Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni fórum

Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Aszparagusz)
2021. dec. 4. 16:59

Apukám szeretné, hogy menjek.

Ráadásul nem is érti meg a viszonyomat a feleségével. Szerinte nincs nagy baj. Végülis nincs, csak roppant kellemetlenül érzem magam miatta abban a házban amiben félútig felnőttem. A beszólásai, a megszégyenítései.

71. aszparagusz (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 16:54

Apáddal beszéltél, mit tanácsol a karácsonyra vonatkozóan?

Ha ő azt mondja, hogy menjél, akkor próbáld kibírni az ottlétet.

Ajándékot viszont nem kell vinned.

70. aszparagusz (válaszként erre: 63. - Scherlock)
2021. dec. 4. 16:53

Szerintem már magába nézett, ezért is indított fórumot.

Nehéz helyzetben van, mert az apját és a testvérét kedveli, de apja feleségével nem tud kijönni.

Azt viszont nem várhatja el a "mostoha mama", hogy egy diák, akinek nincs önálló jövedelme ilyen-olyan ajándékot vigyen.

Ha kap, köszönje meg, ha nem akkor is viselje el.

69. birebora (válaszként erre: 65. - Scherlock)
2021. dec. 4. 16:38
Nem tudjuk, hogy 100% vagy csak 70, de ő inditotta fórumot, neki válaszolunk. Nehogy már egy 18 éves kislánynak kelljen többedszerre is erőfeszitést tenni, hogy az új asszony elfogadja. Az ő apja boritott, biztos megviselte az egész válás. És akkor jöttök azzal, hogy ő miért nem dogozik és miért nem vesz megfelelő ajcsit a féltesónak és az anyjának? Komolyan nem értelek benneteket. És ha volt is nyári munkán, akkor mi van? Eltelt azóta 4 hónap, és nehogy már mostohájának gyűjtögessen. Biztos vannak vágyai, elképzelései, hogy mire költsön elsősorban magára.
68. michelle.r (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 16:31
Miatta szakítottak a szüleid?
2021. dec. 4. 16:27
Ne foglalkozz vele, adja a mélyen pozitív személyt, közben meg bántja az összes FI-t, akit csak tud.
66. babyapocakban (válaszként erre: 65. - Scherlock)
2021. dec. 4. 16:25
Őt hallgatjuk, neki próbálunk segíteni. Ne itt éld ki a görcseidet.
65. Scherlock (válaszként erre: 58. - Mimy63)
2021. dec. 4. 16:23

Aha, biztosan.


És minden 100%-ban úgy van, ahogy fi leírta. Hót biztosan.


Minden éremnek egy oldala van, ugye? :)

64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Scherlock)
2021. dec. 4. 16:22

Hol kéne magamba nézzek?🤣

Én tehetek róla, hogy az apám feleségét zavarom, mert csak?

Én rengetegszer próbálkoztam nála.

Ennyi elutasítás után szerintem jogosan nem kedvelem.

63. Scherlock (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2021. dec. 4. 16:20

Te miről beszélsz?


Itt már csak a buksi simogató kommentek maradhatnak?


Az elő sem fordulhat, hogy egy 18 éves is magába nézzen? :O)


Legyen neked is csodálatos életed! ♥

62. birebora (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2021. dec. 4. 16:14
Hát nem tudom, ahol engem utálatosan fogadnak és húzzák a szájukat rám, én sem mennék szivesen, család ide, család oda. Diák létemre meg ne várjon el drága ajándékot. És a karácsonynak nem is erről kellene szólni.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2021. dec. 4. 16:08
Igazad van. Szerezhetnék pénzt. Sajnos nem érzek magamban elég energiát hozzá az iskola mellett.
2021. dec. 4. 16:06

Én azt gondolom, hogy az új feleségnek valamennyire közelitenie illene a FI-hoz ha szép nagy és békés családot akar maguknak. Ő az idősebb, a felnőtt és végül is a férjéhez tartozik az előző házasságából született gyerek is. Ezzel tisztában volt, gondolom. Persze ez a férjen is múlik, mennyre ragaszkodik a lányához és nem hagyja duruzsolni az új asszonyt. Tudjuk, hogy van ez, általában a "régi" gyerek útban szokott lenni. Anyagilag is, érzelmileg is féltékeny lehet rá az új asszony. Nem akar osztozni a férjén.

Hány olyanról hallottunk, hogy még az örökségből is kijátsszák vagy olyan helyzetet teremtenek, hogy ne akarjon menni a kislány.

59. mimy63 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2021. dec. 4. 15:54

Igazad van abban, hogy az életében még rengeteg olyan szitu lesz, amikor kénytelen lesz olyan emberekkel kapcsolatot tartani, akit nem kedvel. Viszont nem gondolom, hogy a saját családban, ünnep alkalmával kellene pont gyakorolnia.

Ahogy leírta, már több alkalom volt, ami nem sikerült, elege lett. Megértem.

Ezzel nem az apját bántja meg, ha neki elmondja, miért tesz így, akkor a józanul gondolkodó apa meg is fogja érteni őt.

Pech, hogy ez így alakult, ki a hibás, nem tudni, de a helyzet már kialakult, ebből nagy, boldog család már nem lesz.

58. mimy63 (válaszként erre: 47. - Scherlock)
2021. dec. 4. 15:50
Hiányoltad a felsorolást, hogy miért nem kedveli a mostoha anyut. Erre írtam, hogy nem kell megindokolnia, pláne nekünk. Az apjának biztosan elmondta, mi a baja vele. Ránk nem tartozik.
57. michelle.r (válaszként erre: 29. - Mimy63)
2021. dec. 4. 15:45

Ez igaz. Viszont remek terep gyakorolni az életre, ahol szintén rengeteg ember lesz, akit nem kell szeretni, de nem lehet kikerülni. Én biztosan nem bántanám meg az apámat azzal, hogy még karácsonykor is elkerülöm a házát, mert nem szeretem a feleségét.


Egy 18 évestől senki nem várja el, hogy sok pénzért vegyen ajándékot, bár aki szeretne, azért tudna magának zsebpénzt csinálni. Korrepetálhatna pl. gyerekeket.


Ezzel csak tovább mélyül a szakadék a családban.

56. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Scherlock)
2021. dec. 4. 15:39
Igen magamból. Ugyanis nekem eszem ágában nincs belekötni egy tini érzelmeibe. Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy milyen lelki világa lehet valakinek, akinek pedig jól esik ez.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Liliom10)
2021. dec. 4. 14:40

Apámmal kedves.

Szerintem bököm a csőrét. A miértjét nem értem, én adtam neki esélyt, pedig nagyon haragudtam rá az elején.

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - _Berry_)
2021. dec. 4. 14:37
Ez jó. :)
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Scherlock)
2021. dec. 4. 14:37
Te meg egy tipikus kötekedő.
52. Napsugár8 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 14:32
Mi sem kaptunk soha zsebpénzt. Az első nyári keresetemből vettem meg magamnak az első karórámat, a második nyári keresetemből az első divat-cipőmet... igaz, ez még a kőkorszakban volt, de sajnos még (már ismét) vannak családok, ahol "igen-igen takarékosan gazdálkodnak".
51. liliom10 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 13:56

Vajon csak Veled viselkedik ilyen bántóan apád neje ? Voltál már náluk, mikor mások is épp ott vendégeskedtek ? Esetleg hallanád, velük hogy beszél és viselkedik.

" Ajándék lónak ne nézd a fogát!" Még akkor is örülnie kéne és értékelni a fáradozásodat, ha tényleg nem a kedvence a marcipán, és más színeket szeret. De szerintem direkt bánt Téged! Apáddal hogy viselkedik ? Vele kedves ? Lehet, hogy még kétszínű is.

Ahogy mondják, ennek a nőnek nem volt gyerekszobája ! :(

50. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 13:48
Nagyon egyszerű az ajándékozási kérdés. Ha a tesód anyja elvárja, hogy vegyél, akkor állj szépen elég és mosolyogva közöld, hogy nem keresettel rendelkező, hanem 18 éves tanuló vagy, de semmi probléma, szívesen veszel, de ezt legyen kedves és támogassa meg egy kis pénzzel.
49. Scherlock (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 13:47
Te tipikusan a nyuszika és a fűnyíró vagy. :D
48. Scherlock (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2021. dec. 4. 13:34
Ilyenkor magadból indulsz ki? :)
47. Scherlock (válaszként erre: 29. - Mimy63)
2021. dec. 4. 13:34
Hol is írtam, hogy kell?
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Liliom10)
2021. dec. 4. 13:05

Semmi baj.

Én nem kapok, de ahány ház, annyi szokás. :)

45. liliom10 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 12:47

Tényleg kicsi a tesód, ha mégis elmész, elég, ha játszol vele, beszélsz hozzá kedvesen. Én csak a 2. szülinapjára vinnék valami kis neki való játékot, most nem.

Bocs, de mi azokból az infókból indulunk ki, amiket leírsz. Helyes, hogy dolgozol is !

Nálunk soha nem számított a zsebpénzbe a buszbérlet és a ruha,- arra külön kaptak a gyerekek pénzt.

44. birebora (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 12:39
Nem akarlak elkeseriteni de valószinűleg ez igy is fog maradni. Sosem leszel a kedvence. Ne menj hozzájuk, ne add meg neki azt az örömet, hogy "beléd rúg". A karácsony neked is karácsony, amit szeretetben, békében, nyugalomba szeretnél eltölteni.
43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 12:33

Semmi baj. Inkább te ne haragudj, hogy szóvá tettem. Szerintem tudod javíttatni a címet.

Persze lehet, hogy másoknak fel sem tűnt. Tényleg nem akartam ezen lovagolni.

Azért írtam még valami használható véleményt is. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook