Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utasították már el"magas" bérigény miatt? fórum

Utasították már el"magas" bérigény miatt? (beszélgetős fórum)


1 2
49. Channa* (válaszként erre: 48. - Aszparagusz)
2021. febr. 7. 10:09

Viki azt mondta, hogy a járvány alatt és után is nagy szükség lesz diplomásokra, ezért kapják meg a diplomát nyelvvizsga nélkül.


Ami érthető is lenne bizonyos végzettségek esetén, de a legtöbbnél nem.

48. aszparagusz (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2021. febr. 7. 08:17

Talán ezt még meg is tudnám érteni, ha csak a tavalyi (2020) évben végzettekről lenne szó.

De miért kellett kiadni annak is a diplomát, aki már sok-sok éve végzett, de a nyelvvizsga hiánya miatt nem kaphatta meg?

A vizsgáztatók, ugyanúgy, mint az egyetemi oktatók, stb. pár hét alatt tudtak alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.

2021. febr. 7. 06:34
Nem kérsz sokat, adják meg. Ha nem, mond, hogy csinálják ők annyiért amennyit felkínálnak.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Semleges)
2021. febr. 6. 14:07
25 éves vagyok, és terepmunka. Vagyis szegregátumokban, mélyszegénységben élő leginkább roma etnikumú személyek és családok felkutatása. Velük kapcsolattartás, esetkezelés
45. globus
2021. febr. 5. 20:58
Nem voltam ilyen szituációban.
2021. febr. 5. 20:53
Nem
2021. febr. 5. 20:37

Megértem, hogy szükség van a felsőoktatásban a nyelvtudásra. A diplomás ember további szakmai fejlődését az segíti legjobban, ha a határokon túl is lát. Esetleg egy külföldi egyetemen tovább mélyíti a tudását.

Egyes szakmákban magyar nyelvű írások, könyvek, publikációk nem is jelennek meg. (vagy 10 évvel később fordítják)


Aki csak egy szakmát akar elsajátítani az az megteheti középszinten.

42. Amaunet (válaszként erre: 37. - Aszparagusz)
2021. febr. 5. 20:30

Talán a vizsgaközpontok nem voltan (nincsenek) felkészülve az online vizsgáztatásra.

Nem technikailag, mert már egy 10 éves is tud videóhívást eszközölni vagy pl. zoom-ot használni, hanem a vizsgáztatók felkészültsége hiányos ilyen téren.

41. birebora (válaszként erre: 39. - Timmy0520)
2021. febr. 5. 19:32
Egyszer kell, egyszer nem.
40. a32f396a94 (válaszként erre: 39. - Timmy0520)
2021. febr. 5. 18:43
A kormányzat és ez európai műveltség. Vicc :D
39. Timmy0520 (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. febr. 5. 18:39
A 2020.augusztus 31-ig sikeresen államvizsgázók (és értelemszerűen az azt megelőzően abszolutóriumot szerzett hallgatók)élveztek nyelvvizsga mentességet. A kormányzat szerint nem képzelhető el európai műveltségű magyar értelmiség idegen nyelv ismerete nélkül, ezért 2021-től ismét szükség van nyelvvizsgára a diploma megszerzéséhez.
2021. febr. 5. 18:15

Kedves FI!


Nem is kértél sokat.

Hány éves vagy és milyen munkakör?

37. aszparagusz (válaszként erre: 36. - Semleges)
2021. febr. 5. 17:57

Még tavaly az első "veszélyhelyzetnél" hozták többek között ezt az intézkedést is, hogy nyelvvizsga nélkül is kiadják a beragadt diplomákat.

Ha jól emlékszem cirka 100 ezer végzettről volt szó.

Nem tudom, hogy a veszélyhelyzet mennyiben függ össze azzal, hogy voltak, akik már évek óta nem tudták letenni a nyelvvizsgát.


Ha rosszmájú lennék, arra gondolok, hogy több olyan "csókos" volt, akinek a nyelvvizsga hiánya miatt nem volt meg a diplomája, és ez most egy remek ürügy volt arra, hogy ezt megszüntessék.

36. semleges (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. febr. 5. 17:44
De miért? Mi az oka? Erről tud valaki valamit?
2021. febr. 5. 17:22

Nem feltétlenül jelzik vissza, hogy milyennek találják a bérigényedet. Sőt, azt sem, hogy mi miatt nem rád esik a választás. Sajnos sokszor egyáltalán nem jeleznek vissza semmit :( Ami nagyon rossz taktika egy cég részéről.

A kompenzációs rendszer kialakításában sok tényező szerepet játszik és ezek közül csak az egyik a vállalat üzleti lehetőségei. Meg fogja vizsgálni, hogy van-e konkurencia, valamint azt, hogy az adott régióban a hasonló munkakörökben milyen fizetések elérhetőek.

Meg fogja nézni, hogy rendelkezel-e a munkakör betöltéséhez szükséges végzettséggel, mennyi tapasztalatod van és mennyire releváns.

A bérigénynél érdemes reálisnak maradni. Ha nagyon alámész, az azt sugallja, hogy nem becsülöd magad sokra, ha jelentősen fölé, akkor vagy elrugaszkodott vagy vagy egyszerűen csak nem tud megfizetni.

Viszont ha egyébként elnyered a tetszésüket és akarnak téged, akkor ajánlanak valamit és nem hagynak elmenni szó nélkül.

34. Amaunet (válaszként erre: 33. - 346490ec7b)
2021. febr. 5. 17:13
Nekünk ehhez kell alkalmazkodnunk. Eladtak bennünket bagóért.
33. 346490ec7b (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2021. febr. 5. 16:52

"Ezért kérik az önéletrajz mellé a bérigényt."



ez is csak a magyar ptknykra igaz, nyugatabbra megadják a kínált éves bruttót, itt arra élveznek, ki kér kevesebbet. :D



Magyarországon szimpla mocskos vadkapitalizmus van, fillérekért.

32. Channa* (válaszként erre: 31. - Tuskoledi)
2021. febr. 5. 15:03
Hát ez meg még inkább lenyomja a bérigényt, ha igaz, amit hallunk...
2021. febr. 5. 14:19
Egyébként meg, ha nem bértábla alapján megy a bérezés, egyáltalán nem elhanyagolható szempont -sajnos, hogy borsodi a FI.
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2021. febr. 5. 14:11
Igen, ez így van. Mi azokat sem hívjuk be, akik túl keveset kérnek.
29. Channa* (válaszként erre: 26. - NomNom)
2021. febr. 5. 14:10

Jaj, hát én nem írtam, hogy sok. Ne háborogjatok már, csak ugye azt halljuk mindenhonnan, hogy a szociális szférába kevés a fizetés, én ebből indulok ki.


A FI is azt mondta, hogy lehet, hogy sokat kért, mert...



Az én saját véleményem az, hogy a 300 eFt nettó sem sok.


És hidd el, hogy a magyar vállalkozók szerint a minimálbér is sok. Hány vállalkozó jelenti be normális fizetéssel a munkavállalóját? Szerintem ritka mint a fehér holló.

28. buspics (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. febr. 5. 14:04

Miért gondolod, hogy magas lovon ül? Kiemelte, hogy van diplomája. Egy állásinterjúnál ez szempont. Ahogy az is, hogy a többieknek érettségije van, mert ha netán érettségizettet választanak helyette, akkor abból is le lehet vonni egy következtetést.


Amúgy falra mászok ezektől a "többnek képzeli magát, mert diplomája van" szövegektől. Számomra irigységről árulkodik. Ezt ne vedd magadra, de rengeteg helyen olvasom és hallom, és szembesülök vele, hogy akinek diplomája van, azt már látatlanban leköpködik. Pont azok, akik azt mondják, hogy a papír nem számít, csak a tudás! Akkor most számít, vagy sem?

27. Amaunet (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. febr. 5. 13:54

Ezért kérik az önéletrajz mellé a bérigényt. Akit túl soknak gondolnak az eleve be sem hívják, meg sem keresik.

Online jelentkezés esetén küldenek egy email, hogy a válogató másokkal megy tovább.

26. NomNom (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. febr. 5. 13:33
Nettó 230 ne számítson már magas fizetésnek...
2021. febr. 5. 13:23

És még annyit az elutasításról:

én azt vettem észre, hogy jellemzően nem indokolják meg azt, hogy miért utasítottak el, de ha még is megteszik, akkor azt már az interjún közlik, azaz nem is elutasítás tulajdonképpen, csak tény közlés, pl. ennyit nem tudunk fizetni.


Amikor valaki azt mondja, hogy azért utasítottak el, mert öreg vagyok: ilyet nem mondanak, mert be sem hívják azt, aki kora nem felel meg nekik, ha meg még is megteszik, akkor inkább az a magyarázat, hogy nem szimpatikus nekik a jelentkező, ugyan ez a túlképzettségre való hivatkozás, stb., ezek csak kifogások, mert nem akarják az igazat elmondani.


Nekem volt már olyan, hogy azt mondták, hogy fiatalabbra gondoltunk. És persze, mivel veszteni valóm ekkor már nem volt, megkérdeztem, hogy elolvasták e az önéletrajzomat, mert abból konkrétan kiderül a korom, a végzettségem, a munkatapasztalatom....

24. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 13:00

Nem, nem azt mondtam, hogy ott hangsúlyozod ki, hanem itt.


Egyébként nem is értem miért engem "zavar" az érettségizettek lenézése.

Zavarja azokat, akiknek csak érettségije van;)


Ha elolvastad a másik hozzászólásomat, akkor látod, hogy nem sokaltam a fizetésigényedet, hanem azt írtam, hogy ebben a szférában ennyi a fizetés és kész.

23. a32f396a94 (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. febr. 5. 11:51
Nyilván nincs e mögött semmiféle politikai szándék. De egyébként szerintem elmondható akármilyen szakterületről, hogy ha valóban el akar benne az ember mélyedni (azaz professzionális szinten szeretné űzni), az angol nyelv ismerete elengedhetetlen. Az informatikára ez hatványozottan igaz.
2021. febr. 5. 11:37
Igen, és nem bánom. :)
2021. febr. 5. 11:30
Nem ülök magas lovon, és nem hangsúlyoztam ki nekik a diplomát de nyilván az önéletrajzomban szerepeltek a tanulmányaim tehát tudják. Ehhez a munkához kell a vagy megkezdett egyetem vagy a már megszerzett diploma. Úgy gondolom nem mondtam egyébként hatalmas összegeket, azért ez a 230000 forint ha belegondolsz nem sok mindenre elég "kedved" Channa. Hidd el, nem sokan mennek ki önszántukból mélyszegény családhoz, látogatnak szegregátumot vagy adnak támaszt a hajléktalanoknak én ezt választottam de azért éhen nem szándékozom halni..
20. aszparagusz (válaszként erre: 15. - A32f396a94)
2021. febr. 5. 11:20

Nyelvismeret diplomához?

Most adják ki boldog-boldogtalannak a diplomát, aki sok éve azért nem kapta meg, mert képtelen volt letenni egy középfokú nyelvvizsgát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook