Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálom a 21.századot. Mindenhova kártya, kód, applikáció kell. fórum

Utálom a 21.századot. Mindenhova kártya, kód, applikáció kell. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7
97. tumbo2 (válaszként erre: 90. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 1. 10:35
azért kéne legalább itt békében lenni.én is el akartam menni,pedig én szerintem senkit nem bántottam.
96. tien (válaszként erre: 95. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 1. 10:32

Danke !

Aber,Unkraut vergeth nicht.😉

95. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 92. - Tien)
2023. febr. 1. 10:26

Ich werde dich auch verteidigen.

weil die "Deutschen" immer zusammenhalten....-DDD

94. tumbo2 (válaszként erre: 93. - ,zumba)
2023. febr. 1. 10:14
én,mikor bezárt a takarék, postán kértem a pénzem,majd utazom busszal a másik faluba,hogy főleg télen ott fagyoskodjak,míg nem jön a következő busz.a húgom még mindig a hetente érkező busznál veszi föl a pénzt,kivéve amikor lerobban,vagy nincs készpénz.ráförmedt egy nő,miért nincs kártyája.
93. ,zumba (válaszként erre: 91. - Tumbo2)
2023. febr. 1. 10:03
Több településen újra nyitnak postahivatalokat, illetve ATM-ket kell telepíteni a bankoknak. Sok településen egy bankjegykiadó automata sincs! Gyorsan betudták zárni a pénztárral rendelkező fiókokat, de hogy az emberek felvegyenek pénzt, azt már nem biztosították. (tudom csak a kártya az élet)
92. tien (válaszként erre: 90. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 1. 09:51

Sajnálom, hogy ilyen lavinát indítottam el egy ártatlan jelzővel.


Köszönöm hogy ringbe szálltál értem .Bár az energiádat kár volt ilyen meddő vitába fektetni.

91. tumbo2
2023. febr. 1. 09:51
én nem utálom,de mivel nem értek semmihez,kártyám nincs,nem is kell,a kódot elfelejtem,a hobbim a postán sorban állás a csekkekkel.amíg lesz posta,gyanítom nem sokáig.mikor a lányomnál voltam Pesten,az ő telefonján hívtak,hogy nem akarok-e interneten fizetni?kisnyugdíjas vagyok én ahhoz,hogy megfigyeljenek.nem,mondtam ,letettem a telefont.
90. dfc04c70e4 (válaszként erre: 88. - C914d3c5e9)
2023. febr. 1. 09:25

Nézd! Mi talán szóba sem álltunk volna egymással, ha nekem nem szúr szemet az a bizonyos „korlátoltságra vall” megjegyzésed. Érdekes, mert - mint látod - akinek címezted, látszólag tudomást sem vett róla, legfeljebb mosolyog rajta, mert nem érzi igaznak magára nézve.


Tovább én sem szeretnék ezen rágódni. Úgy gondolom, hogy ez a számodra érzékeny pont: a sötét középkor kifejezés olyan szinten maradt meg az emberek többségében, hogy egyszerűen így jut eszükbe.

Azt kérdezed, hogy „Ha pedig tudják, hogy a korszak egésze nem volt sötét, miért mondanának sötét középkort?” - hát azért, mert ez egyfajta beidegződés.

Egyben ez lenne a válaszom arra is, hogy szerinted logikai bukfencet csinálok.


Egyébként abban egyetértek, hogy sok az ok nélküli beszólogatás, sértegetés.

89. c914d3c5e9 (válaszként erre: 81. - Channa*)
2023. febr. 1. 06:17

Kedves Channa*! Majd ha érveket sorakoztatsz fel amellett, hol és miben tévedek (nem mondom, hogy ne tévedhetnék), valamint nem azért próbálsz meg lejáratni a személyeskedéssel, mert nem egyezik a véleményünk; mondom, ha ez így lesz, majd reagálok a hozzászólásodra, addig viszont nem.

Szép napot!

88. c914d3c5e9 (válaszként erre: 86. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 1. 06:11

"Tessék pontosan olvasni, és e szerint értelmezni." - már ezt a kijelentésedet lehetne vitatni, fentebb írod, hogy:


"Ott van ám az a két gondolatjel közé ékelt „jó esetben” is. Tehát: azt írtam, hogy jó esetben fesztelen beszélgetések folynak." - majd ebből próbálod azt az (egyébként teljesen téves) konklúziót levonni, hogy ne érteném az olvasott szöveget. Az, hogy kijelented, "jó esetben" fesztelen beszélgetések folynak, az lehet egyes tagok tapasztalata itt a Hoxán, de aki nyit egy fórumot, majd a többség simán beleáll (ok nélkül), az nem ezt fogja tapasztalni. Gondolom egyébként - hozzám hasonlóan - te sem olvasod az összes fórumot, tehát ez a kijelentésed teljesen szubjektív. Az is sokaknak a tapasztalata, hogy a magyar fórumok (mindegy miről legyen szó), egyszerűen toxikusak. De még egyszer mondom: ezt nem lehet egzaktan meghatározni, mert szubjektív; viszont ha sok embertől elhangzik, akkor ideje lenne ezt átgondolni.


"Az pedig, hogy te kutattál, olvastál egy bizonyos témában, és erre helyezed a hangsúlyt; ettől bocsi, de nem ájulok el. Más pedig más témában jártas." - nem is lehet mindenki egyformán jártas mindenben, mivel a mai kort olyan mértékű információáradat jellemzi, ami példa nélküli az emberiség történetében. Még egy adott területen is nehéz naprakésznek lenni... Az is igaz, hogy más pedig más témában jártas és ez így van jól. Nyilván nem érthet az ember mindenhez. Nincs ezzel semmi baj. Az viszont szintén az én szubjektív tapasztalatom (de megerősítené ezt más is), hogy vannak emberek, akiknek minden témához hozzá kell szólniuk, véleményt kell nyilvánítaniuk, akkor is, ha éppen nem értenek hozzá, vagy mindaz amit írnak: butaság. Na és általában ezek az emberek képtelenek a nézeteik felülvizsgálatára, ez viszont korlátoltság. Én, ha valamihez nem értek, akkor nem szólok hozzá, ez ilyen egyszerű. Ha valamihez hozzászólok és találkozok olyan véleménnyel, ami az enyémmel ellenkezik, de értelmes, akkor hajlandó vagyok megvizsgálni, nem ragaszkodok görcsösen a véleményemhez. Mondok konkrét példát: évekkel ezelőtt néztem egy dokumentumfilmet, a tűcsere programról volt benne szó, az intravénás kábítószerhasználók tűcseréjéről. Bár hiába hangoztak el - akkor - érvek amellett, miért hasznos ez, miért nem kellene megszüntetni, az akkori énem nem fogadta el, volt bennem (a társadalom legtöbb tagjához hasonlóan), egy zsigeri tiltakozás. Majd ahogy múlt az idő, és jobban átláttam a témát, a véleményem megváltozott.


"A meggyőződések veszélyesebb ellenségei az igazságnak, mint a hazugságok." - Friedrich Nietzsche


"Igen, a 2. bekezdésedben már többedszer utalsz a marxista történelemszemléletre. Nem, senki nem ragadt le és nem fújta ugyanazt, amit évtizedek óta hallunk." - úúú, miért csinálod ezt? Mármint miért csinálsz logikai bukfencet, ha érvelni akarsz?


"Viszont tényleg! Csináljunk már egy felmérést! Ha most itt összejönne hirtelen 10 ember, akkor vajon igazam lenne? Mert én most is azt mondom, hogy igen, 10-ből -rajtad kívül - 9 ember sötét középkort mondana." - amennyiben 10 emberből 9 sötét középkort mondana és amennyiben elfogadjuk azt, hogy - ahogy azt megfogalmaztad - az emberek nem ragadtak le a marxista történelemszemléletnél, ez egyszerűen nem igaz. Ha pedig tudják, hogy a korszak egésze nem volt sötét, miért mondanának sötét középkort?

2023. jan. 31. 20:28
Az biztos, h a számítógépek sohasem fogják az emberi hülyeséget pótolni.
86. dfc04c70e4 (válaszként erre: 78. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 19:49

Ott van ám az a két gondolatjel közé ékelt „jó esetben” is. Tehát: azt írtam, hogy jó esetben fesztelen beszélgetések folynak.

Tessék pontosan olvasni, és e szerint értelmezni.

Az sem igaz, hogy ne tudnék egy olyan fórumot sem mondani, ahol ne lenne vita. Nem is egy ilyen van. Az, hogy te nem tudsz ezekről - egy dolog. De létezik, több is.

Az pedig, hogy te kutattál, olvastál egy bizonyos témában, és erre helyezed a hangsúlyt; ettől bocsi, de nem ájulok el. Más pedig más témában jártas. Attól, hogy más a véleménye, másként lát dolgokat bárki - nem kell korlátoltnak minősíteni, mint te tetted.

A suttyóságot, amiről írsz, én sem bírom, továbbá nem hiszem, hogy itt teljes mértékben elfogadott.


Igen, a 2. bekezdésedben már többedszer utalsz a marxista történelemszemléletre. Nem, senki nem ragadt le és nem fújta ugyanazt, amit évtizedek óta hallunk.

Viszont tényleg! Csináljunk már egy felmérést! Ha most itt összejönne hirtelen 10 ember, akkor vajon igazam lenne? Mert én most is azt mondom, hogy igen, 10-ből -rajtad kívül - 9 ember sötét középkort mondana. De írtam már: mindenki tudja, hogy nem volt az az egész korszak sötét. De kár ezen rugózni, nem valószínű, hogy ez kiderül, ki hogyan jellemezné ezt a korszakot.


Zenei ízlésben vitatkozni is teljesen felesleges. Mondjuk én nem hallgatok az általad említettek közül sem Bartókot, sem Kis Grofót.

85. globus (válaszként erre: 83. - Tumbo2)
2023. jan. 31. 18:05

Nem erőltették meg magukat 🤣

Nekem nem a rendelés technikájával szokott bajom lenni, inkább a logisztikával.

Eleve csak olyant rendelnék, aminél nem számít a "mellényúlás", mert képen aztán minden jól néz ki. Erre megtanított ingatlanos ismerős, fotónak ne dőljünk be. Nyilván egy ismert termék más.

84. tumbo2 (válaszként erre: 83. - Tumbo2)
2023. jan. 31. 17:29
csináltak egy csomagos doboztartót,vagy mifenét,jó nagy,ki engedhetette,hogy odategyék,nem látni tőle a főút forgalmát.
83. tumbo2 (válaszként erre: 80. - Globus)
2023. jan. 31. 17:25
én is tán ötször,helyesebben a lányom.én nem értek az ilyen úri huncutságokhoz.van amikor harmadnap ott volt,egyik télen rendeltünk egy cipőre húzható csúszásgátlót,kifizettük,na mondom erre keresztet vethetünk.márciusra meg is küldték.
82. tien (válaszként erre: 80. - Globus)
2023. jan. 31. 15:46

Németországban helyben (Dortmund) vettük meg a cuccot.

Itthon nagyon cseppke faluban élünk.Itt rendelünk.

81. Channa* (válaszként erre: 78. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 15:37

Juj, te mindenképp bizonyítani akarsz!


Rendben, okos vagy és nem okoskodó.

Te jobban tudod, mert műveltebb vagy, sokkal több minden érdekel téged, mint itt sokakat.


Mivel mi nem vagyunk annyira okosak mint te, én biztos nem, és művelt sem, ezért, ha lehet, akkor ne használj idegen szavakat, mert én így nem értem, és rögtön butának érzem magam hozzád képest, és ezért elkezdelek provokálni.

Te meg fogod magad és elkezdesz mindenkit sértegetni és ez átcsap okoskodásba.

És ekkor már nem is érzem magam butának, hanem rögtön bizonyítékot kaptam arra, hogy nem vagy okos, csak okoskodsz:DDDDD

80. globus (válaszként erre: 39. - Tien)
2023. jan. 31. 15:31

Életemben talán 4x rendeltem netről. Olyan árut, amit -körbejárva lakóhelyemen-itthon nem találtam. Munkahelyemen megoldhatatlan az aruátvétel, szabit erre nem költök, pick-pack pont, foxpost még nincs mindenütt.

Régen a futár olyan volt, mint a távirat. Feladták, seperc alatt megjött. Most hamarabb elmegyek érte vonattal Bp-re meg vissza. Na jó, esetleg többe kerül...

79. tumbo2 (válaszként erre: 78. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 15:20
mert az emberek többsége munka után szórakozni akar van akinek a kisgróf jön be,másnak a maunkasó.én nem szeretem Bartókot,inkább az olasz,francia zeneszerzőket.pl.tetszett Ibsen vadkacsája,de ha fáradt lennék,nem biztos,hogy arra vágynék.ja,a témától kicsit eltértem.
78. c914d3c5e9 (válaszként erre: 72. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 31. 15:12

"Itt - jó esetben - fesztelen beszélgetések folynak, minden tudományoskodás nélkül." - körülbelül egy fórumot nem tudsz mondani, ahol egyesek ne kezdenének el vitázni, olvass vissza nyugodtan, megláthatod, ki és kit kezdett el minősíteni. De igen, érdekes valóban, ha már az embernek vannak meglátásai, esetleg látszik rajta, hogy kutatott, olvasott egy témában, egyből jönnek azzal "okoskodó, műveltnek akar tűnni", míg a suttyóság ezzel szemben teljes mértékben elfogadott.


"Márpedig a középkort többnyire sötét középkorként emlegetik, és ha hirtelen közvélemény kutatást rendeznénk 10-ből 9 ember így jellemezné ezt a korszakot." - többnyire a marxista történelemszemlélet miatt, már mondtam, de hát egyszerűbb továbbra is ugyanazt fújni, amit évtizedek óta hallunk, mint esetleg kitekinteni és megvizsgálni más nézőpontokat is. Na és ha holnaptól 10-ből 9 ember azt mondaná, hogy a Föld lapos, változtatna-e az valamit a tényeken? Mindig jönnek a többség véleményével; Kis Grofo-tól a No roxa áj c. valamit 46 millió ember hallgatta, nézte meg a youtube-on, míg például Bartók Béla Csodálatos mandarin c. művét meghallgatják pár ezren. Akkor ebből mi következik? Kis Grofo műve a jobb, vagy miért lényeg a többség?

77. dfc04c70e4 (válaszként erre: 76. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 31. 15:05
Ja. Az üdítő kivétel, aki nem zsigerből nyomja.
76. dfc04c70e4 (válaszként erre: 74. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 15:05

Pont erről beszélek. Egy kijelentése miatt minősítetted.

Azzal, hogy azt írtad, a kijelentése korlátoltságra vall, ezzel sértegeted őt. Mondjuk szerintem nem veszi magára, nincs is miért. Csak nekem szemet szúrt.


Lehet, hogy te vagy itt a Hoxán az üdítő kivétel.

75. c914d3c5e9 (válaszként erre: 74. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 15:02
*szólnak*
74. c914d3c5e9 (válaszként erre: 73. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 31. 15:02
Nem egy embert minősítettem, mert ha még egyszer elolvasod a bejegyzésemet, abban világosan ki van fejtve: a középkorról tett kijelentése vall korlátoltságra. Én, ha találkozok egy új nézőponttal és amellett szórnak érvek, mindenképpen elgondolkozok, nem nyomom zsigerből a megszokottat.
73. dfc04c70e4 (válaszként erre: 63. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 14:49

Szerintem egy embert minősíteni- egy olyan hozzászólása miatt, ami neked nem elég tudományos (utalok itt egy előző hozzászólásodra) sokkal inkább vall nagy mértékű korlátoltságra. Miért sértegeted?

Biztosra veheted, hogy tisztában van azzal, hogy a középkor nem 100 évig tartott.

72. dfc04c70e4 (válaszként erre: 60. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 14:44

Ne haragudj, de ezt nem tudom megállni szó nélkül.

Hozzáteszem: nem vagyok Tien „szóvivője”. Önálló gondolkodású ő, nincs szüksége „támogatóra”, aki megerősíti a mondandóját - de itt, a Hoxán nem tudományos berkekben beszélünk. Tudományos berkek? Ez nem az a hely. Itt - jó esetben - fesztelen beszélgetések folynak, minden tudományoskodás nélkül.

Márpedig a középkort többnyire sötét középkorként emlegetik, és ha hirtelen közvélemény kutatást rendeznénk 10-ből 9 ember így jellemezné ezt a korszakot. Simán azért, mert így rögződött legtöbbünkben. Annak ellenére, hogy tudjuk, voltak vívmányai is.

71. tien (válaszként erre: 69. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 31. 13:08
Ne legyél ebben olyan biztos 😉
70. tien (válaszként erre: 67. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 31. 13:07

Mindent neked ugye?

Nem vagy egy kicsit mohó?

69. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 66. - Tien)
2023. jan. 31. 13:06

{tudod ,hogy kedvellek}


pedig nincs rajtam semmi szeretni való..-)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook