Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Üres petezsák oka? fórum

Üres petezsák oka? (tudásbázis kérdés)

dec. 17. 21:40

Szia!

Nekem sajnos 3x volt missed ab.-om. De egyszer se derült ki, miért. Pedig voltam vele orvosnál, megvolt minden papírom, de nem tudtam meg az okát. Az első terhességnél nem volt embrió, csak egy üres, összeesett petezsák. Azt mondta a dokim, hogy nagyon gyakori az ilyen, természetes szelekció. A 7. héten volt a műtét. A 2. baba alig fél év múlva költözött a pocakomba, a 10. héten még minden rendben volt, szíve vert, szépen fejlődött, rá egy hétre már nem vert sajnos a pici szíve. Másnap meg is volt a műtét. De mire genetikára időpontot kaptunk, ismét terhes lettem, és egy gyönyörű fiam született. Sajnos nem derült ki miért haltak el a terhességeim.

Majd másfél év múlva félve, de baba projektbe keztünk, ami a 9. héten ismét egy elhalt terhességgel ért véget.

Ezek után én mondtam hogy ennyi, kivizsgálás, de 3 hónapra rá terhes lettem. Megjegyzem itt már nem álltunk le, elmentünk genetikai tanácsadásra, ahol rám se néztek, mondván hogy a 3 missed ab még nem indok a vizsgálatokra.

Azért megnéztek, a terhességem alatt 3x visszahívtak, de csak annyira foglalkoztak velem, amit a terhesség miatt muszály volt.

Végül is elmondhatom hogy 5 terhességből 3 missed ab.-bal végződött, és két egészséges fiam született.

Hogy miért haltak el, nem tudtam meg sajnos.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epervirág2)
dec. 16. 21:18
Köszönöm a választ. Próbálom elfogadni, és reménykedek, hogy csak természetes szelekció, csak már belebolondulok a sok olvasgatásba, annyi negatív történetet találok :/
dec. 15. 08:42
Azèrt is írok neked mert látom senki nem írt.A választ sajnos nem tudom erre a kèrdèsre megfelő választ a nőgyogyászod tud adni.A volt sógornőm járt igy egyszer azt tudom,hogy volt a petezsákba neki embrió,de felszívodott,igy lett üres petezsák.Nekem egyszer volt missed ab,elhalt terhessèg volt 10 hèt körül megállt a kicsikèm szive,de csak a 12 heti ultrangon derült ki,hogy már nem èl.Mütèt után be kellett menni a papirèrt mivel megvizsgálták mièrt halt el semmit nem èrtettem belöle ezèrt a dokimat megkèrdeztem a mièrtet.Annyit mondott,hogy genetikai betegsège volt ès örüljek,hogy elöbb mint kèsöbb törtènt meg.Hiába kèrtem mondja el mi volt a baja azt mondta,jobb ha nem tudom.Szerintem valahogy fogadd el,hogy sajnos ez törtènt.A következönèl remèlhetöleg minden rendben lesz.Sok sikert,boldogságot kivánok hozzá.
dec. 13. 19:13

Sziasztok?

Volt valakinek spontán vetélés vagy missed ab üres petezsák miatt? Kiderült hogy mi okozta, vagy csak a természet "rendezte így"? Van akivel többször is előfordult?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook