Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőmunka és nyaki gerinc bántalmak! Más is küzd vele? fórum

Ülőmunka és nyaki gerinc bántalmak! Más is küzd vele? (beszélgetős fórum)


12. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. jún. 21. 06:58
Igen, okozhatja ez is sajnos. De nem ártana egy CT-sem.
11. whiteswan (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. jún. 20. 15:06

Egyetértek, a torna nagyon fontos és hasznos!

Sajnos nekem tényleg azt mondta a doki, hogy igen fiatal vagyok még ehhez... (31 vagyok). Én még nem a TV előtt és a telefonra tapadva nőttem fel, nagyon mozgékony, sportos gyerek voltam. Nálam egyetemista koromban kezdődtek a problémák a sok tankönyv felett való görnyedés hatására...

De jártam pilatesre, gyógytornára, gerinc jógára, sok mindent kipróbáltam.

A gyógytorna rendszeres otthoni végzése sokat javított az állapotomon. Emellett évente 1-2 alkalommal végigcsinálom a fizikoterápiás kúrát is. Sajnos én is ülőmunkát végzek, de igyekszem arra figyelni, hogy amilyen gyakran csak tudok felállok, átmozgatom magam, ebédidőben sétálok egy kicsit, stb. Ez is sokat számít. Egyébként igyekszem sokat mozogni, minden nap bringával járok dolgozni (kivétel télen), heti 2x járok tornázni. Nálam egy nagy adag örökletesség is van a dologban, sajnos anyukámnak porckorong sérve van egészen fiatal kora óta, ezért meg is teszek mindent, hogy nálam ne alakuljon ki!

2019. jún. 20. 06:52
Gyógytorna, mozgás, helyes tartás.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Whiteswan)
2019. jún. 20. 06:31

Azért nem kell azt gondolni, hogy csak most létezik ilyen. Szerintem a dokik már nem is mondják azt, hogy túl fiatal valaki ehhez.

Amikor nekem 22 évesen lett porckorong sérvem (nem rossz tartástól), akkor nekem még ezt mondták, de ma már nem, hiszen mindenki tisztában van azzal, hogy a mai huszonévesek nem mozognak, csak ülnek a a gép, TV és telefon előtt.


Az ülőmunka sem egészséges, de ha az ember figyel, nem görnyedten ül, feláll és sétálgat, illetve munkaidőn kívül rendszeresen mozog, akkor nem okoz ilyen gondot.


Én is 30 éves tapasztalattal írok. Az én porckorong sérveimre, ami deréknál van, nem használt a fizikóterápia és semmi, csak a torna, amit nem csak a gyógytorna alakalmából csináltam, hanem otthon is, azaz naponta minimum 30 percet, manapság már nem gyógytornázok, hanem női kondicionáló tornára járok, ahol szintén erősödnek a gerinc melletti izmok és ez a lényeg!

A rossz tartás rásegít, hogy kialakuljon a baj, bár nekem sosem volt görbe a tartásom és így is. Én ülés közben is figyelek a testtartásra, és mindig, azaz nem is kell figyelnem, mert mi ilyen egyenes hátúak vagyok.


Torna, torna, torna!


És most olvasom a Mckenzi tornát, ami szerintem nem jó, illetve ha nyaki torna, akkor figyelni kell arra, hogy nyakkörzésnél sosem tekerjük körbe a fejünket, csak egyik válltól a másikig elől vagy hátul....

8. ejmi (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. jún. 19. 16:26
Valóban ettől szédülhetsz. Nekem ami bevált a torna, a McKenzi torna. Keress olyan gyógytornászt, aki betanítja a gyakorlatot és otthon is végezheted.
7. whiteswan (válaszként erre: 5. - Andussz)
2019. jún. 19. 15:30

Igazán nincs mit! Meglátod jól fog esni!

Igen, sajnos ez a mi generációnknál fokozódik, a doktornő azt mondta, hogy egyre fiatalabbak a betegek és egyre több a fiatal beteg. :(

Ülőmunka, helytelen testtartás, stb.

2019. jún. 19. 15:29

Szia

Majd 20 év tapasztalat után azt mondom,torna,fiziko terápia,úszás és helyes testtartás.

5. Andussz (válaszként erre: 4. - Whiteswan)
2019. jún. 19. 15:23
Ez szuper ötlet nagyon köszönöm! Igen nálam is ledobbentek hogy huszonévesen nem szokott még ilyen kialakulni.
4. whiteswan (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. jún. 19. 15:19

Szia. Nálam is hasonló a helyzet, évek óta küzdök vele, pedig állítólag nagyon fiatal vagyok még ehhez. Mondjuk én szédülni nem szoktam, viszont ha "beáll" a nyakam (görcsös és csomós lesz az izom), akkor napokig pokolian fáj és sokszor erős migrénes fejfájásom lesz tőle, sajnos olyankor csak a Flector por segít. Évente 1-2 alkalommal végig szoktam csinálni egy 3 hetes fizikoterápiás kúrát (gyógytorna, masszázs, elektroterápia, ultrahang) és olyankor hónapokig tűrhetően vagyok. Igyekszem otthon is végezni a tornagyakorlatokat, amiket ott megtanultam, a reumatológus doktornő szerint a torna nagyon fontos.

Javaslom én is neked a tornát, illetve ha meg tudod oldani, csinálj végig Te is egy fizikoterápiás kúrát, évente 2X15 alkalmat támogat a TB. Érdemes, mert sokat javíthat az ember állapotán.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. jún. 19. 15:11

A leleted kiértékelésére nem vállalkozom, nem vagyok orvos.

Igen, a helytelen ülés okozhat fejfájást, szédülést, hosszabb távon a gerincen olyan elváltozásokat, amit ugyan ilyen hosszú idő helyrehozni.

Azt javaslom, figyelj arra, hogy hogyan ülsz! Nem mindig a legkényelmesebb a legegészségesebb testtartás. Főleg nem, ha már deformált a tartás.

Ülj egyenesen (nagymamám folyton rám szólt ezért). Ha monitor előtt dolgozol, akkor azt csak kicsivel szemmagasság alá állítsd be. Így egyenes marad a fejtartás és a szemet sem kell teljesen kinyitni, hogy láss.

A székedre vegyél egy tartásjavító támlát. Viselhetsz tartásjavító eszközt. Ez olyan, mint egy hám, de a vállaidat egyenesen tartja. Legyen némi sarka a cipődnek. Ez is a járás közbeni egyenes testtartást javítja.

És igen. A torna az úszás sokat segít, mert a gerincet tartó izmokat edzi.

2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. jún. 19. 14:58

Torna. Nyaktorna, hátizom erősítés. Először csakis módjával! Amit én megértek ebből, az a a meszesedés.

Gugliba írd be, videókat is találsz.

Lehet, gyógytornát javasolnak majd. Addig csak óvatos kis tornácskát csinálj, szerintem egyre jobb lesz!

2019. jún. 19. 14:53

Szédülés miatt küldött neurológus Nyaki gerinc rontgenre. Ma megkaptam a leletet de csak 2 hónap múlva tudott időpontot adni kontrollra. 4 éve ülő munkát végzek 12 órában. A röntgen leleten ez áll: diszharmonikus ívű nyaki lordosys. Az atlas hátsó íve felett futó szalag részleges meszesedese lathato, inkomplett Foramen arcuale. A csigolyák magassága megtartott. A CV-CVII közti interverbalis részek szukebbek kifejezetten a CVI-CVII között dorsalisan. Helyenként osteophyta képződés. A CV-CVII közötti szakaszon a processus uncinatusok kihegyezettek. Az alsó harmad kisizuletei scleroticusak. Vélemény: inkomplett foramen arcuale. A Nyaki gerinc degeneratív eltérései.



Valóban okozhatja ez a szédulesemet? Valaki esetleg ért a lelethez hogy nagyjából mit jelenthet? Mit kell tennem hogy javuljon? (Gondolom masszázs, úszás ) aki ezzel küzd annak mi vált be? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook