Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utálok készpénzzel fizetni, ha csak nem muszáj, nem is teszem. fórum

Utálok készpénzzel fizetni, ha csak nem muszáj, nem is teszem. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
15. okoskodó (válaszként erre: 13. - Amaunet)
ápr. 4. 17:48
Minden megítélés kérdése, ha megfosztanak alapvető emberi jogaidtól, az sem buli hidd el. Azok ott nem tudtak élni alapvető állampolgári jogaikkal, mert megfosztották őket. Ha lett volna készpénzük... A bankkártya jó dolog, nem erről beszéltem, de kell, hogy legyen biztonság, amit jelenleg a készpénz garantál. Ami elektronikus, azt törölni lehet. Ja és igen, nem csak hogy elolvastam, hanem foglalkoztam is vele. Nem a miértről, beszélek, hanem a lehetőségről. Amit megtehettek az ottani tüntetőkkel, veled is egyszer megtehetik. Adat vagy, törölhető vagy.
ápr. 4. 17:38
Szintén kártyát használok, ahol erre lehetőség van.
13. Amaunet (válaszként erre: 10. - Okoskodó)
ápr. 4. 17:12

Hogy jön ez ide? Elolvastad, mielőtt linkelted, hogy miért hozták ezt az intézkedést?

A cihában tartani a pénzt biztonságosabb?

Nem beszélve arról, hogy a készpénz kibocsátás, a készpénz állomány fenntartása milyen költséges. Alkalmat ad arra követhetetlenek legyenek, magyarul a csalásnak.

12. Flóra76 (válaszként erre: 11. - L’Engel)
ápr. 4. 17:09
Ugyanígy, szinte csak mobillal.Kivétel egy-két szolgáltatás mint fodrász, kozmetika.
11. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 4. 16:56
Ha van rá lehetőség, a mobilommal fizetek. Az van leginkább kéznél.
ápr. 4. 15:53
Jó dolog a készpénz, persze praktikusabb a bankkártya, de ha az ember ilyen dolgokat is hall: [link] akkor csak szépen maradjonkészpénz is!
ápr. 4. 14:57

Ha mód van rá, csakis kártyával. Banki utalással kapok fizetést, nem szeretek az ATM-nél ácsorogni.

Utáltam, mikor egy idő után felszaporodott az aprópénz, mai pénztárcák nem alkalmasak rá.

2-3 ezer Ft-nál több nincs nálam kp-ben.

ápr. 4. 14:44

Mióta bankkártyám van azzal fizetek. Szerencsére még a legkisebb boltban is van már erre lehetőség. Azt hiszem, ahol ez a lehetőség nincs, ott manipulálnak a kasszával.


Nem szeretek készpénzt tartani magamnál. Persze, muszáj, mert a napszámost csak kp-zel fizethetem ki.


Az 5-10-20 forintosokat meg kéne már szüntetni.

7. ,zumba (válaszként erre: 6. - Panna.33)
ápr. 4. 12:24
Fehér vagyok:)
ápr. 4. 09:41

Piacon, vagy egy-két apróságt kp-vel fizetek, de általában én is kártyázok. Tisztább, gyorsabb. Nálunk Lidl van közel, ott az önkiszolgáló kassza kártyás, kényelmesebb is.

Ráadásul a fekete- és szürkegazdaságot jobban fenntartja a kp.

ápr. 4. 09:25

Mindenkinek magán ügye, hogy mivel fizet, de részemről csak, és kizárólag csakis készpénzzel fizetek mindenért, mindenhol!

Ahol erre nincs lehetőség, ott inkább nem vásárolok.

ápr. 4. 09:17
Addig örülj, amíg van készpénz a kezedben! Nekem eszembe sem jut a bacilus, igaz sosem rettegek tőle, mert akkor az ajtón sem léphetnék ki.
ápr. 4. 09:03
nekem semmi bajom a keszpenzzel.
2. Myra
ápr. 3. 21:22
Én is így vagyok ezzel, tökéletesen egyetértek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook