Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek okozhat hasi bántalmakat? fórum

Szerintetek okozhat hasi bántalmakat? (beszélgetős fórum)


26. Cirsztik (válaszként erre: 25. - Norma2)
2017. júl. 30. 21:54
Hasonló utat jártam be én is... Ismeretlen eredetű görcsökkel rendszerint hajnalban.. aztán már kb bármikor... A háziorvos első Uh-ra epeő.. hurrá.. műtét megvolt minden jó, de a görcsök eztán sűrűbben jöttek... műtèt után egy héttel ismét kórház (tüdőembólia gyanú) mivel nekem nem csak a gyomrom fájt hanem körbe minden.. na ott aztán alaposan kivizsgáltak mellkas ct, sziv uh, rtg stb... semmi.. amit utoljára mondtak az a tükrözés volt de nem gondolták hogy ott lesz a probléma így feleslegesen nem gyötörtem magam... Hazajöttem a nagy semmivel.. teltek múltak a napok a hetek és még mindig rosszul voltam... Hát intèztem magamnak egy tükrözést... nem volt vészes de nem is kellemes... Onnan is a nagy semmivel jöttem haza... (Ekkorra a háziorvosom màr totál kattantnak nézett, és ezt el is mondta) Aztán jártam akupunktúrára, akkor jött ötletnek hogy lehet hogy a gyomorsav... és odafigyelve a kajára nekem ez a probléma már csak néha néha jön elő... De jó egy-másfél èv volt... nekem nem volt hasmenős problémám viszont ha rosszul voltam akkor én is hulla lettem.. Most ezzel nem elkeseríteni akarlak de az eühöz ne sok reményt fűzz, ha csak nincsen lehetőséged fizetősre menni. Ott talán előrébb leszel. Tudom hogy elkeserítő amikor már hosszú ideje kitart valami.. figyelj oda arra hogy mit eszel/iszol hátha jobb lesz! Engem pld a szénsavas dolgok vágnak oda még a bubis víz is! :) Jobbulást
25. norma2
2017. júl. 29. 22:29

sziasztok


Ma megint arra ébredetem hogy fáj a hasfalam elől, vagy nem is tudom hogy határoljam be a fájást. Nem kibirhatatlan hanem ilyen ismétlődő.."érezteti magát hogy nem kóser" féle fájás. Étvágy lecsökkent, a székletem hig, megy a hasam, sürven kell járni a wc-re.


Eldöntöttem, elmegyek egy gyomor tükrözésre mert ez nem egészen normális. Utóbbi időben elég gyakran ilyen a gyomrom.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Norma2)
2017. máj. 5. 01:38

Hasi diszkomfort-érzés lehet stressz tünete is.


Jobbulást kívánok!

23. norma2
2017. máj. 4. 23:17

Szia!


Voltam, szerinte virusos fertőzés lehetett.

Nem akart elküldeni ultrahangra mivel pont aznap már nem volt tünetem. De azért csak elmentem egy ultrahang vizsgálatra, ott a hugyhólyagban találtak egy kis lepedéket. Egyéb elváltozást nem talált. (orvos szerint kicsit gyulladt) erre írt a háziorvos valami antibiotikumot. Az ultrahang orvos szerint nem okozhatta az általam leírt tüneteket, a háziorvos azt mondta okozhatta.


Meg vérképre mentem, annak az eredményéért még nem voltam.


Hasfájás most elmúlt egy 3 napja. Puffadás van, és amolyan feszülés széltében érzés is van, de nincs az a diszkomfort érzés és erőtlenség.

2017. máj. 4. 21:47
Mi volt az orvosnál?
21. norma2
2017. ápr. 30. 20:39

kedden elmegyek az ugyeletes hazi orvoshoz.


nem tudom mire vélni még nem igazán volt ilyen jellegű gyomorpanaszom.


olyan volt már hogy reggel ébredés után ha ettem valamit például tojást rántottát tejterméket becsikart a hasam, de az fajdalommal jart es 1 nap sem tartott.


de ez a mostani állapot egész nap tart. szemmel láthatóan falfehér vagyok sápadt úgy érzem mint aki mindjárt elszédül, erőtlen, pocsék a közérzetem és ma például hidegrázásom is volt. Lázam nem volt. bár lehet a cataflam miatt amit meg két napja betömt fogamra szedek. de csak napi 2 25mgosat ( a gyomor bántalmam miatt csak ennyit merek)

(előtte is volt ez a panasz szóval nem hiszem hogy a cataflam)


nagyon rossz állapot, folyamatosan egész nap. most jobban vagyok estére.


érdekes ma ugy kezdődött hogy hajnalban felkeltem mert a fogam mintha gyulladni kezdett volna be, tengelyiranyban kocogtatasra erzékeny volt de nem fajt epp. vettem be 1 pohar vizzel cataflam ot. reggel felkeltem, rogton első dolgom volt ébredés után egy csokis croasant megenni, 1 pohar barackos cappyvel es vettem be cataflamot. (éhgyomorra mondom nem veszem be alapon)

na es nem sokkal utána kezdődtek a gyomorbeli panaszok amik most estig tartottak..ma picit néha fájdalommal kiserve (görcsös de ez csak rövid ideig). széklet nem szilard inkab ilyen nyálkás barna.


A gyomromban érzek diszkomfort érzetet azt is inkabb alhasból. nyomogatom a gyomrom más más pontokon, fájdalmat nem érzek.

20. norma2
2017. ápr. 30. 19:45

mégvalami

pharmation vital lágy kapszula (ami ilyen sotét csokibarna szinű- okozhatja a széklet már már feketés szinezetét? mély sötét barna, álagra rendben.

vagy a citrom netán orbancfű tea. ? mást nem fogyasztottam ami indikolna. hacsak a széklet szine nincs kapcsolatban a gyomor panaszokkal. mindenesetre most abbahagytam a kapszula szedését megnézem hogy a színe rendbe jön e a székletnek.

19. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. ápr. 28. 15:14
Szia! Szerintem a gyógyteáktól fájhat simán a hasad és a gyomrod! Nézd meg, hogy ha abbahagyod, mi történik.
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Norma2)
2017. ápr. 28. 00:30

Nekem nagyon régen, még gyerekkoromban, a gyomorhurut kezdődött így.

Ha nem vagy paleós, akkor ne egyél zsírosat addig, míg egy belgyógyász, lehetőleg gasztroenterológus, meg nem vizsgált. Ha sehogy sem jó, inkább orvossal nézesd meg.

17. norma2 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2017. ápr. 28. 00:28
Már felhagytam a rántotta tej kombinációval meg egyáltalán a tojással is.
16. norma2 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. ápr. 28. 00:27

Idegeskedni nem szoktam. Nyugtalan lenni olykor a aggodni dolgok miatt az van persze. De az kinek nincs.

Nem tudom most is olyan mintha hányingerem lenne de mégse, étvágyam van, nem érzem magam étvágytalannak, próbálok büfögni mert érzem hogy kell de nem nagyon megy.

Annyit érzek valami nem kóser a hasamnál rossz rossz rossz

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Norma2)
2017. ápr. 28. 00:26

Ezt a teákból már gondoltam.

Azért ha nem muszáj, ne reggelizz pont rántottát. Vagy paleós vagy? Akkor nem szóltam.

14. norma2 (válaszként erre: 12. - Pomponlány)
2017. ápr. 28. 00:24

Ezt nem tudom megmondani pontosan. De inkabb a kimerultség alvashiany tesz rá egy lapáttal.

Vitathatatlan hogy a lelki állapotom sem patent sokszor.

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Norma2)
2017. ápr. 28. 00:07

Lehet, hogy valami kis savprobléma. Nem idegeskedsz mostanában?


Néha egy enyhe nyugtató segít ilyen helyzetekben.


Azért valld be, a puffadás után nem éppen ideális reggeli a rántotta...paprika, hagyma... :D

12. pomponlány (válaszként erre: 10. - Norma2)
2017. ápr. 28. 00:07

" tényleg kimerültnek éreztem magam sokszor. Rossz lelki állapotot tud előhozni."


Nem lehet, hogy esetleg épp fordítva van?

A rossz lelkiállapot miatt vagy kimerült?

11. norma2
2017. ápr. 27. 23:53

Még valami.

Olyan büföghetnékem erzésem is van de semmi.

10. norma2 (válaszként erre: 9. - Pomponlány)
2017. ápr. 27. 23:40

Semmi baj, igen tudom mit jelent a placebo. Arra akartam kilyukadni: hogy már első nap tea és kapszula fogyasztása után jól éreztem magam. Ergó - nem hiszem hogy a kapszulának köszönhetően.Hanem inkább a placebo - tehát saját magam.

De a lényeg hogy tényleg kimerültnek éreztem magam sokszor. Rossz lelki állapotot tud előhozni.


Nem tudom, kb 1 hónapja volt egy olyan esetem, hogy már este is eléggé puffadtnak éreztem magam, aztán másnap reggel éhgyomorra ettem tojás rántottát kis paprikával hagymával - és tejjel. Namost nekem akkor annyira tönkre vágta a gyomrom. De nem is ilyen görcsös fájdalmat éreztem, hanem rosszul lét. Erőtlenség, kicsit ájulási (szerintem már bele lovaltam magam) állapot. Néha pici fájdalom has tájékról. 1 nap alatt elmúlt.


Most minap estére hasonló rossz érzés volt a gyomromban, mintha nehéz lenne. És rossz közérzet. Alhasamnál érzem hogy terebélyesedik.

Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani mintha izomlázam lenne a hasamnál a felülésektől. Nehéz körbe írni. És ma is ilyen érzésem volt, csak enyhébben.

9. pomponlány (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2017. ápr. 27. 23:29

Látom, te meg nem tudod megállni, hogy ne köss bele az élő fába is. Miért nem tudsz te egyszerűen csak válaszolni a feltett kérdésre?

Neked miért kell (még abba is) belekötnöd, hogy, hogyan teszi fel a kérdést?

Tudod, nem lehet mindenki olyan tökéletes mint te.

Egyébként meg, semmi baj a megfogalmazásával. Csak tudni kell értelmezni, és nem csak automatikusan a hibát keresni. Szánalmas.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Norma2)
2017. ápr. 27. 17:37

A placebo a hatóanyag nélküli gyógyszer, aminek a beteg pozitív hatást tulajdonít. Nem tudom, most ezt hogyan értetted.

De a lényeg, hogy jobban vagy.

2017. ápr. 27. 16:30

Igen, kimerültég jeleit tapasztaltam magamon, fáradékonyság, kedvtelenség, erőtlenség(kevés alvás miatt is szerintem)...hasonló.

De lehet semmi bajom mivel már első nap után jól éreztem magam, szóval valszeg placebo.

6. globus (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. ápr. 27. 16:23
Mi az oka annak, hogy kúrába fogtál? Bizonyára volt valamilyen panaszod. Kivizsgáltak?
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2017. ápr. 27. 16:14
A fiam pedig alighanem a lágyzselatin és az egyéb kapszulát nem bírja, émelyeg tőle. A tablettás vitamintól nem, csak a kapszulástól.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. ápr. 27. 16:12

Mivel tegnap gyomortükrözés ügyben érdeklődtél nem valószínű, hogy a leírtak okozzák a probkémádat.


Egyébként akár a vitamintól is lehetne, én a B-res vitamintól hánytam, fájt a gyomrom. Előtte és azóta sem volt ilyen problémám.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Norma2)
2017. ápr. 27. 16:08

Látom, megtetszett a "diszkomfort" szó. Ha ezt használod, akkor nem kell tovább ragozni, hogy rossz és hasonlók, önmagában annyit jelent, hogy kényelmetlen. Ezzel már körülírtad.


Szerintem nincs összefüggés a nyugtató teák és a vitamin szedésével. A hasfájás vagy hasi diszkomfort érzés oka valami más lehet, nem is biztos, hogy étel okozta.

2017. ápr. 27. 16:03
Miből áll a "kura"?
2017. ápr. 27. 15:53

Hét elején elkezdtem egy "kurát"

Esténként orbáncfű+citromfű tea, valamint napi egy

PHARMATON VITAL lágy kapszula napi 1 szem


Tapasztalat valakinek?


Én nem tudom hogy összefügg e, de tegnap előtt este is olyan rosszul voltam lefekvés előtt, rossz diszkomfot érzés a gyomorban, kicsit mintha kezdett is volna fájdogálni de nem vészesen. Aztán sikerült elaludni. Ekkor arra gondoltam lehet az este evett étel feküdte meg a gyomrom. De már előtte is eléggé pufadtam.

Most megint rossz a gyomrom, olyan nehéznek érzem, diszkomfortos érzés, pedig semmi nehéz kaját nem ettem. Rossz.


Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook