Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2014. márc. 24. 12:58

Kedves fórumozók!

Szeretnék tapasztalatokat és véleményeket az Uzsoki szülészetéről úgy, hogy nincs választott orvosom.

Első 2 kislányomat Kistarcsán szültem, de az orvosom azóta nxugdíjba ment. Ugyan vállal szülést, de csak az 1es nőin, oda meg nem szeretnék menni. Az Uzsoki és Kistarcsa között vacilálok, de orvost nem áll módomban választani.


Elég sürgős lenne a tapasztalat szerzés mert a 33. Héten vagyok.


Köszi előre is.

928. ageeeka (válaszként erre: 927. - Zsana85)
2014. márc. 21. 21:26

Ìgérem beszàmolok mindenről! Vasárnap megyek be hozzá, hogy megnézze még egyszer a babàmat, hàtha befordult!

Akkor derül ki, hogy tutira császár lesz-e! Eddig ugyanis haràntfekvésben van a kis manóm!

927. zsana85 (válaszként erre: 926. - Ageeeka)
2014. márc. 20. 16:48
Hú, én várni fogom a tapasztalataidat. :) Nekem is Halász Domonkos a magánorvosom és programozott császár lesz április végén. Szülésznőm nekem sincs, az elsőnél sem volt, bár akkor még nem tudtam, hogy az első is császár lesz, de úgy voltam vele, hogy elég a fogadott orvos.
926. ageeeka
2014. márc. 20. 12:57

Nekem végül val.színű, hogy programozott császárom lesz, így szülésznőt nem is fogadtam!

De van magán orvosom, Dr. Halász Domonkos!

Eddig csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban, de majd a szülés után beszámolok róla!

Kb.2-3 hét múlva! :)))

925. zsana85 (válaszként erre: 924. - Mátimi)
2014. márc. 19. 17:31
Szia! Árpád hídtól 32-es autóbusz Erzsébet királyné útja megállóig. Innen kell még gyalogolni egy kicsit a kórházig. Én anno így jártam ki oda, csak a Róbert Károly körútnál szálltam fel a 32-esre.
924. Mátimi
2014. márc. 19. 14:40

sziasztok nekem az orvosom most ment át az Uszokiba és elolvastam egy kevés hozászólást és nagyon örülök hogy ilyen jó tapasztalataitok vannak én 2 és fél éve szültem a sote II-n de nem voltak jó tapasztalataim ami a szülés utáni 2-3 napot iletti ráadásul zsúfolt és hangos a kórház.

Abban szeretném kérni a segítségeteket hogy BKV-val hogy jutok odamondjuk ha 3-as metróval utazom nagyon köszönöm

923. Vera23
2014. márc. 11. 21:32
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül is úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk orvost, majd megírom a tapasztalatomat, ha eljön az idő :)
2014. márc. 8. 13:53
az uzsokiban az a szabály, hogy nem fogadhatsz csak szülésznőt, hanem ha van fogadott orvosod, akkor fogadhatsz szülésznőt IS. Én is úgy szerettem volna, hogy csak szülésznőt, de nem lehet ebben a kórházban.
921. luuna0515 (válaszként erre: 917. - Vera23)
2014. márc. 7. 20:12
Szerintem is tök fölösleges, ha egyébként nincs semmi bajod. Mindegyik szülésznő nagyon kedves! Amúgy ha természetesen szülsz akkor a szülésznő a jobb, ha császár akkor orvos jobb ha van. De ezt általában előre úgy sem tudja az ember.
2014. márc. 6. 15:04
Uzsokiban keresek kedves,empatikus szülész-nőgyógyászt. Kit ajánlotok? 5 hetes kismama vagyok, a nőgyógyászom nem vállal szülést.Köszönöm!!
919. ageeeka
2014. márc. 4. 10:57

Én is az Uzsokiban fogok szülni ápr.-ban! Szeretnék én is szülésznőt fogadni! Nekem van magán orvosom, a jövő héten megyek hozzá, akkor szeretném megkérdezni, hogy ő kit ajánl!

Szívesen megosztom majd az infókat!

918. Tormás30 (válaszként erre: 917. - Vera23)
2014. márc. 4. 08:12
Szia! Nekem sem volt fogadott orvosom az Uzsokiban. Terhesgondozásra is az Örsre jártam. De így is csupa jót tudok mondani. Semmivel sem voltam hátrányban mint akinek volt orvosa. De viszont én úgy tudom, hogy csak szülésznőt nem lehet fogadni hanem orvossal együtt. Mert ők párban dolgoznak. Sok olyan ismerősöm van akik úgy szültek ott, hogy nem volt orvosuk és ők is jó véleménnyel vannak :)
917. Vera23
2014. márc. 3. 19:32
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az uzsokiban hogy megy a szülésznő választás? Júni vége felé fogok ott szülni, az Örsre járok terhesgondozásra, nincs fogadott orvosom, eddig úgy gondoltam, hogy nem is szeretnék megkérni senkit, de most hogy közeleg az idő és rengeteg rossz tapasztalatot olvasok olyanoktól akiknek szintén nem volt, beijedtem. Viszont hallottam az egyik ismerősömtől, hogy ne orvost, hanem szülésznőt fogadjak meg inkább. De az a baj, hogy tanácstalan vagyok, hogy ott kit lenne érdemes és hogyan kérjem meg így ismeretlenül? Valakinek van valami jó tanácsa ez ügyben, esetleg ajánlani is tud valakit? Előre is köszönöm.
2014. márc. 1. 11:14
Pedig császárral 2 éjszakát tölthet benn a baba! Mondjuk velem az Irén is nagyon aranyos volt. Miután nem indult be a tejem, ő nyugtatott, külön bejött megmutatni a mell masszírozást fejés előtt, fejést stb. Nekem ő is segítség volt. A Sotéhoz képest az Uzsoki luxus szálló, VIP szolgáltatással. Sote: idén nincs köldökcsonk ápolás, délelőtti orvosi vizsgálat sincs...
2014. febr. 28. 15:02
Nyolcpetty neked akkor szerncséd volt :) Engem este 8-kor császárztak és reggel 7-kor már csoszoghattam a gyerekért mert a csecsemős beüvöltött a szobába hogy ideje menni a babáért :/ De az anesztes előtt le a kalappal tényleg :) Engem a Tóth Rihárd császározott rá egy szavam nem lehet pedig nen a fogadott orvosom volt :) a Teleki doki úgyszint egy tünemény :)
914. forjen (válaszként erre: 911. - Nyolcpetty)
2014. febr. 13. 12:55
Angyal volt az altatoorvos? Jajj, de jo ezt hallani. :P
913. zsana85 (válaszként erre: 908. - Tercsi1)
2014. febr. 12. 12:36

Szia tercsi!


Én vittem a babának 7db rövid ujjú bodyt, 7 db rugit (ebből inkább plüssöket, mert az melegebb), 2 pár kesztyűcskét a kezeire, hogy ne karmolja össze magát (mondjuk olyan nagy jelentősége ennek nálunk nem volt, nem igazán karmolászott), 2 db pamut sapit a fejére, egy kisplédet, amivel betakartam. Egy csomag pelus, 2 csomag popitörlő, textilpelusok. Plusz majd amiben haza szeretnéd vinni, ha esetleg hűvösebb lesz, akkor egy kicsit vastagabb kezeslábas még a ruhára. Kb ennyi volt. Cumisüveget nem vittem, azt adtak. Mikor én voltam, akkor még popikrémet is adtak, a köldökkezeléshez is volt minden.

912. zsana85 (válaszként erre: 911. - Nyolcpetty)
2014. febr. 12. 12:28
Köszi, hogy leírtad. :) Jó olvasni, hogy mindennel elégedett voltál. Az altatóorvos nekem is nagyon rendes volt. Ő mondta elsőnek azt is, hogy minden rendben a babával, szép kis formás. :)
911. Nyolcpetty (válaszként erre: 905. - Zsana85)
2014. febr. 11. 17:05

Sziasztok

Én 3 hete születm az Uzsokiben és nagyon-nagyon meg vagyok elégedve!!

Természetes szülésre készültem de végül császár lett. Az aneszteziológus egy angyal volt, ha ő nincs szerintem pánikrohamot kapok vagy nem is tudom, végig mellettem állt, beszélt hozzám, elmondta mi történik, stb.

Dr. Telek Tamás műtött, ő rezidens de nagyon alapos, abszolút meg voltam elégedve vele! Minden nap jött míg bent voltam, a varratokat is ő szedte ki és 6 hetes kontrollra is hozzá megyek.

Mind a nővérek, mind a csecsemősök maximálisan segítőkészek voltak, bármivel lehetett hozzájuk fordulni. A szoptatási tanácsadók és a fényképész már hab a tortán :) (mindenkinek lehet rossz napja, rossz kedve, nem mondom hogy egy-egy morcos szó nem hagyja el a szájukat, de ettől még tényleg mindenben lehet számítani rájuk!!)

Az osztály tiszta, a szoba kulturált, nagyon jó hogy mindegyikhez van vizesblokk, és nem a folyosóra kell mászkálni. Van hűtő is minden szobában, mikrót pedig a teakonyhában lehet használni.

Ruházat: az anyukák abban vannak amiben akarnak, senki nem szól akár hálóingben, akár pizsamában, akár melegítőben lehet lenni, kinek hogy kényelmes.

A babáknak kell vinni mindent, takaró, textilpelus a feje alá, ruhák, pelenka, popsitörlő. Amit adnak, az a köldökápoláshoz alkohol, géz, popsikrém, cumisüveg ha valaki akar adni vizet a babának vagy tápszer kell. De lehet ebből is sajátot vinni, fertőtlenítik is esténként ha kéred.

Első nap ha nincs nálad babaholmi, felöltöztetik kórháziba, takarót is kap, aztán az első fürdéstől azt adják rá, amit bekészítesz a kocsiba, kell készíteni pelust és popsitörlőt is.

Fürdés este van, gyerekorvosi vizit reggel, ezekre be kell adni a babát a csecsemőosztályra. Vizit után a gyerekorvos végigjár minden anyukát, és beszámol a babákról. Rooming-in van, de nem kekeckednek ha valaki valamiért beviszi a babát egy rövid időre, vagy ha frissen szült anyuka első éjjel bent hagyja. (én mondjuk a császár miatt fel sem tudtam volna kelni hozzá)

A látogatás (sajnos) nem olyan szigorú mint ahogy előadják, elég sokszor kóvályognak hozzátartozók látogatási időn kívül is, meg bemennek szobákba is, aztán vagy elküldik őket vagy nem. Persze a frissen szülteknél (főleg császár után) senki nem szól ha egy-egy ember az anyuka mellett van és segít.

Ősszességében nem is tudok negatívumot mondani :)

910. zsana85 (válaszként erre: 907. - Dius)
2014. febr. 10. 20:34
Szia! De jó, köszi, hogy leírtad. :) Én 2012-ben szültem ott. Idén pedig a 2. babánkat fogom ugyanott. Kíváncsi voltam friss véleményekre. Megnyugtató, hogy ezek szerint nem változott. Én is nagyon elégedett voltam. És ugyanígy a csecsemősök között volt nekem is 1-2 furi. De volt egy nagyon kedves, mikor láttam, hogy ő van,mindig akkor mentem kérdezni. :) Ő nagyon sokat segített nekem.
909. tercsi1
2014. febr. 9. 22:31

Szülésznőknek mi a tarifája?

Érdemes fogadni? Ha igen kit?

Ha nem fogadswz mennyit illi adni nekik szülés után?


SOTE1en a doki mondta felesleges fogadni, mert higyem el azzal járok legjobban, aki épp bent van - egyszerre legalább 6van műszakban és úgyis az jön oda hozzám akivel ő is jól tud dolgozni, ha meg fogadok benen van a pakliban hogy pont az előttem lévő muszakban lesrapált fog befutni (vagy ottmaradni velem) mikor én szülök. és bevállt kedves aranyos segítőkész szülésznőnk volt, akit nem fogadtunk hanem szimplán ő volt műszakban 2012nyarán 20ast adtunk neki a végén...


Uzsokiban mi a helyzet?

Azárt is vagyok gondolkodóban mert a dokim most vált a terhességem utolsó heteiben Uzsokira így még nem lesz bejáratott munkakapcsolata pl.: a szülésznőkkel...

Nevet-tarifát tudtok ajánlani?

908. tercsi1 (válaszként erre: 907. - Dius)
2014. febr. 9. 22:12

Szia!


Hát én mindenre kíváncsi lennék, amit fontosnak gondolsz megosztani velem.

Idáig csak kérdőjel volt előttem, hogy végül ott szülök-e vagy sem, mert a dokim átnyergelt a SOTE1ről oda, csak nem hagyták az azonnali váltást kötelezték a felmondási idő végigdolgozására a SOTE1en így március folyamán cuccol át végérvényesen.

Bár decembeben jelezte hogy készül Uzsokiba, már színte le is tettem arról hogy ott azaz új helyen fogok szülni.

Így most a 33.hétben próbálok friss infókat összeszedni a helyről.


Azt én is láttam a honlapon hogy nemrég lett átadva (pár éve) és minden szép, korszerű csili-vili és eléggé felkapott kórház a kismamák körében. De még soha nem jártam ott...

Azt hogy márciusban vált a doki még csak a nővéremtől tudom aki a héten szült nála még a SOTE1en - neki már a 6 hetes kontroll az Uzsokiban lesz. Én feb 24.-én megyek hozzá a köv kontrollra akkor már az első ctgre de még a SOTE1re, így akkor mond pontos dátumot.


Annyira örülök, hogy írtál a fórumra és hogy áprilisi baád van mert elvileg ápr.3ra vagyunk mi is kiírva bár szerintem inkább márciusban fog megszületni a kisfiam.

Ha jól tudom a babának mindet be kell vinni - első körben megírnád hogy miket kell a baba bőröndjébe tenni (milyen ruha és hány db...stb).

Illetve miket lehet a szülőszobára bevinni?


Nagyon várom hogy írjál, előre is köszi.

907. Dius (válaszként erre: 905. - Zsana85)
2014. febr. 7. 21:57
Nem tudom hogy én frissnek számítok e.. :) 2013 áprilisban szültem az Uzsokiban. Imádtam :) Mindenki nagyon kedves volt és segítőkész! Persze van 1-2 csecsemős akinek kicsit furi a stílusa de így sem volt rossz tapasztalatom. A kórház tiszta és szép. Elég sok kórházat megnéztem neten hogy hol milyen a szülészet, de az Uzsokin kívül máshova a lábam se tenném be(főleg így hogy már jártam is ott :) ) Ha van valami konkrét kérdés írj nyugodtan! :)
906. letta29
2014. febr. 4. 16:58

Sziasztok! Mostanában valaki szült Jex dr. nőnél? Mióta magán rendelése van esetleg valaki tudja mennyiért vállalja a szülés levezetését?

Köszönöm előre is!

905. zsana85
2014. jan. 26. 19:42
Valakinek friss tapasztalat esetleg? :) Engem nagyon érdekelne, hogy aki mostanában szült az Uzsokiban mennyire volt megelégedve a kórházzal, személyzettel.
904. tercsi1 (válaszként erre: 901. - Zsana85)
2013. nov. 29. 17:45

köszi a hasznos infókat!


A SOTE1en még a pólya a szokás, de mi sedm használtunk otthon pólyát.

Takaró mellé akkor tuti érdemes lesz hálózsákot vinni, mert pl.: én azt jobban szeretem mint a sima plédet...

903. PradaAngel (válaszként erre: 901. - Zsana85)
2013. nov. 29. 12:52
Pólyát már nem adnak a babákra, mert nem tesz jót a csípőjüknek, ha nem hagyjuk szabadon mozogni, rugdalózni őket. A kórházban amit adnak, az a popsikrém és a köldökápoláshoz alkohol, gézlap meg steril vatta. Minden mást vinni kell: pelenkát, eldobható pelenkázó alátétet, popsitörlőt, kis takarót, bodykat, rugikat, kesztyűt, sapkát, cumisüveget, cumit, satöbbi. Mindent, amit használtok.
902. zsana85
2013. nov. 29. 10:11
Mikor én szültem, adtak posikrémet is minden szobába, a köldök kezeléséhez is volt Betadine, gézlap és hintőpor.
901. zsana85 (válaszként erre: 899. - Tercsi1)
2013. nov. 29. 10:10

Szia Tercsi!


Igaz nem engem kérdeztél, de amire tudok megpróbálok válaszolni. :) A szülés után a babát kórházi ruhába öltöztetik, adnak rá kis sapkát is, valamint a kocsijába, amibe rakják kap egy plédet, amivel betakarják. A következő napokon mikor viszed leadni a babát az esti fürdetésre mindig neked kell belerakni ruhát a kicsi kocsijába, és azt fogják ráadni. Én plédet is vittem sajátot, ahogy sokan mások is, mert azt mondták, hogy nincs túl sok a kórháznak, így örülnek, ha az anyukák visznek és lecserélik a kocsiban lévőt a sajátjukra. Ez nem tudom mennyire igaz, nekem is egy ott lévő anyuka mondta. Én vittem bodykat, rugdalózókat és sapikat is. Inkább a plüss rugikat ajánlanám, nem lehet tudni milyen idő lesz, és azok melegebbek, melege meg tuti nem lesz attól a babának. Pólyát nem adnak. Remélem tudtam segíteni. :)

900. tercsi1 (válaszként erre: 882. - Babyface10)
2013. nov. 28. 16:59

én annó a kisfiamnál egy 43dbos pampers 1est vittem be és 1 csomag popsitörlőt - bőven maradt még hazavitelre...

Ezen kívül még 1 db ilyen csomagot vettünk otthon, mert hamar kinőtte az 1es méretet.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook