Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Unica -lombik donor petesejttel fórum

Unica -lombik donor petesejttel (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 18. - Babus76)
2022. ápr. 6. 08:58

Bevallom, nem is tudom mi az exeltis. Ez egy progi tabletta szájon át?


Én az Amelgen-Crinone-Prolutex triót használtam... de hát nem sok sikerrel.


Nektek az Unicában Utrót adnak? Vagy Amelgent?

Nekem mindig Amelgent.

21. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 19. - Percsike74)
2022. ápr. 6. 08:54

Közben voltál vérvételen?

Nagyon drukkolok!

20. matild (válaszként erre: 19. - Percsike74)
2022. ápr. 4. 10:24

Nagyon sajnálom... Még hátha a vérvétel mást mutat! ERA teszted volt már? Lehet, hogy az a hiba, hogy nem jókor kaptad vissza a babát.

Drukkolok, hogy a vérvétel jó legyen!

2022. ápr. 4. 10:07

Sziasztok csajok!

Ma gondoltam tesztelek, igaz még csak holnap lesz a 14 nap a beültetés után, de gondoltam már biztos mutatnia kell valamit. Hát totál negatív a teszt. 😭 Szerdán megyek vérvételre, aztán utána vissza az 1 db fagyasztott babócáér. Nem tudom érdemes- e utána ha az sem sikerül tovább próbálkozni.

Nekem mindig a megtapadással voltak gondjaim, mivel minden eredményük jó lett, így az elöregedett petesejtjeimre fogták a sikertelenség, a donor petesejtel itt Budapesten azt mondták, hogy Brnoban kB 70% az esély, mire kiértünk az Unicánál már 50% ot mondták 21 éves donorral.

Bár nekem az is fura, hogy nagyon szuper himuvarsejtekkel a 8 petesejtből 6 termékenyült meg, 2 maradt az 5. napra. Persze mondták azt is, hogy az első beültetés nem szokott sikerülni. Bármit megtennék ha végre sikerülne, de néha olyan kilátástalan az egész.


Ti hogy álltok?

2022. ápr. 1. 23:25

Még a progeszteronnal kapcsolatban támadt az a gondolatom, hogy lehet hogy az utrot, ki lehetne egészíteni egy exeltissel pl, és ugye plusz a prolutex.

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy jó az utro, de nem tudom. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

17. Babus76 (válaszként erre: 16. - Meggymagmorzsa)
2022. ápr. 1. 23:22

Ebben reménykedem most én is, hogy sokaknak sikerül az Era után, talán most jó lesz.

De az sem segít, hogy tiszta stresszesen megyünk a klinikára Helena nagyasszonyság miatt pl. és ugyanebben a stresszben jövünk el.

16. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 14. - Matild)
2022. ápr. 1. 18:06

Ja! Az jutott eszembe, hogy nekem azt mondták, hogy az Era utáni beültetés sokszor szokott sikeres lenni és nem csak a beültetési ablak miatt, hanem mert a mintavétellel megpiszkálják a mmnyh-t és ettől beindulnak a receptorok!

Szóval nagyon nagyon nagyon fájdalmas az Era (szerintem), de arra gondolj, hogy minden szempontból hasznos:)

15. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 14. - Matild)
2022. ápr. 1. 18:02

Nem vittük át. Inkább van egy olyan gondolatunk, hogy ezzel a donorral ez a kör nem működik valamiért...

Nem döntöttünk semmiről csak, hogy most egy kicsit megpróbáljuk összeszedni magunkat. Meg hogy Helenát soha többet nem akarjuk látni!


Nekem minden vizsgálat meg van, az Era teszt időpontjában volt a két utolsó beültetés, minden létező és lehetséges vizsgálaton túl vagyok és mindenhol minden rendben van.


Van szerencse, sors meg még sok minden és mindennek klappolnia kell, hogy sikerüljön. Próbáljuk összeszedni magunkat és folytatjuk tovább, ameddig csak lehet... csak még nem tudom hol és hogy:)


Nagyon drukkolok neked és mindenkinek!!!

14. matild (válaszként erre: 13. - Meggymagmorzsa)
2022. ápr. 1. 15:34

Az utolsót átvittétek máshová?

Nekem 8 saját volt itthon, és most az első donor kint, és nem sikerült - hogy a progi miatt-e, azt ki tudja... Még 2 van fagyiban, úgy akarok nekimenni, hogy minden derüljön ki, ami baj lehet, ne kísérletezzünk.

nagyon drukkolok!

13. Meggymagmorzsa (válaszként erre: 12. - Matild)
2022. ápr. 1. 15:29

Van még egy fagyasztott embriónk. 47 éves leszek hamarosan…


Nagyon jól teszed, ha megcsináltatod a teszteket, plusz vizsgálatokat előre. Mi mindent menet közben intéztünk, mert semmiről nem tudtunk. Nekünk csak donoros lombikunk volt, teljesen naivan kezdtünk hozzá.


A támogató nőgyógyász is nagyon hasznos, nekem is van szerencsére, neki nagyon sokat köszönhetek.


A progival kapcsolatban el sem tudod képzelni, mennyit adok már magamnak és így se… de jó hír, hogy a prolutexhez is hozzá lehet szokni és a rosszullétek is enyhülnek idővel:)


Nem szeretném, ha azt gondolnátok a keserűség beszél belőlem. Elismerem, ha az első vagy a második próbálkozás sikerült volna, akkor bizonyára nem így nyilatkoznék, de tény, hogy ez a klinika emelt áron dolgozik és a pluszt mi nem tapasztaltuk sehol.

12. matild (válaszként erre: 11. - Meggymagmorzsa)
2022. ápr. 1. 13:08

Nagyon sajnálom :( lesz ötödik, van még baba fagyasztva nektek?

Nekünk, ha nem sikerül a fagyasztott, akkor újra sok sok idő összeszedi a pénzt, ezért is kértem a teszteket (nem ő javasolták, de nem is beszéltek le róla). Eddig úgy voltam, hogy megbízom bennük, amit mondanak azt pontosan követem. De annyit olvastam a fórumokat, hogy elbizonytalanodtam. Találtam egy támogató nőgyógyászt, akitől fogok kérni progeszteron emelést, mert a klinika a 2-2-2 utron nem akart változtatni, hiába esett a progeszteron az előzőnél. Azt mondta az itthoni orvos, a babának nem árt a túl sok progi, max én fogok szédelegni tőle, de ezt bevállalom.

Ha megindokolnák a klinikán, hogy miért nem emelnek, érteném, de az, hogy "nem szükséges", nekem nem elég indok. :(

A kedvességükkel nem volt baj, nálunk Mónika a koordinátor és egy kedves, szerintem vallásos doktornőnk van, aki mindig mondja, hogy imádkozzunk (ez egyáltalán nem zavar, és nem negatívumként írom) Szóval aranyosak, de túl drága és fogy az idő ahhoz, hogy hagyjam, hogy egy legyek a futószalagon.

Sajnos a többi klinikáról is ezt hallom, nem tudom, másik jobb-e.

2022. ápr. 1. 12:13

sziasztok, én is Unica-s vagyok, épp túl a 4. sikertelen beültetésen:(


Sajnos, nekünk a klinika nagy csalódás és nem elsősorban a sikertelenségek miatt.

Kiemelt csomagot vettünk induláskor és azt reméltük, hogy kiemelt figyelem is jár majd mellé...de ami történt, az minden előzetes elképzelésünket alulmúlta.


Engem zavar, hogy itt nincs orvosi kontroll, hogy kizárólag a koordinátoron keresztül jönnek az infók, amik teljesen általánosak és többszöri sikertelenség után sincs változás a protokollban. Minden infót úgy kell kikönyörögni, minden változtatásért küzdeni kell, plusz vizsgálatokat magamnak intézni, tőlük semmilyen támogatás nem jön.


A beültetést végző doktor úr szóról szóra ugyanazt a 6 mondatot mondja el minden alkalommal, tudjuk már kívülről. Semmilyen plusz kérdés, kérés nem fér bele. Úgy érzem magam mintha egy futószalagon lennénk és ott toporogna következő páciens a sarkunkban.


Nekünk Helena (volt) a koordinátorunk, lehet más koordinátornál nem jönnek ki ennyire ezek a problémák, nekünk sajnos minimális (!) kedvesség és empátia sem jött a klinikától, pedig hát nagyon jól esne ebben a helyzetben.


Ha újra döntenék nem ezt a klinikát választanám, óriási csalódás sajnos.

10. matild (válaszként erre: 9. - Tyutyu1981)
2022. márc. 30. 17:21
Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalatokat.Eléggé félek tőle :(
9. tyutyu1981 (válaszként erre: 5. - Matild)
2022. márc. 30. 13:07
Szia, igaz nem engem kérdeztél , nekem is most volt Era , azelőtt NK miatt biopszia, egyiknél sem volt altatás. Eléggé kellemetlen volt, pár percig eléggé fájdalmas mivel én már szültem én a fájásokhoz hasonlítanám az érzést :-)
8. Babus76 (válaszként erre: 7. - Percsike74)
2022. márc. 30. 12:33

Sajnálom a veszteségeidet, nagyon nehéz lelkileg.

De bízz ebben a mostani beültetésben.

Igen, az idő rohan sajnos. Nekem saját nem is volt, illetve a leszívásig jutottunk 2x, első körben nem volt jó petesejt, a második körben 3 petesejtem lett, de nem termékenyültek. Akkor jött a donorembrió ötlet, de sajnos 4 próbálkozás is sikertelen volt. A második beültetésnél volt valamennyi hcg, de kevésnek bizonyult, nem duplázódott. Még egy embriónk maradt, azért elmegyünk, de sajnos már én sem vagyok fiatal.

De azt gondolom feladni nem szabad, amíg egy kicsit is érezzük hogy tudjuk miért küzdünk.

Sokat el kell viselnünk nőként, de erre csak mi vagyunk képesek. :-)

2022. márc. 30. 10:40
Babus köszi,bízom a sikerben, bár egy kicsit félek, pláne most, hogy neked is 4 sikertelen donor petesejtes volt. Mi már túlvagyunk 3 sajátsejtesen ami nem sikerült. A 2. sajátsejtes után nekem sikerült egy spontán terhesség ami méhen kívüli volt. Utolsó próbálkozásaink vannak,elrohant az idő felettünk.
6. Babus76 (válaszként erre: 5. - Matild)
2022. márc. 30. 09:31
Hát sajnos nem altatásban ment, és semmi más sem volt. Nekem egy életre nyomott hagyott a fájdalom. Kb egy hétig lelkileg nagyon nehezen dolgoztam fel. De ez egyénfüggő, biztos van akit ennyire nem érintett meg. Nekem borzalmas volt. Ha van lehetőség a klinikán kérni altatást, szerintem kérd. Én a Hattyú medicinában voltam Antritter Drnőnél.
5. matild (válaszként erre: 4. - Babus76)
2022. márc. 29. 22:35
Babus76, az unicaban volt a teszt? Mennyire fájt? Vagy altatásban volt?
2022. márc. 29. 21:38

Sziasztok, én egy hete voltam Era és trsai teszten, elvileg 2-3 hét az eredmény.

Percsike, megy a drukk.

2022. márc. 29. 19:02

Sziasztok!

Nekem egy volt, ami nem sikerült. Most készülök ERA-EMMA-ALICE tesztre. Nektek volt olyan?

2022. márc. 29. 13:12
Szia! Nekem most volt az első beültetésem itt 7 napja. 1 db 5 naposat kaptam vissza. Még várom az eredményt, elvileg 5-én tesztelhetek.
2022. márc. 29. 11:41

Sziasztok!

Ezt a fórumot azért hoztam létre, hogy kimondottan az Unicán (Brno) szerzett tapasztalatainkat meg tudjuk osztani, segítsük egymást, hiszen sajnos, mint a tapasztalatok is mutatják, szükséges az önmenedzselés ahhoz, hogy sikert érjünk el.

Magamról: 4 donor petesejtes lombikon vagyok túl, sikertelenül. Hamarosan kezdem az 5. kezelést.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook