Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pécsen hol lehet petesejt donornak lenni?Nő dokinál lehet érdeklődni? fórum

Pécsen hol lehet petesejt donornak lenni?Nő dokinál lehet érdeklődni? (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 20. 08:43
Ma voltam dokinál,és nemrég értem haza!Hát azt tanácsolta,hogy várjak vele még pár évet,ha komolyan gondolom,és ha akarunk kis tesót,akkor előbb azt hozzuk össze!!
13. Rosa (válaszként erre: 12. - Ncilány)
2010. okt. 17. 16:34

Így van!

37 évesen szültem a kislányomat,hálistennek egészségesen!:)

Szóval nem értem,ha valaki segitene,mért nem engedik???

2010. okt. 17. 16:31

Szigorúan egészségügyi állapothoz kellene kötni.

40 év felett is szülnek mostanság, és egészségesek a mamák meg a gyerekek. Sőt talán nyugisabbak is.

11. Rosa (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2010. okt. 17. 16:01

szerintem sem...pláne,hogy nem érzem magam annyinak:))

És 3 gyerekem van,nem akarok több babát,így szivesen adék petesejtet olyannak,akinek szüksége lenne rá...

Persze tudom,hogy szigorúan vizsgálatokhoz kötik /ami érthető/ ezért nem értem a korhoz kötést...

10. giga455 (válaszként erre: 9. - Venezuela)
2010. okt. 17. 14:17

Persze hogy megértem, nekem is van gyerekem, és elég nehezen jött össze sajnos. Éppen ezért én nem vállalnám másért az ezzel járó hormonkezelést, nem kockáztatnám, hogy esetleg ha én szeretnék testvért a fiam mellé, akkor ne lehessen, főleg, hogy én még fogamzásgátlót se szedhetek.

Egyébként nagyon szép a gesztusod, ha elfogadják a petesejted, akkor szerintem meddőségi központba kell menni, ugyan úgy, mint egy lombik programmal (végülis az). Rendes felvilágosítást egyébként is ott adnak, vagy kérdezz meg egy endokrinológust, talán ő adhatja a legmegnyugtatóbb választ. De készüljetek fel, hogy nagyon drága eljárás, nem tudom, hogy ilyen formában a tb támogatja-e (szerintem igen, de ért már meglepetés)

Sok sikert!

9. Venezuela (válaszként erre: 7. - Giga455)
2010. okt. 17. 10:06
Van már egy kisfiam,ha nem lenne nem is lehetnék az!Majd megkérdem a dokit,hogy milyen következményei vannak,ha nagyon "veszélyes",akkor persze 2x is meggondolom!De elég szomorú volt hallgatni,amikor párom nővére elmesélte,hogy miért nem lehet neki,van egy kislányuk,de nincs meg az az érzés,amikor benned fejlődik,mocorog megszülöd,és szoptathatod!Tőle is vettek le,de nem voltak "szépek",és ha akkoriban,lett volna donor,akkor talán ő is átélhette volna,milyen érzés felnevelni a saját gyerekedet,még ha nem is a saját petesejted!:)
2010. okt. 17. 09:25
Szerintem nem kor ez, 40 év.
2010. okt. 17. 09:25

Úgy tudom Magyarországon csak családtagnak lehet petesejtet adni, idegenek nem használhatják fel.

Jól gondold meg azért, mégha nemes is a cél, főleg ha még nincs saját gyermeked! Ez hormon kezeléssel jár, felboríthatja a hormon háztartásodat, a későbbiekben még gondod lehet belőle.

6. Rosa (válaszként erre: 4. - Venezuela)
2010. okt. 16. 23:03

Én is megtenném..nagy örömmel,ha másokon ezzel segitek:)

Igazságtalannak tartom,hogy korhoz kötik:((

40 éves vagyok,és teljesen egészséges,mégsem adhatok petesejtet...

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Venezuela)
2010. okt. 16. 21:28
Köszönöm a válaszod. Nemes cél,azért kérdeztem, mert erre azért nagyon kevesen vállalkoznak. Elég sok a procedúra és még azokat a nőket is megviseli, akik a sajátért vállalják. Őszinte leszek én nem merném megtenni, valahogy én nem tudnám elképzelni, hogy azt a pesesejtet ami az enyém valaki más nevelje,akiről fogalmam sincs ki, persze már gyermekként. A családon belüli az más.
2010. okt. 16. 21:07
Néztem a magellánt,és ott volt erről szó...párom nővérének sem lehet sajna babája,egy régi nagyon csúnya felfázás miatt....De nem csak neki,hanem olyan leendő anyáknak is szeretnék segíteni,akik hasonló cipőben járnak,mert nekik is megjár ez az öröm:):):)És érdekelne,hol tudnék donor lenni,meg még egy pár dolog....
2010. okt. 16. 21:01
Gondolom egészséges, és segíteni szeretne olyan leendő anyának akinek a petefészkei hiányoznak. Szerintem akinek a méhe megvan az csak így vállalhat babát.
2010. okt. 16. 20:57
Érdekes kérdés, mi motivál, hogy donor legyél?
2010. okt. 16. 20:52
Pécsen hol lehet petesejt donornak lenni?Nő dokinál lehet érdeklődni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook