Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
809. Eperke_eperke (válaszként erre: 808. - Nöcike23)
2013. jún. 12. 21:30

Jótanács!

Nem árt ha viszel magaddal valami Domestos félét, mert a fürdő, főleg a wc szerintem nagyon gusztustalan volt :(

A takarítás az egyetlen negatívum a kórházban, bár a kaja sem jó, de az engem nem érdekelt :)

808. nöcike23 (válaszként erre: 807. - Keva79)
2013. jún. 11. 18:45

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Már nagyon izgulok hiszen a 36.hétben járunk nagyon várom már hogy lássam a kicsi lányom,de az is igaz hogy nagyon izgulok,bár van már egy fiacskám de az már igen régi emlék a szülésröl (11év)hiszem hogy minden rendben lesz! :-)

807. Keva79 (válaszként erre: 800. - Nöcike23)
2013. jún. 11. 13:24

Szia nöcike23 :-)

Bocsi, mostanában nem jártam erre, most olvastam csak a kérdésed.

Kérdezz nyugodtan, ez nem értetlenkedés, hiszen aki még nem volt ebben a helyzetben nem tudhatja, hogy zajlik egy ilyen :-)

Tisztálkodási szert nem kell vinned, mert nem te fogod fürdetni a babát, azt a csecsemősök csinálják. És egész nap veled van a baba, egy nap 2x kell bevinni a csecsemősökhöz, a megadott időben (1. reggeli vizit, 2. fürdetés). Ilyenkor szép hosszú sor áll a szoba előtt :-) nagyon vicces, szerintem, ott a sok szép babó .-)

Cumisüveget adnak, de ha akarsz vihetsz neki.

806. kasper (válaszként erre: 804. - Luuna0515)
2013. jún. 6. 22:12

Szia Luuna! Isten éltesse sokáig a Kislányodat!

Bőzének a védelmére kelek, mert nála szültem, és ha ő nem veszi észre a problémát, akkor most én sem örülhetnék a Kisfiamnak. Végig nagyon rendes volt. Abban igazad van, hogy nem jegyez meg mindent, de gondolom ez azért van, mert olyan sok páciense van.

805. PradaAngel (válaszként erre: 804. - Luuna0515)
2013. jún. 4. 14:09
Szia luuna! :-))) De jó ezt olvasni, köszönöm, hogy leírtad! Nagyon örülök, hogy nem történt nagyobb baj a szülésnél, jó egészséget és babázást kívánok!
804. luuna0515 (válaszként erre: 799. - PradaAngel)
2013. jún. 4. 09:37

Szia! Már korábban írtam neked a Sztakó dokiról. Azóta 4 hete megszületett a kislányom és a Sztakó dokinak köszönhetően élve. Majd két héttel korábban befektetett, mert van egy véralvadási betegségem. Már amikor befektetett mondta, hogy valami nem tetszik neki, kevesebb a magzatvíz illetve valamilyen enzimnek a szintje emelkedettebb, ráadásul a pici be volt fordulva, de nem akart leszállni, nagyon magasan volt, mondta ha ez így marad akkor előbb szülünk. 4 nap múlva a következő vizsgálatkor tovább csökkent a magzatvíz ill. valamit nagyon nézett az UH-n. Nem szólt csak, hogy másnap császár. Már a szülőszobán leesett a baba szívhangja, volt riadalom. Mint kiderült a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór kétszer.

A Bőze doktorról írtatok, háát elég vegyes érzéseim vannak vele. Volt egy szülésfelkészítő, ahol baromi jó fej volt. Aztán a kórházban a szobatársam orvosa volt. Vele normális volt, de velünk, no comment. A Sztakó doki mikor bejött hozzám, akkor a többieket és megkérdezte, hogy mi van velük és mikor visszajött akkor emlékezett is rá, következőre már konkrétan kérdezett tőlük. A Bőze viszont a köszönésünket is alig akarta fogadni...

803. Rekuss27 (válaszként erre: 798. - Keva79)
2013. máj. 31. 11:11
Bocsánat , félreértettem, ha kéred akkor lehet veled lehet, erről nem tudod nyilatkozni , bocsi még egyszer :)
802. Rekuss27 (válaszként erre: 798. - Keva79)
2013. máj. 31. 11:10
Ez nem teljesen így van, én 14.13 kor szültem, és másnap reggel 6ra kellet mennem a babáért :)
801. Ginababa13 (válaszként erre: 800. - Nöcike23)
2013. máj. 30. 08:13

Szia nöcike23!


Márciusban voltam az uzsokiban, én hajnal egykor szültem 1,5 órát volt velem a szülőszobán kb. Utána én az osztályra a baba a csecsemősökhöz került. Majd reggel hatra lehetett érte menni, becsengetsz és megmondod a baba nevét. (aki nem ment annak kivitték) a vizit idejét be kell tatani. Az első éjszaka felajánlották, hogy vissza vihetem de nem éltem ezzel a lehetőséggel. Cumis üveget adnak benne cukros vízzel, de én vittem a sajátot, sőt még játszós cumit is, mert amig nem indul be a tejcsi nagyon meg tudja nyugtatni. Egyszerűbb azt leírni mit adnak a babaának, kizárólag popsi krém és a köldökápoláshoz használt steril cucc van a szobába a többit neked kell vinni. Az esti vizitkor megfürdeti így azzal neked nem kell foglalkozni, ami jó mert akkor még nagyon picik és nehéz lenne egyedül (de ez minden korházban így van). A csecsemősök mindent megmutatnak, köldök ápolás, pelenkázás, szoptatás, hogyan fogd a babát.

800. nöcike23 (válaszként erre: 798. - Keva79)
2013. máj. 29. 19:26

Szia Keva79! :)

Nem akarok értetlenkedni csak annyira kiváncsi vagyok és védőnöhöz mostanában nem megyek,a babócának tisztálkodót,értem ez alatt tusfürdő,popsikrém,stb,cumis üveget is kell vinni??

A babát is azért kérdeztem hogy szobában van e mert eddig mindig amikor mentem a kórházba akkor adták ki a csecsemősök amikor etettek és ezért nem tudom hogy hogyan szokás bent van a csecsemősöknél vagy csak aki kéri annál van a szobában.

2013. máj. 29. 11:35

Sziasztok,

Mivel nem kaptam privát üzenetet a kérdésemre, vettem a bátorságot és érdeklődtem, gondoltam megosztom veletek is az infót. :-) Sztakó doktornak nincs "szülési tarifája", annyit adsz, amennyit tudsz, nyilván illik annyit, amennyit "szokás". Én úgy tudom, ez kb. a terhesgondozás árának 10x-ese.

798. Keva79 (válaszként erre: 796. - Nöcike23)
2013. máj. 28. 21:50

Szia :-)

Abban a kérdésben tudok segíteni, hogy mit kell vinni a kórházba. A babának mindent; kissapi, kiskesztyű, ruhák, textil pelus, popsitörlő és kistakarót is.

Én császármetszéssel szültem, így csak később kaptam meg a babát, de normál szülés esetén már az első éjszakát is az anyával tölthetik a babák.

797. Rekuss27 (válaszként erre: 782. - Ed2013)
2013. máj. 28. 12:45
Azt nem tudom, hogy Bőze mennyit kér a szülésért, de nála szültem (ő volt az ügyeletes), nem túl jók a tapasztalataim vele kapcsolatban sajnos...szülés közben alig tájékoztatott, hogy mi van, mi történik, így azt sem tudom, hogy túl későn vágott, vagy sem, vagy pedig nem vágott eléggé ,de össze vissza repedtem , persze nem biztos, hogy az ő hibájából , mert tényleg semmi tájékoztatást nem kaptam :D de szerencsére gyors szülésem volt, és ő préselte ki belőlem a babát, szó szerint felült mellém, és ráfeküdt a hasamra, amiért nagyon hálás vagyok neki, mert szenvedhettem volna ha ezt nem teszi meg, ezen kívül, nekem túl kedvesnek sem tűnt, de hát nem is csodálkozom, akkor találkoztunk először, ha fogadott dokim lett volna akkor valószínűleg másképp viszonyult volna hozzám :)
2013. máj. 27. 22:37

Sziasztok!Tapasztalatokat kérnék tőletek Dr.Lajis Tímea doktornőröl és hogy mennyit kér a szülésért,34 hetes kismama vagyok eddig minden rendben volt vele, uzsokiban rendelt,de most 2 hete lett neki magán rendelője és nem tudom hogy a szülés nála hogy és mennyiért zajlik ha valaki tudja szivesen fogadnám a válaszokat akár privátban is.Továbbá az osztályról lenne pár kérdésem pl:a baba születés után az anyával van a szobában vagy csecsemősöknél,és mit kell vinni a babának a kórházba,néztem az uzsoki oldalán de annyira nem részletes és nem vagyok biztos dolgokban ha tudtok légyszives segítsetek.

Nagyon szépen köszönöm! :)

795. k.eszti
2013. máj. 25. 19:27
Privátnak szántam, de elbénáztam! :-)
794. k.eszti (válaszként erre: 788. - Agnesklaudia)
2013. máj. 25. 19:22

Szia!

Meg szeretném kérdezni, hogy mi a véleményed Zsolnai doktorról? Időpontot kérsz az SZTK-ba vagy csak úgy beesel és vársz? Terhesen kerültél hozzá vagy már előtte is oda jártál? Adsz azért neki borítékot? Elnézést a sok kérdésért. Én is az SZTK-hoz tartozom, de nőgyógyásznál még nem jártam ott soha. Nekem kicsit javítani kéne a hormonszintjeimen, ezért voltam bizonytalan, hogy az SZTK mennyire futószalag. Viszont az Uzsokiba nagyon szívesen mennék majd szülni, ha összejön végre a baba.

Szívesen veszek Tőled bármilyen infót.

Szép hétvégét!

Eszti

793. Dina68 (válaszként erre: 792. - PradaAngel)
2013. máj. 23. 11:28
Bikinivonalnál bőrt vágnak.
2013. máj. 22. 14:07
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy az Uzsokiban szülés előtt adnak-e beöntést, illetve hogy a császárt itt is úgy csinálják-e, hogy bikinivonalnál bőrt vágnak, az izmot széthúzzák (hogy hozzáférjenek a babához), de azt nem vágják át (egy ismerősömet így császározták a MÁV-ban)? Vagy ez mindenhol egyforma?
791. Eperke_eperke (válaszként erre: 786. - Ed2013)
2013. máj. 20. 15:53

Szia!


Nekem ugyan nem Bőze volt az orvosom, de csak jót hallottam róla, nálam nagyon bevágódott, amikor a dokim épp nem volt ott, akkor ő felügyelt rám és a dokim is mindíg vele konzultált, mert nagyon jó szakember. Korrekt és gondos. A kismamái mind nagyon szerették.

790. Dius (válaszként erre: 789. - Szindurka)
2013. máj. 20. 00:28
Köszönjük szépen jól vagyunk! :) Bár mi az Uzsoki után még nem haza jöttünk egyből... 4 napot még az I.Gyerekklinikán töltöttünk, mert kétoldali ajak és szájpadhasadéka van a kicsikémnek és nem mertek haza engedni.. e miatt a kis hiba miatt tartottam jobban az Uzsokiban dolgozóktól..hogy ki hogy fog reagálni és hogy fognak velünk bánni, mert azért elég ritka az ilyen eset, de mindenki nagyon segítőkész volt :)
789. Szindurka (válaszként erre: 785. - Dius)
2013. máj. 19. 19:25

Szia Dius! :)

Szívből gratulálok a kisfiadhoz! :):) Mesélj, hogy vagytok? Örülök, hogy minden rendben volt, hogy ilyen pozitív élményekkel gazdagodva - és persze egy kis csomaggal;) - tértél haza az Uzsokiból. Minden jót kívánok nektek! :)

788. agnesklaudia (válaszként erre: 775. - K.eszti)
2013. máj. 15. 23:17

Sziasztok!

Eszti! Én szintén XV. kerületi vagyok, az SZTK-ba járok Dr. Zsolnai Jánoshoz. Én meg vagyok elégedve Vele, és Ő az Uzsokiban is van, én Nála szeretnék szülni is, ha minden így megy rendben tovább... :)

Ha van esetleg valakinek tapasztalata Vele kapcsolatban, azt szívesen venném, akár negatív akár pozitív! Valaki?

Szép estét Nektek!

787. PradaAngel (válaszként erre: 781. - K.eszti)
2013. máj. 15. 13:07
Én anno azért kezdtem el magánorvoshoz járni, mert végigjártam a 15. kerületi SZTK összes nőgyógyászát és szégyen, ami ott van, nem ellátás. Azóta Újpesten lakom, de arról is hasonlókat hallottam (saját tapasztalatom nincs). A helyedben nem mennék SZTK-ba, de a 15. kerületibe semmi esetre sem.
786. ed2013 (válaszként erre: 783. - 879794ed2e)
2013. máj. 14. 10:29
Köszönöm szépen, Réka!!! Sokat segítettél!!! Viszont Bőzéről, meg a választott szülésznőről még várok infókat!! Köszönöm
785. Dius
2013. máj. 14. 09:37
Sziasztok! Én április 18-án szültem az Uzsokiban és tényleg le a kalappal... sok jót olvastam a szülészetről, de nem gondoltam volna hogy tényleg ennyire pozitív élmény lesz pár napot vendégeskedni! Sőőőt... ha a párom velünk lehetett volna haza se akartam volna jönni... :D :D (na jó azért ez enyhe túlzás.. :) ) Mindenki nagyon segítőkész és kedves volt!
784. Dina68 (válaszként erre: 779. - Eperke_eperke)
2013. máj. 13. 20:40
Igy van az egyik legjobb doki az Uzsokiban:)
783. 879794ed2e (válaszként erre: 782. - Ed2013)
2013. máj. 13. 12:32

Szia!

Gerencsér Gézát megírtam privátban.

Üdv.

782. ed2013
2013. máj. 12. 17:11
Tud valaki valami konkrétat arról, hogy Gerencsér, illetve Bőze mennyit kérnek a szülésért? Valamint az is érdekelne, hogy fogadott szülésznőnek mennyit szoktak adni, ha nem mond összeget??? Előre is köszönöm a segítséget!
781. k.eszti (válaszként erre: 776. - Karolina19)
2013. máj. 8. 10:52
Köszönöm a válaszotokat! Én "sajnos" a XV. kerületi SZTK-hoz tartozom, arról eddig nem hallottam sok jót, azért reméltem, hogy esetleg van az Uzsokiban is szakrendelés.
780. CsillagTM (válaszként erre: 778. - Karolina19)
2013. máj. 6. 13:34
erre mondtam, h ez szubjektív :)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook