Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Unica -lombik donor petesejttel fórum

Unica -lombik donor petesejttel (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. Ancsika19800506 (válaszként erre: 81. - Kaktusz1)
febr. 11. 08:33

Kedves Kaktusz1

Lehet már nem is olvasod, mert tavalyi poszt!

Mi most megyünk Brnoba, beültetésre, Unicát választottuk

Addig nem is volt gondunk amíg Anikó volt a kordinátor, csak utána Mónikát kaptuk meg, első konzultáción jött már a bibi, nem jól jegyezte fel az időpontunkat egy nappal hamarabb hívtak mint kellett volna, és még neki állt feljebb, megkerestem Anikót nagyon aranyos volt segített, rendezni a félreértést! Megírtam az elején, hogy nem tudom mi a menete a dolgoknak, legyen szíves segítsen, nem volt Együtt működő, október óta húzta vonta,elbuktuk a 100 eurós elöleget, de ez mindegy is, nem szívesen mentem volna ezek után oda, VÁLTOTTUNK, Reprofitre,3 hete történt és már elkezdtük a gyógyszerezést, hamarosan ha jó isten is megsegít, elindulunk!

2023. ápr. 23. 16:16

Nem kérdőjelezem meg , hogy veled így volt.

Elégedett vagy mert sikerült.

Szívből gratulálok.

Nem ellened szól, amit most megosztok veletek.

Egyszerűen bevallom sebeket szakított fel...

Én ugyanoda jártam és azok közül, amiket írtál egyedül azt tapasztaltam, hogy gyorsan valaszolnak... Gyanúsan gyorsan.. Csakhogy mindenkinek ugyanazt. Sablonszöveg.


SOHA nem volt új ötlet sem kezelési terv...


Csak a kezüket tárták szét.


Ami vitathatatlan: az első alkalommal végtelen kedvesek és türelmesek és meggyőzőek.


(Amíg ott nem hagyod a pénzt.)


Elhitetik veled, hogy csak hátra kell dőlnötök. (Szó szerint ezt mondják másnak is...) Meg jön azzal, hogy ő a Harry Potter...


Hátra is dőltünk. 100%-ig hittünk és bíztunk.


Majd mikor a sikertelenséggel szembesülsz és megmered kérdezni, hogy mégis mit gondolnak miért- akkor a következővel szembesítenek:


Hát ők mondták, hogy a természetet nem tudják befolyásolni...


Akkor már nem kérkednek a 30 éves tapasztalattal.


Mi alapján döntenek arról, hogy minden labor nélkül egyikünknek x adag, másikunknak 4x adag hormont írnak fel már rögtön kezdésként?

Nem tudta megmagyarázni.


Nem tudta megindokolni azt sem, hogy míg az első alkalommal, amikor barnáztam azt írta Mónika, hogy semmi baj, maradjon a gyógyszer adag úgy ahogy eddig...

A másik lombiknál ugyanerre a panaszra azt írta azonnal emeljem a Cyclogestet......!!!


A 4. sikertelen lombik után eszükbe jutott, hogy esetleg csináltassak Erát... Amikor ennek utána jártam (nem náluk akartam) akkor egyáltalában nem voltak segítőkészek. NEKIK kellett volna megjelölni a napot, hogy ciklus hanyadik napjára kérjek időpontot.

Kérdésemre azt válaszolták náluk is megcsináltathatom.

2023. ápr. 22. 14:51

Én csak jót tudok mondani az Unica-ról. Mindenki szuper kedves és segítőkész. Ez az intézény egyáltalán nem a pénzre hajt. Igen, drágább mint a többi lombik központ de:

-korrekt a csomag ár- nem kell összeollózni, hogy mi mennyibe kerül

- nagyon ügyfélközpontúak, azonnal válaszolnak az email-re telefonra vagy visszahívnak

- bármikor írtak fel gyógyszert ha kellett

- vagy egy tucat kezelési tervet készítettek nekem

- mindig volt egy jó ötletük mit próbáljak ki



Mind Dittával mind pedig Helenával nagyon jó volt a kapcsolatom. Mondjuk lehet sokat segített, hogy jól beszélek angolul, én is kedves voltam velük és tisztelettudó, sosem háborogtam még akkor sem ha valami nem sikerült tökéletesen.


Mindig együttesen kerestük a megoldást, hogy minél jobb esélyeim legyenek a beültetésre. Azt tanácsolom mindenkinek, figyelje a ciklusait, olvasson, kutakodjon a neten. Én saját ciklusban lettem terhes a harmadik lombikkal, úgy hogy sokáig nem használt az estorfem és a méhnyálkahártya vastagság 4.8mm nél nem volt magasabb és sosem triple line.


Mindenkinek más válik be de leírom hátha másnak is segít akár ötlet szintjén:

-saját ciklus, nem kaptam estrofem-et

-3x200 mg utrogestan a ciklus második felében hüvelyen át.

- akupunktúra szálbeültetéssel havi 1x

- heti rendszeres 3-4 kardioedzés

- nulla stressz mert már nem érdekel mit gondolnak mások

Nincs recept arra, hogyan leszel tutira várandós, ha lenne akkor már babagyárak lennének:)

Mindenkinek sok türelmet kívánok, sikert és kitartást aki próbálkozik még!

79. kaktusz1 (válaszként erre: 78. - Matild)
2023. ápr. 3. 16:34
Köszönöm szépen de jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy feladom.
78. matild (válaszként erre: 77. - Kaktusz1)
2023. ápr. 3. 07:44
Drukkolok neked nagyon! Ne add fel!
77. kaktusz1 (válaszként erre: 76. - Matild)
2023. ápr. 2. 21:35
Köszönöm kedves Matild, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat.
76. matild (válaszként erre: 75. - Kaktusz1)
2023. ápr. 1. 22:59
Pont egy éve volt. Az ERA 790 volt, az ERA-EMMA-ALICE egyben 1400, erre jött a 200 altatás. Mi az 1400- asat kértük. Utólag nem biztos, hogy volt értelme az emma-alice dolognak, azóta olvastam, hogy egy sima antibiotikum kúra és a hüvelyflóra helyreállító kúp megoldja ha baj van, és ezt anélkül is megcsinálhatod, hogy megvoltak ezek a vizsgálatok.
75. kaktusz1 (válaszként erre: 74. - Matild)
2023. ápr. 1. 17:58

200 euro?

S az nem most volt.. Ugye? Pár éve...

Nekünk most a tesztre 790 eurot írtak... Akkor ezek szerint plusz a 200 (de gondolom emelkedett) plusz a kiutazás költsége... Ó jesszusom... Hát nem tudom...

74. matild (válaszként erre: 73. - Kaktusz1)
2023. ápr. 1. 15:42
Nekem annyira fájt, hogy elájultam, ezért nem tudták akkor megcsinálni (ettem reggel, így ájulás után nem altathattak). De a következő ciklusban altatásban csinálták az Unicában. Az altatást is ki kellett fizetni, az 200 euro volt.
73. kaktusz1 (válaszként erre: 72. - Matild)
2023. ápr. 1. 12:17

Örülök, hogy sikerült,ehhez aztán kellett kitartás.

Az ERA valóban nagyon fájdalmas? Végzik valahol altatásban?

72. matild (válaszként erre: 71. - Kaktusz1)
2023. márc. 31. 22:25
Nem. Először lett négy. Abból az első után volt az ERA, hiszen már annyi vizsgálaton túl voltunk, sikerülnie kellett volna. Az ERA egy nap eltérést mutatott. A következő 3 nem sikerült, nem marad se embrió se pénzünk. Akkor azt gondoltam, ennyi volt. Aztán gyűjtöttünk még pénzt, és írtam Mónikának, hogy akkor legyen újabb kör. Mónika írt, hogy kapunk kedvezményt. Új donorral lett 6 embiró, és az első megmaradt.
71. kaktusz1 (válaszként erre: 70. - Matild)
2023. márc. 31. 19:05

Szívből gratulálok és Veled örülök. 🙏🤗💗

Úgy hidd el, hogy egyik nap azt gondolom megcsináltatom a tesztet, megyünk tovább... Máskor meg (pl. ma is , hogy nem, nincs értelme, nincs garancia, meg még ahogy írják nagyon fájdalmas..)

Nekünk még 1 embrió van. Annál tovább nem mennénk.

Neked eleve 5 embrió lett az Unica - n?

70. matild (válaszként erre: 68. - Kaktusz1)
2023. márc. 31. 17:08

Szia, én is 45 vagyok, nekem a 13. sikerült, ebből az unicában 5 volt, és az 5. sikerült (13. hét). Ahogy olvasom a fórumokat mások meg máshonnan váltanak az Unicára, igazából annyian vagyunk, hogy mindenhol kicsit futószalag. Saját magunkra tudunk figyelni, senki másnak nem olyan fontos az, hogy gyerekünk legyen, mint nekünk.

Nálam szinte minden ciklusban kicsit más volt a gyógyszerezés, a sikeresben pl. nem volt prolutex. Az ERA eltérés szerint csinálták az utolsó 4-et, szóval az sem garancia, hogy ha úgy csinálják, rögtön sikerült. Ami nálunk ok lehetett a sikerre, az a sok vitamin hatására a jobb spermakép, meg egy új donor (nem fiatalabb, csak másik). Többeknél hallottam ezt, hogy új donorral rögtön sikerült. Sok erőt neked!

69. Minnie86 (válaszként erre: 67. - Kaktusz1)
2023. márc. 31. 10:54
Szia! A facebook-os Brnoi csoportban is nagyon sokan panaszkodnak az Unicará. Hasonlóakat írnak, amiket Te is. Én fontolóra venném az intézetváltást....
2023. márc. 31. 08:44
Sziasztok! Még most olvasgatom tovább a fórumot. Remélem mindannyian babáztok azóta. 🙏🤗💗
67. kaktusz1 (válaszként erre: 11. - Meggymagmorzsa)
2023. márc. 31. 08:43

Szia! Bár nem mostani a posztod de reagálnék mert mi is ebben a helyzetben vagyunk. Valóban nem csak a sikertelenségek miatt van a csalódás hanem amiatt amiket Te magad is leírtál. Valóban nincs kontroll, sablonválaszok vannak...A megoldást nem keresik és nem is adnak (bár,, 30 év tapasztalatuk van")

Nem vagyok egy pozitív gondolkodású de ennek a klinikának (doktornőnek) 100%-ig elhittük, hogy sikerül. Biztosítottak arról, hogy,, mi csak dőljünk hátra. Nem voltunk esélytelenek, legalábbis nem éreztette velünk. Azt mondta bár a petefészkeim nagyon elfáradtak, pihennének (ezért csak a donor petesejtes jöhet szóba) de a méhem nagyon szép állapotban van, befogadóképes és terhességre alkalmas.

45 éves vagyok.

2 saját (itthon) , 2 donorpetesejes Brno-ban.

Minden alkalommal 2 alatti hcg. Soha el sem indult..

Jelenleg az ERA tesztet javasolták de itt ebben a fórumban olvastam először, hogy ez nagyon fájdalmas bár hozzáteszi a hozzászóló, hogy lehet csak neki.

Nagyon bizonytalan vagyok benne, hogy megcsináltassam e..

Nagyon vágyunk a mi kisbabánkra de nem tudom, hogy ez majd hoz e olyan eredményt, ami nekünk kedvező...

Visszatérve az Unica - ra:

A hitelesség, szakértelem nálam azt hiszem ott kérdőjeleződött meg , amikor a barnázásra 1. alkalommal azt írta Mónika, hogy ne idegeskedjek,használjam ugyanúgy tovább az Amelgen-t, mert valószínűleg,, sok a progeszteron ".

Következő beültetésnél ugyancsak tapasztaltam akkor pedig... Azonnal emeljem az Amelgent...

2 intézménnyel vettem fel a kapcsolatot az Era-val kapcsolatban, az időpont foglalásához tudnunk kellene az Unica javaslatát.. Ők meg nagyjából annyit írtak rá, hogy náluk csináltassam.

Teljes káosz a fejemben és mélységes csalódás a klinika iránt.

66. Babus76 (válaszként erre: 65. - Meggymagmorzsa)
2022. jún. 20. 20:23
Ez borzasztó, hogy ennyire figyelmen kívül hagyják az ember dolgait. Személyre szabott kezelések, persze, sosem volt ilyen, mindenkinek ugyanaz. Marketing duma az van. Brrrr
65. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 64. - Szidon)
2022. jún. 20. 08:53

Köszi, hogy válaszoltál, azt hittem, mástól több labor eredményt kértek, de akkor nem... bizonyára egy fajta protokollt követnek, kb. mindenkinél ugyanazt. Sajnos, a személyre szabott kezelési tervek duma csak a marketing része.


Szidon, szerintem, ne hagyd annyiban. Teljesen más ügyben, de tettem én is panaszt és végül egészen jól kezelték felsőbb szinteken...nem valami nagy vigasz, de a te esetedben a hibának komoly következményei lettek sajnos:( muszáj vállalniuk a felelősséget anyagilag is!

Nagyon drukkolok, hogy a lehető leggyorsabban túl ess a műtéten, a regenerálódáson és folytatni tudd a natív beültetéssel🤞🏻

64. Szidon (válaszként erre: 63. - Meggymagmorzsa)
2022. jún. 19. 22:22
Szia! A hormonokat sűrgősen leállìtják, csak remélem, hogy visszaáll a ciklusom...Megműtenek, amint tudnak, a számlát átküldöm az Unicának./Nyilván nem fizetik ki, de kérem tőlük./ Tőlem is TSH-t, prolaktint kértek, meg vércsoportot. Önszorgalomból küldtem fertőzőbetegségekről szűrést /pl. ez sem érdekelte őket, hogy hepás vagy HIV-es vagyok-e./ Mivel akupunktúrára járok, ott kértek termékenységi vizsgálatot, azt küldtem ki nekik, feleslegesen. Először arra gondoltam, azt hazudom, hogy beszedtem az ösztradiolt ártatlan képpel, miközben nem...de nem mertem megtenni...Most már ők is natív beültetést javasolnak. Csak koordinátorral beszélhetek, orvossal nem, ezért a vezető koordinátornál tettem panaszt. De ez az én történetem, mást nyilván megfelelően látnak el. Meg van más választásunk? 2021 decembere óta Magyarországon tilos a 45 év fölöttiek kezelése!
63. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 62. - Szidon)
2022. jún. 14. 14:55

Szia, nagyon sajnálom, ami veled történt, amikor olvastam azt hittem lefordulok a székről.


Visszakerestem a teljes levelezésemet a klinikával és ugyan tőlem a TSH-n, prolaktinon és egy rákszűrésen kívül semmit nem kértek. Én is 46 éves voltam, amikor kezdtem, túl vagyok 4 sikertelen beültetésen. Tőled milyen laborokat kértek kezdéskor? Bár mint tudjuk hiába, ha nem vették azokat figyelembe...

Megkérdezhetem, hogy te mikor beszéltél az orvossal? Mi az első konzultáción találkoztunk személyesen egy orvossal és azután a beültetésekkor egy másikkal. De beszélni csak a koordinátor szokott velünk, soha egyik sikertelenség után sem egyeztethettünk orvossal. Azt mondták csak nem volt szerencsénk, de majd talán legközelebb.


Szidon mit fogsz most csinálni?

62. Szidon (válaszként erre: 61. - Ivcsi84)
2022. jún. 13. 00:12
Szia! Az Unica honlapján, szerződésében benne van az egyénre/személyre szabott kezelés. Vagyis elvileg mindenkinek személyre szabottan adagolják a hormonokat. Van, akinek egyáltalán nem kell /ebbe a kategóriába tartoztam volna én, ezt hívják natív beültetésnek/, van akinek meg szükséges, mert nincs elegendő a szervezetében. Elvileg ezért kérnek laborleletet, hogy tudják, kinek hogy kell adagolni. Nekem azt mondta az orvosom, hogy mivel 46 éves vagyok, nem számítanak a leleteim. És előírta az ösztradiolt anélkül, hogy megnézte volna, hogy kell-e egyáltalán. A polipot ösztrogénstimuláció okozza, vagyis ha csak 1db-ot szedtem volna, az is sok lett volna, ennek a háromszorosát kaptam. Ez másnak pont elegendő, van akinek kevés, nekem meg túl sok volt, különben nem alakult ki volna polip. Mindenkinek a saját horminszintjéhez kéne igazítaniuk az adagolást, ez maradt el nálam.
61. Ivcsi84 (válaszként erre: 59. - Szidon)
2022. jún. 12. 22:14
Szia! Nem az 1-1-1 hanem 3-3-3 ment? Ha jól értem…?
60. Babus76 (válaszként erre: 59. - Szidon)
2022. jún. 12. 10:36

Hát ez borzasztó, nem is értem ezt a hozzáállást. Az Ösztrogénekkel vigyázni kell, én nagyon nagyon rosszul vagyok tőle. Estrofem 6 db-ot szedek naponta, plusz ösztrogén tapaszom is van kettő. Nah ez úgy szépen kiüti az embert.

Remélem sikerül rendbe jönnöd minél előbb.

59. Szidon (válaszként erre: 58. - Babus76)
2022. jún. 11. 21:02
Estrofem, vagyis ösztradiol, a normál dózis 3-szorosával, rákérdeztem, de a koordinátor közölte, hogy szerinte ez nem sok. Az orvos elszólta magát: natív beültetést kellett volna végrehjtani, vagyis TELJESEN HORMONMENTESET. A reakciójuk az volt: "Rakassa magát rendbe otthon!" A túladagolt ösztradiol polipot okozott, ami meddővé tesz és nem vagy tovább beültethető. Vicces egy meddőségi klinikán, nem?
58. Babus76 (válaszként erre: 56. - Szidon)
2022. jún. 11. 15:57
Ez milyen hormonterápia volt, ha szabad tudni? Nagyon sajnálom hogy így jártál, borzasztó miként kell keresztül mennünk.
57. Babus76 (válaszként erre: 54. - Ganga)
2022. jún. 11. 15:55
Sajnálom! Kitartást kívánok a folytatáshoz
56. Szidon
2022. jún. 10. 17:18
Elrontották a hormonterápiámat úgy, hogy a laboreredményeimet figyelmen kívül hagyták. Hiába szóltam, nem érdekelte őket, indololatlan volt szedetni velem, erre most jöttek rá. Most félmilliós helyreállítóműtét vár rám. Amit elszúrtak, majd a magyar orvosok helyrehozzák, az én költségemen. Köszönöm Unica! Tényleg tündérek!
55. Ivcsi84 (válaszként erre: 54. - Ganga)
2022. jún. 9. 16:02
Sajnálom :-( Mi a terv, mikor mész a következőre?
54. ganga (válaszként erre: 53. - Ivcsi84)
2022. jún. 9. 08:27
Köszönöm, sajna a vérvételis negatív eredményt mutat...
53. Ivcsi84 (válaszként erre: 52. - Ganga)
2022. jún. 7. 19:43
Holnapi vérvételre egy kalappal.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook