Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás papírok nélkül? Lehetséges? fórum

Válás papírok nélkül? Lehetséges? (tudásbázis kérdés)

25. Derya (válaszként erre: 24. - Zamila)
2011. okt. 6. 15:33
nem tudom, én azt tudom, nekem ez hogy volt, de az nem most volt, hanem jópár évvel ezelőtt.
24. Zamila (válaszként erre: 22. - Derya)
2011. okt. 6. 15:15

Értem,akkor végképp zavar van a fejemben,mert nekem azt mondták,amit leírtam az előbb :(


Akkor lehet,az is,hogy a saját válásomat,beadom itt azén városomban,nem vagyok köteles a férjemében?

23. Derya (válaszként erre: 19. - Zamila)
2011. okt. 6. 13:16
ezt a nyilatkozatot a tárgyaláson kell(ett) megtenni.
22. Derya (válaszként erre: 13. - Zamila)
2011. okt. 6. 13:14
értem. nálunk én adtam be az én lakóhelyem szerinti bíróságon.
2011. okt. 6. 13:13

Ja és a férjem nem is lesz ott a tárgyaláson. Ebben az esetben kell írnia neki egy levelet, 2 tanúval, hogy nem tud részt venni és egyetért mindenben a felperessel, vagyis velem.

A levélhez csatolnia kell az Adó, TAJ, Lakcím kártya és szem. ig. másolatát. A tárgyalás napján én magam fogom bevinni és személyesen odaadom a bírónőnek. Tehát a tárgyaláson jelen lesz a bírónő, a titkárnő és én.

2011. okt. 6. 13:11

Én jelenleg válok, tehát képben vagyok.

Júliusban egyedül beadtam a válópert, befizettem az illetéket (12 E Ft), leadtam a házassági anyakönyvi kivonatot. Természetesen a férjem tudtával. Közös megegyezéssel válunk el, nálunk sincsen gyerek. A nyári ítélkezési szünet miatt, és amúgy is van 3 hónap "türelmi" idő a válóper október 12-én lesz.

19. Zamila (válaszként erre: 15. - Ageeca)
2011. okt. 6. 13:08
Különben én is úgy tudom,hogy aláírás mindenképp kell,hisz másképpen,hogy igazolja,hogy a másik beleegyezett a válásba? Az akkor már nem közös megegyezés.
18. Zamila (válaszként erre: 16. - Lygia01)
2011. okt. 6. 13:06
Húú hát az nem jó:( Mi mind a ketten jó messze költöztünk az akkori "életünk párjától".
17. Zamila (válaszként erre: 15. - Ageeca)
2011. okt. 6. 13:05

Sajnos nekem is ez a megérzésem,hogy csak az időt húzza,amivel igazából nem ér el semmit.Ha nem lesz válás,a mi kapcsolatunkon igazából az sem változtat,én nem siettetem,hisz még előttem is ott a válóper :))

Ebben igazad van,nincs olyan,hogy nem választanak el,ha az egyik fél nem akar válni,csak épp tovább tart a dolog.Úgy tudom,3 év hivatalos különélésnél automatikusan elválasztanak.

16. Lygia01 (válaszként erre: 14. - Zamila)
2011. okt. 6. 13:03
Mind a ketten egy helyen laktunk. :(
15. Ageeca
2011. okt. 6. 12:59

Pont jól jön ez a topic, mert a tesóm is "állítólag" válni akar, de papucs. A felesége sorozatosan megcsalja, amit be is vallott, hogy neki csak a pénze miatt kell a tesóm, hogy a kiadásokat fizesse. Az egész család mondja neki a JÓ dolgokat, hogy ilyen nő nem való hozzá, váljon el, de nem érti meg. A múltkor kapott egy levelet az egyik közösségi oldalon, egy pasitól, akivel megcsalta a tesómat a felesége, elolvastuk, majd megkérdeztem Tőle: Ehhez mit szól?? És mit mondott a tesóm??? "Hát sejtettem hogy megcsal" .... Mondtam neki, hogy ne mond azt hogy sejtetted, mert 3 éve ez megy, és csak most sejti, mikor a felesége a szemébe megmondta?????


Állítólag tesóm volt ügyvédhez, aki megcsinálta a papírokat, csak állítólag úgy lehet beadni a válást, hogy előbb a felesége aláír. Állítólag ez kell a közös megegyezéshez, mivel gyerek is van, ráadásul kettő. Az egyik apás a másik anyás... A feleségnek nincs munkahelye, csak a tesóm keresőképes.


Olyan ember nincs akit ne válasszon szét a bíróság csak azért mert az egyik nem akar válni... Ezt hiába mondom a tesómnak nem akarja megérteni 37 évesen... :S


Segítsetek pls! :(


A fórumindítónak annyit írnék, hogy ott sem akar nagyon válni a feleség szerintem, és csak így akarja húzni az időt... SZERINTEM...

14. Zamila (válaszként erre: 11. - Lygia01)
2011. okt. 6. 12:59

Akkor lehet,hogy valami ilyesmi lesz ez is,csak állítása szerint nem írt papírt,és az illetékbélyeget sem ragasztotta ugye sehová:D Na mindegy,lehet ezt módosították,modernizálták azóta:)

Te hol adtad be? A Te lakóhelyeden?

13. Zamila (válaszként erre: 10. - Derya)
2011. okt. 6. 12:57
Én csak azért gondolom,mert a nyomtatványon ami nekünk van,hiába,hogy közös megegyezéses,akkor is a párom lenne a felperes,az asszony meg az alperes,ha az asszony nyújtja be akkor ez pont fordítva van,és a kérelmet mindig az alperes lakóhely szerinti illetékes bíróságánál kell benyújtani.Tehát ha a párom adja be ,akkor az asszony lakóhelyén,ha az asszony akkor a párom lakóhelyén.
12. Zamila (válaszként erre: 8. - Fildus)
2011. okt. 6. 12:54
Köszönöm :)Igen,ezt az oldalt én is megtaláltam,de azért nagyon kedves tőled :)
2011. okt. 6. 12:51
Anno amikor én váltam, akkor egy-pár sort kellett írom, hogy kérem a válást (gyerek, közös vagyon nem volt) és arra ragasztották rá az illetékbélyeget. A férjem csak idézést kapott a bíróságra.
10. Derya (válaszként erre: 7. - Zamila)
2011. okt. 6. 12:51
már miért ne lehetne?
9. Derya (válaszként erre: 4. - Zamila)
2011. okt. 6. 12:50

én is közös megegyezéssel váltam el az első férjemtől, és a kérvényt egyedül adtam be.

A közös megegyezésről a békéltető tárgyalás során nyilatkoztunk mindketten, ahogy arról is, hogy nincsen közös vagyonunk illetve semmiféle vitánk.

Azonnal el is választottak.

Hogy most hogy van azt nem tudom, de mindenesetre szép volna, ha csak akkor indíthatna valaki válópert, ha a másik beleegyezik... :-)

(de van ilyen ország, ahol ez így működik egyébként :-))

2011. okt. 6. 12:50

Ezt találtam, remélem segít:


[link]

2011. okt. 6. 12:50
Jahh ráadásul az asszony lakóhelye szerinti illetékes bíroságon adta be a válást,ami úgy tudom(lehet rosszul),hogy nem lehet.
6. Zamila (válaszként erre: 3. - Margareta51)
2011. okt. 6. 12:46
Na ez az amit én sem tudok:S
5. Zamila (válaszként erre: 2. - Derya)
2011. okt. 6. 12:45
Leírtam,csak kicsit sokáig tartott :)
2011. okt. 6. 12:45
Párommal együtt élünk egy ideje,most már úgy gondoltuk,hogy hivatalosan is különválik a feleségétől,amivel ő is(mármint a feleség)egyetértett.Kb egy hónapja hívta fel a párom,hogy adjon meg egy címet ahová elküldheti a nyomtatványt a közös megegyezéssel történő válásukhoz,mire azt mondta az asszony,hogy ő már beadta a válást,közös megegyezésest,és,hogy egy új rendelet szerint,így hogy nincs közös vagyon,és gyerek,nem is kellett kérelmet benyújtania,csak bevitték az adataikat számítógépen a rendszerbe,és leadta hozzá a házassági anyakönyvi kivonatukat.Az illeték befizetéséről meg is kapta már a papírt,már csak be kellfizetnie és elindítják a válást.Tegnap ismét felhívta a párom,hogy van-e valami fejelemény a válással kapcsolatban,mert,hogy még papír nem jött róla,az asszony közölte,hogy még nem volt ideje befizetni az illetéket.Én azóta is keresem a neten,hogy létezik-e egyáltalán ilyen,hogy közös megegyezéses válást valaki beadhat,a másik fél jelenléte,nyilatkozata nélkül,de nem találok ilyet,és józanul gondolkodva,el sem tudom képzelni,hogy ilyen létezik.Tud valaki ilyenről?
3. margareta51 (válaszként erre: 1. - Zamila)
2011. okt. 6. 12:38
Igen,itt Romaniaban most hoznak be egy uj torvenyt,nalatok nem tudom.
2. Derya (válaszként erre: 1. - Zamila)
2011. okt. 6. 12:36
ezt hogy érted?
2011. okt. 6. 12:35
Válás papírok nélkül?Lehetséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook