Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőidegzsába /isiász/ fórum

Ülőidegzsába /isiász/ (beszélgetős fórum)


1 2
57. c4851bb5de (válaszként erre: 54. - Mkjudit)
2014. márc. 27. 12:08
Flectort megpróbálhatod.
2014. márc. 27. 12:04
Nekem már nem jelentkezik.
55. vica66 (válaszként erre: 54. - Mkjudit)
2014. jan. 31. 11:12

Szia!

Tapasztalatom szerint a krémek nem sokat érnek. Sokfélét kipróbáltam, és egyikre se mondanám, hogy segítettek volna. Gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítót és izomlazító gyógyszert szedtem, valamint egy természetgyógyász tanácsára napi pár alkalommal 5-10 percre jegeltem a derekam. (Zacskós fagyasztott zöldborsót tettem rá, de tényleg. :) ).

Jobbulást!

2014. jan. 30. 10:34
Sziasztok, segítenétek, hogy erre a fájdalomra milyen gyulladásgátló krém válik be leginkább?
53. 099c0bed40 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2013. júl. 1. 16:59

Szia, Neked is köszönök minden tanácsot és jó szót kedves kék irisz.:)

Óvatos leszek és betartok minden orvosi utasítást mert nagyon nem szeretnék ismét a műtőasztalon kikötni.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - 099c0bed40)
2013. júl. 1. 14:32

Szia!

Szinte biztos voltam benne, hogy van itt más is nem csak lumbágó, de a lényeg az, hogy túl vagy a műtéten és javulgatsz:)

Ahogy Vica is írta, csak óvatosan! Kövesd a doki tanácsait, és gyógyulgass!

2013. júl. 1. 14:07
Köszönöm szépen a jókívánságokat és a tanácsaidat is kedves Vica.
50. vica66
2013. júl. 1. 13:51
Majd elfeledtem: olvasgasd, ha van kedved a "Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni!" topikot is, sorstársakat találsz ott.
49. vica66 (válaszként erre: 48. - 099c0bed40)
2013. júl. 1. 13:49

Kedves Eszter!

Nagyon örülök, hogy már túl vagy a beavatkozáson, hogy otthon, és jobban vagy! :-)

Sejtettem, hogy sérv lehet, sajnos, de nem gondoltam volna, hogy a sürgősségin kötsz ki.

Na, a lényeg, hogy túl vagy a műtéten.

Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy le kéne tenned arról, hogy 3 hét múlva dolgozol. A minimum a 6 hét lenne, gyógytorna, és megerősödés után. S még akkor se emelhetnél nehezet, cipelhetnél, vagy hajolgathatsz csak úgy. Kaptál gyógytornára utasításokat? Mert nagyon fontos lenne, amint lehet, elkezdeni a tornát.

Most még pihenj persze, és óvatosan a mozgással, ne ülj, csak amennyit feltétlen muszáj. Sétálni, amennyit kifáradás nélkü tudsz, lehet. De gondolom, elláttak otthonra tanácsokkal.

Sok türelmet és kitartást, sikeres gyógyulást kívánok!

S

2013. júl. 1. 13:32

Sziasztok, már itthonról jelentkezem, most értem haza 8 nap kórház plusz egy elég komoly műtét után.

Nem tudtam a nénihez elmenni, elleben előző vasárnap bekerültem a sürgősségi osztályra annyira elviselhetetlen fájdalmaim voltak.

Hétfőn csináltak MRI-t, ami két sérvet is mutatott, de annyira tele volt a már előre betervezett műtéti sor hogy én már csak pénteken kerültem mútőbe.( addig még szenvednem kellett, hiába próbáltak infúzióban meg inkekcióban fájdalmat csillapítani, nem sikerült semmivel)

Mint utólag kiderült csúnya befelé növő sérvem volt ami több oldalról is nyomta az idegeket, innen volt az az iszonyatos fájdalom, amire se gyógyszer se infúzió nem hatott...


Amint felébredtem az első az volt hogy megmozgattam a lábamat nem bénult-e le, és egyúttal örömmel konstatáltam azt is hogy amellett hogy mozog, nem fáj.Annyira jó érzés volt...:))))

A sebem kicsi és szépen gyógyul, most még sokat kell pihennem hogy belül is minden meg tudjon gyógyulni, de bízom benne hogy a következő váltás után ( azaz 3 hét múlva ilyenkor) már mehetek dolgozni, persze csak óvatosan ténykedve.


Utólag is köszönöm mindenkinek aki írt ,bármilyen használható tanácsot adott és aggódott értem, minden egyes segítő szó gyógyító erővel bírt, hálás vagyok érte Nektek.


Eszter

47. vica66 (válaszként erre: 46. - 88f8f5dc4a)
2013. júl. 1. 09:25
Köszönet az új hírért! Esztinek jobbulást kívánok, remélem, hamar haza engedik, és tud majd jelentkezni. De a fő, hogy gyógyuljon.
2013. jún. 29. 04:51

Esztit tegnap megműtötték.

Sms-ben tartjuk a kapcsolatot,nem igazán tudok többet mondani.Remélem,mihamarabb otthon lesz és mesél Ő,mi történt.

Tegnap megkönnyebbülés volt olvasni azt az üzenetet,túl van rajta:)

45. vica66 (válaszként erre: 42. - 88f8f5dc4a)
2013. jún. 26. 10:39

Kedves Móni!

Köszi, hogy megírtad. Nagyon sajnálom szegényt, és szívből kívánom neki a legjobbakat.

Én is örülnék, ha hírt tudnál adni róla, ha teheted.

44. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - 88f8f5dc4a)
2013. jún. 24. 08:36

Köszi!

Bár ez nagyon rossz hír!

Légy szíves írd majd, hogy mi történik.

Ezek szerint nem tudott menni dolgozni.

2013. jún. 24. 05:38
Kimaradt egy "t",elnézést.
2013. jún. 24. 05:36

Esztinek rosszabbodot az állapota és tegnap kórházba került.Feltételezem,nincs nála laptop,mert sms-t küldött.

Nem igazán tudok szólni a témához.Szerencsére nincs ilyen tapasztalatom,de átfutva a hozzászólásokat,amikből azt látom,léteznek még segítőkész és megértő emberek,úgy gondoltam,"helyzetjelentek".

Üdv,

Moni

41. vica66 (válaszként erre: 38. - 099c0bed40)
2013. jún. 23. 21:40

Sajnálom Őzike (nem baj, ha így írom, mert nagyon hosszú a nicked?), hogy nem tudod megoldani a helyettesítést. Szorítok neked, hogy javulj, és ne legyen nagyobb gond. Azért féltelek egy kicsit, mert ez nem könnyű munka, a reumatológusnak meg biztos röntgenszeme van...

Jobbulást, és sok erőt kívánok!

2013. jún. 22. 15:28

Szia, igen, megvannak a gyakorlatok és lesz időm kint is csinálni, egyelőre azonban a tét hogy bírjon el a lábam legalább reggeltől ebéd utánig, aztán meg délutántól estig.

Ma még nem tartok itt és már csak 1.5 napom van.

Rettentő kellemetlenül érzem magam.:((((

39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - 099c0bed40)
2013. jún. 22. 08:10
Ha esetleg arra van időd, hogy megtanuld a gyakorlatokat, akkor azt ott a munkában is tudod csinálni. Napi 15-20 perc elég, hogy erősítsd az izmaidat.
2013. jún. 22. 07:56

Szia Vica, sajnos nem tudnak helyettesíteni, a néni csak kettőnket fogadott el anno a sok jelentkező közül, a váltótársam meg miskolci és van egy 98 Anyukája akihez joggal siet haza, így is sok nekik a 14 nap egyben egymás nélkül-

A nénim örököse viszont nagyon megértő és segítőkész, a néni is, abban bízom ha el bírom magyarázni németül mi a bajom, akkor megengedik hogy többször megpihenjek ha nagyon fáj.

Mondta a dr-nő hogy a 2 hét kevés, a lumbágó úgy 5-6 hét alatt javul, és kéne gyógytorna is de ennyi időt semmiképpen nem tudok itthon kivárni. :(

MRI-re majd csak szept.-re kaptam beutalót, de alapos vizsgálat után úgy engedett el a reumatológus, hogy ráírta a papíromra hogy kizárható az hogy ez a bajom sérv eredetű, így azért annyiból nyugodtabb vagyok hogy nem rokkanok le, mert nem egy kizáródott sérvvel megyek el.

Köszönöm a bíztató szavaidat, igyekszem mihamarabb gyógyulni, az a baj hogy hiába mondogatom a lábamnak legyen már jobban, nem érti vagy nem akarja vagy nem tud még jobban lenni 2 hét után. :(

Kellemes hétvégét Neked!:)

37. vica66 (válaszként erre: 36. - 099c0bed40)
2013. jún. 21. 12:33

Írtam is, hogy lehet, hogy van gerincferdülésed is, de nem ez okozza a fő problémát.

Igen, az igaz, hogy sose tudod meg, hogy jó lett volna-e, magam is így voltam vele, és elmentem kiropraktőrhöz még az elején, de ő volt annyira óvatos, hogy nem igazán nyúlt hozzám. Valószínűleg jobb is.

Nem tud valaki helyettesíteni a munkádban? Két hét sajna nem elég egy isiásznak, és még utána se kéne terhelned magad, mert még nem tudni, mi van a gerinceddel, amíg nincs meg az MRI. Nem kéne kockáztatnod a rosszabbodást. Hiányzik az neked, hogy esetleg már bénulással vigyenek kórházba?

Komolyan nem ijesztgetni akarlak, de ha meg tudnád oldani a helyettesítést, vagy hogy ne kelljen menned dolgozni, biztonságosabb lenne.

Ugyanúgy nem csinálnám a tornagyakorlatokat a vizsgálatig, mert nem tudni a konkrét helyzetet, és lehet, hogy ártanál vele. Ha meglesz az eredmény, akkor megmondja majd a doki, hogy csinálhatod-e.

Jobbulást, és vigyázz magadra!

2013. jún. 21. 12:25

Szia, igen, kaptam beutalót MRI-re ma areumatológián, meg gyógytorna is kéne, de muszáj hétfőn munkába állnom, úgyhogy nem megy, esetleg ha magam tudom ott csinálni a gyakorlatokat ( le vannak írva nekem és egyszer már végigcsinálam 10 éve mikor kiderült hogy sérvem van.)


a csontkovács nem mondott hülyeséget, gyerekkorom óta gerincferdülésem van és persze hogy el vagyok hajolva a másik oldalra ha egyszer annyira fáj a tomporom meg a combom hogy nem bírk arra a lábamra súlyt helyezni---de amit ígért hogy mára kutya bajom se lesz, az valahogy nagyon nem jött be....egy tapasztalattal több hogy mit NE, az a helyzet ha nem próbálom meg, sose tudom meg hogy jó lett volna-e.


Köszönöm a tanácsaidat, egyelőre azon küzdök hogy az előttem álló két hetet ki tudjam húzni rosszabbodás nélkül a néni mellett....el vagyok keseredve, azt hittem ez a 2 hét pihentetés plusz az 5 isiász infúzió meg a sok gyógyszer elég lesz ahhoz hogy jobban legyek, hát úgy látszik nem volt elég.

35. vica66 (válaszként erre: 34. - 099c0bed40)
2013. jún. 21. 11:32

Ezt a csontkovácsot inkább hanyagolnám. Főleg, ha sérvgyanús vagy, nem kellett volna meghúzkodni. Még jó, hogy nem lett bajod tőle...

Persze, hogy jobbra dőlsz, mert az ideggyulladás miatti fájdalom (illetve a valószínűleg sérv által nyomott ideg) kényszertartást idéz elő. Én is így voltam, nem tudtam rendesen kiegyenesedni, és teljesen balra dőltem.

Amint megszűnt a kiváltó ok, ki tudtam egyenesedni, és megszűnt a kényszertartásom is. Persze ettől még nincs kizárva, hogy van gerincferdülésed is, sok embernek van bizonyos mértékű, ahogy sérve is van sokaknak, anélkül, hogy tudnának róla, mert nem érint ideggyököt.

Amint korábban is írtam, gyulladt idegre a Ceragem, illetve a meleg nem jó.

A gyógytornász sokat segíthet, de tényleg jót kell keresni, és nem ártana egy MRI vizsgálat, az alapján ő is célzottabb gyakorlatokat tud neked összeállítani. A kórházban, ahol én voltam, lelettel kellett menni hozzájuk.

2013. jún. 21. 06:38

Sziasztok, közben voltam xsontkovácsnál, aki alaposan megropogtatta a csigolyáimat és azt mondta az a bajom hogy van egy alapos gerincferdülésem és az egész test statikája megbomlik miatta, jobbra dőlök, ls az egész súlyomat a jobb csípőm-lábam tartja-

Nagyon fájt ahogy meghúzkodta a lábamat meg a csípőmet, de szerinte ezzel rendben lesz ha betartom azt a fajta testtartást amire megtanított.

A reumán ma befejeződik az infúzió, ott szó sincs ilyesmiről, a doktornő arra gyanakszik hogy a meglévő sérvem okozza az összes galibát.

Ceragem ágyat háromszor próbáltam, a meleg és a nyomás nagyon nem volt jó----gyógytornászt muszáj lesz keresnem, igen, ez biztos, meg is fogom tenni.

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat mindenkinek!

2013. jún. 20. 09:37
És ha jobban leszel, akkor szerintem egy jó gyógytornászt megkereshetnél. A néninek sem ártana, akit gondozol.
32. vica66 (válaszként erre: 31. - 099c0bed40)
2013. jún. 20. 09:00

Szia! Igen, a kiváltó okot meg kell keresni, mert sajnos bármikor előfordulhat újra.

Sok türelmet kívánok, és jobbulást.

31. 099c0bed40 (válaszként erre: 30. - Vica66)
2013. jún. 19. 18:53
Szia, köszönöm, igen, ez az az infúzió, és már a doktornő is mondta hogy nem lehet ennyiben hagyni akkor sem ha ez így elmúlik.
30. vica66 (válaszként erre: 29. - 099c0bed40)
2013. jún. 19. 09:26

Igen, az az úgynevezett isiász infúzió. Sokaknak segíteni szokott. Azért ha jobban leszel, utána kell nézni, mi váltotta ki a gyulladást.

Jobbulást kívánok!

2013. jún. 19. 09:20

Helyzejelentés: minden nap kórházi ambulancia, ahol egy speciális infúziót csepegtetnek belém 7 alkaommal , mellé a ceragem ágy már harmadszor, holnap pedig a csontkovácsot is kipróbálom.

Emellett csak fekszem és pihentetem magamat, gyógyszerek garmadát szedem, és várom a csodát.


Nem merem lekopogni de mintha valamit javult volna az őrült erős fájdalom, már nem mindig annyira heves, átment olyan lüktetősbe, nem tudom ez jó jel vagy nem.


Mindenkinek köszönök minden tanácsát, sziasztok: Eszter

2013. jún. 18. 22:49
köszi, közben megnéztem mi is ez, lehet hogy jó is volna de ennyit sajnos nem tudok áldozni rá jelen anyagi helyzetünkben.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook