Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
899. tercsi1 (válaszként erre: 880. - Tormás30)
2013. nov. 28. 16:56

szia, ezek szerint bodyn kívülk rugi is kell - és milyen plüss vagy pamut?

Pólyát adnak a babának?

Takaró miért kell nem kapnak pólyát - tudom furi ez a sok kérdés csak a fiam pont nyáron született így simán elég volt a hosszú ujjú bodyra egy pólya, most ápr. elején azért ennél több réteg kell a babára...


Otthon sem szoktunk takarót használni a fiamra sem kisebb korában sem most hogy 16 hónapos ált. hálózsákban van idénynek megfelelő vastagságuban, ill amíg kicsi volt akkor a pólyához hasonló de sokkal lazább plüss puha anyagból készült összepattentólható takarónk volt. Sima takaró eléggé zavaró, mert még pici bab is gyakran forgolódik és máris le is jön róla az a takaró...


Mit tanácsolsz hány bodyt-rugit ajánlatos bevinni szülésre úgy hogy ne kelljen pluszba beküldeni, vagy apával kimosatni?

898. tercsi1 (válaszként erre: 886. - Vszani)
2013. nov. 28. 16:52
én kaptam a kisfiamnál de nem tudtam meginni - pedig édes karamellás íze volt anyuék hoztak egy 6os rekesszel a tescoból - de csak 1 üveget bontottam fel, az sem fogyott el...
897. tercsi1
2013. nov. 28. 16:50

Sziasztok!


A héten tudtam meg, hogy a dokim átcuccol az uzsokiba januártól - és még semmi infóm sincs a kórházról...

Olvasgattam a honlapjukat az alpján elég jónak tűnik.

Illetve elkezdtem titeket is olvasni.


Én korábban a SOTE1en szültem oda nem kellett a babának pelnkán és popsitörlőn valamint kissapin kívül bevinni semmit sem.

A babák pólyában voltak amit ott kaptunk azon kívül vagy kórházi hosszú ujjú body vagy rekli volt rajtuk, mondjuk ez a nyár közeépn volt júliusban...


Április elejére vagyok kiírva, ill nővérem szintén ugyanahhoz a dokihoz február elejére.

Bármilyen hasznos tanácsot szívesen vennénk - első körben a babának bevivendő dolgokról.

A dokink adott, szülésznőt a SOTE1en sem fogadtam, de nagyon jól jártunk a nekünk kiosztottal, kedves aranyos volt mondjuk nem volt sok baja velünk mert kevesebb mint 3 órát voltam a szülőszobán mire megszületett a kisfiam.

Most sem terveztem fogadni, bár így hogy a doki új helyre megy nem bizti hogy ismerik az ott dolgozó szülésznő kollégák... így kicsit necces az ügy...

SOTE 1en t5argikus volt a csecsemősök hoztzááláása, és a 2db 4ágyas krteremre jutó 1 db fürdő is nagyon rossz volt... De ezeket leszámítva elégedett voltam, főleg a dokival, szülőszobával, szülés lebonyolításával.

896. zsana85 (válaszként erre: 895. - Nyolcpetty)
2013. nov. 27. 10:19
Lehet bugyit hordani és pizsamát is.
2013. nov. 27. 09:28

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem azokhoz, akik már szültek: bugyit lehet hordani bent ugye? (van ahol nem engedik...) És ragaszkodnak a hálóinghez, vagy pizsama is lehet?

Köszi!

894. zsana85
2013. nov. 22. 16:33
Sziasztok! Orvosokról van esetleg bárkinek bármilyen infója? Leginkább Dr. Gerencsér Géza és Dr. Halász Domonkos érdekelne. Köszönöm!
2013. nov. 22. 08:45
"Mellesleg" a harmadik szobatárs is csak róla tudott rosszat mondani, de róla aztán eleget.
2013. nov. 8. 11:01
Sziasztok! Aki már szült az Uzsokiban...milyen pelenkát adnak a picikre? Ugye jól emlékszem, hogy bellát?
891. moonlight13 (válaszként erre: 886. - Vszani)
2013. okt. 4. 10:17
A mi gyerekorvosunk szerint bármilyen folyadék jó, amit kívánsz, és amit megiszol! Nem feltétlenül kell ezeket a többnyire rossz ízű teákat inni, stb.! Én pl. higítva ittam a rostos, dobozos italokat. Bár már nagyon utáltam mindent meginni!
890. petka81
2013. okt. 3. 16:47

Sziasztok! A bodyból stb. tényleg nem kell annyi, minek...

A másik meg, hogy popsitörlőt és krémet nem kell leadni! Semennyit, senkinek, legalábbis nálunk nem kellett, sőt popsikrémet meg azt használta mindenki ami ott volt, nem is vittem, ugyanis azt receptre váltja ki később az apuka.

Popsitörlőből vigyél 2 csomaggal, de szerintem egy bőven elég lesz, a 2 azért nem árt, mert ha rendes úton szültök akkor lehet, hogy az puhább és kíméletesebb, mint a wc papír.

A kisruhákkal az van, hogy minden este mielőtt vissza viszitek a babócákat, akkor beteszitek a kis kocsiba azokat a ruhácskákat is amikbe szeretnétek, hogy fürdetés után öltöztessék a piciket. A szennyes ruhát meg ugyanoda vissza teszik a kocsiba. Nekünk semmi nem tűnt el, mindig az volt rajta amit én oda tettem.

Az meg, hogy hogyan bánnak a picikkel a csecsemősök, háááááát én nem tudom az én kisfiammal mit csináltak, de konkrétan azóta utál fürdeni!!!! Mikor megszületett és elvitték tőlem, a férjem ment vele, akkor rá is szóltak, hogy mindent fotózhat és videózhat csak a fürdetést nem.

Na lényeg, hogy utál fürdeni, hónapokig üvöltött mikor jött az esti fürdetés, később kezdett megbarátkozni a vízzel, de meg sosem szerette, azóta megint viszolyog minden esti fürdésnél, ha vele fürdünk, ha külön, már mindent próbáltunk, a hajmosás meg egy rémálom, mert minden alkalommal remegve ordít....na úgyhogy a fürdetés sajna az eléggé olyan ott, hogy jobb ha az ember nem látja. Ja amúgy most lesz 18 hós a kisfiam...

A szülésznőről annyit, hogy nekem nem volt fogadott, de akit kaptam nagyon aranyos és kézséges volt végig. Valószínű legközelebb sem fogadok. Amúgy közülük akikkel találkoztam mind tündér volt!

Ruhából túl kicsiket nem érdemes előre venni, mi pl. vettük az 56-osokat is (nagyjából átlag méret azért egy újszülöttnél) hát nekem 3700g és 59cm lett :) úgyhogy a hazajövős ruciba alig fért bele, soha többet nem is tudtam ráadni :D

Pelusból vigyetek egy zacskóval, az elég lesz, ha meg nem apuka majd visz még be (amúgy mi azt is kaptunk a saját mellé még).

Amit még ajánlok az a Laktoherb tea, már a kórházba nyugodtan kezdjétek inni, nagyon jó, hamar lesz tejcsi. :)

889. Eperke_eperke (válaszként erre: 886. - Vszani)
2013. szept. 30. 23:17

Karamalz a neve.

De bármilyen alkoholmentes sör jó állítólag.

2013. szept. 22. 08:42
Dm-ben lehet kapni. Szerintem most már tescoban is, meg más hipermarketban.
887. Marylu93 (válaszként erre: 886. - Vszani)
2013. szept. 22. 08:40

Szia,

Nem véletlen malátasört mondták? Karamalz sört szokták inni.

886. vszani
2013. szept. 20. 16:19

Sziasztok,


Nem találok fórumot, ahol ildomos lenne feltenni a kérdést, ezért itt kérdezem: az Uzsokiban szoptatáshoz ajánlanak alkohol mentes sört, ami állítólag jó hatással van a tejtermelésre. Tudja valaki ennek a sörnek a nevét és, hogy hol lehet kapni?

2013. szept. 19. 15:06
Volt valakinek terhességi kiütése szülés után? Nekem volt elég durván, és a szobatársamnak is, ezért kíváncsi lennék, a fertőtlenítő hozta-e ki ennyire. Ott jött ki először, ahol a bőröm érintkezett az ágyneművel, azért gondolom.
2013. szept. 19. 15:03

Szerintem nagyon jó, ha van szülésznőd. Nekem sokat jelentett. Folyamatosan jött belőlem a magzatvíz, úgyhogy állandóan takarított utánam, végig mellettem volt, míg az orvosom a másik kismama szülését vezette, csak rám figyelt, nagy biztonságot jelentett nekem. Tudta az egyéni problémáimat, mert már ismert (gerincfájdalom stb.) Lehet, hogy az ügyeletes is megtenné ezeket, azt nem tudom. Nekem mindenesetre a következőnél is lesz.


Igen, van olyan csecsemős, aki nem annyira kedves, de a gyerekekkel jól bánik mindegyik. Csak gondolom néha túl sok a kérdés, amit kapnak az anyukáktól.

883. Babyface10 (válaszként erre: 881. - Golden79)
2013. szept. 18. 11:50
Szia Golden79! A doktorom azt mondta nem nagyon fontos a szülésznô, ha nem kell gardedám ;) de amint îrtad neked jô volt, hogy volt! Miben segîtett neked? A másik amit îrtál már elôre félek a mufurc és bunkô csecsemôsnôvérektôl. mindegyik az? Féltem a picikémet, hogy rosszul bánnak vele..amikor nem leszek mellette. nov végén megyek szülni oda!
882. Babyface10 (válaszként erre: 880. - Tormás30)
2013. szept. 18. 11:47
Szia Tormás30! tehát 10 body+ 10 rugi 4 napra 10 textil pelus, de mi a helyzet a normál pelussal? Mennyi újszülöttre valôt vigyek, meg popsikrémet, meg nedves törlôkendôbôl hány csomagot kell leadni?köszi a választ!
881. Golden79 (válaszként erre: 878. - PradaAngel)
2013. szept. 18. 10:51
Sziasztok! Én is most szültem a Uzsokiba.Nem kell 20 body,mint ahogy szintén az előttem levők irták.Én is vittem 4-5 bodyt,azt max. hazaküldöd kimosatni.A tapasztalatom,hogy jó,hogy volt fogadott szülésznőm,nagyon sokat segített nekem.Viszont a csecsemősök között vannak elég mufurc és bunkók.Ez az egy negatívuma volt a kórházi létemnek.
2013. szept. 17. 10:26

Sziasztok!


Én most szültem ott. napi 2 váltás ruha elég+textil pelenka. Amit az esti fürdetésnél levesznek ruhát a babáról az vissza küldik. A szennyest te gyűjtöd magadnak ha sok lenne apával hazaküldöd. Ha kevés lenne a bevitt ruha otthonról tudsz hozatni :) 20 bady 4 napra felesleges max 10 db + 10 rugi. Textil pelusból is elég 10 db. A kórház nem mossa a ti ruháitokat.

879. gidabo
2013. szept. 17. 08:43

Sziasztok! Én júliusban szültem az Uzsokiban, és én sem vittem 20 bodyt. nem is volt annyi 56-os méretből, így is van sok, amit egyáltalán nem tudott használni a kisfiam. Ő pl. 6 hetes korától már 62-es méretet hord. A méret persze egyedi minden babánál. De gyorsan nőnek, az én tapasztalatom szerint. Vihettek sok ruhát, maximum nem használjátok, ezek még nem foglalnak sok helyet. Szerintem elég minden napra egy szett ruha, + váltó is legyen, ha van esetleg baleset. A ruhákat otthon mossátok ki, ha hazaértek, vagy hazaküldöd őket, és apuka kimossa :) De ha nem vittél eleget, tudsz behozatni. Lehet délelőtt is, és délután is látogatni.

A kórházban csak születés után van a babán kórházi ruha, utána már anyuka öltözteti.

878. PradaAngel (válaszként erre: 876. - Tptimi)
2013. szept. 16. 16:53
Te jó ég, 4 napra 20 body??? Hát én 8-at terveztem vinni (4 hosszú+4 rövid), sokkal többet a legkisebb méretből nem is vettem, mert minek, otthon úgyis minden másnap (vagy minden nap) mosok. Pfff, de gáz.
877. 41676d7567 (válaszként erre: 876. - Tptimi)
2013. szept. 16. 13:37
És ők is mossák ki a ruhákat? Vagy összegyűjtik a szennyest és majd hazahozom? Kicsit félek, mert más kórházaknál írták, hogy elkeveredtek a ruhák a mosodában. Én meg nem szeretném, ha eltűnne vagy elcserélődne a kis ruhája.
876. tptimi (válaszként erre: 874. - 41676d7567)
2013. szept. 16. 08:48
Nekem most szült egy barátnőm az Uzsokiban, és saját ruhát kell vinni a picinek...10 hosszú és 10 rövid ujjú body mindenképpen kell. Ez nincs benne a leírásban, ő is külön megkérdezte....
875. tptimi (válaszként erre: 866. - Golden79)
2013. szept. 16. 08:45

Köszi az infót!

Már felfogadtam a dokimat, szülésznő nem lesz...

2013. szept. 16. 07:33
Én azt szeretném kérdezni, hogy a babának kell-e ruhákat vinni? Ha igen kb mennyivel és milyen méretekkel készüljek? Az Uzsoki honlapján, amik vannak képek a picikről, az saját ruhában készül vagy abban, amit én viszek be? Ki lehet választani, hogy melyik ruha legyen rajta?
873. 41676d7567 (válaszként erre: 840. - Eperke_eperke)
2013. szept. 16. 07:23
Én Fekete Antalhoz járok sztk-ba. Megfogadni nem fogom, de szerintem egyáltalán nem fogadok dokit (sajnos százezreket nem tudok erre áldozni). De ha fogadnék, akkor Fekete doktort szívesen választanám. Egy fillért nem fizettem soha neki, szóba sem került, hogy fizetnék, de maximálisan odafigyel rám. Mindig kedves, segítőkész, minden kérdésre válaszol. Én nagyon lelkiismeretesnek ismertem meg eddig (igaz, az sztk többi orvosáról sem tudok rosszat mondani). 30 hkm
872. petka81
2013. szept. 12. 15:23

Sziasztok!


Uzsokiban szültem első gyermekemet 2012-ben, de az orvos akinél szültem már nincs ott, de nem is mennék hozzá.

Az Örsön az Sztk-ban borzalmasan bántak velem, pedig így is elég nagy lelki megpróbáltatásokon kellett keresztül mennem. Nagyjából a kórházban is az épp ügyeletes doki semmibe vett. Úgyhogy ez volt az a pont mikor úgy döntöttem mégis lesz fogadott dokim a következő babánál.


Tapasztalatokat szeretnék kérni Dr. Gerencsér Gézáról!!! Tudom, h van magánrendelése és 12.000.- egy alkalom a terhesgondozáson. Kérdésem, hogy a szülésnél is van fix tarifája? Mert azért ugye kb. minden hónapban egyszer kell menni és az ugye sokszor 12ezer. Szóval szülésnél kér még pluszba külön?

Milyen vele szűlni? Rendes? Segítőkész? Oda figyel?

MINDEN érdekelne vele kapcsolatban! Köszönöm!

871. evaczak
2013. szept. 6. 11:01

Sziasztok!

Ismét Uzsoki 2014 elején, a második babánkat vátjuk.

2010 be szper, orvosok és szülésezk voltak, egy panaszom sem lehet. De most abban kérem segítségeteket, hogy ha tudtok nekem információkkal szolgálni

( az eredeti dokim pont távozik egy időre ) Dr.Habermayer érdekel, olvasom a rosszat és a jót nekem kifejezetten őt ajánlották a szülésznők és mások is. Magánrendelési díja érdekelne nem mert a belvárosba nincs túl sok kedvem beutazgatni. Privát mobilt kaptam de csak jövő héten hívhatom fel ( a kórházi rendelés alatt), a másik dr Mecsér, akit szintén olvasom hogy jó és az Őrsön rendel. Nekem tuti császár lesz előre tudjuk.


Köszönöm ha tudtok infókkal szolgálni.

870. Dius (válaszként erre: 865. - Moncika)
2013. szept. 3. 21:27
Szia! Én csak Papp Katalint ismerem a 3 szülésznő közül, de ő viszont egy tünemény! Remélem tényleg egyről beszélünk. Egy hosszú barna hajú lány. Nagyon kedves volt és nagyon odafigyelt rám/ránk!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook