Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik donorra szorulnak... fórum

Akik donorra szorulnak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akik donorra szorulnak...

21. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 20. - Slefko)
2016. febr. 8. 19:11

Én tudok forrást ingyen is :)

Van két gyönyörű okos lányom. :)

20. slefko (válaszként erre: 19. - Adnilem85)
2016. febr. 8. 19:10
Szia! Én is donorra várok, nekem annyit mondtak, hogy február 15.-e után már elérhető lesz a donor sperma a bp.-i és a szegedi Kaali intézetekben. A honlapjukat kell figyelni ,ott fognak majd információt adni. 100.000Ft körül lesz az ár.
2016. febr. 4. 16:12
Sziasztok! Nem tudom, hogy van e még itt valaki, de hátha. Nálunk tavaly szeptember végén derült ki, hogy csak donorral lehet baba. Illetve ahogy elnézem mostanság azzal sem (hacsak nem vagyok milliomos-ami nem vagyok). Esetleg hallottaok valami bíztatót azzal kapcsolatban, hogy hamarosan lehetne kapni? Nagyon el vagyok keseredve :(
2015. júl. 30. 07:38
17. Secret32 (válaszként erre: 6. - Logodi)
2015. júl. 28. 21:50
Szia!örülök hogy ti is belevágtok majd az örökbefogadásba :) kitartást és erőt kívánok :)
16. logodi (válaszként erre: 12. - Kisritu)
2015. júl. 27. 13:06
Kisritu, köszönöm szépen!
15. logodi (válaszként erre: 11. - Mandarinmandarin)
2015. júl. 27. 13:05
Sajnos nincs családtag. A férjem betegsége örökletes...
14. logodi (válaszként erre: 10. - Amariann80)
2015. júl. 27. 13:04
amariann, köszönöm a bíztatást! Nem adjuk fel, remélem valóra válik az álmunk.
13. aszta (válaszként erre: 9. - Logodi)
2015. júl. 26. 20:41
Örülök, ha segíthettem ezzel a kis infóval!!! Nagyon drukkolok, hogy vagy így vagy úgy, de mielőbb bővüljön a családotok egy kis gyerkőccel! :-)
2015. júl. 25. 22:32
szia logodi. minden tiszteletem a tietek. csodalom az erotoket, kitartasotokat, szerelmeteket egymast irant. ugy gondolom, hogy nem szabad feladnotok, hogy teljesuljon az almotok:egy gyermek. vagy igy vagy ugy (donor/orokbefogadas) amikor en elveteltem, ugy ereztem, hogy az orokbefogadas nem all tolem tavol..hisz az a gyermek mar megszuletett es szeretetre, szulokre van szuksege.ha belevagtok ebbe, még kozben is nyílhat egy kiskapu, ami lehetove teszi, hogy verszerinti is legyen, aki mindegy h.sajat sejtbol van-e, de a szived alatt növekszik. mielobbi babasodast kivanok szivem osszes szeretetevel
11. mandarinmandarin (válaszként erre: 1. - Logodi)
2015. júl. 25. 22:20
Családtag nem adhat sejtecskét? Nincs? ...más:Az örökbefogadás utáni sóvárgás is éppen olyan izgalmas, boldogsággal teli, mint a magzatodat várni...én összetudom hasonlítani. Nagyon szép életet, boldogságot, kitartást kívánok!
2015. júl. 25. 20:57
Kívánom a legjobbakat. Keress valami járható utat ne add fel. 36 éve az én anyukám is csak igy lehetett terhes mert "apunak" nem lehetett gyereke. Mégis apunak köszönhetem hogy vagyok mégha nem is ő volt vér szerint az apám mert belement a spermadonoros inszembe. 15 éves voltam mikor meghalt akkor tudtam meg. Annyira szeretett mint sajátját most sem vagyok kiváncsi ki lehetett az eredeti. Bocs ezzel nem tudok neked segiteni ez egy igy fogant gyerek véleménye.
9. logodi (válaszként erre: 5. - Aszta)
2015. júl. 25. 15:06
aszta, nagyon köszönöm az ötletet, ez eddig fel sem merült, nem is hallottam róla, hogy lehet ilyen is! Meg fogom kérdezni.
8. logodi (válaszként erre: 4. - Rena81)
2015. júl. 25. 15:04

Kedves Rena, igazad van, le lehet élni egy életet gyerek nélkül, de mi gyerekkel képzeltük el az életünket. A házasságunk emiatt nem romlott meg, sőt, még jobban szeretjük, és tiszteljük egymást az átéltek miatt.

Mi nem omlottunk össze, és depressziósak sem lettünk, hanem a közös célért küzdünk minden erőnkkel. Anyagilag nekünk is megterhelő, pedig OEP támogatott lombikra jelentkeztünk, de inkább nem járunk szórakozni, csak andalogni, nem járunk nyaralni, csak pihenünk itthon.

42 évesen nem tudom hány évem van még hátra, de az biztosan tudom, hogy szülni már nincs sok időm.

A Te helyzeted sem egyszerű, de kívánom, hogy átélhesd az anyaság minden örömét-aggodalmát.

7. logodi (válaszként erre: 3. - Nyuszmó84)
2015. júl. 25. 14:48

nyuszmó, jelenleg egyik intézet sem vállalja.

Az ANTSZ-nek már írtam, onnan elküldték a vonatkozó törvényt, melyben az is benne van, hogy megcsinálhatná bármelyik intézet, mert a mi donorunk magyar, és erről nyilatkozott is.

A meddőségi intézetek mégis azt a mondatot emelik ki a törvényből, hogy nekik kell donort gyűjteni, és emiatt a mondat miatt csúszik egy évet a lombik. És emiatt a mondat miatt fog jövőre kb. 200 000 Ft-ba kerülni egy donor hímivarsejt.

Hétfőn az emberi jogok ombudsmannak fogok írni, mert tudom, hogy most az ő döntésére várnak a meddőségi intézetek. Nem csak mi vagyunk ebben a helyzetben, Magyarországon 180 000 házaspár és egyedülálló nő van, akiknek csak ezen az úton lehetne gyereke. De most mindannyian reménytelen helyzetben vagyunk...

6. logodi (válaszként erre: 2. - Secret32)
2015. júl. 25. 14:41

Szia!

Az örökbefogadásért a férjem nem lelkesedett, de most mégis úgy döntöttünk, hogy belevágunk.

Igaz, hogy a lombik megterhelő mind anyagilag, mind lelkileg, de szerettük volna átélni a babavárás élményét mindketten.

2015. júl. 25. 11:45

Mi is lombikosak voltunk, igaz nekünk hál Istennek voltak embriócskáink és sikerültek is. A mi intézetünk azt vallja, hogy embriót nem dobnak ki, nem semmisítenek meg. Te igényt tarthatsz a saját embrióidra és egyszer meghosszabbíthatod ezt 5 évvel, de aki nem szeretne több testvért akkor odaadják a "megmaradt embriókat" azoknak a pároknak, akiknek szükségük van rá. Nem értem, ez nem volt járható út? Vagy szeretnéd, hogy részben a saját véred is legyen a baba? Az örökbefogadást már én is elindítottam volna.

Nagyon rosszul érintett engem is ez a törvényváltozás, a téma érzékenysége miatt. Ezt szerintem csak az tudja aki egy kicsit is benne volt....

Remélem egyszer Nektek is megadatik a csoda!!!

4. Rena81 (válaszként erre: 1. - Logodi)
2015. júl. 25. 08:39
Szia logodi, sajnos minden lombikos pár tudja, hogy sok minden az időtől és pénztől függ, sőt egy kicsit mindenki tehetlennnek is érzi magát. Mi is hasonlóan vagyunk, petesejtdonor segítségével lehet csak babánk. De ez most nem is fontos, mindenkinek megvan a saját kálváriája. Amig van egy kis esély, minden lombikos reménykedik, de midegyikünkben ugynaugy felmerül az is: mi lesz, ha sosem lesz babám? Le lehet élni az életet, úgy , hogy összeomlunk, depressziósan, úgy,hogy tönkretesszük a házasságunkat, de ennek mi értelme lenne? Még előttünk van még 40 év. Ne haragudj, hogy nem pontosan a cikkre reagáltam, de az is tény, ha valakinek nincsen pénze, sajnos nem lesz babája.
2015. júl. 24. 18:27

logodi, minden tiszteletem a tiétek. Nincs könnyű dolgotok. Nem elég, hogy az élet nem kényeztet benneteket, még a jogalkotók is gátakat állítanak az amúgy is rögös útra.

Remélem azért lesz olyan hely ahol megcsináljak a lombikot.

Nincs valamilyen hivatal, ahova fordulhattok, hogy ne vegyék el a lehetőséget tőletek?

Kitartást és mielőbbi gyermekaldast kívánok nektek!

2015. júl. 24. 18:20

Szia!

Nekünk sem lehet babánk szintén a páromnak van baja.viszont a donorba nem megy bele :/

Jó hogy a te párod belement szerencsés vagy!

Helyette az örökbefogadáson gondolkodunk.Ti nem szeretnétek örökbefogadni?

Az egész lombik baromira megterhelő.Kezdve onnan mikor kiderül.egyből a netet bujtam,mi a megoldás időpontok kérés,majd a várás...sikertelenség vizsgálatok...várás.. sikertelenség..és még ismételhetném.lelkileg és anyagilag is megterhelő nekünk.Kitartást nektek valamit csak kitalálnak ez ügyben.

2015. júl. 24. 18:08
Egy évvel azután, hogy megismerkedtünk, és eldöntöttük, hogy gyermeket szeretnénk, kiderült a férjemről, hogy nem lehet gyermeke.
Ajánlották a lombik programot, illetve a donor általi megtermékenyítést. 2013-ban kezdődött a vesszőfutásunk.

Ugrás a teljes írásra: Akik donorra szorulnak...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook