosító igazolvány

# A tevékenység gyakorlásához szükséges képesítési követelményről szóló okirat

# Kérelem nyomtatvány kitöltése Okmányirodában

#

Az adószám és ha adóazonosító jellel nem rendelkezik, az annak megállapításához szükséges adatokat

#

Hatósági erkölcsi bizonyítványt 3.100,- Ft

#

A jogszabályban előírt képesítés meglétét igazoló okiratot, amennyiben a kérelmező képesítéshez kötött tevékenységet kíván folytatni

#

Jogszabályban előírt más hatóság engedélyét, amennyiben a tevékenység folytatását jogszabály hatósági engedélyhez köti

#

Igazolás a munkavégzés módjáról, ha főfoglalkozás mellett kívánja végezni (munkáltatói igazolás, nyugdíjas igazolvány, vagy diák igazolvány)

#

A cím használati jogosságát igazoló okirat /bérleti szerződés, befogadó nyilatkozat, tulajdoni lap/

#

Illeték (csekken befizetve): 10.000,-Ft

2010. márc. 31. 07:43
suli nem kell hozzá, ettől érdekes. Élesben fogod tapasztalni, hogy képes vagy rá, vagy bukás az egész vállakozás. A többi szkmánál is igy van, csak ott még iskola is kell. Óvatosan persze, mielőtt kiváltod. Tudj meg mindent, adózást nagyon. Tudod itt egy főnököd van, Az APEH. Na ő aztán nem hangulatember, mint a korábbiak. Könyörtelen!!!!
8. Zsuzsi56 (válaszként erre: 7. - Aladin21)
2010. márc. 30. 22:10
okmányirodás vagyok, kérdezz!
2010. márc. 29. 15:47
nem, nem viccnek szántam, azért kérdeztem, mert nem tudtam :)
6. b2076ec79b (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2010. márc. 29. 15:23

:DD

Ja, hoxa akkreditációval :)

2010. márc. 29. 15:21
A VTE, vagyis Vállaklozástudományi Egyetem elvégzése után megkapod a Vállalkozói Igazolványt, és már vállalkozhatsz is.
2010. márc. 29. 15:16
Magához a vállalkozói igazolványhoz nem kell semmilyen végzettség. 18. életév betöltése és attól függ milyen vállalkozást szeretnél. A tevékenységhez kötődően viszont kell képesítés. Pl.: ha fodrász vállalkozó szeretnél lenni akkor neked vagy az alkalmazottadnak kell, hogy legyen fodrász képesítése.
2010. márc. 29. 15:14

???? mi vaaan??

ezt a kérdést viccnek szántad?

2010. márc. 29. 15:12

Ezt most komolyan kerdezted?

Az onkormanyzatnal adjak ki az eddigi bizonyitvanyaid alapjan.

2010. márc. 29. 15:11
Válalkozói igazolványt hogy szerezhetek? Ilyen iskolát kell végezni? Vagy van tanfolyam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook