Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Üres petezsák oka? fórum

Üres petezsák oka? (tudásbázis kérdés)


9. Schila28 (válaszként erre: 5. - Zizulino)
2020. jún. 11. 15:39
Azért is irtam le az èn kàlváriámat,mert kicsit az ember megkönnyebbül..Lelkileg nagyon nehéz,de amig birja az ember addig megy és csinàlja,küzd amig lehet..Sajnos az orvosok nem azon vannak hogy kevesebb stressz ès kudarc èrje az embert,hanem hogy minèl több pénz kerüljön a zsebükbe...Nem a konkrèt bajt próbàlják kideríteni,felderíteni,hanem inkàbb belehajszolják a nőt egy újabb lombikba,..Ezt csak azèrt irtam mert a sokadik terhességemnél,mèg egyszer sem javasolták a párommal való vérösszeférhetetlenségi vizsgàlatot..Ezt csak megjegyezték,de konkrètan nem ajànlották,pedig egyre jobban arra gyanakszok..Az viszont nagyon sokba kerül..
8. Schila28 (válaszként erre: 5. - Zizulino)
2020. jún. 11. 15:27
Szia! Èn is pár hónap múlva 40 leszek..Vannak gyermekeim,de a jelenlegi pàrommal èvek óts próbàlkozunk fèlig sikertelenül..Neki nincs gyermeke..Teljesen egészséges,genetikailag minden rendben van nála,illetve nálam is..A mostanival eggyütt,mert most jelenleg terhes vagyok,spontàn 5- ször,ès 2 lombik volt..Jővő héten kedden kell mennem vissza ultrahangra mert most csak üres petezsákot làtott a doki..A terhességeim 6-8 ès 10 hétig tartottak..Missed ab lett a vège mindnek..A lombikos doki azt mondta hogy csak lombikkal lehetek terhes,ezt ugye most megcàfolom, mivel ez az 5-dik spontàn terhességem..Immunológushoz járok,aki méhmegtartási zavart állapított meg..Gyógyszereket szedtem,erős szteroidot,amitől 20 kg-ot híztam.Nagyon rosszul éreztem magam,alig kaptam levegőt,fulladtam,felvizesedtem..Nagy nehezen le ment 10 kg most 77kg vagyok..Sikerült ismét teherbe esnem,de viszont nem làtok rá esélyt hogy megmaradna..Tényleg elképzelhető hogy nem félidőben fogant,hanem kèsőbb? Ha viszont tényleg nem sikerült,ès csak üres petezsàk van,akkor annak mi oka van..?Miért nem marad meg?
7. Iko (válaszként erre: 5. - Zizulino)
2020. máj. 23. 21:20
Szia Zizulino, megműtőttek? Hogy vagy? Remélem túl vagy a műtéten...
6. Iko (válaszként erre: 5. - Zizulino)
2020. máj. 22. 13:31

Kedves Zizulino!

Nagyon nehéz lehet most neked, gondolok rád! Probáld meg elfogadni, hogy ő nem maradt veled, lehet hogy ennek valamiért így kellett lennie. Még lehet babád, ha szeretnél küzdeni is fogsz érte! Bízzál abban hogy sikerülni fog. Az hogy sikerült teherbe esned az jó dolog, tovább kell menni! Szivből kivánom hogy maradj erős és légy túl ezen mielőbb! Sok sikert és jobbulást. Puszi💗

2020. máj. 22. 12:38

Sziasztok. 11 hetes 6 napos vagyok. Kórházban, mert 3. Napja verzek, egyre erősebben. Ma reggel voltam ultrahangon, és bár az utolsó, 6 het 5 napos UH-n még élt a kisbabám, mostanra szinte üres a petezsák...nem maradt velünk.

Este teszik fel a méhszáj tágító pálcát, holnap reggel műtenek. ..annyira fáj a szívem, lelkem,mindenem. Csak sírok. És nagyon félek a műtéttől is. Kérlek, írjatok pár biztató szót...:( 3 hét múlva leszek 40 éves. Első babánk volt, természetesen fogant.


Ti hogy viseltétek lelkileg a veszteséget? Hogyan lettetek túl rajta?

2019. dec. 17. 21:40

Szia!

Nekem sajnos 3x volt missed ab.-om. De egyszer se derült ki, miért. Pedig voltam vele orvosnál, megvolt minden papírom, de nem tudtam meg az okát. Az első terhességnél nem volt embrió, csak egy üres, összeesett petezsák. Azt mondta a dokim, hogy nagyon gyakori az ilyen, természetes szelekció. A 7. héten volt a műtét. A 2. baba alig fél év múlva költözött a pocakomba, a 10. héten még minden rendben volt, szíve vert, szépen fejlődött, rá egy hétre már nem vert sajnos a pici szíve. Másnap meg is volt a műtét. De mire genetikára időpontot kaptunk, ismét terhes lettem, és egy gyönyörű fiam született. Sajnos nem derült ki miért haltak el a terhességeim.

Majd másfél év múlva félve, de baba projektbe keztünk, ami a 9. héten ismét egy elhalt terhességgel ért véget.

Ezek után én mondtam hogy ennyi, kivizsgálás, de 3 hónapra rá terhes lettem. Megjegyzem itt már nem álltunk le, elmentünk genetikai tanácsadásra, ahol rám se néztek, mondván hogy a 3 missed ab még nem indok a vizsgálatokra.

Azért megnéztek, a terhességem alatt 3x visszahívtak, de csak annyira foglalkoztak velem, amit a terhesség miatt muszály volt.

Végül is elmondhatom hogy 5 terhességből 3 missed ab.-bal végződött, és két egészséges fiam született.

Hogy miért haltak el, nem tudtam meg sajnos.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epervirág2)
2019. dec. 16. 21:18
Köszönöm a választ. Próbálom elfogadni, és reménykedek, hogy csak természetes szelekció, csak már belebolondulok a sok olvasgatásba, annyi negatív történetet találok :/
2019. dec. 15. 08:42
Azèrt is írok neked mert látom senki nem írt.A választ sajnos nem tudom erre a kèrdèsre megfelő választ a nőgyogyászod tud adni.A volt sógornőm járt igy egyszer azt tudom,hogy volt a petezsákba neki embrió,de felszívodott,igy lett üres petezsák.Nekem egyszer volt missed ab,elhalt terhessèg volt 10 hèt körül megállt a kicsikèm szive,de csak a 12 heti ultrangon derült ki,hogy már nem èl.Mütèt után be kellett menni a papirèrt mivel megvizsgálták mièrt halt el semmit nem èrtettem belöle ezèrt a dokimat megkèrdeztem a mièrtet.Annyit mondott,hogy genetikai betegsège volt ès örüljek,hogy elöbb mint kèsöbb törtènt meg.Hiába kèrtem mondja el mi volt a baja azt mondta,jobb ha nem tudom.Szerintem valahogy fogadd el,hogy sajnos ez törtènt.A következönèl remèlhetöleg minden rendben lesz.Sok sikert,boldogságot kivánok hozzá.
2019. dec. 13. 19:13

Sziasztok?

Volt valakinek spontán vetélés vagy missed ab üres petezsák miatt? Kiderült hogy mi okozta, vagy csak a természet "rendezte így"? Van akivel többször is előfordult?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook