Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon mit lát? fórum

Vajon mit lát? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vajon mit lát?

2010. aug. 16. 08:12
Már én erre nem emlékszem, olyan régen voltak picik a gyerekeim.
2009. máj. 13. 07:34
Állítólag többet lát, mint azt a tudósok korábban feltételezték!
2009. máj. 11. 09:59
Tudomásom szerint csak árnyékot lát a baba és csak később veszi ki a formát ill. alakot
2008. jún. 24. 15:36
Nálunk a 7. hét hozott sok újdonságot: pár percre le lehetett kötni játékokkal, színes képekkel, kendővel. Elkezdett gőgicsélni, ha nagyon tetszett neki pl. a bölcső rácsaira tekert halacskát kilökte. Figyelte a tükör fényjátékát, a redőnyön átszűrődő fényeket. Mindig a hajnali ébredés után a leghelyesebb, legérdeklődőbb, az első szociális mosolyt is akkor kaptam. Ilyenkor felébresztjük néha apát és a vendégeskedő féltesót is. :)
2008. ápr. 26. 15:30
RÉGEN AZT MONDTÁK, HOGY 6 HETES KORÁIG CSAK KÖZELRE LÁT A BABA, DE EZ NEM IGAZ.HA CSENBEN ODAMÉSZ, HUZOGATOD AZ ÚJJAD ELŐTTE, KVETI A SZEMÉVEL A KEZED.
3. win (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 26. 06:04

Nincs mit!


Érdekesnek találomm hogy milyen gyoran és mennyit fejlődik a látásuk. Ebből is látszik, mennyire fejletlen, védtelen még egy csecsemő.


A másik ok az volt, hogy elég sok tanácstalan kismama, újdonsült anyuka véleményét, kérdését olvastam már a témában itt az oldalon. (pl. a forgós-zenélős játékok, színes plüss dolgok, mikortól kellenek, nem kellenek, stb.)

2008. ápr. 25. 13:38
Nekem most pont jókor jött a téma, épp utánna akartam nézni, de köszi megelőztél a cikkel!! :)
1. win
2008. ápr. 24. 11:03
Bizonyossá válik, hogy a szívünk alatt hordunk valakit. Ekkor a legtöbben minden fellelhetőt elolvasnak a várandósság alatt a baba fejlődésével kapcsolatosan és azt jól tudják, mikor milyen szerve alakul ki, nagyjából mekkorának kell lennie és milyen a súlya.
Ám a születés után a legtöbb szülő figyelme a gyermek hossz- és súlynövekedésére koncentrálódik, illetve később a fizikai erőnléte, fejlődése (megfordul, felül, kúszik, mászik, stb.) lesz az elsődleges beszédtéma.
Az újszülöttek, csecsemők látásáról kevés szó esik, többnyire csak annyi, hogy születésüket követően 20-25 cm távolságra látnak élesen.

Ugrás a teljes írásra: Vajon mit lát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook