Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni fórum

Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. dec. 3. 20:53

Tudják, hogy nincs pénzem. Ő direkt bánt. Hangosan kihangsúlyozza apukám előtt, hogy nem vettem semmit.

Ez jó ötlet, köszönöm!

11. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 20:52
Ez már ragály a korosztályodnál, hogy mindenen és mindenkin utálkoztok?
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 20:52
Amúgy apud nem tud ebben a helyzetben kisegíteni? Pl. ha neki elmondod hogy nincs pénzed (18 évesen eleve miből lenne) viszont kelemetlen hogy nem adsz semmit, hogy ő venne valami apróságot, amit aztán te adsz oda nekik? És akkor eggyel kevesebb feszkó van.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Scherlock)
2021. dec. 3. 20:50

Ezt azért írtam le, mert szerinte az ajándékozásról szól az egész. Szerintem meg nem erről kéne szólnia.


Ha már kérdezted: sokat bántott, próbál eltaszigálni apukámtól.

2021. dec. 3. 20:48

Még idősebb felnőtt korban is nehéz ilyen döntéseket hozni, nemhogy éppen csak felnőtt korban. Nekem is sokszor nehéz. De meg kell tanulni nemet mondani.

Pont a fiamnak volt ez a bölcs mondása (kb. tavaly, most 19 éves), hogy miért csináljon az ember olyat, amihez nincs kedve és nem is kötelező. Ez azóta sokszor eszembe jut és igyekszem alkalmazni.

(Ez persze nem jelenti azt, hogy ez a gyerekem mindig nagyon bölcs lenne, sokszor hoz ő is rossz döntéseket.)

2021. dec. 3. 20:47
Én kb. 16 éves korom óta nem megyek olyan családi eseményre, amin előre tudom, hogy szarul érezném magam. Bár konkrétan mindkét szülőm új párját nagyon kedvelem, de az ő gyerekeiket/unokáikat meg a saját távolabbi családtagjaimat se túl szívesen látom. Eddig még mindenki túlélte hogy kihagytam ezeket. 🤷‍♀️
6. Scherlock (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 20:44

Kellett volna?


Te utálkozol.

Talán nézz bele a tükörbe: Aki utálkozik, az önmagával nincs jóban.


Mi a bajod az új feleségével? Mivel bántott téged?


Van egy féltesód. Oké, NEM KELL neki ajándékot venni, de az, ahogy írsz erről, háááát...

Keresd fel a kezelőorvosod. :)

5. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 20:42
Én nem mennék. Nem tartom helyesnek, hogy rád erőltetik.
2021. dec. 3. 20:41

Örülj neki, hogy még épp a felnőttkor mezsgyéjén megengedheted magadnak azt, hogy simán letojd az apukád új családját és nem kell jópofiznod. Még most talán elnézik, talán legyintenek, hogy fiatal még és nyers.

Később egyre nehezebb lesz ezt elfogadtatnod, higgy nekem :)

Ha meg nem dolgozol, tanulsz, hogy a francba várják el, hogy ajándékot vegyél? Ez se normális dolog azért.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Scherlock)
2021. dec. 3. 20:40
Te megsértődnél?
2021. dec. 3. 20:38

Ne menj!


Szívesen segítettem. :)

2021. dec. 3. 20:34

Nem akarok apukám új családjával karácsonyozni. Hogyan lógjak meg? Utálom az új feleségét.

18 éves vagyok. Már nem muszáj mennem. Apukám nem érti meg, hogy nagyon unszimpatikus a felesége. És mindig elvárja a nő, hogy ajándékot vegyek a gyerekének. (Féltestvérem a lánya). Szülinapjára se vettem semmit, mert nem volt pénzem. Még merte kérdezgetni, hogy mit vettem a lányának?


Mennétek jópofizás miatt? Apukám miatt érdekel a dolog.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook