Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálom a 21.századot. Mindenhova kártya, kód, applikáció kell. fórum

Utálom a 21.századot. Mindenhova kártya, kód, applikáció kell. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7
187. Channa* (válaszként erre: 183. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 15:22

Pont arra válaszoltam.

Akkor sem mondom, hogy felesleges a bankolás, ha az én ismerősömmel történik.

186. aszparagusz (válaszként erre: 184. - Globus)
2023. febr. 11. 15:21

Némi kp. nála is volt.

Itt egy több, mint 30 ezer forintos tételről volt szó.

Amit ott se lehetett hagyni és nem megvenni, mivel az üzemanyag már az autóban volt.

185. Channa* (válaszként erre: 181. - ,zumba)
2023. febr. 11. 15:20

Remélem kézzel varrtál!


Én is varrtam délelőtt. Varrógéppel!

Sütöttem sütit, amit robotgéppel kevertem össze, majd betettem a sütőbe és nem a kemencébe.

A mosásom is ment már párszor az automatamosógéppel és nem teknőbe.

Főztem is az indukciós lapomon és nem a kályhán.

És még sorolhatnám;)


Szerintem te több sztárocskát ismersz mint én. Nem is értem miért nekem írod ezt.

Vannak itt bőven, akik Rubint Rékát köpködik vagy valóvilágot bámulnak vagy egy főzős műsort, amiben szintén mondvacsinált sztárocskák bénáznak...

184. globus (válaszként erre: 175. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 15:17

En akkor is hordok némi kp-t, ha alapvetően kártyával fizetek. Van még sok hely, ahol nincs terminál.

Meglepődtem, mikor észrevettem, hogy a sarki zöldségesnél már van.

Nem tudom, hány éve van számlánk kártyával (sok), velem még nem fordult elő, hogy nem működött volna.

183. aszparagusz (válaszként erre: 182. - Channa*)
2023. febr. 11. 15:16

Szövegértés megy?

A 175. ben egy konkrét esetet írtam le.

Nem volt nála 30 ezer forint és kivenni sem tudott.

És elég messzire volt az otthonától.

182. Channa* (válaszként erre: 179. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 15:10

Nem értem, hogy miért kellene máshogy gondolnom azután, hogy megtudtam kit érint.


Ha velem történik, akkor sem fogok a kardomba dőlni.


Amikor az OTP-nél volt rendszerhiba, akkor én se tudtam kártyával fizetni, de kifizettem kp-vel.

181. ,zumba (válaszként erre: 177. - Channa*)
2023. febr. 11. 15:09

Máris megyek hasznosan tölteni az időmet: varrok.

Ha esetleg Veled is történne hasonló eset, másként néznél erre a témára. A pénzügyeinket érintő hírek fontos téma, inkább erre figyeljen az ember, mint a legújabb sztárocskára, ki kivel, hol, merre... témákra.

180. Channa* (válaszként erre: 176. - ,zumba)
2023. febr. 11. 15:07

Na igen...


Az elmúlt néhány hónapban volt egy pár cuccom, ami elromlott, és?

Megcsináltattam vagy vettem újat.


Nagyon ki vagytok hegyezve a bankokra. Aki nem akar bankolni, ne tegye!

Én se teszem azt, amit nem akarok.

Én se fogok sajtot gyártani otthon, inkább megveszem vagy megvagyok nélküle, de ezért nem fogom köpködni a sajtgyárakat!

179. aszparagusz (válaszként erre: 177. - Channa*)
2023. febr. 11. 15:05

Amit leírtam, a keresztlányom apjával konkrétan megtörtént.

Mindenféle kihegyezés és picsogás nélkül.

178. ,zumba (válaszként erre: 175. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 15:04
Erről van szó!
177. Channa* (válaszként erre: 175. - Aszparagusz)
2023. febr. 11. 15:02

Ha valaki ki van erre hegyezve, akkor mindent észre vesz. Annyira gyakran azért nincs olyan rendszerhiba, ami mindenféle fizetést megakadályozna.

Ha van, akkor meg gyorsan javítják.


Sajnálom, ha valaki épp belekerül egy ilyen eseményben, de attól még nem ördögtől való a technika fejlődés.


Te is használod, nem? Most is használod a netet, amikor ide írsz. Minek? Nem tudod hasznosabban és tartalmasabban eltölteni az idődet?

Mert ugye mindenki azt mondja, hogy azért nem jók ezek, mert elveszik a hasznosan is tölthető szabadidőt...


Nem értem a picsogást, de ti tudjátok.


Egyébként, ha valakit annyira zavar a bankos probléma, akkor lehet kp-ben kérni a fizetést, nyugdíjat és mindent, így nem kell bajlódni a netbankkal, kártyával és semmivel.

Semmi nem kötelező!

176. ,zumba (válaszként erre: 174. - Channa*)
2023. febr. 11. 15:01

3 banknál is 2 hét alatt... Ha van készpénzem, az elromlott tárgyakat tudom pótolni, nem kell appolni, meg tudom is én mit csinálni. Nem tudtak a bankba belépni: ettől az izgalomtól sok ember mentesül, akinek számlája sincs.


Nem felesleges a fejlődés, de a digitalizációt elég erősen erőltetik a mindennapi életben. Akinek tetszik, érti: használja. Én nem gondolom, hogy mindennel kell rendelkeznem, amit a gyárak előállítanak.

175. aszparagusz (válaszként erre: 174. - Channa*)
2023. febr. 11. 14:32

Az utóbbi időben a bankoknál mintha túl sok lenne a rendszerhiba.


Te hogyan éreznéd magad, ha teletankolod az autód, fizetnél, és a rendszerhiba miatt ezt nem tudod megtenni és nincs nálad 30 ezer forint kp.? Hiába mész automatához, mert ott sem működik? És sok sok kilométerre vagy az otthonodtól?

174. Channa* (válaszként erre: 173. - ,zumba)
2023. febr. 11. 14:05

És a mi a probléma azzal, ha rendszerhiba van?

Azért vannak az IT-sok, hogy kijavítsák!


Ahogy otthon is előfordul a net lassulás, így bankokban is előfordulhat, ami bizony meg tudja zakkantani a rendszereket. Apropó! Miért használod a netet?


A TV-d is elromolhat, ahogy a mosógéped is, a tűzhelyed is, stb.

Emiatt nem hiszem, hogy úgy fogsz dönteni, hogy ezentúl teknőben mosol, csiholod a tüzet és majd úgy főzöl. Vagy igen?


A tűzhely, TV, net, mosógép is technológia fejlődésének gyüm9lcse, ahogy a kütyük is!


Ha ezt nem értékelnénk, nem használnánk, akkor simán maradhattunk volna az őskorban.


Csak tudnám, hogy azoknak, akiknek a technika fejlődése egy felesleges valami, azok miért nem barlangban laknak és a tüzet is miért használják?

173. ,zumba
2023. febr. 11. 13:55
Újabb pénzintézetnél volt probléma az applikációs akármivel... ez már a harmadik.(csak figyelgetek)
172. Amaunet (válaszként erre: 169. - Channa*)
2023. febr. 10. 22:14
Szerintem, ha földdel együtt forgatjátok ki és azzal együtt ültetitek már helyre, akkor megmaradnak, ha még csak most kezdenek kibújni. Ha már szárba szökken és igazán fel éled a növény, akkor már kockázatosabb.
171. Érdekes73 (válaszként erre: 167. - Channa*)
2023. febr. 10. 21:35
A sok hátránya mellett van előnye is a netnek csak jól és jóra kell használni.
170. Channa* (válaszként erre: 168. - Amaunet)
2023. febr. 10. 21:18

Szuper!

Nekünk kicsi a kertünk, olyan 200 nm.

Mi felássuk, és ültetünk, illetve utakat csinálunk, teraszt és medence helyet.


Gondolkodunk rotációs kapa bérlésen.


Azt nem tudom, hogy a virághagymákat, ha kiássuk, akkor azok megmaradnak e, ha rögtön visszakerülnek, csak más helyre.

Rengeteg van és közel 10 cm-esek a növények, így majd akkor bolygatnánk, ha elvirágoztak...


Kerestem kerttervező programot, amit találtam nem tudom használni, így marad a papír, bár a fantáziám nagyon jó, így már előttem van, hogy fog kinézni a kert:DDDD

169. Channa* (válaszként erre: 168. - Amaunet)
2023. febr. 10. 21:17

Szuper!

Nekünk kicsi a kertünk, olyan 200 nm.

Mi felássuk, és ültetünk, illetve utakat csinálunk, teraszt és medence helyet.


Gondolkodunk rotációs kapa bérlésen.


Azt nem tudom, hogy a virághagymákat, ha kiássuk, akkor azok megmaradnak e, ha rögtön visszakerülnek, csak más helyre.

Rengeteg van és közel 10 cm-esek a növények, így majd akkor bolygatnánk, ha elvirágoztak...

168. Amaunet (válaszként erre: 167. - Channa*)
2023. febr. 10. 17:16

Rám is hasonló feladatok várnak. Két nagy porta, két nagy kerttel. Szántatni nem akarok, mert az szárítja a földet, csak tárcsáztatok. Kutat fúratok a kertkapu közelébe, hogy nyáron tudjak locsolni, öntözni.

A ház körüli kiskertbe fóliát tervezek a palántáknak.

Már beszereztem egy rotációs kapát.

167. Channa* (válaszként erre: 164. - ,zumba)
2023. febr. 10. 16:41

Van ez így!


Van 3 nénikém, mind a három 70 feletti. Mind használ bizonyos kütyüket, melyiket mi érdekli. Van amelyiknek elég a nyomógombos telefon, de az okos TV az kell:D


Van amelyiknek meg pont az okos TV nem kell, de laptop nélkül nem tud létezni.


Koruknál fogva, elég későn lett lehetőségük minden ilyenhez, de a maguk érdeklődése szerint használják a netet is. Az egyik "csak" nézelődésre, a másik nagyon rutinosan keresgél is, hozzászólni is tud fb-n, fel tud tölteni, stb.


A harmadik viszont rendelget is, bankol is, stb.


Persze, időnként kérdeznek, időnként elakadnak, de pl. az fb-s nénikém mondott el nekem egy csomó mindent az fb-ről, mert én nem tudtam:DDDDDD


Egyébként a kütyük mellett is lehet mást is csinálni. Én is szoktam minden mást csinálni. Idén kertészkedni fogok, azaz megcsinálom a kertet is, de a neten mindennek utána nézek Mit mikor kell ültetni, hogyan kell szaporítani, milyen kerti utakat és, hogyan kell készíteni, stb.


Régen max. vettem volna néhány ezermestert és megkérdeztem volna valakit, most a kérdezés mellett tudok neten is informálódni, terveket készíteni, stb.

166. ,zumba
2023. febr. 10. 15:23
A mindennapokban szép kis női karórát hordok.
165. ,zumba (válaszként erre: 137. - Amaunet)
2023. febr. 10. 13:57
Nem zavar, hogy ezt írod. Én másként látom ezt a világot.
164. ,zumba (válaszként erre: 139. - Channa*)
2023. febr. 10. 13:54
Igen, nem érdekel a digitalizáció-ennyi. Sok más viszont annál inkább érdekel.
163. ,zumba (válaszként erre: 140. - Channa*)
2023. febr. 10. 13:52
Nálunk én vagyok a "levelibéka":D
162. tumbo2 (válaszként erre: 161. - Amaunet)
2023. febr. 10. 13:39
mondtam a könyvtárosnak,hogy adnék könyveket nem kellett.
161. Amaunet (válaszként erre: 158. - Channa*)
2023. febr. 10. 12:19

A mosogatógépet én is tervezem, csak előbb a hálózatot kell felújítani, hogy bírja a nagy teljesítményű gépeket. + még sok mást is.


Meguntam a sok zománcos fazekat sikálni. A két medencés mosogatóban alig férek el velük.😠 Vettem én is új edény garnitúrát.


A könyvektől megszabadulni sem egyszerű manapság.:)

160. Amaunet (válaszként erre: 152. - Globus)
2023. febr. 10. 12:10
Ez így van. Anyám könnyen megtanulja pl. a vonalas telefon hordozható egységének kezelését, mert szüksége van rá. A mosógépet is megtanulta kezelni, ahogyan a tv távirányítóját. Mikor kórházban volt kapott egy telefont, de ragaszkodott a hagyományoshoz. A kávégépet sem szereti, pedig két gombnyomással hozzá juthatna a kávéjához.
159. Channa* (válaszként erre: 156. - Tumbo2)
2023. febr. 10. 11:05
Na, én áztatni sem szeretek, de ezt nem a mosogatógéppel oldottam meg, hanem olyan edényeket vettem, amikben nem ragad le semmi, azaz egyszerűen kiöblítem, majd elmosom mosogatószerrel vagy bedobom a gépbe;)
158. Channa* (válaszként erre: 155. - Globus)
2023. febr. 10. 11:03

A mosogatógépnél nem az a lényeg, hogy elbírjuk e vagy sem, hanem az, hogy jobban csinálja, mint mi. Mi nem bírunk akkora hőfokon mosogatni, ahogy a mosogatógép teszi.


Sokáig, én is azt gondoltam, hogy nem kell, mert bírom, tiszta a kezem, ha mosogatok, stb.

Aztán a fiam vett egyet, így ki kellett találni, hogy hol legyen, stb. és amióta használom, nem gondolom, hogy felesleges kütyü;)


Egyébként, én a könyvolvasással is úgy voltam, hogy szeretem a könyveket birtokolni, érezni az illatukat, stb., aztán amikor kipróbáltam az ekönyvet, illetve rájöttem, hogy nincs annyi helyem, hogy tároljak annyi könyvet, amit olvasok, akkor beláttam, hogy jobb megoldás. Egyszerre egy egész könyvtár van kéznél, nem kell portalanítani, nem kell könyvjelző:DDDD, nem kell lemondani a tárolás miatt sok könyvről, és mindegy milyen vastag a könyv, egyiket sem nehéz kézben tartani:DDDD

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook