Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utasították már el"magas" bérigény miatt? fórum

Utasították már el"magas" bérigény miatt? (beszélgetős fórum)


1 2
19. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 11:18

Vagy megkapod a diplomád, vagy nem.

Egyelőre csak érettségivel rendelkezel.

A munkakörhöz, amit megpályáztál, milyen végzettség kell?


Ha elég egy érettségi, akkor a leendő diplomád nem sokat ér. Amennyiben szakirányú felsőfokú végzettség kell, az még neked nincs.

18. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 10:45

Ha rád esik a választásuk, akkor jön a bértárgyalás, vagy ajánlatot küldenek az igényelt br. 350 ezerrel, ami nt. 232750Ft.


Nem szabad bizonytalannak lenned! Határozottan kell az érdekeidet képviselni!


Ha érvelned kell, hogy miért ennyit, akkor hivatkozz adatokra, amiket összeszedhetsz a netről a fizetésekről.

Ne közalkalmazotti bérekre hivatkozz, hiszen ez a munka már nem az lesz!

17. 346490ec7b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 10:09

nem, a nettó kb. 234.000 forint nem sok, ebből kell nyugdíjra félretenni, albérletet fizetni, enni, gyereket nevelni, akinek ez sok, azt ott kell szemközt köpni.


de sajnos a pénz kell, s ezzel fognak visszaélni.


ksh szerint 400 felett az átlag és 3% az infláció. :D



mondom én, innen el. ez rabszolgatartó ország lett. volt.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - A32f396a94)
2021. febr. 5. 08:19

Abból gondolom, hogy 4 hozzászólásából 2-ben kihangsúlyozta, hogy neki hamarosan lesz diplomája;)


Egyébként én nem sajnálom senkitől a jó fizetést. Szerintem is többet kellene keresnie mindenkinek, mert a 200 eFt nettó manapság nagyon kevés, de mindenki tudja, hogy bizonyos szférákban milyen fizetések vannak és bár ha a tudás birtokában van, akkor is kérhet többet, de ez esetben lehet, hogy nem ő lesz a befutó, mert ha bértábla van, akkor attól nem térhetnek el, hiába szeretné a munkáltató, akkor sem.


Az meg, hogy melyik diploma mennyit ér, megint csak nem mi szabályozzuk, ahogy azt sem, hogy bizonyos munkakörök miért vannak magasabban árazva.


Ha valakit zavar, hogy az informatikusok többet keresnek annak ellenére, hogy minden szakma fontos, akkor lehet azt tanulni. Senkit nem kényszerít senki, hogy adott szakmában szerezzen végzettséget. Mindenki előtt ott van a lehetőség más iskolát választani.


Egyébként ahhoz, hogy valaki jó szakember legyen, édes kevés megszerezni egy diplomát, hiszen tudjuk jól, hogy nincs olyan iskola, ahonnan úgy jön ki az ember, hogy mindent tudjon. Ahhoz, hogy egy munkát elvégezzen valaki, az alapismereteken kívül nagyon sok mindenre szüksége van még.


És csak úgy....

Ismerek több olyan csak érettségivel rendelkező embert, akik bár nem nyelvvizsgáztak, de nagyon jól beszélik az általuk tanult nyelveket. A legtöbb jobban, mint az, akinek nyelvvizsgája van.

Mert ugye az idegen nyelv tudása sem attól van meg az embernek, hogy megszerzett egy nyelvvizsgát.


Láttam már elvérezni mérlegképes könyvelőt egy sima főiskolai számvitel vizsgán, ahogy nővérkét is a jogsihoz kellő eü vizsgán...


És félre értés ne essék, nekem is volt több uv vizsgám, és engem is utasítottak már munka interjú után.

15. a32f396a94 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. febr. 5. 07:46

"Azt hiszem le kell szállnod arról a nagyon magas lóról ezzel a mindjárt diplomám lesz a többieknek meg csak érettségije van elképzeléssel, mert bár a diploma valóban jó és értékes lehet (ha olyan szakon végeztél), de ettől nem leszel több senkitől, és ha ezt hangoztatod, akkor örülhetsz majd, ha három műszakban összeszerelő operátorként a műszakpótlékkal együtt megkeresed a 200 ezret." - miért ne lenne értékesebb egy diploma, mint egy érettségi? Főleg a szociális ágazaton belül, ahol olyan komplex látásmód szükséges, amit főként a felsőoktatásban lehet megszerezni. Nekem ne mondja azt senki, hogy azok az emberek, akiket sokszor átrugdosnak az érettségin (már így volt akkor is, amikor én érettségiztem), ugyanannyit tudnak, mint azok, akik diplomával rendelkeznek. A szociális ágazathoz meg kell még egy jó nagy adag elköteleződés is, ismerek embereket, akik itt dolgoznak, nagy tudással, alázattal rendelkeznek, folyamatosan képzik magukat és annak ellenére szeretik a szakmájukat, hogy - ha jobban megnézzük - alul vannak fizetve.

Eleve elengedhetetlen a nyelvismeret a diplomához, akkor ezen túlmenően pedig olyan tárgyakat tanulnak mélységeiben, amikről a középiskolában szó sem esik. Akkor ott van sok egyetemi hallgatónál az önszorgalom is, napi több órát beletesznek a személyes fejlődésükbe. De tényleg, ugyanannyit ér, mert bizonyos körök próbálják azt kommunikálni, hogy csak a műszaki, informatikai, közgazdasági etc. diploma a diploma. Mintha egyébként más diplomásokra nem lenne egy országnak szüksége... Olyan országnak, ahol azért viszonylag normálisan működnek a dolgok, bár ez Magyarországról egyre kevésbé mondható el.

Úgyhogy de, ki kell hogy ábrándítsalak, még ha ezt jelenleg az anyagiakban, vagy a megbecsültségben nem is honorálják, de értékesebb mint sokak érettségije, akik a 4 évet valahogy végig lébecolták és a tanárok kegyelmének köszönhetően lett érettségijük.

Azt se tudom miből gondolod, hogy a fórum nyitója "magas lovon ülne", elnézést, mert meg szeretne élni. Nem nettó félmilliót mondott csak annyit akar keresni, amennyiből kb. nem hal éhen.

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 07:04

Hát nem tudom...

Te mint hamarosan friss diplomás, miből gondoltad, hogy szociális munkára (igen, kis sz;)) mondhatsz ilyen nagy összeget?

Azt nem mondták a főiskolán, hogy ez a szféra nem a magas fizetésekről szól?


Egyébként még arra gondoltam, hogy ha nem volt nagyon időd beszélni, akkor inkább az látszik, hogy nem voltál túl szimpatikus nekik? Lehet, hogy sokszor kihangsúlyoztad, hogy neked mindjárt lesz diplomád is?

Csak azért kérdezem, mert, ha valakit érdekesnek/esélyesnek találnak, akkor hagynak neki időt beszélni;)


Azt hiszem le kell szállnod arról a nagyon magas lóról ezzel a mindjárt diplomám lesz a többieknek meg csak érettségije van elképzeléssel, mert bár a diploma valóban jó és értékes lehet (ha olyan szakon végeztél), de ettől nem leszel több senkitől, és ha ezt hangoztatod, akkor örülhetsz majd, ha három műszakban összeszerelő operátorként a műszakpótlékkal együtt megkeresed a 200 ezret.


Még annyit, hogy a diplomád az esetben lehet értékes, ha abban a szakmában helyezkedsz el, amit tanultál, egyéb esetben még az érettségid sem érdekes, ha csak nem szakmába vágó, amit nem hiszek, hiszen már a szakközépiskolákban sincs szakmai oktatás szinte, csak egy natúr érettségi...

13. tuskoledi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 06:17
Akkor az érettségisek kevesebbet mondhattak, előnyösebbek a munkaadó számára. Túlkvalifikált vagy.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. febr. 5. 05:15
A HR-es nem mondott semmit, de miután vége lett az interjúnak a helyi megbízott vezető mondta, hogy kicsit merész voltam a bérigénnyel és ha lejjebb faragják akkor is elvállalom - e amennyiben rám esik a választás? Akkor mondtam, hogy valószínűleg igen de a jelenlegi fizum e körüli összeg (habár arra már nem tértem ki, hogy ez éjszakás műszakokkal és túlórával ennyi sajnos, de igazából időm se nagyon volt beszélni, hogy kifejtsem)
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Tuskoledi)
2021. febr. 5. 05:10
Nem baj akkor, egyedül én voltam a jelentkezők közül aki nemsokára megkapja a diplomát a többiek tudtommal érettségivel jelentkeztek. Egyébként anonim mondom, hogy Szociális munka..
10. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 04:46
Vagy lehet, hogy van legalább egy masik jelentkező, aki kevesebbel is megelégedne, na, őt fogják felvenni. Jártam már így.
2021. febr. 5. 04:43
Elég baj az, hogy a 350 bruttó az magasnak számít... Ahogy már írták előttem, annak 234 lehet a nettója kb. Tudom, mert én is munkát keresek és ez alá az összeg alá nem fogok menni. Szerintem meg egyébként meg kellene keresnie mindenkinek legalább egy 300 eft-ot nettóban. Ez az az összeg, amiből meg is lehet élni.
8. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 00:13
Elárulnád így anonim, hogy milyen pozícióra, munkára jelentkeztél?
2021. febr. 5. 00:04

Keress itt hasonló pozíciót!

[link]

2021. febr. 5. 00:03
Én is voltam interjún egyszer egy minisztériumban és ott azt mondták, hogy valószínűleg nem tudnak megfizetni. Én ennél sokkal többet kértem.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 00:02

Szerintem nettó 200 ezer alatt nem lenne szabad keresnie senkinek.

A HR-estől kaptál jelzést, hogy sokalja?

Ha a vezetőnek szüksége van a munkádra, akkor meg fogják adni.

Kérdés még, hogy milyen béren kívüli juttatások vannak és mennyi? Annak a felével mehetsz lentebb - esetleg.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2021. febr. 4. 23:40
Van, de ahová jelentkeztem ott nem a bértábla szerint fizetnek.
3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 23:38
De közalkalmazottként van egy bértábla, vagy már nincs?
2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 23:36
Valamikor egyszer egy munkakörbe engem vettek fel és az új párom mondta, hogy ő is jelentkezett, és többet mondott. Neki már az interjún mondták, hogy annyit nem fizetnek.
2021. febr. 4. 22:23
Bérigényt kérdeztek én pedig bruttó 350.000 forintot mondtam ami az én esetemben kb 234.000 forint. Visszajelzés alapján sokalták, és ha meg is feleltem úgy érzem túláraztam magam és nem fognak alkalmazni. Egyébként közalkalmazott vagyok jelenleg is és hasonló munkakörbe jelentkeztem, annyival másabb, hogy nem állami intézmény a fenntartó és Borsod megye. Lehet azthiszik túl nagyra becsülöm magam? Egyébként egyetemre járok, nem érettségivel jelentkeztem oda
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook