Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőidegzsába /isiász/ fórum

Ülőidegzsába /isiász/ (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 18. 16:41

Ha viccnek szánod akkor tekintsd úgy hogy nevettem rajta, ha nem, akkor légy szíves írd meg mi az a denevér ágy, mert én még nem hallottam még róla.

Köszi!

2013. jún. 18. 14:55
Denevér ágy!!!!
25. 099c0bed40 (válaszként erre: 24. - Vica66)
2013. jún. 17. 11:31

Kedves Vica, nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt amit leírtál!

Legyen szép napod, üdvözöllek: Eszter

24. vica66
2013. jún. 17. 10:09

Kék Írisznek adnék igazat. A Ceragem lehet hogy jó, de gyulladásos folyamat esetén nem hinném, hogy jót tenne a melegítés. Amikor nekem volt isiászom, kimondottan tiltottak a melegtől, a meleg fürdővíztől is. Jártam jó nevű kiropraktőrnél is, aki szinte alig nyúlt hozzám, mert szerintem sejtette, mi bajom van. A lelkiismeretesebbje nem akar kárt okozni. Márpedig, ha mondjuk porckorongsérv okozza a gyulladást, nagy bajt is okozhat egy nem megfelelő kezelés. Nekem ő javasolta egyébként, hogy a keresztcsontnál jegeljem naponta 4-5 alkalommal, 5-10 percre. Ez többet segített nekem, mint a gyulladáscsökkentő, amit szedtem.

Bizony, én is megdöbbentem, de 6-8 hétig, vagy akár tovább is tarthat az isiász, addig leginkább a fájdalomcsillapító-izomlazító kombó, és a fekvés segít (meg nálam a fent említett jegelés).

Öregnéneőzikéje, ha már jobban leszel, mindenképp ki kéne deríteni, mitől gyulladt be az az ideg (esetemben sérv volt a ludas). Legjobb lenne egy MRI vizsgálat (a röntgen nem elég!), amire sajnos elég nehezen osztogatják a beutalót, de próbáld meg elérni, hogy kapj. Sajnos még akkor is sokat kell általában várni rá. Vannak gyorsabb, fizetős lehetőségek, ha teheted, akár azt is igénybe lehet venni.

Jobbulást kívánok, és sok türelmet hozzá!

23. 099c0bed40 (válaszként erre: 21. - 342402de6d)
2013. jún. 16. 18:23
az van az Anyunál, csak el kell kunyerálnom Tőle.
2013. jún. 16. 18:22
Szia,ha így gondolod akkor megkörnyékezem holnap is a háziorvost( teéefonon, mert úgy nem fáj) annak ellenére hogy úgy érzem lassan le lesznek tiltva a hívásaim annyi mindent kértem már Tőle az utóbbi 5 napban... :)
2013. jún. 16. 18:20
Mesulid kell.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - 099c0bed40)
2013. jún. 16. 18:15
Valahogy szerezned kellene flector port, mert az a legjobb. A flector gél nem elég, illetve a többi a gyógyszer sem.
19. 099c0bed40 (válaszként erre: 17. - Bimm2)
2013. jún. 16. 18:14
Szia,köszönöm szépen a hozzászólásodat: szedem mindkettőt az első nap óta, a gyakorlatoknak meg utánanézek!
18. 099c0bed40 (válaszként erre: 16. - 342402de6d)
2013. jún. 16. 18:11

Szia, nos lássuk csak:

Antidolort, Donalgint, Aflamint illetve Cataflamot váltogatva, mert érdemben sajnos egyik sem hat.:(


Ez tényleg egy olyan jellegű fájdalom amit csak az ért meg akinek már volt "szerencséje" hozzá--- ha belegondolok hogy lassan fél évszázada létezem és a testem még ennyi idő után is képes újdonságokkal előrukkolni, ha nem fájna ennyire, abszolút abszurdnak és ebből kifolyólag murisnak találnám ezt az egész szitut.

17. bimm2 (válaszként erre: 1. - 099c0bed40)
2013. jún. 16. 12:55

kalcium es magnezium!

a neten ha beirod, akkor kiad nehany nyujto gyakorlatot. Bexaras, ahogy csinalod - eleinte, de nyujtja az izmokat, es nagyban elosegiti a gyogyulast. Nem helyettesit semmilyen gyogyszert, de gyorsitja a fajdalom mielobbi mulasat.

16. 342402de6d (válaszként erre: 15. - 099c0bed40)
2013. jún. 16. 10:26
Milyen fájdalomcsillapítót szedsz?Tudom milyen fájdalmas szinte ismét átérzem ahogyan írsz róla,akinek nem volt még ilyen el sem tudja képzelni.
2013. jún. 16. 09:40

Igen, igazad van, meg kell nézni az oklevelet meg a véleményeket begyűjteni róla és még így is könnyen előfordulhat hogy "mellényúl" az ember a szakemberrel, pontosabban a szakember az emberrel.

igaz jelen esetben sokat nem vesztek egy elcseszett manőverrel ,max a vizit árát, mert ennél jobban nem igen fájhat az se ha tőből ki-be csavarják vagy cafatokra széttépik.

14. Regin_a (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. jún. 16. 08:05

Az utóbbi évzizedekben pár nap/hét alatt lehet "oklevelet" szerezni akármilyen alternativ gyógymódra, jóslásra és társaira


Meg kell nézni kihez fordul a beteg, véleményeket beszerezni, mióta és hogy dolgozik

Csontkovácsolást igen eredményesen alkalmazzák állatoknál, főleg lovaknál

Ott ha hülyeséget csinál a cs.kovács , a gazda pofánnyomja :)


Szoval megnézni a cs.kovácsot, hogy bizalomgerjesztő-e


[link]

13. 099c0bed40 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. jún. 16. 07:56

Szia, Neked is köszönöm amit írtál.

Igen, megnézték, úgy van ahogy írod, be van görcsölve az ülőideg meg a belőle induló többi idegfonat is nyomódik a görcs miatt.

Flectort és még vagy 5-6 féle izomlazítót meg fájd. csillapítót szedek egy hete,szteroid injekciót is kaptam--- a gyomrom már kezd tiltakozni, a fájdalom viszont makacsul tartja magát, csak rövid pillanatokra enyhül, aztán még intenzívebben fáj. :(

2013. jún. 16. 07:48

Hát nem tudom...

Én ezzel az ággyal és főleg a csontkováccsal úgy vagyok, hogy inkább a fájdalom.

Én is és minden ismerősöm a csontkovács után hosszú kezelésen kellett, hogy átessen. A csontkovácsokat általában nem érdekli, hogy mit csinálhatnak, egyszerűen végig csinálják az általuk megtanult, de talán nem begyakorolt mozdulatokat, amivel nagy problémát okoznak. Utoljára egy kolléganőm ment el csontkovácshoz, annak ellenére, hogy mondtam ne tegye. A nyakát teljesen szétrángatta, ami azt jelentette, hogy az egyik csigolyája elcsúszott. Hetekig járt kezelésekre ezután.


Az ülőideg zsábára nincs más módszer, mint az izom lazítás és a gyulladás csökkentése, illetve a fájdalom csillapítása. Nem tudom, hogy megnézték e, hogy mi okozza, ugyan is ezt a betegséget az okozza, hogy ez az ideg megnyomódik általában a gerinc betegségétől. ez a megnyomódás fájdalommal jár és "begörcsöl", ami miatt nem merünk rendesen mozogni, aminek az lesz az eredménye, hogy még inkább begörcsölnek az izmok és egyre jobban fájnak. Tehát az első az izomlazítás és a fájdalomcsillapítás, valamint a gyulladás csökkentése, mert ettől a nyomódástól be is gyullad az izom és az ideg is. Ha a fájdalom enyhül, akkor gyógytorna.


Flectort por alakban kellene beszerezni, mert nagyon jó ezekre a betegségekre. sajnos valóban hosszadalmas a gyógyulás:(

2013. jún. 16. 07:44
köszi mindkét javaslatot, csontkovácshoz már csak türelem kérdése bekönyörögnöm magam ( annyi a delikvens hetekbe telik) az ágyat se hagyom ki, mindenre kapható vagyok csak szűnjön ez a marha fájdalom.
10. 342402de6d (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2013. jún. 16. 07:30
Voltam én is több csontkovácsnál mielőtt az ágyat megismertem,egy fokkal jobb ez az ágy mert az izmaid felmelegíti 60 fokra és teljesen ellazul,így jobban helyre tesz mindent.
9. Regin_a (válaszként erre: 7. - 342402de6d)
2013. jún. 16. 07:25

Néztem az ágyat, de a videon csak tátogott a fickó, nem volt hang

Aki ilyen reklámot rak fel....

"fel is rugtam" :)

8. Regin_a (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2013. jún. 16. 07:24

De nevezetjük

csontkovácsnak is


Csodákat tudnak néha művelni.

Állitólag Deák Ferencet gyerekkorában a hóhér, mint a csontok ismerője, gyógyitotta meg

7. 342402de6d (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2013. jún. 16. 07:18
Pont ez az ágy is arról szól....
2013. jún. 16. 07:16

Nem tudom itt nálunk hol van ilyen lehetőség, de hallottam róla egy időben, utánanézek mindenképpen.

Köszi a választ, szép napot!

2013. jún. 16. 07:14

Én nem szeretem a humbug gyógyítókat, de


kiropraktika a jelszó!

Keress rá a neten

4. 342402de6d (válaszként erre: 3. - 099c0bed40)
2013. jún. 16. 07:12
Ha van rá lehetőséged akkor mindennap használd,de a láb részen vedd le a hőfokot,eleinte egy kicsit rosszabb lesz,de hirtelen elkezd gyógyulni.
3. 099c0bed40 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2013. jún. 16. 07:05

Szia, köszönöm, meg a gyors választ is----nagyon le vagyok döbbenve, NÉGY HÓNAPIG is tarthat amíg múlik a fájdalom?

Én egy beteg nénit ápolok ( nem emelgetős) ausztriában 2 hetes váltásban, egy hetem van még itthon gyógyulni, utána viszont mennem kell ha az ég a földdel összeszakad is. :(

Próbáljam a ceragem ágyat?

2013. jún. 16. 06:57

Szia!

Először is jobbulást kívánok Neked!!

Sajnos valakinél ez sokáig tart,nekem évekkel ezelőtt volt és bő 4 hónapig úgy fájt,hogy már csak bottal tudtam közlekedni,semmi nem segített....

Aztán amikor újra előjött(volna)már használtam a ceragem ágyat,csak az segített.

2013. jún. 16. 06:52

Sziasztok!


Sajnos egy hete kapott el ez a nagyon nagy fájdalmakkal járó mozgásszervi betegség,( jobb láb ülőidegétől a combizom hátfelszínén a vádlimig hasogató jellegű fájdalom) amiből mihamarabb szeretnék meggyógyulni és munkába állni.


Ha valakinek volt már hasonló problémája-tünete, és kapott rá kezelést, vagy tudna gyógymódot ami segíthet kérem írja meg mit tudok tenni.

Orvosnál voltam, az Ő segítségük kimerül annyiban hogy izomlazító és fájdalomcsillapító tabletta, no meg Flector gél, és fevés-fekvés-fekvés..... sajnos egyik sem ér sok mindent.


Ha tudnátok ötletekkel segíteni azt előre is nagyon megköszönöm:

Eszter

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook