Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Üres petezsák után fórum

Üres petezsák után (beszélgetős fórum)


13. tyityu
2020. jún. 28. 10:56

Egy ures petezsak utan nem hiszem hogy az orvosok kutakodni fognak, ez mindenkivel elofordulhat. Nyilvan a korral tobb esely van ra, de 20 evesen is megtortenhet. A dokim azt mondta, hogy ezek altalaban korai veteleshez vezetnek, sokszor ki sem derul hogy mondjuk 5 hetesen emiatt szakad meg a terhesseg. A szervezet felismeri, hogy baj van es kilokodik.

A gond lehet egy hibas petesejt aki csak megtermekenyult, hibas spermium, vagy az osztodasnal hiba lepett fel.

Tudom hogy nagyon nehez, neked raadasul elso terhesseg, de el kell fogadni hogy ilyen sajnos elofordul. Ha kesz vagy elengedni ezt a terhesseget, tedd meg minel hamarabb, jobb lesz utana. Nekem sokat segitett elfogadni, hogy tudom, lattam hogy soha ne volt embrio. Azt hiszem, ha lattam volna az uh-on egy szivhang nelkuli embriot sokkal nehezebben dolgoztam volna fel.

12. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 11. - FuriosoNorthStar)
2020. jún. 28. 10:10

Es itt van errol egy eleg reszletes leiras:

[link]

11. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 10. - Drbt)
2020. jún. 28. 10:03

Sajnos ha hibas/beteg az embrio, azt nem tudod kivedeni :( a progeszteron, ami ugye segit a terhesseg megtartasaban, azz a terhesseget is megtartja, amit a termeszet villamgyorsan kiszelektal).


Kulfoldon maganklinikan lehet olyan lombikot vegezni, ahol a visszaultetes elott bevizsgaljak az embriot, hogy eheszseges-e. A vizsgalat neve PGT-A. (Magyarorszagon ezt a vizsgalatot nem engedelyezik. Tobb veteles utan lehet kevenyezni a PGD nevu-t, ha feltetelezhetoen genetikai okok allnak a hatterben.)


Tobb itteni topicban olvashatsz ezekrol,

pl Lombikprogram 40 felett nekunk is sikerulni fog

Reprofit Brno

10. drbt
2020. jún. 28. 09:25

A fogantatás idejében biztos vagyok és tuti méhen belül van ezt megállapították.

Kérjek valami kivizsgálást szerintetek hogy ne ismétlődjön ez meg? Nem tudnám mégegyszer ezt átélni.

2020. jún. 27. 22:59
*méhenkívüli
8. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Drbt)
2020. jún. 27. 22:58
Abból nem lesz baj nyugi. A meléhenkivüli terhességböl lehet, de az élő terhesség jó ideig, csak rossz helyen.
7. tyityu (válaszként erre: 6. - Drbt)
2020. jún. 27. 17:23
En 9 es fel hetes voltam mikor megtortent a terhesseg megszakitas. Ahol en elek nem szoktak koran orvoshoz menni a terhesseg elejen, sokan csak a 12 hetes uh-on tudjak meg, szerintem rosszat nem teszel ha varsz. Mondjuk en ahogy megtudtam, a leghamarabb meg akartam szabadulni tole. Osszesen 2 napot toltottem vele, de igy is nehez volt. Lelkileg jobb tul lenni rajta. Aztan ha ugy gondolod van meg remeny, akkor varj. En tudtam hogy 9 hetesen keptelenseg hogy ebbol meg baba legyen.
6. drbt
2020. jún. 27. 17:10
Én biztos vagyok a fogantatás időpontjában. Nem tudom nem e lesz probléma ebből ha várok még? Mindenesetre hétfőn még dokihoz megyek.
5. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Drbt)
2020. jún. 27. 12:53
A fogat tartás időpontja biztos? Hatha csak kesobb fogant. Igen sajnos az gyakori hogy addig nem indul meg a vetélés amíg megy a progi pótlás. Itthon sajnos ezt nem várják meg hogy beinduljon 😞 pedig 5-7 nap után be indulna legtöbbeknek. Külföldön egy hetet szoktak várni itt meg rögtön műtét 😞
4. drbt
2020. jún. 27. 11:09
Már 3 orvos mondta hogy üres ebből egy mondta hogy látott már csodákat. Elég ramatyul vagyok eléggé magamba fordultam most. Félek a műtéttől is és attól is hogy mi lesz a következő terhességnél.
2020. jún. 27. 10:27

Szia! Van egy ismerősöm, akinél többször előfordult ilyen. Voltak lombikon is, nem sikerült, majd nem sokkal utána spontán terhes lett, s most van egy egészséges kisbabája.


Amúgy a Hoxán olvastam, hogy valakinek szintén üres petezsákot láttak, aztán később kiderült, hogy mégsem üres. Keress rá, több fórumot is találsz erről.


Kívánom, hogy nálad is minden rendben legyen!

2. tyityu (válaszként erre: 1. - Drbt)
2020. jún. 27. 10:00

Szia! Nekem aprilisban 9 hetesen derult ki, hogy ures petezsakom van. En kulfoldon elek, nekem nem mutet volt, hanem gyogyszeres befejezes. Nekem a dokim azt mondta, hogy nem nagyon ismerik az okat, altalaban vmi hiba csuszik a gepezetbe, barkivel eloforulhat. Az viszont ritka, hogy vkivel tobbszor elofordul. Nekem az mondtak a kovetkezo ciklustol probalkozhatunk, de a mutet utan ugy tudom tobbet kell varni. Nekem 6 het utan jott meg eloszor, rogton probalkoztunk, pozitivat teszteltem, de gyanus hogy vmi nem stimmel. Ha gond is van, nem hiszem hogy a tortentek miatt lenne. Siman lehet egy egeszseges terhesseged, nekem mar van egy egeszseges kislanyom.

Kitartas testileg es lelkileg.

1. drbt
2020. jún. 27. 09:45

Sziasztok!

7 hetes vagyok jelenleg de meg sem szikholyag sem embrió nem látható. Tegnap volt egy 14mm és petezsákom előtte szerdán azt mondták hogy 11mm a petezsák és készülnek arra hogy életképtelen a terhesség vagy műtéttel fejezik be vagy elvételek. 5. Hetes ótaszedem a progeszteront mivel a sargatest hormonom kipukkant? Ez nem volt tiszta a számomra. Szerdán a doki azt mondta hétfőig várjunk ha addig szikholyag nem jelenik meg műtét. Tegnap azt mondta az uh os doki hogy ő várna meg egy hetet már sok mindent látott a pályája során és próbáljak pozitív maradni. Járt már valaki hasonló cipőben? Van valami kockázata ha várok? Azt mondta mégaz ultrahangos hogy ha szedem a progit nem enged elvetélni még akkor sem ha életképtelen a terhesség. 1.baba lenne/lett volna De én már elsirattam szegényt. Valaki tudja mitől lehet ez hogy üres a petezsák ? Esetleg valakinek alakult pozitívan a története? A későbbi terhességet mennyire fogja befolyásolni ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook