Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni fórum

Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Birebora)
2021. dec. 4. 12:33

Szerintem alapvető illem, hogy ha kapunk valamit és nem is tetszik, azt nem mutatjuk ki az ajándékozó fél felé. 🙂


Nem szeret, ezt már írtam is. Nyaralni sem voltam velük. Apukámmal kettesben voltam még pár éve.

Apukám nagyon próbál belevonni a családi létbe, de a csaj nem fogad el. Régen apukámat is utáltam, amiért elhagyta anyukámat, de rájöttem, hogy ez az ő dolguk. Ő még attól szeret. És én próbáltam nyitni a csaj felé is, de nem nagyon akar elfogadni. Ha valami kell, valakibe bele kell rúgni, valakit hibáztatni kell, akkor tökéletes vagyok.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Dfc04c70e4)
2021. dec. 4. 12:30
Akkor ne haragudj, tényleg rossz a cím.
40. birebora (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. dec. 4. 12:30
Ez egy nagyon jó ötlet:)
39. birebora (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 12:28

Na az lett volna az utolsó ajándék amit tőlem kapott. Tudod ki cserélte volna ki.


Egyáltalán miért "kell" neked venni ajándékot? Nem vagy még önálló kereső, de ha majd az leszel, akkor sem kell. Ő vett neked valamit? Olyat vesznek apáddal aminek tényleg örülsz, látod a mostohád szemébe a szeretetet vagy legalább, hogy elfogad és tenni akar érted vagy veled? Vannak közös programok, mentek együtt nyaralni, meglep néha egy kis aprósággal? Hozzá tartozol a családhoz? Mert lehet, hogy nem is tart családtagnak csak szükséges nyűgnek, hiszen ők hárman egy család.


Vegyél neki egy karácsonyos csomagolású csokit, vagy szaloncukrot, illatgyertyát vagy mécsest és kész. És ha nincs pénzed mert kell a suliba, anyukádra, magadra, stb, új sálra, sminkre, Akkor sem szólhat semmit.

38. dfc04c70e4 (válaszként erre: 37. - Dfc04c70e4)
2021. dec. 4. 12:27
Jav. ...mint nővérét szeressen.
37. dfc04c70e4 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 12:26

Csak egy apró megjegyzés: a címben azt írtad, hogy "Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni".

Apád új családja az új feleség, és a közös gyerekük.

A féltestvéred még egy pici másfél éves, és most itt azt írod, hogy semmi bajod vele. Akkor a cím nem jó. Bocs, nem kekeckedni akarok, csak figyelni szoktam a címet is, meg a hozzászólásokat is. Ha te az apád új feleségét nem bírod, akkor nem a családját utálod, hanem az új asszonyt.


Nem kell együtt karácsonyoznod velük. Felnőtt ember vagy. Ahogy mások is már, apáddal tarthatod a kapcsolatot, sőt megtalálhatjátok a módját, hogy a pici féltesó is megszokjon téged, és mint nővérét szeresse. Ha apád ebben partner, akkor próbáljátok ezt az utat. Hacsak az új feleség keresztbe nem tesz.

2021. dec. 4. 12:11
Az írasaid alapján szerintem az útjában vagy, púp vagy a hátán. Ezt érezteti is veled. Én őszintén beszélnék az apámmal, ő hogyan látja, mit tanácsolna. Ha úgy érzem, nem mennék. Helyette meghívnám apám meg a féltestvérem egy forró csokira ünnepek után.
35. babyapocakban (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. dec. 4. 12:07
Ő mindenhova ezt szokta írni meg hogy "beteg vagy". Többször feltűnt már. Igazi hipokrita.
2021. dec. 4. 11:59

Apropó apróság.

Nem merek apróságot sem venni. Mikor még nem született meg a testvérem, de velük karácsonyoztam, vettem pár apróságot a csajnak.

Marcipános csokit és szemhéjpúder palettát.

Kibontotta.

Reakció fintorogva: Ő nem eszik marcipánt. Nem használ ilyen színeket a smimkhez. Még nekem kellett kicserélni a palettát. 😄


Tényleg az lesz a legjobb ha apám vesz valamit és felcímkézi úgy, mintha én vettem volna.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Liliom10)
2021. dec. 4. 11:53

Semmi bajom a testvéremmel. Másfél éves. Annyi bajom van vele, hogy alig láthatom az anyja miatt, de ilyenkor elvárja az ajándékozást. Mert ha nincs haszon, akkor jobb ha nem is megyek. -Gondolja ő. Nem mondta ki ezt így soha, de ne hazudjunk, az ember érzi azt mikor nincs szívesen látva.

Erről nem a kicsi tehet.

Mellesleg egy ekkora gyerek még fel sem tudja fogni, hogy miért és kitől kapott ajándékot. Ha foglalkoznak vele annak sokkal jobban örül.


Nem tudom miért kéred ezt számon tőlem. Dolgozok, de nyáron új telefonra gyűjtöttem, amit már megvettem. Ilyenkor pedig kapok zsebpénzt, de nem kell nagy összegekre gondolni. Annyit kapok amennyi fedezi a sulis büfét, a buszomat és hogy néha tudjak valami új ruhát venni ha a régebbi már romló félben van.

32. 37e1ff8723 (válaszként erre: 31. - Liliom10)
2021. dec. 4. 11:41
Jó ötlet, hogy a féltestvérével tartsa a kapcsolatot, ha akarja. Ő nem tehet semmiről. Reméljük, hogy az anyja nem neveli ellene.
31. liliom10 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 11:31

Szerintem nem kell szeretned apukád új nejét. De mi bajod a féltestvéreddel ? Ő mennyi idős ? Serdülő ? Vagy kisebb ? Ő aztán nem tehet arról, hogy elváltak a szüleid, és ő már a szülei házasságába született. Nem tudjuk, ő hogy viselkedik, és ha nem tetszik Neked, az is lehet, hogy az anyagias(nak tűnő) anyja nem helyesen neveli. Tehát ő csak tesó, rá ne haragudj ! Én biztos tartanám vele a kapcsolatot, ha az anyjával nem is nagyon.

Beszélgess erről apukáddal ! Mondd el neki, mik esnek rosszul az új nejétől, amik miatt nem akarsz hozzájuk menni ! Mondd el, hogy rosszul érzed magad ott !

Vele és a tesóddal találkozz külön, csak Ti hármasban ! Hátha apád elbeszélget a nejével, hogy mi a baj a viselkedésével, és változtasson rajta, mert ő szeretné, ha szívesen mennél hozzájuk.

A pénz és az ajándék :

Nem tudom, miért nincs pénzed ? Semmit nem dolgozol pl. nyáron ? Gimis koromban én nyári munkát vállaltam, de a gyerekeim is. Sőt, keveset évközben is vállaltak, mert több pénzt szerettek volna maguknak, mint amennyi zsebpénzt kaptak tőlem. De kaptak zsebpénzt. Te nem kapsz otthon ? Ha az ember kicsit gyűjtöget a tesója és a szülei szülinapjára, Karácsonyra, valami aprósággal meg lehet lepni őket.

Nálunk régen mi is megajándékoztuk már gimis korunkban a tesómmal egymást, és az én gyerekeim is. Hangsúlyozom, nem nagy dolgokra gondolok !

30. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Scherlock)
2021. dec. 4. 11:15

“ Aki utálkozik, az önmagával nincs jóban.”


Sajnálom, hogy te annyira nem vagy jóban magaddal, hogy még itt is utálkozol.

29. mimy63 (válaszként erre: 25. - Scherlock)
2021. dec. 4. 11:14

Miért is kellene megindokolnia? Nem kedveli, nem akar hozzá menni és kész. Joga van hozzá.

Az, hogy elváltak a szülők, egy dolog. Az, hogy az egyik szülő (vagy mindkettő) újra házasodott, nem jelenti azt, hogy automatikusan mindenki megszereti az új választottat. Lehet, hogy okkal, de az is lehet, hogy nincs oka, egyszerűen nem szimpi. Más helyzetben is megtörténik az ilyesmi.

28. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 11:08

Nem, nem mennék. Viszont beszélnénk az apámmal, csakis kettecskén. Elmondanám neki, hogy őt változatlanul szeretem, ahogy a tesót is, de ahol nem érzem jól magam, oda nem megyek. Ha ő úgy gondolja, akkor találkozzatok hármasban (tesó, apa és te), csináljatok valami közös programot. Mert nem, nem KELL az új feleséggel jóban lenni, ha problémáitok vannak egymással.

Az, hogy apa szereti, még nem elég indok arra, hogy mindenkinek szeretnie KELL. Ezt nem lehet erőltetni, vagy jön az érzés, vagy nem, és ezt apudnak is meg kellene értenie.

2021. dec. 4. 10:01

- Kérj a papádtól pénzt, hogy tudj venni valami ajándékot a tesódnak indokkal. Még azt is megbeszélhetitek, hogy minek örülne, annyi lóvét adjon. :)

- Hazaviszed, szépen becsomagolod, egy névjegykártyát rá: "Boldog Karácsonyt. Tesó." felirattal, majd szólsz a papának menjen érte.

- Majd ő aláteszi az otthoni karácsonyfának, tesó megtalálja, vagy örül neki, vagy nem, de a mostoha örülni fog!!!

- Te pedig együtt töltöd a karácsonyt azokkal, akiket szeretsz.


Esetleg ha úgy gazdálkodsz a papától kapott pénzzel, hogy abból még őneki is tudsz venni egy üveg bort, hasonlót és odaadod neki, amikor elviszi tőled a tesód ajándékát. :))

26. Scherlock (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. dec. 4. 09:07

Konkrétan hol sértettem meg?


Egy pszichológust, aki segít nem feldolgozni azt, hogy a szülei elváltak, mert ezt sokan nem képesek feldolgozni.



""Aki utálkozik, az önmagával nincs jóban." Ez saját bölcsesség? "

Nem saját bölcsesség. :)


Örülök, hogy rendkívül jóban vagy magaddal! :)

25. Scherlock (válaszként erre: 15. - Bichi)
2021. dec. 4. 09:00

Mindenki túloz, ez íratlan tény. Hol kell meghajolnia?


Egy konkrét példát nem írt le, pedig ha valakit sérelem ér, kapásból fel tud sorolni 10-et. Pláne így arctalanul ki tudná beazonosítani?

2021. dec. 4. 07:38
Én sem mennék. Karácsonykor jól akarom érezni magam.
23. birebora (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2021. dec. 4. 06:46
Nem, nem kell. Sem azt, sem mást ami nem tetszik vagy nem akarsz. Nem mindenki érdemli meg, hogy jópofizz vele vagy akárcsak bármilyen kicsi energiát tegyél a kapcsolatba. Nem kell. Nem, még karácsonykor sem.
22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Birebora)
2021. dec. 4. 06:31

Ugye?

Miért kellene bárkinek is elviselni a folytonos negatív bírálást?

21. birebora (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2021. dec. 4. 06:29
Nálam is van a családban olyan(ok) akivel nem vagyok hajlandó találkozni, de még telefonon beszélni sem nagyon.
20. birebora (válaszként erre: 4. - Dafke)
2021. dec. 4. 06:28
Igy van. Aztán majd ismét eljön az a kor amikor simán azt mondod, hogy elég volt és megint azt csinálod amit akarsz, illetve nem csinálod amit nem.
2021. dec. 4. 05:56

Jéé, a 18 éves énem visszatért!


Én sokáig tűrtem. Túl sokáig.

Már anya voltam mikor azt mondtam, hogy nem teszem be hozzájuk a lábam soha többé!

Nem is mentem azóta.

Apám jöhet, gyerek mehet de én nem megyek! Nincs az az isten!

2021. dec. 4. 04:09
Ne menj és ne karácsonyozz velük ha nem akarsz. Ajándékot meg elvárni bárkitől is? Gondolom még tanulsz, honnan lenne pénzed?
17. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 03:36
Nehéz olyan ügyben tanácsot adni, amikor nem ismerjük a másik fél véleményét. Azért nekem furcsa ez a hozzáállásod, miszerint "Már nem muszáj mennem." Ha nincs kedved, akkor ne menj. De, meddig nem akarsz menni? Sajnos, ismerek olyan illetőt, aki, bár már nem 18 éves, megszakította apjával a kapcsolatát (gondolom annak új házassága miatt), sőt apja családjával is. Több választási lehetőség van, neked kell eldönteni, melyiket választod. Boldog Karácsonyt!
16. andi6020 (válaszként erre: 6. - Scherlock)
2021. dec. 3. 23:40

18 éves. Miért beszélsz vele így? Öregebb vagy, talán bölcsebb is, és ezt a kislányt nem a popódból rángattad ki, hogy így beszélj vele. Amugy milyen területen praktizáló orvost keressen fel?


"Aki utálkozik, az önmagával nincs jóban." Ez saját bölcsesség? Én rendkívül jóban vagyok magammal, ennek ellenére van olyan, akit utálok.

15. Bichi (válaszként erre: 13. - Scherlock)
2021. dec. 3. 22:53

Te honnan a fenéből tudod idegenként, hogy túloz? 18 évesen el tudja dönteni, hogy milyen érzésekkel van az új feleség iránt. Miért kéne meghajolnia, és rossz érzések között töltenie a karácsony, miközben megjegyzéseket hallgat, és még vágjon is jó pofát hozzá?


Szerintem ne menj. Én leülnék őszintén elmondani apámnak, hogy őt szeretem, de indokokkal megerősítve, hogy a feleségét miért nem...

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Scherlock)
2021. dec. 3. 20:56
Ebbe most inkább nem mennék bele. 😅
13. Scherlock (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 20:54

Szerintem ezt csak te gondolod.

Sokszor a valóság teljesen eltér attól, hogy te mit mozizol.



Például hogyan?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook